Львівщина отримає 7 броньованих автомобілів швидкої допомоги, які передадуть на схід
Львівському Обласному Центру Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф передадуть 7 автомобілів швидкої допомоги PINZGAUER. Їх відправлять українським захисникам на передову.
Сучасні карети швидкої отримають завдяки співпраці Міністерства охорони здоров'я України, посольства України в Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії (Embassy of Ukraine to the UK) та українського благодійного фонду.
Йдеться про броньовані, повнопривідні транспортні засоби, які одночасно можуть перевозити двох-трьох пацієнтів. Ці автомобілі передадуть в розпорядження медично-військових підрозділів на сході України. Компанія Venari Group, що виробляє «швидкі», переобладнала їх на реанімобілі.
«Лікарі, які перебувають з воїнами на передовій, - це наші справжні герої. Надані їм нові міцні карети швидкої допоможуть врятувати ще більше життів українців, які потерпають від обстрілів та вибухів», - зазначили у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
До слова, першу партію з трьох автомобілів уже відправили на схід.
Новини за темою
30 важкопоранених українців зі східних областей евакуювали у Німеччину для продовження лікування
9 травня 2022
30 важкопоранених українців зі східних областей України евакуювали у Німеччину для продовження лікування. Про це повідомили у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Це дорослі та діти зі складними мінно-вибуховими пораненнями, які постраждали внаслідок військової агресії російської федерації, а також хворі, що потребують спеціалізованого лікування. На Львівщину людей доставили потягом, а далі пацієнти каретами екстреної медичної допомоги вирушили у Польщу, де для них організували авіарейс «Жешув – Кельн». Для цього задіяли «летючий шпиталь» – спеціальний медичний авіарейс «Luftwaffe» Збройних сил Німеччини. На його борту є 38 ліжок для пацієнтів, крім того, борт обладнано шістьма модулями інтенсивної терапії. Скерування пацієнтів до Німеччини стало можливим завдяки спільним зусиллям Міністерства охорони здоров’я та Європейської Комісії.
На Львівщину з Великої Британії прибули ще чотири автомобілі екстреної медичної допомоги
26 квітня 2022
Львівщина отримала чергову партію гуманітарного вантажу, призначену для потреб медичної галузі. Йдеться про 4 автомобілі екстреної медичної допомоги, які Україні передала одна з лікарень Великої Британії. Завдяки допомозі польських колег зі станції швидкої допомоги Перемишля їх доставили до Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Звідси «швидкі» поїдуть у місця, де триває гаряча фаза війни з російською федерацією. Окрім автівок, в Україну прибули як гуманітарна допомога медикаменти, обладнання медичного призначення та комбінезони хімічного захисту. Доправити «швидкі» до Львова вдалось завдяки команді Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowe w Przemyśl (за останній місяць це, власне, вже друга така допомога від поляків) та допомозі від Medical Aid Ukraine - Northern Ireland Group та Medical Aid Ukraine.
Дві карети «швидкої» передала на Львівщину Мальтійська служба допомоги
22 квітня 2022
Мальтійська служба допомоги передала Львівській обласній військовій адміністрації два автомобілі екстреної медичної допомоги. Ключі від автомобілів начальнику Львівської ОВА Максиму Козицькому вручили керівник БО «Мальтійська служба допомоги у Львові» Павло Тітко та член правління БО Олексій Побурко. Автомобілі на базі «Mercedes-Benz Sprinter» та «Volskwagen Crafter». Їх використовуватимуть для потреб медичних закладів області. «Дякую Мальтійській службі допомоги, яка з першого дня російського вторгнення підтримує українців. На Львівщині щодня надає майже 1000 порцій гарячого харчування внутрішньо переміщеним особам - на вокзалі, автовокзалі, переходах на кордоні в притулках, організувала створення притулків та допомогу для переселенців, які живуть у санаторії в Моршині та Стрілківській спеціальній школі-інтернаті, а також опікується притулками на вулиці Федьковича у Львові та на ранчо «Скарбова гора». Дякуємо, що не залишаєтеся осторонь! Це наша спільна боротьба проти ворога – росії!», - зазначив Максим Козицький. Довідково: Благодійна організація «Мальтійська служба допомоги України», що входить до міжнародної спільноти “Malteser Internationa”l, здійснює надання соціальних послуг як українська благодійна організація. В Україні свою роботу МСД розпочала у грудні 1990 р. у Львові. Основними напрямками діяльності організації є допомога дітям у потребі, малозабезпеченим потребуючим особам похилого віку, інвалідам що пересуваються на візках, особам з особливими потребами, дітям і матерям в кризових ситуаціях. Впродовж років Мальтійська служба допомагає інтернатам та сиротинцям. Важливим напрямком роботи є залучення дітей з інтернатів до спілкування з ровесниками (відвідання волонтерами, екскурсійні виїзди, спортивні змагання, спеціальні розважально-пізнавальні акції та майстер-класи).
Що робити у разі кровотечі: працівники Львівської ОДА пройшли другий етап навчань з домедичної допомоги
22 лютого 2022
Завершився другий етап навчань для працівників Львівської облдержадміністрації основам першої медичної допомоги. Курс тривав близько двох годин, який містив теоретичну та практичну частини. Під час навчань медики Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф основну увагу приділили темі надання допомоги у разі кровотечі. Теоретичну частину присвятили тому, які бувають кровотечі та які способи зупинки існують. Водночас медики пояснювали, куди саме варто накладати джгут і як правильно це робити. А головне, скільки часу його необхідно тримати – до 2-х годин. Обов’язково потрібно зафіксувати час, коли його наклали, аби медики знали, що робити далі. «Сьогоднішня наша тема: рани, кровотечі, їхня зупинка та надання допомоги. За бажанням аудиторії ми розповідатимемо також як розрізнити інфаркт та інсульт і що необхідно зробити до приїзду медиків. З собою ми маємо практичні засоби, за допомогою яких показуватимемо, як правильно затягувати джгути, як самому собі, так і іншому потерпілому», - розповіла завідувачка навчально-тренувального відділу Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Людмила Гера. Нагадаємо, що тиждень тому відбулись перші такі навчання для працівників ЛОДА. Тоді ж охочі мали змогу на практиці навчитись робити базові медичні дії у випадку тих чи інших найпоширеніших ситуацій, зокрема штучне дихання та непрямий масаж серця. Детальніше читайте за посиланням. «Відгуки після перших навчань лише позитивні. Люди освоїли навички надання домедичної допомоги і готові розвивати їх надалі. Головне, чого ми навчаємо під час наших курсів – не панікувати, а допомагати!», - додала Людмила Гера. Як наголосили медики, на кожному підприємстві чи у великій компанії повинна бути аптечка. Особливо важливо забезпечити ними людні місця та громадський транспорт. В аптечці мають бути медикаменти та засоби для надання допомоги потерпілим. Для цивільного населення вміст базової аптечки складається з рукавичок, маски, джгута, бинтів, дезінфекційних засобів. Її укомплектування залежить й від потреб окремої людини.
Працівники Львівської ОДА на практиці пройшли курс з основ першої медичної допомоги
17 лютого 2022
Сьогодні для працівників Львівської облдержадміністрації відбулись навчання основам першої медичної допомоги. Участь взяли десятки співробітників різних структурних підрозділів. Навчання проводила команда Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Загалом курс поділили на дві частини – теоретичну та практичну. Упродовж трьох годин охочі мали змогу на практиці навчитись робити базові медичні дії у випадку тих чи інших найпоширеніших ситуацій, зокрема штучне дихання та непрямий масаж серця. «Ці навчання важливі не лише в умовах військової загрози. Це необхідно, перш за все, щоб знати прийоми, які можна застосувати в повсякденному житті. Тим самим ми зможемо врятувати чиєсь життя. Завжди лячно робити це вперше, адже є страх нашкодити людині, травмувати її. Саме для цього ми сьогодні вчитимемось надавати першу медичну допомогу», - розповів керівник Центру Андрій Васько. До слова, такі навчання для працівників Львівської ОДА організовуватимуть й надалі. Також в межах навчань медики розповідали як правильно робити компресію: скільки потрібно натисків (100-120 за хвилину) та як чергувати свої дії зі штучним диханням (через кожні 30 натисків на грудну клітину). Разом з тим, фахівці показували принципи використання автоматизованого зовнішнього дефібрилятора. До слова, у Львові їх можна знайти у найбільших торгових центрах, фітнес-залах, аеропорті. Невдовзі такий дефібрилятор з’явиться у Львівській облдержадміністрації. Пам’ятайте, що під час виконання будь-яких реанімаційних заходів потрібно заручитись допомогою ще когось. Обов’язково слід викликати швидку медичну допомогу. У разі потреби, диспетчери зможуть пояснити дії, які можуть врятувати пацієнта ще до приїзду медиків. «Такі навчання є важливими повсякчас. Різного роду ситуації, чи то ДТП, чи отруєння чадним газом, трапляються чи не щодня. Відповідно є велика кількість потерпілих, які потребують нашої з вами допомоги. Навчання потрібно організовувати періодично, аби краще засвоїти набуті раніше знання, або ж отримати перший досвід надання медичної допомоги. Ми також будемо навчати школярів та вчителів, підрозділи територіальної оборони та всіх охочих. Пам’ятаймо, що в наданні будь-якої допомоги, в тому ж числі медичної, важливим є людська небайдужість», - додав Андрій Васько. Зауважимо, що повноцінне навчання з основ домедичної допомоги триває 8 годин. Після чого людина, котра успішно пройшла курс, отримує сертифікат відповідного зразка. Такий документ передбачений для працівників поліції та інших силових структур.
«Екстрена медична допомога працює в штатному режимі і готова до виконання завдань», - Андрій Васько
16 лютого 2022
Сьогодні депутати Львівської облради зібралися на позачергову сесію для розгляду низки питань щодо стану готовності області до надзвичайних ситуацій. Про готовність служби екстреної медичної допомоги до роботи в особливий період доповів керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько. «Станом на сьогодні ми забезпечені паливно-мастильними матеріалами, пальним, медикаментами, перев’язувальними матеріалами мінімум на шість місяців і продовжуємо далі поповнювати запаси. В нас повністю оновлений автопарк – 140 нових автомобілів екстреної медичної допомоги, у тому числі у віддалених районах ми використовуємо позашляховики на базі «Land Cruiser Prado», - розповів Андрій Васько. Він також додав, що для всіх бригад Центру здійснюються доплати до зарплат за роботу з хворими на Covid-19. Згідно з постановою Кабміну №2 від 12.01.2022 р. всім працівникам за січень виплатили підвищені зарплати. Зокрема, лікарям Центру за січень нарахували 22,5 тис. гривень, фельдшерам - від 15,5 до 18,2 тис. гривень, водіям - 13,6 тис. гривень. «За лютий прогнозовано зможемо підняти зарплату всім категоріям виїзних бригад ще на 2 тисячі гривень. В нас достатньо ресурсів, щоб робити диференціацію по стажу роботи і навантаженню», - додав Андрій Васько.
Ще 30 нових карет «швидкої» отримали громади Львівщини
9 грудня 2021
Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Центр) отримав ще 30 нових автомобілів швидкої допомоги. “Швидкі” передали у різні райони області, щоб медичні працівники могли швидко та якісно надавати допомогу на територіях. Ці автомобілі закуплені в рамках фінансування від НСЗУ Національна служба здоров'я України. Машини екстреної медичної допомоги класу «В» на базі Peugeot Boxer отримали: Станція «Стрий»: Стрий – 1, Моршин – 1, Новий Розділ – 1 Станція «Самбір»: Самбір –2, Дубляни – 1, Рудки – 1, Хирів – 1, Добромиль – 2 Станція «Буськ»: Буськ – 1, Броди – 1, Золочів –1, Олесько – 1, Новий Яричів – 1 Станція «Червоноград»: Червоноград – 1, Соснівка – 1, Великі мости – 1 Станція «Новояворівськ»: Новояворівськ – 1, Поповичі – 1 Станція «Дрогобич»: Дрогобич – 3, Борислав – 1, Меденичі – 1 Станція «Львів»: ПС-1 –1, ПС-2 – 2, ПС-4 – 1 (Глиняни), ПС-5 – 1 (Зимна Вода) “Вартість однієї автівки 1млн 930 тис грн. Раніше впродовж року Центр ЕМД чотири рази поновлював автопарк. Щодня до пацієнтів екстрена медична служба здійснює більше 600 виїздів.Поставка цих авто забезпечить швидке наданння допомоги мешканцям”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.
10 нових карет «швидкої» отримали громади гірських районів Львівщини
13 жовтня 2021
Сьогодні, 13 жовтня, громади гірських районів Львівщини отримали нові швидкі. 10 автомобілів вирушили від будівлі Львівської ОДА у найвіддаленіші куточки нашої області, щоб медичні працівники могли швидко та якісно надавати допомогу на територіях. Нові швидкі - це автомобілі класу А на базі Toyota Land Cruiser Prado. Вони укомплектовані відповідним необхідним обладнанням. Машини - повнопривідні, підвищеної прохідності на короткій базі, що дозолить забезпечувати доїзд у важкодоступні гірські райони. «10 пунктів базування екстреної медичної допомоги, які є в гірських територіях, сьогодні отримали можливість доїжджати не на возах, не йти пішки 2-3 кілометри через ліс, а все ж таки діставатись по найскладніших дорогах до пацієнта і рятувати життя», - зазначив керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько. «Швидкі» закупила Національна служба здоров'я України. Вартість одного обладнаного авто - 1,6 млн грн. «Дуже важливо, що можемо забезпечити таким транспортом важкодоступні території і справді покращити надання медичної допомоги»,- зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Очільник області наголосив, що за останні два роки на Львівщині майже оновили автопарк швидких. «Закупили 140 машин з відповідним обладнанням. Також нагадаю про понад 260 авто Renault duster для амбулаторій. Цього року разом із цими 10 суперавтівками, вже закуплено 92 швидких. Востаннє 15 ми передавали 22 вересня. Ну, і не можу не згадати про Гелікоптер Національної поліції, який з командою Центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф, успішно евакуює повітрям»,- розповів Максим Козицький. Новенькі швидкі вирушили на такі пункти базування екстреної медичної допомоги: Стрілки, Старий Самбір, Турка, Бориня, Верхнє Висоцьке, Орява, Завадка, Верхнє Синєвидне, Східниця, Підбуж.
15 нових карет «швидкої» отримав Львівський обласний центр медицини катастроф
22 вересня 2021
Перед будівлею Львівської облдержадміністрації освятили 15 нових автомобілів екстреної медичної допомоги «Volkswagen Crafter». Їх розподілять на 15 пунктів базування Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Центр): Перемишляни, Белз, Немирів, Підкамінь, Комарно, Львів (медицина катастроф), Буськ (МК), Поморяни, Радехів, Журавно, Сокаль, Великий Любінь, Івано-Франково, Мостиська, Ходорів. До заходу освячення нових автомобілів долучилися заступники голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко та Юрій Бучко. Як зазначив Іван Собко, завдяки синергії облдержадміністрації та обласної ради, підтримці МОЗ та НСЗУ, вдасться досягти поставленої цілі – забезпечити максимально оперативне надання екстреної медичної допомоги мешканцям Львівщини. «Ефективне керівництво та згуртований колектив Центру своїм власним прикладом доводять, що є можливості для розвитку, модернізації та покращення процесу роботи, і їх необхідно використовувати! Дякуємо Міністерству охорони здоров’я та Національній службі здоров’я, які в час ковіду змогли надати кошти і допомогти обласному центру медицини катастроф. Нехай ці автомобілі використовують мінімально, але вони повинні бути», - сказав Іван Собко. Нові карети «швидкої» – це критично необхідний ресурс для обслуговування віддалених рівнинних районів області. Про це розповів директор Центру Андрій Васько. Закупили 15 автомобілів, з них 14 – класу «В», тобто, оснащені ношами, дефибріляторами, відсмоктувачами, кардіографами, подачею кисню тощо. 1 автомобіль класу «С» - у ньому встановлений апарат ШВЛ. Вже від сьогодні автомобілі виїжджають в рейс по районах. П’ять «швидких» поставлені через ДП "Медичні закупівлі України" МОЗ, десять закуплено за кошти Національної служби здоров'я (в межах ковідного пакету). Один автомобіль коштує 2 млн 66 тис грн. Загалом пунктів базування "швидких" в області понад 80, їх обслуговує майже 200 автомобілів «швидкої», з них оновили вже 140 автомобілів. Окрім того, за кошти МОЗ та НСЗУ також вже закуплено 10 автомобілів «Land Cruiser Prado», які направлять на обслуговування гірських районів. На разі триває оформлення документів. Ще 30 таких автівок класу «В» поставлять ще цього року. Нагадаємо, у червні автопарк Львівського обласного ОЦЕМДМК поповнили 57 нових автомобілів екстреної медичної допомоги.
Львівський центр екстреної медицини закупив 50 нових “швидких”
31 березня 2021
Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф уклав угоди на закупівлю 50 автомобілів різних типів швидкої медичної допомоги загальною вартістю 95,42 млн гривень. Як повідомив керівник медзакладу Андрій Васько, швидкі придбали за кошти, отримані від Національної служби здоров’я України відповідно до “ковідного” пакету. “Закупили 30 авто типу "В" на базі Citroen. Вартість кожної автівки – 1,96 млн гривень. 10 повнопривідних авто на базі TOYOTA Land Cruiser Prado вартістю 1,6 млн та 10 повнопривідних авто типу "В" на базі Volkswagen Crafter за 2,06 млн для важкодоступних та гірських територій області”, – зазначив Андрій Васько. Також він наголосив, що під час проведення закупівлі загальна сума зекономлених коштів становить близько 4,5 млн гривень в порівнянні з цінами на аналогічні моделі машин. Автомобілі відповідають стандартам ДСТУ та будуть поставлені до липня місяця цього року. “Завдяки діям досвідченого керівництва обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф оновлюється автопарк "швидких". У квітні очікуємо також прогнозовану поставку – ще 50 автомобілів екстреної медичної допомоги від Міністерства охорони здоров’я, а відтак автопарк Львівського Центру буде повністю укомплектованим. Загалом наша екстренка здійснює щодня близько 700 викликів. Переконаний, ці автомобілі врятують не одне життя. Також хочу відзначити роботу колективу Центру над втіленням пілотного проєкту з аеромедичної евакуації пацієнтів в Україні. Львівщина є піонером з реалізації цього проекту і команда закладу активно долучилася до формування державної політики в цьому напрямі. Щиро дякую медичним працівникам за вашу відповідальність і героїзм”, – наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький. Оксана Буй
У Соснівську лікарню закуплять додаткову швидку
11 квітня 2019
Сьогодні, 11 квітня, у місті Соснівка відбулась нарада щодо подальшого функціонування міської лікарні під головуванням голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки. Під час зустрічі зосередили увагу на розширенні спектру надання швидкої допомоги. Відтак, автопарк пункту невідкладної медичної допомоги збільшиться на одну машину та працюватиме цілодобово. Місто також надасть машину сімейним лікарям для обслуговування викликів і допомогу вдома, у штат приймуть ще одного сімейного лікаря. За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірини Микичак, оновлять терапевтичне та педіатричне відділення, а також скерують на навчання місцевих лікарів. Лікарі обласної лікарні відновного лікування №3забезпечуватимуть поліклінічний прийом мешканців Соснівки з неврологічною та пульмонологічною патологіями. Ірина Микичак також закликала мешканців Соснівки активніше підписувати декларації із сімейними лікарями та користуватись програмою «Доступні ліки». Довідково: Соснівська міська лікарня (СМЛ) є структурним підрозділом КП «Центральна міська лікарня Червоноградської міської ради» (КП «ЦМЛ ЧМР»). На даний час в Соснівській міській лікарні функціонує поліклініка, терапевтичне відділення на 25 ліжок (в т.ч. 5 педіатричних і 3 паліативних ліжок) та проктологічне відділення на 10 ліжок. Окрім того, функціонує денний стаціонар: 5 проктологічних ліжок, 10 терапевтичних ліжок, 5 педіатричних ліжок та 5 гінекологічних ліжок.
Для потреб області придбають 5 додаткових карет швидкої допомоги
20 березня 2018
Сьогодні, 20 березня, під час сесії, депутати проголосували за внесення змін до показників обласного бюджету Львівської області на 2018 рік. Зокрема виділили 11,5 млн грн на придбання 5-ти автомобілів швидкої медичної допомоги. Окрім того, додатково виділили 13400 тис грн на введення в експлуатацію єдиної диспетчерської та 5124 тис грн співфінансування видатків з державного бюджету на придбання агіографічного обладнання. Також 11382 тис грн спрямують для функціонування перинатального центру після введення його в експлуатацію. Зокрема, залишок коштів медичної субвенції, що склався на кінець 2017 року в сумі 14028,9 тис грн спрямували на ремонт приміщень обласної клінічної лікарні – 1556,7 тис грн, спеціалізованого дитячого медичного центру – 2547,8 тис грн, ендокринологічного центру – 78,2 тис грн; облаштування пожежної сигналізації психіатричної лікарні – 300 тис грн; придбання медичного обладнання для лікарні “ОХМАТДИТ” – 2230 тис грн, спеціалізованого дитячого медичного центру – 2130,1 тис грн, кардіоцентру – 516,6 тис грн, обласної інфекційної лікарні – 516,1 тис грн, центру екстреної медичної допомоги – 1872,4 тис грн, діагностичного центру – 340,3 тис грн, диспансеру радіаційного захисту населення – 1140 тис грн, центру репродуктивного здоров'я – 100 тис. грн; комп’ютерної техніки для фтизіопульмонологічного центру та шкірвендиспансеру – 151,5 тис грн та 41,5 тис грн відповідно; енергозберігаючих паливних котлів для бази спецмедпостачання та протитуберкульозного диспансеру – 78,5 тис. грн; медикаментів та продуктів харчування – 60,8 тис грн; проведення інших господарських видатків закладів охорони здоров’я – 368,4 тис гривень. Невикористані в минулому році та повернуті до бюджету розвитку кошти в сумі 5128,1 тис грн виділити фтизіопульмонологічному центру на придбання рентгенапаратури (3703,4 тис грн) та проведення ремонту зовнішніх водоканалізаційних мереж і насосної станції (1424,7 тис грн). У рамках виконання комплексної програми «Надання медичної допомоги мешканцям Львівської області на 2018- 2020 рр» на надання медичної допомоги онкохворим учасникам АТО скерували - 773 тис грн. За рахунок субвенцій, що передаються з обласних бюджетів Вінницької та Івано-Франківської областей, збільшили видатки на утримання онкологічного центру на 595 тис. грн, обласної клінічної лікарні – 300 тис. грн, лікарні відновного лікування “Говерла” – 1117 тис. гривень. На проведення поточного ремонту та господарські видатки з утримання відділення лікарні відновного лікування в с. Дубляни з бюджету Новокалинівської ОТГ надається субвенція обласному бюджету в сумі 200 тис. гривень. На фінансування об’єктів охорони здоров’я згідно з програмою капітального будівництва виділили 10000 тис грн.