Спроможність бюджетів громад: у Львівській ОВА підготували щоквартальний рейтинг

2 травня 2022р, Новини. Департамент фінансів, Прес-служба ОДА

Департамент фінансів Львівської ОВА підготував щоквартальний рейтинг спроможності бюджетів територіальних громад. У цей важкий період воєнного стану для безперебійного функціонування соціальної інфраструктури місцевим органам влади необхідно визначати пріоритетність видатків та забезпечувати залучення усіх можливих фінансових ресурсів.

Квартальний рейтинг за загальною сумою показників очолюють Львівська і Славська громади, що є свідченням фінансового забезпечення і достатніх джерел наповнення. Слід за ними розташовуються Пустомитівська, Кам’янка-Бузька, Солонківська, Стрийська, Бродівська, Червоноградська, Золочівська, Яворівська громади.

Аналіз окремих показників рейтингу громад-лідерів:

Львівська громада є беззаперечним лідером за усіма 8 показниками, лише за динамікою доходів загального фонду (без трансфертів) посідає 29 місце. До слова, Золочівська громада посіла за цим показником найвище із громад-лідерів 4 місце.

Рівень дотаційності Золочівської громади складає 3,8 %, а  Славська, Львівська, Пустомитівська, Кам’янка-Бузька, Солонківська, Стрийська та ще три громади області „діляться” своїми доходами та перерахували державному бюджету за І квартал понад 120 мільйонів гривень.

Видатки на заробітну плату у загальних видатках найнижчі у Львівській (44%), Славській (53%), Червоноградській (60%).

Частка видатків на утримання апарату управління у розрахунку до фінансового ресурсу у громад-лідерів становить не більше 15%.

Видатки розвитку на одного мешканця найбільші у Львівській громаді – 660 грн та Славській – 489 грн. Найменші у Яворівській - 98 гривень. Загалом видатки на мешканця найбільші у Славській громаді – 4063 грн, Львівській – 2815 грн, Пустомитівській – 2784 грн, Бродівській – 2329 грн.

Останні позиції у загальному рейтингу зайняли Стрілківська, Хирівська та Козівська громади, які за усіма показниками розміщені наприкінці рейтингу. Окрім того, в цих бюджетах бракує коштів на виплату заробітної плати у бюджетній сфері. Зокрема, найбільше коштів не вистачає Козівській громаді, яка посіла останнє місце в рейтингу - це 170 % до місячного фонду оплати праці. У Стрілківській – 54 %, Хирівській – 122 %.

«Вже розпочався другий квартал на календарі, і наслідки війни стають все більш відчутними... Ми, фінансисти, як і всі хочемо, щоб воєнний стан закінчився вже сьогодні, адже кожен день війни приносить втрати! Відтак, мусимо докласти усіх зусиль, аби забезпечити стабільне функціонування фінансової системи регіону», - зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОВА Олег Демків.

Детальніше з рейтингом можна ознайомитись за посиланням - https://loda.gov.ua/mistsevi_byudzhety

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook