ФССУ у Львівській області за час воєнного стану виплатило понад 44 млн гривень декретних допомог

4 травня 2022р, Новини. Прес-служба ОДА

За два місяці воєнного стану управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області перераховано на фінансування декретних допомог 44,6 мільйона гривень.

Допомога по вагітності та пологах виплачується Фондом попри воєнний стан, евакуацію працівниці, неможливість формування роботодавцем заяви та навіть у разі виходу у декрет після призупинення дії трудового договору на час війни.

«Здійснення виплат адаптовано під потреби воєнного стану та є можливість здійснювати фінансування допомоги вагітним українкам напряму, на особисту банківську картку, якщо роботодавець не має можливості оформити заяву у зв’язку з бойовими діями. Виплати отримали 1366 мешканок Львівщини. У середньому для кожної з них профінансовано понад 32 тис. гривень допомоги», - повідомили в управлінні виконавчої дирекції Фонду.

Нагадаємо, відповідно до Закону України від 15.03.2022 № 2136 в умовах воєнного часу українські роботодавці можуть призупинити дію трудового договору зі своїми працівниками. У такому випадку право на оплату лікарняних втрачається, оскільки відсутній факт втрати заробітку через хворобу, або травму. Однак, навіть у період воєнного стану і під час призупинення дії договору, роботодавець не може відмовити працівниці в наданні відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами, а також не може звільнити її під час такої відпустки. Тож допомоги по вагітності та пологах є важливим виключенням – Фонд профінансує їх незалежно від призупинення дії договору. Для отримання консультацій, оформлення виплат застраховані особи Львівської області можуть звернутись у найближче відділення управління.

 

Ключові слова:

ФССУЛьвівщина

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook