Департамент екології та природних ресурсів видав висновки оцінки впливу на довкілля ще для двох об'єктів
З початку травня департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної військової адміністрації видав висновки з оцінки впливу на довкілля щодо планової діяльності двох об’єктів.
Це ТзОВ «Шкіряне підприємство «Світанок» щодо «Будівництва багатофункціонального комплексу з об'єктами житлової і громадської забудови, багаторівневою автостоянкою, закладами освіти та об'єктами інженерної інфраструктури по вул. Промислова, 53 у м. Львові» (реєстраційний номер справи в єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (далі-реєстраційний номер 202110218784).
Інший об’єкт – ПрАТ «Самбірський керамзитовий завод» щодо «Видобування керамзитових глин, придатних для виробництва керамзитового гравію та піску» (реєстраційний номер 20217298317).
«ОВД запроваджує нову систему оцінки впливу на довкілля, яка дозволяє громадськості брати участь в обговоренні планованої діяльності шляхом формування переліку питань, які будуть досліджуватися під час ОВД, впливати на вибір альтернативного місця здійснення планованої діяльності, а також на впровадження переліку заходів, які зменшуватимуть вплив на довкілля такої діяльності». – Зазначили у департаменті.
Новини за темою
Департамент екології та природних ресурсів видав висновки оцінки впливу на довкілля для 13 об’єктів
2 травня 2022
Упродовж березня – квітня департамент екології та природних ресурсів Львівської ОВА видав висновки з оцінки впливу на довкілля для реалізації 13 об’єктів. Зокрема, у Львівському, Самбірському, Червоноградському районах. «Висновки про оцінку впливу на довкілля, які видає департамент, спрямовані на попередження та запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів. Відтак, департамент видав висновки з оцінки впливу на довкілля для об’єктів видобувної промисловості, руслорегулювання і берегоукріплення та будівництва і реконструкції промислових об’єктів». – Зазначив заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко. Як наголосив Юрій Бучко, згідно зі ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля», така процедура є обов’язковою у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності. Також ця процедура сприяє тому, що підприємства в області використовують новітні та безпечні технології у сфері охорони довкілля. У департаменті екології та природних ресурсів повідомили, що зараз активно консультують підприємства, які розташовані у зоні активних бойових дій та планують переїхати у Львівську область, щодо наявності природоохоронних документів дозвільного характеру.
Триває громадське обговорення проєкту «Методичних рекомендацій з підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля діяльності з видобування корисних копалин»
2 вересня 2021
З серпня на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України триває громадське обговорення проєкту «Методичних рекомендацій з підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля (ОВД) для діяльності з видобування корисних копалин». Такі звіти готують суб’єкти господарювання, діяльність яких підлягає оцінці впливу на довкілля. Обговорюваний проєкт методичних рекомендацій з підготовки звіту розробили для використання у процедурі оцінки впливу на довкілля при здійсненні таких видів планованої діяльності, як видобування корисних копалин, нафти, природного газу, видобування піску і гравію на землях водного фонду та ін. Громадське обговорення у процесі оцінки впливу на довкілля проводять з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої господарської діяльності. Ознайомитися з проєктом можна за посиланням. Зауваження та пропозиції до зазначеного проєкту можна надсилати до 6 вересня 2021 р., на e-mail: oksana.abdulaieva@reforms.in.ua. Зазначимо, працівники відділу з оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА (відділ) взяли участь в онлайн-обговорені «Оцінка впливу на довкілля-2021: проблематика та рішення», на якому спільно з органами з проведення ОВД та представниками бізнесу і громадськості обговорили проєкт методичних рекомендацій та зміни до законодавства з ОВД. «Методичні рекомендації, які проходять зараз обговорення, засновані на досягненнях науки у сфері надрокористування і передового практичного досвіду з підготовки звітів з оцінки впливу на довкілля. Це рекомендації суб’єкти господарювання зможуть використати під час розробки звітів з ОВД на практиці», - розповів начальник відділу Назарій Сорока.
Cтейкхолдерів запрошують до роботи над національною стратегією адаптації до зміни клімату до 2030 року
23 вересня 2020
З метою координації зусиль та вироблення ефективного стратегічного документа Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів запрошує всіх потенційних стейкхолдерів долучитися до зазначеної роботи. Зокрема, очікують від усіх зацікавлених сторін кандидатури для включення до складу робочої групи. Відповідну інформацію (ПІБ, посада, контактні дані особи) необхідно надіслати на електронну адресу platonovaantonina@gmail.com до 1 жовтня 2020 року. Крім того, проєктом EU4Climate оголошено конкурси на 2 вакансії: - національного консультанта з розробки Стратегії; - координатора робочої групи з питань адаптації до зміни клімату. Зміна клімату є однією з найважливіших проблем, які стоять перед суспільством. Зобов'язання країн відповідно до Паризької угоди або національно-визначених внесків є основою для формування національного плану дій щодо пом'якшення та адаптації до зміни клімату. Прискорення вживання дій по боротьбі зі зміною клімату вимагає трансформацій на системному рівні. Проект EU4Climate підтримує країни у впровадженні Паризької угоди та вдосконаленні кліматичної політики і законодавства. Він має на меті обмеження впливу кліматичної зміни на життя громадян і сприяння адаптації до її наслідків. Детальніше про проєкт – за посиланням. Загальну інформацію про діяльність з адаптації до зміни клімату можна знайти на сайті Міндовкілля за посиланням.
Міндовкілля розробило проєкт Методичних рекомендацій з підготовки звіту з ОВД для гідроелектростанцій потужністю до 10 МВт на річках
3 вересня 2020
Продовжується процес розробки галузевих Методичних рекомендацій, які сприятимуть якісній підготовці звітів з оцінки впливу на довкілля. На розгляд громадськості на вебсайті Міндовкілля опубліковано черговий проєкт Методичних рекомендацій з підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля для гідроелектростанцій потужністю до 10 МВт на річках (малих гідроелектростанцій). «Великі і малі річки України – це один з наріжних каменів її екологічної стабільності і безпеки та збереження природного капіталу країни. Тому цей проєкт є надзвичайно важливим інструментом для реалізації державної екологічної та водної політики у галузі гідроелектростанцій», - зазначили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. У ньому багато уваги приділяється оцінці впливу господарської діяльності на екологічний стан річок і прилеглих до них земель та якість води. Також на фауну, флору та інші компоненти біорізноманіття, що пов’язані з річками, водоймами і водно-болотними угіддями. При розробленні документу за основу було взято Науково-методичні рекомендації, підготовлені громадською спілкою «Всесвітній Фонд Природи Україна» (WWF-Україна). Представлений Міндовкіллям проєкт Методичних рекомендацій доопрацьований відповідно до чинного законодавства, екологічних нормативів і стандартів та максимально адаптований до потреб дозвільних процедур. Ознайомитись з ним можна за посиланням. Пропозиції та зауваження можна надіслати до 14 вересня на електронні адреси: Oksana.Abdulaieva@reforms.in.ua, oksasteppe@gmail.com, а також письмово на поштову адресу Міністерства (Департамент з екологічної оцінки та контролю).
У Києві триває тренінг щодо користування оновленим Єдиним реєстром з оцінки впливу на довкілля
13 листопада 2019
Представники відділу оцінки впливу на довкілля (ОВД) та стратегічної екологічної оцінки (СЕО) департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації беруть участь у дводенному тренінгу щодо користування оновленим Єдиним реєстром з оцінки впливу на довкілля, який відбувається в Києві. Тренінг відбувається в Києві та організований Міністерством енергетики та захисту довкілля за підтримки ПРООН та Шведського агентства охорони навколишнього природного середовища. Як інформують у департаменті реєстр дасть змогу більш ефективно проводити процедуру ОВД, а громадськості детальніше ознайомитись з нею.
На території Львівської та Волинської областей планують створити новий біосферний резерват
20 Червня 2018
Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації спільно з управлінням екології та природних ресурсів Волинської облдержадміністрації провели робочу нараду щодо створення об’єктів природно-заповідного фонду на території Львівської та Волинської областей. Участь у заході взяли представники райдержадміністрацій, районних рад, об’єднаних територіальних громад, міських, селищних та сільських рад. За підсумками наради погодили активізувати роботу щодо створення національних природних парків «Надбужжя» імені Блаженнішого Любомира Гузара на території Сокальського району Львівської області та «Західне Побужжя» на території Іваничівського, Володимир-Волинського та Любомильського районів Волинської області. «Особливістю біосферних резерватів є те, що вони відносяться до природоохоронних територій міжнародного значення та оголошуються рішеннями ЮНЕСКО. Наукові дослідження, спостереження за станом навколишнього природного середовища та інша діяльність в біосферних резерватах здійснюються на міжнародному рівні», - зазначив начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Андрій Сенюк. Також, як поінформували в департаменті екології Львівської ОДА найближчим часом планують розпочати роботи зі створення біосферного резервату в басейні річки Західний Буг на території Львівської та Волинської областей, з метою збереження в природному стані найтиповіших природних комплексів біосфери, здійснення фонового екологічного моніторингу, вивчення навколишнього природного середовища, його змін під дією антропогенних факторів.
Сьогодні – Всесвітній день навколишнього природного середовища
5 Червня 2018
Всесвітній день довкілля вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щороку відзначається 5 червня в більш, ніж 100 країнах світу, починаючи з 1973 року. Щорічне святкування дня довкілля допомагає привернути увагу суспільства до екологічних проблем і підкреслює гостру потребу в зміні ставлення людини до природних ресурсів. До цієї важливої справи залучена велика кількість відданих, професійних та небайдужих людей: працівники екологічних структур, науковці, громадські діячі. Кожен з них робить свій внесок у збереження чистоти повітря, ґрунтів, річок та водоймищ. Природа не визнає кордонів: забруднення повітря і водних ресурсів має транскордонний характер, а деякі особливо цінні, унікальні природні комплекси, території належать кільком державам. Ми повинні усвідомити, що зберегти природу в стані, придатному для життя людини, можна тільки загальними зусиллями населення всієї Землі. З нагоди свята, за високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю Подяки та грамоти голови облдержадміністрації Олега Синютки вручили Сороці Н.Л., Козлінському Д.Я., Галянті О.К., Мокрому В.І., Чернявському М.В., Сороці М.І., Параняку Р.П., Крамарцю В.О. та Галапац О.Й.. Департамент екології та природниї ресурсів Львівської ОДА вітає всіх з Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища та закликає берегти все живе, що нас оточує, бо саме від нас залежить як житимуть наступні покоління.
Громадськість закликають взяти участь в проведенні оцінки впливу на довкілля
14 березня 2018
В Україні вже відбулися перші громадські слухання, передбачені процедурою оцінки впливу на довкілля. Відсутність на цьому етапі затвердженого розміру плати за громадське обговорення в процесі ОВД не скасовує функцій держави щодо забезпечення громадського обговорення в процесі оцінки впливу на довкілля. Нагадаємо, 18 грудня 2017 року набрав чинності ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля». Він запровадив нову систему оцінки впливу на довкілля, яка дозволяє громадськості з ранніх стадій брати участь в обговоренні планованої діяльності шляхом формування переліку питань, які будуть досліджуватися під час ОВД, впливати на вибір альтернативного місця здійснення планованої діяльності, а також на впровадження переліку заходів, які зменшуватимуть вплив на довкілля такої діяльності. ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» передбачає, що з метою зменшення навантаження на органи державної влади організатором громадських слухань може бути приватна чи юридична особа, яка визначається на конкурсній основі.
На Жовківщині організують тренінг із оцінки впливу на довкілля
16 лютого 2018
6 березня 2018 року Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) продовжить серію тренінгів, що присвячена запровадженню в Україні інституту оцінки впливу на довкілля. Тренінг у місті Жовква Львівської області розрахований на громадських активістів, представників місцевих органів влади та бізнесу. Початок заходу: 6 березня 2018 року, 10:00. Місце проведення – сесійна зала Жовківської міської ради. До участі у тренінгу необхідно пройти обов’язкову он-лайн реєстрацію. За додатковою інформацією звертайтеся:Єлизавета Алексєєва, керівник інформаційно-аналітичного відділу ЕПЛ Email: e.aleksyeyeva@ epl.org.ua, тел.: (032) 225 76 82 Людмила Байбула, експерт ЕПЛ Тел. (067) 951 94 38 Тренінг відбудеться за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, а також за сприяння Жовківської міської ради. Довідково: Закон України “Про оцінку впливу на довкілля” вводить сучасну прогресивну та ефективну процедуру оцінки впливу на довкілля на заміну радянського інституту державної екологічної експертизи. Основна ідея ОВД полягає у тому, що в процесі прийняття рішення щодо погодження певної діяльності, що може спричинити негативний вплив на довкілля, відповідальний орган отримує повну інформацію про такий вплив і має можливість врахувати екологічні інтереси поряд із економічними та соціальним, і таким чином прийняти поінформоване, збалансоване і відповідальне рішення. Одним із обов’язкових джерел надходження такої інформації є громадське обговорення, протягом якого представники громадськості мають можливість подавати будь-які зауваженні і пропозиції до планованої діяльності. Така система, по-перше, зобов’язує державні структури оцінювати екологічні наслідки поряд із економічними та соціальними вигодами від реалізації проекту, і, по-друге, зосереджена на попередженні (уникненні, зменшенні чи компенсації) негативного впливу на довкілля іще на стадії розгляду проекту дозвільним органом.