Вікенд на Дністрі: туристичний клуб «Манівці» запрошує на сплави
Щовихідних біля річки Дністер у Львівській області «Манівці» організовують спортивні табори для дітей. Першочергово запрошують тих, хто вимушено переміщений і перебуває в скрутних умовах.
«Ми забираємо дітей за місто та даємо простір, де вони зможуть відпочити та набратися сил. Живемо у таборовому містечку, просте харчування. Вчимось грітись у наметах, організовувати побут навколо себе. Проводимо тренування на воді», – розповідає Тарас Білошицький засновник та президент туристичного клубу «Манівці».
Попередня реєстрація на табір є обов’язковою і відбувається лише за телефоном 0979185132. Зі собою необхідно брати: спальний мішок, посуд, речі на воду, мильні засоби та кошти на транспорт. У разі якщо ви чогось не маєте, організатори всім забезпечать.
Вартість участі – благодійний внесок на картку 4731219117900864. Зі слів Тараса Білошицького, це не бізнес, а спроба допомогти собі і своїм. Тому, якщо ви маєте змогу підтримати соціальний проєкт, будуть вдячні. Якщо ж ваша дитина дуже хоче, але фінансової змоги нема – не соромтеся, її візьмуть у дводенну мандрівку зі самозарадності.
Паралельно тривають і суботні сплави. Мандрують з Розвадова до Березина. Це 15 км на 10-місному катамарані. Тривалість перебування на воді 3-4 години. Вартість участі для дорослих - 400 гривень з особи, діти від 6 до 11 років – 200. У ціну входить: місце на плавзасобі, жилет на воду, послуги інструктора.
Слід зазначити, що турклуб «Манівці» розпочинає реєстрацію і на комерційні 12-денні табори, які триватимуть ціле літо. Для тих, хто зголоситься у найближчі два тижні, ціна буде минулорічна – 7 тисяч грн, для інших – вища.
Більше новин на телеграм-каналі: https://t.me/manivci
Новини за темою
Цього року розпочнуть берегоукріплення річки Дністер в межах Самбора
25 березня 2021
Цього року розпочнуть роботи з берегоукріплення річки Дністер в межах Самбора. У 2008 році внаслідок виливу річка підтопила 331 домогосподарство, пошкодила комунальні дороги та завдала збитків мешканцям. "Тоді ситуація була критична, ми виносили техніку і меблі, вивозили тварин, бо переживали, щоб не загинули. Підтопило городи, що погано вплинуло на врожай. Дуже добре, що влада звернула увагу на нашу проблему.Роботи з укріплення берега необхідно проводити негайно, бо погода непередбачувана і ми боїмось, щоб ситуація з підтопленнням не повторилась і не стала більш масштабною", - розповідає місцева мешканка пані Марія. Торік сильні дощі зруйнували берег Дністра, забравши 470 кв. метрів присадибних земельних ділянок мешканців міста по вулиці Набережна. “Щоб запобігти подальшій руйнації прибудинкових територій, обвалу електричних опор та підмиванню автодорожнього та залізничного мостів у напрямку Самбір-Дрогобич підрядники цього року проведуть берегоукріплюючі роботи. Зокрема, збудують підпірну стінку довжиною півкілометра. З обласного бюджеу виділили три мільйони гривень, також передбачене співфінансування проекту з місцевого бюджету”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Нагадаємо, цього року 23 природоохоронні заходи профінансували з обласного бюджету на загальну суму понад 33 млн гривень. Окрім Самбора, берегоукріплюючі та руслорегулюючі роботи здійснять у межах села Вишня, Дрогобича та Кам’янки Сколівського району.
На басейновій раді розглянули екологічний стан ріки Дністер
16 грудня 2019
В Івано-Франківську члени басейнової ради Дністра, які рівною мірою представляють інтереси семи областей України – Хмельницьку, Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську, Чернівецьку, Вінницьку та Одеську, провели своє чергове засідання. Зокрема, під час засідання члени басейнової ради розглянули ряд важливих питань, а саме: аналіз антропогенного впливу, кількісний та якісний стан вод; створення реєстру зон, що охороняються; інвентаризація хвостосховищ в басейні Дністра; результати скринінгу поверхневих вод в басейні Дністра, а також обговорили транскордонну екологічну проблему скиду неочищених стічних вод в місті Сороки на території Молдови та екологічну проблему на річці Тисмениця в місті Борислав Львівської області. Довідково повідомляємо, що 52% території Львівської області займає басейн річки Дністер. Середня густота річкової сітки становить від 0,7 км/км2 (Передкарпаття) до 1,5 км/км2 (Карпати). Довжина річки в межах області – 207 км, площа водозбору в межах області – 11420 км².
На Львівщині триває Міжнародний туристичний форум «Дністер: 1362 км прибутків»
18 липня 2019
У Трускавці розпочався Верхній форум в межах Міжнародного туристичного форуму «Дністер: 1362 км прибутків». Про це інформує управління туризму та курортів Львівської ОДА. Учасників та гостей заходу привітала начальник управління Наталя Табака. «Серед п’яти стратегічних цілей розвитку Львівщини на період до 2027 року - туристична привабливість залишається у пріоритеті. Для нас це означає, що ми надалі готові бути тим майданчиком, де можна допомагати та сприяти у реалізації усіх ініціатив, які зароджуються у «трикутнику» бізнес-влада-громада», - зазначила Наталя Табака. Зазначимо, що участь у заході візьмуть спікери з Бельгії, Румунії та України. У межах форуму обговорять стан розвитку рекреаційних зон в Європі, питання рекреаційно-оздоровчого туризму в басейні Дністра та розвиток бальнеологічного туризму в Україні та Східній Європі. Під час панельної дискусії порушать питання розвитку сервісності і туристичних брендів та роль бізнес-асоціацій і кластерів в оздоровчо-рекреаційному бізнесі. Верхній форум відбуватиметься у форматі міжнародної конференції та триватиме два дні. Організатори заходу - Центр інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові за підтримки Львівської облдержадміністрації, Європейського банку реконструкції та розвитку в межах ініціативи EU4Business Європейського Союзу.
У Львові для молоді пройде ЄМП-Вікенд
21 березня 2019
22-24 березня 2019 року у Львові відбудеться молоджіний проект ЄМП-Вікенд на тему “Інновації в демократії: виклики та можливості”. Програмою передбачено: 22 березня - день тренінгів для міжнародної академічної команди, команди журналістів та команди організаторів; 23 березня - день командної роботи, спільної роботи в 6 різних комітетах (тематика яких базується на темі інноваційної демократії та її розвитку в Львівській області, Україні та інших європейських країнах та написання резолюцій; 24 березня - день Генеральної Асамблеї, презентації резолюцій комітетами та дебатів. Під час заходу учасники напрацюють 6 резолюцій, сформованих на актуальних питаннях інноваційної демократії. В подальшому резолюції передадуть Європейському молодіжному Парламенту та його міжнародному офісі в Берліні; також приклади написаних резолюцій будуть опубліковані у ЗМІ. Такі вікенди також будуть організовані в Волинській та Житомирській областях цієї весни. Організатор заходу - громадська організація "Європейський молодіжний парламент Україна" та департамент внутрішньої та інформаційної політики. Проект став переможним на конкурсі молодіжних проектів та отримав фінансування з Обласної програми «Молодь Львівщини» на 2016-2020 роки. Контактна особа: Андрій Каширський, тел.: 0934363321.
Питання безпеки хвостосховищ в басейні річки Дністер порушили в межах проекту транскордонного співробітництва
2 липня 2018
ОБСЄ у співпраці з Програмою розвитку ООН та Європейською економічною комісією ООН реалізовує проект Глобального екологічного фонду «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер». Бенефіціаром проекту є Міністерство екології та природних ресурсів України. Перший компонент проекту «Детальний аналіз водних ресурсів, пов’язаних з ними екосистем і їх використання» передбачає дослідження поточного стану хвостосховищ в басейні річки Дністер. У м. Івано-Франківськ відбулась стартова зустріч за участі всіх сторін Проекту - представників Мінприроди, ОБСЄ, місцевих органів влади та підприємств, на території яких розташовані хвостосховища. На зустрічі порушили питання нагальних питань безпеки хвостосховищ регіону та пропозицій щодо формування відповідних програм (планів) заходів для плану управління річковим басейном Дністра.
Львівщина запрошує на Різдвяний вікенд
4 січня 2018
Різдво на Галичині завжди було одним з найвеселіших свят, сповнене таїнством та обрядами. Його особлива духовна атмосфера обіймає кожного з нас і приносить в оселю відчуття миру та злагоди. Ми зробили для Вас добірку найцікавіших різдвяних фестин, які проходитимуть у Львівській області. Жовква - «ідеальне місто», в якому поєднались 55 пам'яток архітектури світового, національного, регіонального значення та церква, яка внесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО - Церква Пресвятої Трійці. Де ж, як не тут збережені українські традиції святкування Різдва. 8 січня о 13.00 год на площі Вічевій міста Жовкви відбудеться святкова програма "Різдвяні передзвони" фольклорного колективу «Джерела Розточчя», який щорічно представляє Різдвяну коляду на Донеччині. Також до різдвяної коляди приєднаються й інші фольклорні колективи Жовківщини. Щорічно впродовж 8 років до м. Жовки з`їжджаються учасники колективів Вертепу, презентуючи фольклорне дійство народження Ісусика та святкуючи Різдво. Цього року, в заході візьмуть участь понад 30 вертепів. 14 січняо 12.30 годучасники Вертепів збираються біля Народного дому і йдуть величною ходою на площу Вічеву м. Жовква. Біля головної ялинки міста зі сцени буде відбуватися урочисте відкриття Параду Вертепів та виступи колективів, представлення звізд та шопок, святкова коляда. 8 та 14 січня– у приміщенні Жовківського замку на Вас чекає святкова феєрія «Різдво в замку». В програму заходу входить виставка шопок, майстер-класи з виготовлення різдвяних прикрас, частування пампушками. м. Трускавець IX Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Яскрава Країна» Зимовий відпочинок у Трускавці дійсно чарівний та казковий. Адже взимку вкурортному місті можна вповні відпочити, насолодитись природою та свіжим повітрям. Напередодні Різдва у Трускавці панує унікальна атмосфера свята. У місті ретельно готуються до святкувань та до зустрічі своїх гостей. Щорічно тут організовують та проводять різдвяні вистави, концертно-розважальні програми, фестивалі та ярмарки народних ремесл. 9-12 січня о 12.30 год на Майдані Незалежності та в Палаці Культури ім. Т. Шевченка, на Вас чекаєзимовий IX Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Яскрава Країна». Цей фестиваль сповнений зимових розваг, веселощів, дитячого сміху та радощів. А окрім цього, це чудовий майданчик для саморозвитку через майстер-класи, лекції, круглі столи, обмін творчим досвідом з професіоналами. 9 січня о 12.00 год на Майдані Незалежності Вас вітатимуть Різдвяні колядування та вертеп дитячої школи мистецтв ім. Р.Савицького. О 17.00 год. до святкування приєднається вертеп Народного дому. 14 січняо 12.00 год біля бювету мінеральних вод №1 відбудеться відкриття Обласного фестивалю зимового фольклору «Нова радiсть стала» та гала-концерт о 15:00 год у санаторії «Трускавець» СБУ. м. Самбір Фестиваль вертепів 12 січня о 12.00 годна площі Івана Франка, м. Самбір відбудеться Свято Пампуха. На Вас чекають Різдвяна атмосфера, коляда та вертепи, віншування та, звичайно, головний винуватець свята – солодкий пампушок. Завітайте до Самбора та відчуйте дух українських народних традицій. Бродівський район Регіональний фестиваль «Коляди і пампуха» А чи бажаєте Ви не лише побачити різдвяне дійство, а й самим долучитись до давніх українських звичаїв? Місто Броди запрошує усіх провести незабутні Різдвяні свята разом. 9 січня в районному народному домі в Бродах проходитиме регіональний фестиваль «Коляди і пампуха». В програмі заходу відбудеться традиційне та улюблене багатьма Свято Пампуха. Ну хто ж не хочете поласувати солодкими, пишними пампушками? Гості свята стануть свідками виступів найкращих вуличних вертепів, хорів та зможуть приєднатись до різдвяної забави, заспівавши колядки та віншування. Пустомитівський район Районнийфестиваль-конкурс «Колядуймо разом-2018!» В час Різдва-коляди особливо відчувається історичний зв’язок між поколіннями. Перлиною нашої національної культури, безумовно, є українські звичаї, традиційні обрядові дійства зимового фольклору, які об’єднують людей, сприяють збереженню нашої унікальної давньовікової спадщини: вертепного дійства, колядок, щедрівок, віншувань. Побачити на власні очі та оцінити колорит різдвяних традицій Ви зможете на районному фестивалі-конкурсі «Колядуймо разом 2018». В рамках заходу відбудуться виставки різдвяних шопок , свято Пампуха, виступи авторських, молодіжних, дитячих, вуличних і сільських вертепів та гуртів колядників. Фестиваль-конкурс «Колядуймо разом 2018» відбудеться у 3 етапи: 1 етап –7-10 січня–в кожному населеному пункті відбудуться виступи автентичних, авторських,молодіжних й дитячих вуличних і сільських вертепів; 2 етап –13-14січня– кращі колективи будуть змагатися у трьох народних домах району: с. Оброшино, с. Щирець та с.Звенигород; 3 етап –21 січня– в районному народному домі м.Пустомити відбудеться гала-концерт кращих вертепів. У виконанні учасників фестивалю, хорових капел звучатимуть традиційні колядки. На Вас чекатимуть проведення майстеркласів з виготовлення дідуха,виставки різдвяних шопок та смачне свято Пампуха. 21 січня о 15.00 год в народному домі с. Давидів, Пустомитівського району відбудеться святкова концертна програма, яка о 16.00 год.переходить на площу села, де усіх гостей та мешканців радо забавлять виступи вертепів, колядки, щедрівки та пройде частування куліша та гарячим чаєм. Турківський район Районні огляди вертепів Сюди вабить на відпочинок тих, хто хоче побути на природі та зануритися у життя справжнього гірського села. 13-14 січня в культурному центрі «Україна» м. Туркавідбудуться виступи вертепів з усіх сіл району. Участь у колядуванні будуть приймати близько 20 вертепів, як дитячі, так і дорослі колективи.13 січня виступатимуть дорослі колективи, а 14 січня Вас вітатимуть дитячі вертепи. Тут обов`язково буде весело та цікаво. Яворівський район Різдвяні зустрічі на честь 70 років розстріляного вертепу 14 січня в народному домі с. Мальчиці, Яворівського району о 15.00 год. відбудеться святкування не лише Різдва, а й 70 років розстріляного вертепу. Цей захід має велику, хоч і сумну історію. У 1948 році, в ніч з 6 на 7 січня після Святої вечері, коли родини, помолившись, частувались за святковим столом,тринадцять хлопців, які щойно повернулися з фронту, переодягнулися у героїв вертепного дійства і пішли в село колядувати. В цей день енкаведисти проводили у селі облаву. Тільки-но вертеп наблизився до подвір’я місцевого жителя, з-за тину вдарили автоматні черги. У цей Святий вечір з тринадцяти колядників живими залишилися лише двоє. І досі в селі живе очевидець цих подій, учасник вертепу - Михайло Микитин. Тієї ночі в своєму кожусі «Гуцула» чоловік нарахував одинадцять кулевих отворів. Щорічно, на честь загиблих, щоб пам`ять про них жила і для наступних поколінь, в с. Мальчеці вшановують хлопців-колядників різдвяними зустрічами. В рамках заходу організовують літургію в церкві, панахиду на могилах полеглих та виступи вертепів. Цей захід наповнений колядками та щедрівками, доброю та веселою атмосферою. Сколівський район Різдвяні Бойківські вечорниці 6 січня, як на небі зійде перша зіронька, о 18.00 год. у гостинному дворі «Калина» Вас запрошують приєднатись до Святої вечері. За святковим столом розкажуть про звичаї та традиції Різдва, про страви, які готують на Святвечір та їх значення. Адреса: с. Тухля, вул. І. Франка 145, тел.: +38096-71-81-339 п. Катерина. 7 січня о 18.00 год.у гостинному дворі «Калина» своїх гостей зустрінуть колядками, вертепами та смачними Різдвяними стравами. Адреса: с. Тухля, вул. І. Франка 145, тел.: +38096-71-81-339 п. Катерина. 8 січня о 17.00 год. гостинний двір «Калина» запрошує відвідати Різдвяні Бойківські вечорниці, де ви побачите справжні українські традиції, почуєте колядки та приймете участь у ворожіннях. Адреса: с. Тухля, вул. І. Франка 145, тел.: +38096-71-81-339 п. Катерина.