В області триває прийом заявок на конкурс проектів місцевого розвитку в галузі культури
Заявки на конкурс проектів місцевого розвитку у Львівській області на 2017-20 роки приймають до 2 лютого. В пріоритетах Програми - будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання, інвентарю, сценічних костюмів для народних домів, будинків культури, бібліотек, музеїв, початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів та мистецьких шкіл.
Учасниками конкурсу є органи самоорганізації населення, громадські організації, благодійні фонди, ініціативні групи, сільські, селищні ради, а також ради об’єднаних територіальних громад (ОТГ), міські ради. У випадку, коли об'єкт комунальної власності громади фінансується з районного бюджету (з огляду на те, що об'єкт перебуває у спільній власності територіальних громад району), участь у конкурсі мають право брати відповідні структурні підрозділи районних державних адміністрацій та міських рад.
Фінансування програми здійснюється за механізмом 50 % коштів — це кошти обласного бюджету, інші 50 % — залучені кошти конкурсанта (кошти місцевих бюджетів, та не бюджетні кошти). Невід'ємною складовою в залучених конкурсантом коштах має бути небюджетний внесок у сумі не менше 5 % від вартості проекту. Небюджетний внесок конкурсанта може бути у вигляді фінансового внеску (кошти фізичних осіб), нефінансового внеску (робота, матеріали) та спонсорських коштів.
Загальна вартість проекту не більше 400 тис грн.
Максимальна вартість субвенції з обласного бюджету – 200 тис грн.
Детальніше за посиланням.
Новини за темою
Актуальні гранти ЄС для культури та креативних індустрій в Україні – перелік
6 квітня 2022
Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні опублікувало список актуальних грантових можливостей для українських представників сектору культури та креативних індустрій. Про це інформує Міністерство культури та інформаційної політики України. Відтепер, взяти участь у конкурсі можна буде за спрощеною процедурою. Зокрема, подати заявку можна як партнер Програми (для полегшення умов звітування, отримання грантових коштів тощо). При цьому проєктна діяльність може відбуватися в інших європейських країнах або онлайн. Деталізація опису контенту при подачі заявки не обов’язкова. Наразі відкрито прийом заявок на такі конкурси: Підпрограма «Культура»: – Європейські проєкти співпраці – Поширення європейських художніх робіт Підпрограма «Медіа»: – Мережа європейських кінофестивалів; – Розвиток талантів та навичок; Підпрограма «Міжсекторальна співпраця»: – НОВИНИ-Медіаграмотність; – Журналістські партнерства; – Інноваційні лабораторії. З детальним описом цілей конкурсу та заходів, що можуть бути підтримані Програмою, можна ознайомитися на сайті Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні.
Минулоріч галузь культури Львівщини профінансували на 228 млн грн
10 лютого 2022
Як повідомили у департаменті фінансів, у 2021 році загальні видатки коштів обласного бюджету на галузь культури становили 288 млн гривень. Це дало можливість забезпечити безперебійну роботу 24 установ та закладів культури обласного підпорядкування. Загалом, кошти використали за такими напрямами: заробітну плату з нарахуваннями – 117 млн грн; оплату енергоносіїв та комунальних послуг – 7,5 млн грн; фінансову підтримку театрально-концертних організацій – 129 млн грн; фінансову підтримку комунального закладу Дрогобицької міської ради „Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні і танцю України „Верховина” 3 млн грн; інші видатки, які забезпечували господарську діяльність установ та закладів – 14,5 млн гривень. „Окрім видатків на утримання установ, у 2021 році нам вдалось в повному обсязі реалізувати заплановані заходи в рамках Комплексної програми розвитку культури Львівщини. 17 млн грн – саме стільки коштів ми спрямували на відзначення різноманітних заходів, пам’ятних дат, підтримку творчих особистостей і талановитих дітей, придбання сучасного технічного обладнання та транспортних засобів для установ і закладів культури”, – зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
Реалізація знакових та якісних проєктів має стати пріоритетом у роботі обласних закладів культури Львівщини у 2022 році
18 січня 2022
Заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко закликав керівників обласних закладів культури визначити пріоритети роботи на 2022 рік та активно співпрацювати з Львівською ОДА і депутатським корпусом Львівської облради. «Залучити відвідувача, глядача цікавими заходами, які відбуваються на постійній основі, і таким чином популяризують заклад культури – має стати найважливішим пріоритетом у цьому році. Наполегливість, ініціативність і, головне, пропозиції щодо розвитку закладу – невід’ємні складові у роботі керівника. Культура – це щось більше ніж просто установа», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Під час наради також обговорили питання щодо оплати енергоносіїв. «В області діє програма енергозбереження у бюджетній сфері, учасниками якої можуть стати і заклади культури. Для участі необхідно мати розроблену проєктно-кошторисну документацію. На реалізацію програми у цьому році в обласному бюджеті передбачили 50 мільйонів гривень», - сказав Іван Собко. «Прошу керівників установ про усі проблемні питання та пропозиціями щодо їх вирішення звертатися до облради та облдержадміністрації. Ми спільно з депутатським корпусом завжди відкриті до співпраці, проте потрібне чітке обґрунтування та бачення подальшої роботи від керівництва закладу», - додав заступник голови Львівської ОДА. Керівники обласних закладів культури під час наради також розповіли про найбільш знакові заходи та проєкти 2021 року та заходи, які планують реалізувати у цьому році.
На підтримку галузі культури з обласного бюджету скерують 18 млн грн
23 грудня 2021
Сьогодні рішенням сесії обласної ради внесли зміни до Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2021 – 2025 роки. Відтак, затвердили фінансовий ресурс на наступний рік. Загальна сума фінансування по Програмі – 18 млн грн. Серед завдань Програми на які скерують кошти: Розвиток та популяризація української мови і культури, національної свідомості громадян в Україні та за кордоном - 5 900, 0 Підтримка установ та закладів культури Львівської області - 1 100, 0 Поповнення бібліотечних фондів та реалізація бібліотечних проєктів, підтримка публічних бібліотек Львівської області - 1 720, 0 Підтримка музеїв області - 1 500,0 Підтримка мистецьких шкіл області - 800,0 Підтримка мистецьких ініціатив - 400,0 Відзначення державних свят, ювілеїв, видатних подій загальнодержавного та регіонального рівня та вшанування видатних особистостей - 3030, 0 Підтримка видатних та творчих особистостей - 850,0 Підтримка установ та закладів культури обласного підпорядкування - 2500,0 Підвищення кваліфікації працівників галузі культури - 200,0 Зазначимо, що в межах програми виділено 1 млн грн на новий напрямок програми щодо забезпечення доступності бібліотек та музеїв. «Безбар’єрний простір - це можливість створення «аудіогідів», встановлення пандусів та спеціальних комп'ютерних програм для доступності людей з обмеженими можливостями до сучасних видань, збільшення кількості відвідувачів бібліотек та музеїв», – зауважила директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Ірина Гаврилюк “Ми спільно працювали над тим, аби збільшити фінансовий ресурс на галузь культури. І нам це вдалося. У Комплексній програмі розвитку культури Львівщини на 2022 рік департамент спільно з профільною комісією напрацювали нові напрямки та врахували усі зауваження і поради колег депутатів», - зазначив заступник голови ОДА Іван Собко.
На розвиток культури в області у 2022 році пропонують скерувати 18 млн грн
17 грудня 2021
На черговому засіданні депутатської комісії Львівської облради з питань культури, інформаційної політики та промоції розглянули низку питань. Зокрема, члени комісії пропонують затвердити у проєкті обласного бюджету на наступний рік обсяг фінансування обласної програми розвитку культури в сумі 18 млн грн. Як зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, проєкт обласного бюджету розглянуть депутати Львівської облради вже на черговій сесії 21 грудня. «На наступний рік відсоток капітальних видатків в межах обласних цільових програм повинен бути в межах 40%. Така пропозиція закладена у проєкті бюджету на 2022 рік і сподіваємося, що депутати облради підтримають таке рішення», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. Водночас профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко наголосив, що така позиція Львівської ОДА стосується всіх обласних закладів та установ, у тому числі у сфері культури. «При виділенні коштів з обласного бюджету першочергово потрібно звертати увагу на розвиток мережі обласних закладів та установ. Дофінансування цих закладів є необхідним для їхньої повноцінної роботи. На 2022 рік на обласну програму розвитку культури планують скерувати 18 млн грн. На початку минулого року обсяг фінансування програми складав 13 млн, і поступово його збільшили до 17 млн. Збільшена сума видатків свідчить про повноцінну підтримку галузі культури в області», - зазначив Іван Собко. Окрім того, як розповіла директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Ірина Гаврилюк, до обласної програми на 2022 рік пропонують включити нові завдання. Зокрема, організацію безбар’єрного простору в бібліотеках та музеях, а також закупівлю музичних інструментів у мистецькі школи. «Безбар’єрний простір є абсолютно новим напрямком у програмі культури на наступний рік. Програма включатиме в себе оснащення закладів культури аудіогідами та спеціальним обладнанням для людей з вадами зору, щоб вони змогли без перешкод відвідувати усі ці заклади. Також наступного року продовжимо добру традицію – закупівлю транспортних засобів для комунальних закладів. Нагадаємо, що цього року за кошти обласного бюджету автомобілі придбали для Музею Івана Франка у Львові та історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», - повідомила Ірина Гаврилюк.
«Культура - це індикатор розвитку нації», - Максим Козицький
15 грудня 2021
З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва сьогодні голова Львівської ОДА Максим Козицький за вагомий особистий внесок у розвиток галузі культури та високий професіоналізм нагородив культурних діячів області. Дещо пізніше офіційного Дня працівників культури та народних майстрів, який святкуємо в листопаді, державні нагороди від імені Президента України та почесні грамоти Львівської обласної державної адміністрації вручили через «червону зону», яка на Львівщині тривала до 7 грудня. З вітальним словом виступив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький. «Культура - це основа всього та індикатор розвитку нації. Ми маємо, чим гордитися, адже саме наша культура відображає багатство та душу нашої нації. Нас у світі впізнають саме по нашій самобутній пісні, багатому фольклору та давнім традиціям, які формувалися не одну сотню років. Я гордий, що народився у Львові, адже тут панує середовище, яке зберегло та далі формує культуру української нації», - сказав Максим Козицький. Зокрема, нагородили: Ріпу Катерину Юріївну - методиста вищої категорії Методичного кабінету навчальних закладів мистецтва та культури при департаменті з питань культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації Охріма Андрія Романовича - директора КЗ ЛОР Львівський музичний фаховий коледж імені С.П. Людкевича Чумака Юрія Вікторовича - в. о. директора КЗ ЛОР Дрогобицький музичний фаховий коледж ім. В. Барвінського Винницьку Лілію Ігорівну - артистку розмовного жанру КЗ ЛОР «Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика» Камінського Віктора Євстахійовича - проректора з наукової роботи Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка, композитора, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Савко Надію Миколаївну - в. о. директора Центру народної творчості дітей та юнацтва Галичини Також до привітань долучилися заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Ірина Гаврилюк і заступниця директорки Тетяна Плугатор. Супроводжував захід академічний інструментальний ансамбль «Високий замок».
Культурні діячі Львівщини отримали державні нагороди
15 грудня 2021
За значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність Указом Президента України культурним діячам Львівщини присвоїли почесні звання. Вручив нагороди голова Львівської ОДА Максим Козицький. Так, почесне звання «Народний артист України» присвоїли провідному майстрові сцени Львівського академічного молодіжного театру імені Леся Курбаса Тетяні Каспрук та генеральному директорові Львівської національної філармонії Володимиру Сивохіпу. Звання «Заслужений працівник культури України» отримали директор Львівської державної музичної школи № 8 Світлана Карпович та начальник відділу культури Трускавецької міської ради Тетяна Татомир. Нагороди вручили в межах відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.
Члени конкурсного журі визначили лауреатів Обласної премії 2021 року в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури
14 грудня 2021
16 лауреатів отримають Обласну премію 2021 року в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури. Таке рішення прийняли сьогодні члени конкурсного журі по присудженню Обласної премії. Грошовий фонд, який розподілять між здобувачами, складає 400 тис грн. Обласну премію в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури присуджують щорічно. До складу журі входять керівники закладів культури, голови творчих спілок, відомі діячі мистецтва Львівщини, освітяни. Як розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, лауреатів визначили шляхом таємного голосування, а урочиста церемонія нагородження відбудеться у Львівському національному оперному театрі ім. С. Крушельницької 22 грудня. «Дякую членам журі і за позитивні, і за критичні думки та конструктивну дискусію. Закликаю подавати свої пропозиції щодо нових номінацій, а також розглянути можливість збільшення призового фонду премії. Обласна премія в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури є найвищою премією у Львівській області, найбільш престижною творчою відзнакою за вагомий внесок в українську культуру. Тож маємо за честь розглядати кожного року велику кількість заявок на здобуття премії", - зазначив Іван Собко. Від імені департаменту з питань культури, національностей та релігій у заході взяла учаснть директорка департаменту Ірина Гаврилюк. Лауреатами премії стали: 1. Номінація «Мистецтвознавство і культурологія» – імені Святослава Гординського: Перун Михайло Євгенович – за науково-популярне видання «На скелі віри. Митрополит Андрей Шептицький», 2019 2. «Музейна справа» – імені Іларіона і Віри Свенціцьких: Скоропадова Галина, Слободян Петро, Музика Андрій – за експозиційний проєкт: «Музей історії Львова». 3. «Збереження культурної спадщини» - імені Бориса Возницького: Лариса Разінкова – за реставрацію творів мистецтва 2019-2021років 4. «Проза» – імені Богдана Лепкого: Кузик Володиемир – за книгу новел «Двоє», 2019 5. «Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади» – імені Михайла Возняка: Тихолоз Наталія – за монографію «Петро Франко: Формула долі», 2021. 6. «Журналістика та публіцистика» – імені В’ячеслава Чорновола: Іван Матковський – за книгу «Казимир граф Шептицький-отець Климентій, польський аристократ, український ієромонах, екзарх Росії та Сибіру, Архимандрит Студитів, Праведник народів світу, блаженний Католицької Церкви», 2019 7. «Музичне мистецтво» – імені Станіслава Людкевича: Мануляк Остап – за творчі доробки 2019-2021 років. 8. «Образотворче мистецтво» – імені Івана Труша: Крохмалюк Олександр – за серію живописних творів під назвою «Рідний край – моя Україна». 9. «Декоративно-ужиткове мистецтво» – імені Зеновія Флінти: Шульга Зеновія – за міжнародний етномистецький проєкт «Екологічний ракурс». 10. «Народна творчість» – імені Філарета Колесси: Мишанич Михайло – за збереження та популяризацію фольклору, зокрема, транскрипцію 114 народних творів з різних сіл Т. Шевченка, виданих у книзі «Народні співи Кирилівки та Моринців», 2020. 11. «Дизайн» – імені Олени Кульчицької: Шевчук Галина – за творчу діяльність (книжковий дизайн) 2019-2021 років. 12. «Фотомистецтво» - імені Василя Пилип'юка: Роман Геринович – за виставкові проєкти 2019-2021 років та промоцію українського фотомистецтва за кордоном. 13. «Скульптура» – імені Іван Севери: Гоголь Василь - досягнення в галузі монументальної та станкової скульптури 2019-2021 років 14. «Драматургія, театральне мистецтво» – імені Бориса Романицького: Ібадулаєв Едем Шабадінович – за моновиставу «Самотність», за текстами кримськотатарського письменника Е. Умерова про подіїї 1944 року. Зазначимо, на здобуття Премії номінанти подавали свої нові оригінальні твори й роботи, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді або виконані протягом останніх трьох років, але не пізніше ніж до 1 квітня поточного року.
14,5 млрд грн передбачили у Державному бюджеті на культуру, креативні індустрії та інформаційну політику
7 грудня 2021
2 грудня 2021 року Верховна Рада прийняла бюджет України на 2022 рік. Як зазначив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, бюджет 2022 року на культуру, креативні індустрії та інформаційну політику – 14,5 млрд грн. У тому числі субвенції – 1,8 млрд грн. «Тепер МКІП без видатків на кіно (я все так само проти), але 4,6 млрд грн дофінансування сфер – наша спільна перемога. Непроста (навіть сказав би дуже), але перемога. Додаткові 4,6 млрд грн – це ще й визнання їх вагомості. Таку динаміку щороку зростати варто зробити традицією держави», - підкреслив Олександр Ткаченко, Основні пункти державного бюджету на 2022 рік на культуру, креативні індустрії та інформаційну політику такі: у межах програми «Велика Реставрація» на відновлення закладів загальнодержавного значення, будівництво Меморіалу жертв голодомору та Меморіалу Героїв Небесної Сотні та на реставрацію пам’яток культурної спадщини місцевого значення передбачено 3,6 млрд грн. Посилюється напрямок інформаційної безпеки держави. Передбачені видатки на Центр стратегічних комунікацій та інформбезпеки й розширення мережі Укрінформу, а також його мовлення за кордоном. Враховано також здійснення заходів у сфері захисту національного інформаційного простору. На все це виділяється 631,2 млн грн. Заплановано фінансування Державної інспекції культурної спадщини України – 13,8 млн грн, а також Державної служби охорони культурної спадщини України – 19,3 млн грн. Вони нарешті запрацюють. На збереження історико-культурної та архітектурної спадщини в національних і державних заповідниках виділяється 597,7 млн грн. Також депутати збільшили фонд розвитку закладів загальнодержавного значення. Це дасть змогу посилити якість їхньої діяльності та планувати будівництво. Загальна сума – 1,8 млрд грн. Для реалізації планів Українського інституту національної пам'яті бюджетом передбачено 167,3 млн грн. Сума враховує заходи з реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті, забезпечення діяльності Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції гідності та Галузевого державного архіву. На діяльність Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури у світі виділяється 335,5 млн грн, що фінансово посилює напрямок. На забезпечення діяльності національних музеїв, національних і державних бібліотек та культурно-просвітницьких центрів передбачено 1,1 млрд грн. Тут врахована субвенція місцевим бюджетам на створення центрів культурних послуг (ЦКП) – 100 млн грн. На забезпечення функціонування Українського культурного фонду, у тому числі здійснення Фондом заходів з підтримки проєктів – 703 млн грн. Передбачено кошти для підготовки кадрів для сфери культури і мистецтва закладами фахової передвищої та вищої освіти – 1,6 млрд грн. У тому числі капітальні видатки розвитку для Київського державного хореографічного училища – 132 млн грн. На загальнодержавні заходи у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, державної мовної політики, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних спільнот із врахуванням проведення Днів України в Європі та Міжнародного мистецького форуму – 469 млн грн. На діяльність Державного комітету телебачення і радіомовлення України передбачено 2 млрд грн, враховуючи здійснення заходів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в інформаційній сфері. З цієї суми фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України склала майже 1,9 млрд грн. Робота національних художніх колективів, концертних організацій та їх дирекції, національних і державних циркових організацій – 942,7 млн грн. Надання освіти закладами загальної середньої та позашкільної освіти державної форми власності, методичне забезпечення діяльності закладів освіти – 273,6 млн грн. На діяльність Державної служби України з етнополітики та свободи совісті – 17,2 млн грн. Для Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти – 20,1 млн грн. Крім того, вперше фінансуватиметься цифровізація культури. На це передбачено 40 млн грн.
Майже 50 номінантів зможуть поборотися за Обласну премію 2021 року в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури
6 грудня 2021
Члени журі Обласної премії 2021 року в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури вирішили допустити до конкурсу на здобуття премії майже 50 номінантів у 16-ти номінаціях. Як розповів співголова журі, профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, цьогоріч до конкурсу допустили майже всі подані заявки. Лише одна заявка не відповідала вимогам Положення про обласну премію в галузі культури , літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, затвердженого рішенням сесії Львівської обласної ради від 19.11.2020 року. «Дякую членам журі за якісно проведену роботу! Львівська обласна державна адміністрація завжди підтримувала і підтримуватиме галузь культури в усіх її напрямках і діячів культури безпосередньо. Ця обласна премія – це чудова нагода відзначити людей, котрі зробили свій внесок у розвиток культури нашої області та дати їм поштовх для подальшого зростання. Другий тур засідання журі, де визначать здобувачів премії, відбудеться через тиждень. Грошовий фонд премії, який розподілять між здобувачами, складає 400 тис грн», - зазначив Іван Собко. Також під час засідання Іван Собко вручив грамоту від голови Львівської ОДА Максима Козицького відомому львівському скульптору, члену журі Василю Яричу - з нагоди 70-річчя від дня народження. Василь Ярич є автором пам’ятника «Просвіті» на вул. Лисенка та пам’ятника героям ЗУНР та УГА на вул. Огієнка у Львові, співавтором пам’ятнику князю Данилу Галицькому на пл. Соборній. Номінації, в яких присуджують обласну премію: «Мистецтвознавство і культурологія» – імені Святослава Гординського. «Музейна справа» – імені Іларіона і Віри Свенціцьких. «Збереження культурної спадщини» – імені Бориса Возницького. «Поезія» – імені Маркіяна Шашкевича. «Проза» – імені Богдана Лепкого. «Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади» – імені Михайла Возняка. «Драматургія, театральне мистецтво» – імені Бориса Романицького. «Журналістика та публіцистика» – імені В’ячеслава Чорновола. «Музичне мистецтво» – імені Станіслава Людкевича. «Образотворче мистецтво» – імені Івана Труша. «Декоративно-ужиткове мистецтво» – імені Зеновія Флінти. «Народна творчість» – імені Анатолія Вахнянина. «Дизайн» – імені Олени Кульчицької. «Фотомистецтво» – імені Василя Пилип'юка. «Архітектура» – імені Івана Левинського. «Скульптура» – імені Іван Севери. Обласну премію в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури присуджують щорічно. До складу конкурсного журі входять керівники закладів, голови творчих спілок,відомі діячі мистецтва Львівщини, освітяни. Від імені департаменту з питань культури, національностей та релігій у заході взяла участь заступниця директорки департаменту Тетяна Плугатор.
Олена Зеленська та перша леді Ізраїлю Міхаль Герцог обговорили потенційні спільні проекти
11 листопада 2021
Дружина Президента України Олена Зеленська 9 листопада поспілкувалась через відеозв'язок з першою леді Ізраїлю Міхаль Герцог. Дружини глав держав обговорили потенційні спільні проекти, питання гендерної рівності та безбар’єрного простору. Олена Зеленська поділилася успіхами нашої країни за рік участі в «Партнерстві Біарриц». Це розбудова мережі шелтерів, запровадження декретних відпусток для тат, а також робота над подоланням різниці в оплаті праці між чоловіками та жінками, чому сприяє приєднання до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (EPIC). «Моєю амбіцією є не лише обмін досвідом, а й започаткування спільних проектів з першими леді. Я рада, що наші відносини зберігаються, а платформа для взаємодії «м’якої сили», започаткована на Київському саміті перших леді та джентльменів, лише сприяє цьому. Ізраїль – прогресивна країна, відома своїми концептуальними поглядами у багатьох процесах, нам є про що говорити», – поділилася Олена Зеленська. Цьогоріч Україна та Ізраїль відзначають 30-ту річницю встановлення дипломатичних відносин. У зв’язку з цим перша леді України наголосила, що співпраця в гуманітарних та соціальних проектах матиме практичне й символічне значення для спільності ідей і прагнень держав. Нагадаємо, нещодавно Україну відвідала дружина Президента ФРН Ельке Бюденбендер. Перші леді разом побували в Національному заповіднику «Софія Київська». Серія двосторонніх заходів за участю дружин лідерів інших держав покликана стати своєрідним продовженням роботи Київського саміту перших леді та джентльменів задля подальшої діяльності платформи «м’якої сили».
Стартує оцінювання проектів, які можуть реалізовуватись за кошти ДФРР у наступному році
28 жовтня 2021
Відбулося засідання регіональної комісії з оцінки та проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) у Львівській області. Як розповіли у департаменті економічної політики Львівської ОДА набір заявок для участі у конкурсі інвестиційних програм і проєктів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР у Львівській області у 2022 році, стартував 11 травня і тривав до 1 липня. «За підсумками конкурсу територіальні громади подали 112 проєктних заявок на загальну суму понад 3,5 млрд грн. Найбільше проєктів - в галузі освіти і спорту. Зауважу, що окрім соціальної інфраструктури, цьогоріч значно збільшилась кількість розвиткових проєктів, зокрема в частині створення та розбудови індустріальних парків та промислових зон, а також інноваційних парків, технологічних лабораторій тощо», - розповів керівник департаменту Степан Куйбіда. Наступним етапом відбору проєктів є їх оцінювання членами регіональної комісії. Через тривалі технічні зміни в налаштуваннях онлайн-платформи оцінювання проєктів одразу після завершення термінів їх реєстрації на платформі було неможливим. Станом на сьогодні роботу платформи відновили, тому на засіданні регіональної комісії прийняли рішення про початок оцінювання проєктів. Воно триватиме з 29 жовтня до 8 листопада включно. Довідково: оцінювання проєктів ДФРР здійснюється відповідно до вимог наказу Міністерства розвитку громад і територій України від 15.06.2021 №150 «Питання підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку» та постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 №196 «Деякі питання державного фонду регіонального розвитку» (зі змінами) Трансляція засідання доступна за посиланням.