«Культура - це індикатор розвитку нації», - Максим Козицький
З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва сьогодні голова Львівської ОДА Максим Козицький за вагомий особистий внесок у розвиток галузі культури та високий професіоналізм нагородив культурних діячів області.
Дещо пізніше офіційного Дня працівників культури та народних майстрів, який святкуємо в листопаді, державні нагороди від імені Президента України та почесні грамоти Львівської обласної державної адміністрації вручили через «червону зону», яка на Львівщині тривала до 7 грудня.
З вітальним словом виступив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.
«Культура - це основа всього та індикатор розвитку нації. Ми маємо, чим гордитися, адже саме наша культура відображає багатство та душу нашої нації. Нас у світі впізнають саме по нашій самобутній пісні, багатому фольклору та давнім традиціям, які формувалися не одну сотню років. Я гордий, що народився у Львові, адже тут панує середовище, яке зберегло та далі формує культуру української нації», - сказав Максим Козицький.
Зокрема, нагородили:
- Ріпу Катерину Юріївну - методиста вищої категорії Методичного кабінету навчальних закладів мистецтва та культури при департаменті з питань культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації
- Охріма Андрія Романовича - директора КЗ ЛОР Львівський музичний фаховий коледж імені С.П. Людкевича
- Чумака Юрія Вікторовича - в. о. директора КЗ ЛОР Дрогобицький музичний фаховий коледж ім. В. Барвінського
- Винницьку Лілію Ігорівну - артистку розмовного жанру КЗ ЛОР «Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика»
- Камінського Віктора Євстахійовича - проректора з наукової роботи Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка, композитора, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка
- Савко Надію Миколаївну - в. о. директора Центру народної творчості дітей та юнацтва Галичини
Також до привітань долучилися заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Ірина Гаврилюк і заступниця директорки Тетяна Плугатор.
Супроводжував захід академічний інструментальний ансамбль «Високий замок».
Новини за темою
Володимир Зеленський нагородив понад сотню українських Захисників та Захисниць
12 квітня 2022
Президент України Володимир Зеленський відзначив українських Захисників та Захисниць державними нагородами. З них 187- військовослужбовці Збройних Сил України. Відповідний Указ опублікований на сайті Офісу Президента. За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі воїнів нагороджено: орденами: Богдана Хмельницького; «За мужність»; Данила Галицького; медалями: “За військову службу Україні”; “Захиснику Вітчизни”. З повним переліком нагороджених Захисників та Захисниць можна ознайомитися за посиланням.
Актуальні гранти ЄС для культури та креативних індустрій в Україні – перелік
6 квітня 2022
Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні опублікувало список актуальних грантових можливостей для українських представників сектору культури та креативних індустрій. Про це інформує Міністерство культури та інформаційної політики України. Відтепер, взяти участь у конкурсі можна буде за спрощеною процедурою. Зокрема, подати заявку можна як партнер Програми (для полегшення умов звітування, отримання грантових коштів тощо). При цьому проєктна діяльність може відбуватися в інших європейських країнах або онлайн. Деталізація опису контенту при подачі заявки не обов’язкова. Наразі відкрито прийом заявок на такі конкурси: Підпрограма «Культура»: – Європейські проєкти співпраці – Поширення європейських художніх робіт Підпрограма «Медіа»: – Мережа європейських кінофестивалів; – Розвиток талантів та навичок; Підпрограма «Міжсекторальна співпраця»: – НОВИНИ-Медіаграмотність; – Журналістські партнерства; – Інноваційні лабораторії. З детальним описом цілей конкурсу та заходів, що можуть бути підтримані Програмою, можна ознайомитися на сайті Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні.
Минулоріч галузь культури Львівщини профінансували на 228 млн грн
10 лютого 2022
Як повідомили у департаменті фінансів, у 2021 році загальні видатки коштів обласного бюджету на галузь культури становили 288 млн гривень. Це дало можливість забезпечити безперебійну роботу 24 установ та закладів культури обласного підпорядкування. Загалом, кошти використали за такими напрямами: заробітну плату з нарахуваннями – 117 млн грн; оплату енергоносіїв та комунальних послуг – 7,5 млн грн; фінансову підтримку театрально-концертних організацій – 129 млн грн; фінансову підтримку комунального закладу Дрогобицької міської ради „Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні і танцю України „Верховина” 3 млн грн; інші видатки, які забезпечували господарську діяльність установ та закладів – 14,5 млн гривень. „Окрім видатків на утримання установ, у 2021 році нам вдалось в повному обсязі реалізувати заплановані заходи в рамках Комплексної програми розвитку культури Львівщини. 17 млн грн – саме стільки коштів ми спрямували на відзначення різноманітних заходів, пам’ятних дат, підтримку творчих особистостей і талановитих дітей, придбання сучасного технічного обладнання та транспортних засобів для установ і закладів культури”, – зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
Реалізація знакових та якісних проєктів має стати пріоритетом у роботі обласних закладів культури Львівщини у 2022 році
18 січня 2022
Заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко закликав керівників обласних закладів культури визначити пріоритети роботи на 2022 рік та активно співпрацювати з Львівською ОДА і депутатським корпусом Львівської облради. «Залучити відвідувача, глядача цікавими заходами, які відбуваються на постійній основі, і таким чином популяризують заклад культури – має стати найважливішим пріоритетом у цьому році. Наполегливість, ініціативність і, головне, пропозиції щодо розвитку закладу – невід’ємні складові у роботі керівника. Культура – це щось більше ніж просто установа», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Під час наради також обговорили питання щодо оплати енергоносіїв. «В області діє програма енергозбереження у бюджетній сфері, учасниками якої можуть стати і заклади культури. Для участі необхідно мати розроблену проєктно-кошторисну документацію. На реалізацію програми у цьому році в обласному бюджеті передбачили 50 мільйонів гривень», - сказав Іван Собко. «Прошу керівників установ про усі проблемні питання та пропозиціями щодо їх вирішення звертатися до облради та облдержадміністрації. Ми спільно з депутатським корпусом завжди відкриті до співпраці, проте потрібне чітке обґрунтування та бачення подальшої роботи від керівництва закладу», - додав заступник голови Львівської ОДА. Керівники обласних закладів культури під час наради також розповіли про найбільш знакові заходи та проєкти 2021 року та заходи, які планують реалізувати у цьому році.
У Львові урочисто відзначили 30-ту річницю з Дня створення військової частини №4114 Нацгвардії
5 січня 2022
Сьогодні на території Західного територіального управління Національної гвардії України відбулись урочистості. Захід присвятили 30-й річниці з Дня створення військової частини №4114. Участь в заході взяли представники органів державної влади, місцевого самоврядування, керівництво і військовослужбовці частини та ветерани. Урочистим підняттям Державного Прапора над плацом розпочали захід. Опісля на території управління пролунав Гімн України у супроводі оркестру військової частини №3002 Нацгвардії. Хвилиною мовчання також вшанували пам'ять загиблих героїв – захисників та захисниць України. «Створення частини відбулось 30 років тому, саме у момент створення незалежної держави, що мало визначальне значення у становленні української державності. Сьогодні особовий склад Нацгвардії демонструє високий рівень патріотизму на лінії військових дій АТО/ООС. Пам’ятаймо, що сильні та дієздатні Збройні Сили – це турбота держави та місцевого самоврядування, що знаходить відображення в підтримці військових підрозділів на території області через реалізацію програми «Безпечна Львівщина», - зауважив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. До слова, за рішенням Львівської обласної ради для матеріально-технічного забезпечення військових частин Національної гвардії України виділили 2 млн 900 тис. гривень. Фінансування здійснили у межах Комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021 – 2025 роки. Наприкінці заходу з нагоди 30-ої річниці заступник відзначив особовий склад військової частини №4114 Нацгвардії. За сумлінне виконання службових обов’язків нагородили: майорів В’ячеслава Комисливого та Романа Смітюха; капітана Романа Кащака; лейтенанта Олександра Загинайла; майстер-сержанта Юрія Лозового. Особовий склад Західного територіального управління та військових частин 4114 та 1241 успішно виконує службово-бойові завдання із забезпечення територіальної цілісності і державного суверенітету України. Військовослужбовці частини з перших днів та дотепер виконують службові бойові завдання в зоні проведення ООС. Це Маріуполь, Дебальцеве, Костянтинівка, Дружківка, Слов'янськ, Краматорськ, Первомайськ, Лисичанськ. Багато військовослужбовців за проявлений героїзм були нагороджені високими державними нагородами. На жаль були й військові втрати.
Максим Козицький відзначив подяками призерів обласних комплексних спортивних Ігор Львівщини
29 грудня 2021
Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький відзначив подяками активних учасників обласних комплексних Ігор Львівщини - наймасштабнішого спортивно-оздоровчого проєкту серед збірних команд спортсменів-аматорів з громад Львівщини. У межах Ігор у 2021 році було заплановано проведення змагань у 16 видах спорту. Вдалося реалізували усі, окрім змагань з плавання, які не відбулися у зв’язку з встановленими карантинними обмеженнями). Цьогоріч, вперше у змаганнях приймали участь збірні команди територіальних громад Львівщини. У категорії «Дорослі» змагалися 40 команд, в категорії “Ветерани” - 26, в категорії “Люди з інвалідністю” - 17. Загалом, у фінальних змаганнях, у трьох категоріях: «дорослі 18+», «ветерани 40+» та «люди з інвалідністю» взяли участь понад 2 000 осіб. «Будемо продовжувати розвивати спортивну інфраструктуру! Басейни, спортивні зали, зали гімнастики і важкої атлетики потрібні для того, щоби якомога більше людей залучали до аматорського спорту. Дуже важливо, що комплексні Ігри передбачають проведення змагань середі дорослих, дітей та ветеранів. Таким чином, чим більше верств населення залучено до занять спорту, тим здоровіша нація!», - зазначив Максим Козицький. Окрім того, голова Львівської ОДА вручив державні нагороди «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» від Президента України: Склярському Ярославу Петровичу - директорові спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву "Спартаківець", м. Львів; Сениці Аліні Іванівні — старшій викладачці кафедри Львівського державного університету фізичної культури. Також голова Львівської ОДА відзначив подякою за вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури та спорту, пропаганду здорового способу життя і активного дозвілля та за підсумками обласних спортивних Ігор Львівщини: Филипець Діану Мирославівну - головну фахівчиню відділу фізкультурно-масової роботи Львівського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». За активну участь в організації обласних комплексних Ігор Львівщини подяки Львівської облдержадміністрації вручили: Копейці Мар’яні Володимирівні — начальнику відділу молоді та спорту управління гуманітарної сфери Червоноградської РДА Каліцуну Руслану — начальнику відділу фізичної культури і спорту управління культури, молоді та спорту Стрийської МР Білинському Роману — заступнику начальника відділу у справах молоді та спорту виконавчого комітету Самбірської МР Чунгіну Михайлу — провідному спеціалісту відділу культури, туризму, молоді та спорту Бродівської МР Рахелю Володимиру — в.о. начальника управління культури, молоді, фізичної культури та спорту Бориславської МР. За успішні результати спортивних відзначили також голів територіальних громад області. Зокрема: За результатами VІІ спортивних Ігор серед людей з інвалідністю Перше місце - Самбірська територіальна громада Друге місце - Новороздільська територіальна громада Третє місце — Щирецька територіальна громада За результатами ХІV обласних ігор ветеранів спорту: Перше місце - Самбірська територіальна громада Друге місце - Новороздільська територіальна громада Третє місце — Пустомитівська територіальна громада За результатами ХХХ спортивних Ігор Львівщини: Перше місце - Самбірська територіальна громада Друге місце - Сокальська територіальна громада Третє місце нагороджується - Червоноградська територіальна громада
Спортсменам Львівщини цьогоріч виплатили премій на 4 мільйони: на наступний рік передбачили вдвічі більше
29 грудня 2021
Сьогодні голова Львівської ОДА Максим Козицький вручив грошові винагороди спортсменам, які вибороли призові місця на офіційних змаганнях національного та міжнародного рівня у четвертому кварталі цього року. Винагороди отримали 81 спортсмен та 77 їх тренерів на загальну суму 77 мільйонів гривень. «Спорт тренує силу волі та виховую дисципліну! Якщо немає дітей та молодих людей, залюблених у той чи інший вид спорту, немає надії на нові призові місця на престижних міжнародних змаганнях. І навпаки - коли є успішні спортсмени, яких молодь знає особисто, знає через соціальні мережі, чи знає, що вони колись теж тренувались у їхніх спортивних школах, виросли в їхніх громадах, є більше мотивації і є взірець. Ви – спортсмени, якими гордиться уся Львівщина! Щиро бажаю вам нових успіхів у прийдешньому році!», - сказав Максим Козицький. Він також розповів, що загалом цьогоріч грошові винагороди на загальну суму 4 мільйони гривень за призові місця на офіційних змаганнях національного та міжнародного рівня отримали 314 спортсменів Львівщини та 242 тренерів. Премії у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівська ОДА вручали атлетам щоквартально. «Так, цього року з обласного бюджету виплатили рекордну суму винагород - 4 мільйони гривень. Однак, оскільки це лише необхідний мінімум, вже наступного року на ці видатки у межах нашої Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини передбачили на 100% більше коштів - 8 мільйонів. Також вперше ми передбачили кошти не лише для тренерів, які працюють з представниками спорту вищих досягнень, а й стимулюючі виплати для тренерів системи дитячо-юнацького спорту», - зазначив керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Найбільшу грошову винагороду цього року отримав веслувальник Віталій Вергелес - 330 тисяч гривень. Він став бронзовим призером Кубку світу з веслування, бронзовим призером чемпіонату Європи, чемпіоном України та срібним призером Командного чемпіонату України. Велосипедистка Олена Старікова, за срібло Олімпійських Ігор та срібло чемпіонату Європи з велотреку, отримала премію у розмірі 215 тисяч гривень. Бронзовий призер Олімпіади та чемпіон Європи з карате Станіслав Горуна впродовж року отримав грошові винагороди на загальну суму 180 тисяч гривень. Борчиня Алла Черкасова за бронзу у Токіо та срібло національного чемпіонату отримала 154 тисячі гривень. Майстру кульової стрільби Павлу Коростильову, який зупинився за крок до медалі Олімпійських Ігор, виплатили 100 тисяч гривень премії. Борчиня Оксана Лівач за 5 місце у Токіо та золото національного чемпіонату отримала 81 тисячу гривень. Понад 30 гривень цьогоріч отримали п’ятиборець Юрій Ковальчук, важкоатлет Богдан Гоза та борчиня Оксана Чудик. Нагадаємо, що нагородження кращих спортсменів здійснюється відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 18 квітня 2017 року № 299/0/5-17 «Про призначення та виплату грошових винагород спортсменам Львівської області з олімпійських видів спорту».
На підтримку галузі культури з обласного бюджету скерують 18 млн грн
23 грудня 2021
Сьогодні рішенням сесії обласної ради внесли зміни до Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2021 – 2025 роки. Відтак, затвердили фінансовий ресурс на наступний рік. Загальна сума фінансування по Програмі – 18 млн грн. Серед завдань Програми на які скерують кошти: Розвиток та популяризація української мови і культури, національної свідомості громадян в Україні та за кордоном - 5 900, 0 Підтримка установ та закладів культури Львівської області - 1 100, 0 Поповнення бібліотечних фондів та реалізація бібліотечних проєктів, підтримка публічних бібліотек Львівської області - 1 720, 0 Підтримка музеїв області - 1 500,0 Підтримка мистецьких шкіл області - 800,0 Підтримка мистецьких ініціатив - 400,0 Відзначення державних свят, ювілеїв, видатних подій загальнодержавного та регіонального рівня та вшанування видатних особистостей - 3030, 0 Підтримка видатних та творчих особистостей - 850,0 Підтримка установ та закладів культури обласного підпорядкування - 2500,0 Підвищення кваліфікації працівників галузі культури - 200,0 Зазначимо, що в межах програми виділено 1 млн грн на новий напрямок програми щодо забезпечення доступності бібліотек та музеїв. «Безбар’єрний простір - це можливість створення «аудіогідів», встановлення пандусів та спеціальних комп'ютерних програм для доступності людей з обмеженими можливостями до сучасних видань, збільшення кількості відвідувачів бібліотек та музеїв», – зауважила директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Ірина Гаврилюк “Ми спільно працювали над тим, аби збільшити фінансовий ресурс на галузь культури. І нам це вдалося. У Комплексній програмі розвитку культури Львівщини на 2022 рік департамент спільно з профільною комісією напрацювали нові напрямки та врахували усі зауваження і поради колег депутатів», - зазначив заступник голови ОДА Іван Собко.
Колектив видавництва «Астролябія» нагородили за значний вклад у видавничу справу
17 грудня 2021
Видавничий колектив відзначили за вагомий внесок у розвиток українського книговидання та сприяння формуванню патріотичної свідомості. Подяку від імені голови Львівської ОДА засновнику видавництва Олегу Фешовцю вручив директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА Дмитро Посипанко. На сьогодні видавничий колектив готує до друку різножанрову літературу, а саме: художні книги, поезію, книги з філософії, психології, історії, релігії, політичних наук, права, економіки, мистецтва тощо. Важливим напрямком роботи видавництва «Астролябія» є мілітарна література. На початках видавництво обмежувалося виданням книг лише з військової історії, однак з 2014 року – розпочало програму видання професійної військової літератури, покликаної посилити обороноздатність держави. Одним із важливих своїх завдань видавництво вважає підготовку перекладів та видання класичного світового спадку. Це твори художньої та фахової літератури. Саме завдяки зусиллям видавничого колективу чимало важливих класичних текстів українські читачі мають змогу читати класику світової літератури. Значний внесок в українську культуру видавництво зробило виданнями середньовічної та ранньомодерної літератури, яка все ще залишається малодоступною для українського читача. Вже видано нові переклади «Пісні про Ролянда», «Божественної Комедії» Данте, перші українські переклади «Кентерберійських оповідей» Джеффрі Чосера і давньоанглійської поеми «Беовульф». Співробітниками видавництва ведеться активна робота над перекладом збірки вагантської поезії (з латини та середньоверхньонімецької) «Carmina Burana», а також інших класичних творів давньої європейської літератури.
На розвиток культури в області у 2022 році пропонують скерувати 18 млн грн
17 грудня 2021
На черговому засіданні депутатської комісії Львівської облради з питань культури, інформаційної політики та промоції розглянули низку питань. Зокрема, члени комісії пропонують затвердити у проєкті обласного бюджету на наступний рік обсяг фінансування обласної програми розвитку культури в сумі 18 млн грн. Як зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, проєкт обласного бюджету розглянуть депутати Львівської облради вже на черговій сесії 21 грудня. «На наступний рік відсоток капітальних видатків в межах обласних цільових програм повинен бути в межах 40%. Така пропозиція закладена у проєкті бюджету на 2022 рік і сподіваємося, що депутати облради підтримають таке рішення», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. Водночас профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко наголосив, що така позиція Львівської ОДА стосується всіх обласних закладів та установ, у тому числі у сфері культури. «При виділенні коштів з обласного бюджету першочергово потрібно звертати увагу на розвиток мережі обласних закладів та установ. Дофінансування цих закладів є необхідним для їхньої повноцінної роботи. На 2022 рік на обласну програму розвитку культури планують скерувати 18 млн грн. На початку минулого року обсяг фінансування програми складав 13 млн, і поступово його збільшили до 17 млн. Збільшена сума видатків свідчить про повноцінну підтримку галузі культури в області», - зазначив Іван Собко. Окрім того, як розповіла директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Ірина Гаврилюк, до обласної програми на 2022 рік пропонують включити нові завдання. Зокрема, організацію безбар’єрного простору в бібліотеках та музеях, а також закупівлю музичних інструментів у мистецькі школи. «Безбар’єрний простір є абсолютно новим напрямком у програмі культури на наступний рік. Програма включатиме в себе оснащення закладів культури аудіогідами та спеціальним обладнанням для людей з вадами зору, щоб вони змогли без перешкод відвідувати усі ці заклади. Також наступного року продовжимо добру традицію – закупівлю транспортних засобів для комунальних закладів. Нагадаємо, що цього року за кошти обласного бюджету автомобілі придбали для Музею Івана Франка у Львові та історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», - повідомила Ірина Гаврилюк.
Культурні діячі Львівщини отримали державні нагороди
15 грудня 2021
За значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність Указом Президента України культурним діячам Львівщини присвоїли почесні звання. Вручив нагороди голова Львівської ОДА Максим Козицький. Так, почесне звання «Народний артист України» присвоїли провідному майстрові сцени Львівського академічного молодіжного театру імені Леся Курбаса Тетяні Каспрук та генеральному директорові Львівської національної філармонії Володимиру Сивохіпу. Звання «Заслужений працівник культури України» отримали директор Львівської державної музичної школи № 8 Світлана Карпович та начальник відділу культури Трускавецької міської ради Тетяна Татомир. Нагороди вручили в межах відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.
Члени конкурсного журі визначили лауреатів Обласної премії 2021 року в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури
14 грудня 2021
16 лауреатів отримають Обласну премію 2021 року в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури. Таке рішення прийняли сьогодні члени конкурсного журі по присудженню Обласної премії. Грошовий фонд, який розподілять між здобувачами, складає 400 тис грн. Обласну премію в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури присуджують щорічно. До складу журі входять керівники закладів культури, голови творчих спілок, відомі діячі мистецтва Львівщини, освітяни. Як розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, лауреатів визначили шляхом таємного голосування, а урочиста церемонія нагородження відбудеться у Львівському національному оперному театрі ім. С. Крушельницької 22 грудня. «Дякую членам журі і за позитивні, і за критичні думки та конструктивну дискусію. Закликаю подавати свої пропозиції щодо нових номінацій, а також розглянути можливість збільшення призового фонду премії. Обласна премія в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури є найвищою премією у Львівській області, найбільш престижною творчою відзнакою за вагомий внесок в українську культуру. Тож маємо за честь розглядати кожного року велику кількість заявок на здобуття премії", - зазначив Іван Собко. Від імені департаменту з питань культури, національностей та релігій у заході взяла учаснть директорка департаменту Ірина Гаврилюк. Лауреатами премії стали: 1. Номінація «Мистецтвознавство і культурологія» – імені Святослава Гординського: Перун Михайло Євгенович – за науково-популярне видання «На скелі віри. Митрополит Андрей Шептицький», 2019 2. «Музейна справа» – імені Іларіона і Віри Свенціцьких: Скоропадова Галина, Слободян Петро, Музика Андрій – за експозиційний проєкт: «Музей історії Львова». 3. «Збереження культурної спадщини» - імені Бориса Возницького: Лариса Разінкова – за реставрацію творів мистецтва 2019-2021років 4. «Проза» – імені Богдана Лепкого: Кузик Володиемир – за книгу новел «Двоє», 2019 5. «Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади» – імені Михайла Возняка: Тихолоз Наталія – за монографію «Петро Франко: Формула долі», 2021. 6. «Журналістика та публіцистика» – імені В’ячеслава Чорновола: Іван Матковський – за книгу «Казимир граф Шептицький-отець Климентій, польський аристократ, український ієромонах, екзарх Росії та Сибіру, Архимандрит Студитів, Праведник народів світу, блаженний Католицької Церкви», 2019 7. «Музичне мистецтво» – імені Станіслава Людкевича: Мануляк Остап – за творчі доробки 2019-2021 років. 8. «Образотворче мистецтво» – імені Івана Труша: Крохмалюк Олександр – за серію живописних творів під назвою «Рідний край – моя Україна». 9. «Декоративно-ужиткове мистецтво» – імені Зеновія Флінти: Шульга Зеновія – за міжнародний етномистецький проєкт «Екологічний ракурс». 10. «Народна творчість» – імені Філарета Колесси: Мишанич Михайло – за збереження та популяризацію фольклору, зокрема, транскрипцію 114 народних творів з різних сіл Т. Шевченка, виданих у книзі «Народні співи Кирилівки та Моринців», 2020. 11. «Дизайн» – імені Олени Кульчицької: Шевчук Галина – за творчу діяльність (книжковий дизайн) 2019-2021 років. 12. «Фотомистецтво» - імені Василя Пилип'юка: Роман Геринович – за виставкові проєкти 2019-2021 років та промоцію українського фотомистецтва за кордоном. 13. «Скульптура» – імені Іван Севери: Гоголь Василь - досягнення в галузі монументальної та станкової скульптури 2019-2021 років 14. «Драматургія, театральне мистецтво» – імені Бориса Романицького: Ібадулаєв Едем Шабадінович – за моновиставу «Самотність», за текстами кримськотатарського письменника Е. Умерова про подіїї 1944 року. Зазначимо, на здобуття Премії номінанти подавали свої нові оригінальні твори й роботи, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді або виконані протягом останніх трьох років, але не пізніше ніж до 1 квітня поточного року.