«А дзвони все лунають, не змовкають», - Галицький академічний камерний хор заколядував для держслужбовців
Українські, німецькі та американські колядки сьогодні, 12 січня, пролунали у стінах Львівської ОДА.
Із Різдвом та Новим роком працівників облдержадміністрації привітав Галицький академічний камерний хор на чолі із диригентом Василем Яциняком.
«Цей чарівний золотий спів, який ви принесли до нас, пануватиме тут цілий рік і дозволить творити добро кожному. Нехай ваш Божий талант ніколи не згасає і несе радість усім», - подякував за коляду голова Львівської ОДА Олег Синютка.
На завершення зустрічі хор виконав для усіх присутніх «Многая літа» та зробив спільне фото.
Новини за темою
Вертеп і щедрівки: працівників Львівської ОДА привітали із зимовими святами
14 січня 2022
Гучні колядки, щедрівки та вертеп презентували сьогодні у Львівській ОДА студенти Української академії лідерства та фольклорний ансамбль “Древо” Золочівського центру позашкільної освіти. Студенти Української академії лідерства привітали працівників із зимовими святами та відтворили вертеп, сценарій якого самі створили. “Багато студентів родом з південних та східних областей України, де традиції святкування Різдва Христового із колядами та щедрівками не такі поширені. Перед тим, як створити вертеп, ми розповідали молоді про святкування Різдва, значення певних символів і самостійно писали з ними сценарій. Студентам дуже подобається, вони із захватом вивчали віншування і сьогодні виступають”, – зазначила заступник менеджера з інформаційної програми Української академії лідерства Оксана Ажнюк. У свою чергу фольклорний ансамбль “Древо” виконав різдвяні пісні “Святий вечір, добрий вечір”, “Пане господарю” та інші. “Ці коляди – це великий подарунок для нас усіх. Мені дуже приємно, що на Львівщині виховується така талановита та розумна молодь. Ви несете радість і виконуєте важливу місію, прославляючи народження Ісуса. Дякую вам, нехай у ваших домівках завжди панує добро і щоб усі свої таланти ви примножували”, – побажав молоді голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Довідково: Українська академія лідерства — це програма особистісного та суспільного розвитку, основним елементом якої є 10-місячний формаційний курс для випускників середніх шкіл, що базується на основі цінностей та виховання лідерських якостей і навиків. Ансамбль “Древо” виступає вже понад двадцять років. Основу його репертуару складають зібрані вихованцями фольклорні пісні та обрядові дійства.
Фольклорний колектив «Вільхівчанка» завітав з колядою до Львівської ОДА
12 січня 2022
Під час різдвяних свят на Львівщині гучно звучить коляда. До Львівської облдержадміністрації завітав з колядою народний фольклорний колектив «Вільхівчанка» Народного дому с. Вільхівці Жидачівської територіальної громади, який, до слова, є переможцем конкурсу «Топ-10 народних домів Львівської області» у 2021 році. Привітали колядників заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій ОДА Ірина Гаврилюк та заступниця директорки Тетяна Плугатор. «Наша культура, наші цінності, традиції, колядки – це велике національне багатство. І зараз все більше людей усвідомлюють, на скільки ми багаті. Українцям, де б вони не були, треба дарувати українське - вишиванку, гучну коляду! Тож дякуємо вам! Дякуємо, що продовжуєте традиції! Бажаю, щоб ніхто ніколи не зачиняв двері перед вашою колядою! Керівництво адміністрації завжди відкрите для співпраці з громадами! Ми підтримуємо діяльність народних домів і разом з департаментом спільно попрацювали над тим, аби збільшити фінансовий ресурс на галузь культури в цьому році, що нам успішно вдалося», - сказав Іван Собко.
Мистецькі колективи привітали працівників Львівської ОДА з прийдешнім Різдвом Христовим
6 січня 2022
З колядками та віншуваннями завітали сьогодні у Львівську облдержадміністрацію мистецькі колективи Львівщини. Працівників із прийдешніми святами вітали Заслужена академічна хорова капела “Трембіта”, Львівська національна академічна хорова капела “Дударик” та вихованці вокальної студії під керівництвом Назара Савка. Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький подякував колективам за коляду та побажав надалі творчих успіхів і щасливого Різдва. “Від вашого виконання перехоплює дух. Від усього серця вітаю Вас усіх зі святами! Хай та радість, добро і любов, які ви несете людям, повертаються до вас сторицею”, - зазначив очільник області.
Мистецькі колективи привітали працівників Львівської ОДА з прийдешнім Різдвом Христовим
6 січня 2022
З колядками та віншуваннями завітали сьогодні у Львівську облдержадміністрацію мистецькі колективи Львівщини. Працівників із прийдешніми святами вітали Заслужена академічна хорова капела “Трембіта”, Львівська національна академічна хорова капела “Дударик” та вихованці вокальної студії під керівництвом Назара Савка. Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький подякував колективам за коляду та побажав надалі творчих успіхів і щасливого Різдва. “Від вашого виконання перехоплює дух. Від усього серця вітаю Вас усіх зі святами! Хай та радість, добро і любов, які ви несете людям, повертаються до вас сторицею”, - зазначив очільник області.
Капела «Дударик» разом із фолк гуртом «Курбаси» виступлять з Різдвяним концертом
4 січня 2022
31 січня о 19:00 у Львіському національному театрі ім. М. Заньковецької національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» разом із фолк гуртом «Курбаси» та акустичним бендом презентуватимуть Різдвяний концерт. За словами директора та диригента НАЧХК «Дударик» Дмитра Кацала, на гостей чекають сто відсотків прем’єр. Це давня європейська традиція пишних сімейних шоу у часі Різдва. На цей раз артисти підготували незнані давні колядки і їх новітнє прочитання, суперенергетичні щедрівки. «Неймовірний симбіоз різдвяної та новорічної музики та ще й в модерній оправі - все це у нашому різдвяному концерті! Гості-колядники, а на завершення, окремі твори із золотої скарбниці Різдва. Поспішайте придбати квитки заздалегідь, щоб обрати найкращі місця», - запрошують Дударики та Курбаси. Квитки можна придбати за посиланнями. - https://soldout.ua/booking/687-dudaryk-&-kurbasy-christmas-concert?lang=ua - https://kasa.in.ua/ua/lviv/concert/rizdvianyi-kontsert-dudaryk-2022-01-31 Довідково: Заснував капелу «Дударик» 1971 році – провідний український диригент Микола Кацал за сприяння Українського Музичного Товариства у Львові. З того часу «Дударик» підкорив провідні сцени світу. Капела дала понад 3000 концертів у найпрестижніших концертних залах України і світу, серед яких Карнегі Хол, Собор паризької Богоматері, Ванкувер Ейр Плейс, Варшавська філармонія, Палац «Україна», національна опера України, Національна філармонія. Універсальність «Дударика» дивує: в репертуарі колективу представлений весь спектр давньої та сучасної музики. «Курбаси» – український етно-гурт, який створили в 2009 році акторки львівського театру імені Л. Курбаса Наталія Рибка-Пархоменко, Марія Онещак і Мирослава Рачинська. Надихаючись у своїй творчості українською народною піснею, учасниці гурту разом з музикантами створюють музично-театральні дійства часто з багатою сценографією та використанням сучасних візуальних засобів.
На Львівщині відбувся фестиваль "Прощання з колядою"
15 лютого 2021
14 лютого в Національному академічному українському драматичному театрі імені М. Заньковецької відбувся вже XXІV фестиваль "Прощання з колядою". За щорічну працю в організації фестивалю "Прощання з колядою" заступник голови ОДА Іван Собко вручив подяки голови облдержадміністрації Дмитру Петровичу Вознюку та Львівському ставропігійному братству св. ап. Андрія Первозваного. «Дуже тішить те, що таке дійство сьогодні має змогу відбутися. Бо рік, що минув, був непростим. І, знаєте, цьогорічна коляда особлива і дуже цінна. Вона звучить сакрально і дуже щиро. Знаю, що ваш фестиваль – це добра і давня традиція , яка вже багато років поспіль шириться всією Україною та приймає колективи з інших країн. Велика подяка вам усім, подяка Блаженнішому Макарію за те, бережете цю добру традицію! Дякуємо за коляду і розколяду!» - сказав Іван Собко. Усі творчі колективи нагородили дипломами департаменту з питань культури,національностей та релігій. Фестиваль відбувається за сприяння Львівської єпархії ПЦУ. Серед учасників цьогорічного фестивалю - Львівський муніципальний хор «Гомін», Театральний Центр «Слово і Голос», Вокальний ансамбль «Рута» Львівської дитячої школи мистецтв № 11, Квартет бандуристок «Львів’янки» Львівської національної філармонії ім. М. Скорика, Хор «Оранта» Успенського кафедрального храму Львівської єпархії ПЦУ, Дівочий Хор «Грація» КЗ ЛОР «Львівського державного коледжу культури і мистецтва», Хор «Осоння» храму Різдва Богородиці Львівської єпархії ПЦУ с. Солонка, Хор «Ставрос» Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного. Довідково: Фестиваль заснований у 1997 р з ініціативи Патріарха Димитрія, як перше "прощання з колядою". Даний захід запозичили інші інституції міста,області та вся Україна. За ці роки Братство об'єднало десятки колективів з України , Польщі та Румунії. Захід 24 роки організовується силами Львівського ставропігійного Братства св. ап. Андрія Первозваного під патронатом Львівської єпархії УАПЦ, тепер ПЦУ. Хор Братства відвідав Константинополь і співав у 2019 р. Св Літурнґгвю із Патріархом Варфоломієм, а також українську громаду Німеччини, Литви, Польщі, Румунії.
Заслужена академічна капела «Трембіта» привітала працівників Львівської ОДА зі святами
13 січня 2021
Із колядками, щедрівками і віншуваннями, житом і пшеницею солісти Заслуженої академічної хорової капели «Трембіта» сьогодні, 13 січня, завітали у Львівську ОДА. Директор-художній керівник капели «Трембіта» Микола Кулик побажав працівникам облдержадміністрації добра, злагоди та миру. «Щиро дякую вам за коляду, за те, що у стіни цієї установи ви принесли справжній дух Різдва і подарували нам святковий настрій. Від вашого співу перехоплює дух. Від усього серця вітаю Вас усіх зі святами! Хай та радість, добро і любов, які ви несете людям, повертаються до вас сторицею. Міцного здоров’я, злагоди і достатку вам і вашим сім’ям», - звернувся до колективу капели голова Львівської ОДА Максим Козицький. Довідково: Заслужена академічна капела «Трембіта» – один із найстаріших хорових колективів України, адже створено його у 1939 р. на базі легендарного «Львівського Бояна», історія якого бере свій відлік від 1891 р. Капела є справжньою окрасою та гордістю сучасного українського хорового мистецтва.
Максим Козицький привітав мешканців Львівщини із Різдвом Христовим (+ВІДЕО)
6 січня 2021
Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький привітав мешканців Львівщини із Різдвом Христовим. "Різдво – це особливий час. Час, коли вся сім’я збирається разом. Цього року пандемія внесла свої корективи в святкування і хтось не зможе бути поруч зі своїми рідними та близькими. Бажаю, щоб радісна звістка народження Спасителя сьогодні як ніколи укріпила нашу віру та додала сили. Христос народився, щоб навчити нас любити і піклуватися одне про одного, незважаючи ні на відстані, ні кордони. Якщо у вас є самотні знайомі чи сусіди, то подбаймо про те, щоб Різдво стало для них справжнім дивом. Нехай атмосфера свята запанує у кожному куточку нашої області. Христос рождається", - зазначив очільник області у вітальному слові.
Дзвінкою колядою та віншуваннями працівників Львівської ОДА привітали вихованці музичної студії «Джерело»
6 січня 2021
Сьогодні з дзвінкою колядою і доброю звісткою про народження Христа до Львівської обласної адміністрації завітали юні колядники – вихованці зразкової музичної студії «Джерело» Центру творчості дітей та юнацтва Галичини, музичним керівником якої є співак і композитор Назар Савко. Цей колектив вже багато років тісно і плідно співпрацює з департаментом культури, національностей та релігій облдержадміністрації та неодноразово був учасником спільних культурно-мистецьких заходів. “Святкова коляда з дитячих вуст звучить щиро і сакрально, звеселяє серце і душу, дарує мир і надію! Вітаю вас зі світлим святом Різдва! Від щирого серця бажаю вам лише найкращого: нехай серце радіє, родина буде здоровою, мрії здійснюються і кожен день приносить лише радість!” – зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Також очільник області вручив колядникам солодкі подарунки. Діти у відповідь подарували голові облдержадміністрації ялинкові прикраси, виготовлені власноруч.
Галицький академічний камерний хор привітав працівників облдержадміністрації та обласної ради із прийдешніми святами
31 грудня 2020
Сьогодні із прийдешнім Новим роком та Різдвом працівників облдержадміністрації та обласної ради привітав Галицький академічний камерний хор на чолі із диригентом – Народним артистом України Василем Яциняком. Для управлінців виконали найвідоміші українські, німецькі, польські, американські колядки. Голова Львівської ОДА Максим Козицький подякував хористам за виконання різдвяної програми. «Цей рік видався непростим і кожному з нас довелося долати певні перешкоди та випробування. Та мушу визнати, що саме через це, ми почали більше цінувати те, що маємо. Тому чути сьогодні цю святкову коляду від Вашого славного хору дуже цінно! Щиро дякую Вам за неї! Від усього серця вітаю усіх з прийдешніми святами: Новим роком та Різдвом Христовим! Зичу Вам міцного здоров’я, миру й достатку вашим сім’ям, добрих новин звідусіль та рясних Божих благословінь у новому 2021 році», - сказав Максим Козицький. Довідково. Галицький академічний камерний хор створено 2003 року на основі академічного хору Львівської Політехніки з ініціативи Василя Яциняка. Галицький камерний хор – двічі лауреат Всеукраїнського конкурсу ім. Д. Січинського та лауреат ІІІ премії Міжнародного фестивалю-конкурсу «Hajnówka» (Польща). Керівнику колективу Василю Яциняку в 2010 році присвоєно звання Народного артиста України.
Родини Героїв Небесної Сотні сплели різдвяні віночки
24 грудня 2020
Сьогодні у Львові зібрались родини Героїв Небесної Сотні, щоб сплести віночки із ялинки. Ними сьогодні о 14:00 год прикрасять Меморіал Героїв Небесної Сотні. Таку різдвяну акцію організували у Львівській духовній семінарії Святого Духа УГКЦ. Також тут відбулось богослужіння у пам’ять про загиблих, яке очолив ректор Духовної семінарії отець Ігор Бойко. «Різдво святкують з найближчими людьми, усі збираються в родинному колі. Та для сімей, чиї рідні загинули, період свята найтяжчий, бо нагадує про втрату, яку неможливо повернути. Ми продовжуємо започатковану традицію, покликану пом’якшити душевні рани цих родин», - зазначає Ігор Бойко. За словами сестри Героя Небесної Сотні Романа Сеника – Лесі Лисак, така акція продовжує традицію, покликану єднати родини Героїв. До акції долучився також заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень. Готовими віночками родини Героїв Небесної Сотні прикрасять Меморіал пам'яті до новорічних та різдвяних свят. Портрети полеглих оздоблять вінками із ялинкових гілок та калини, яку родини зібрали у власних садах напередодні.
До дня народження Мирослава Скорика хор Львівської Національної Опери записав онлайн пісню композитора
13 липня 2020
46 співаків і співачок хору Львівської Національної Опери записали онлайн відому пісню Мирослава Скорика «Намалюй мені ніч». Таке онлайн-виконання «хіта» славетного українського композитора артисти театру присвятили дню народження Мирослава Скорика: 13 липня йому б мало виповнитися 82 роки. Свого часу молодий Мирослав Скорик був відомим автором естрадних творів: на початку 1960-их рр. він заснував у Львові ансамбль «Веселі скрипки», що виконував джаз, твіст, популярні пісні, що «ламали» офіціозні штампи радянських масових пісень. Пісня «Намалюй мені ніч» на слова Миколи Петренка з того часу стала надзвичайно популярною. «Хор Львівської опери записав саме цю пісню, щоб у такий складний для родини та країни час показати якою різноплановою є творчість Мирослава Скорика: він був не тільки геніальним класичним композитором, але й фантастичним джазовим виконавцем і автором естрадних творів, які є відомими до сьогодні», – розповів хормейстер Львівської опери Вадим Яценко. «Для нас це можливість показати наскільки мультизадачним хоче і може бути хор Львівського оперного театру», - додав він. Виконавці здійснювали запис пісні, перебуваючи на той час в різних куточках України та світу. «Одна наша артистка хору на момент запису перебувала в Австралії, інший хорист – в Хорватії, я здійснював аранжування пісні та проводив репетиційний процес знаходячись в Маріуполі, тож творчість Скорика знову об’єднує усіх нас», – наголосив хормейстер Вадим Яценко. Реалізація цього запису тривала близько тижня: спочатку Вадим Яценко здійснив аранжування пісні «Намалюй мені ніч»; після кількох днів вивчення пісні і онлайн-репетицій було записано 46 окремих відео. У монтажі відео цілісного виконання допомагав київський звукорежисер та хормейстер Ярослав Карпів. З Львівською оперою Мирослава Скорика пов’язували довгі роки співпраці: перший балет «Каменярі» 28-річного композитора був презентований на сцені театру ще у 1967 році. Згодом у Львівській опері відбулися прем’єри знакових творів Мирослава Скорика – опери «Мойсей» (2001) і балету «Повернення Баттерфляй» (2006). За словами генерального директора – художнього керівника Львівської Національної Опери Василя Вовкуна, в останні два роки із композитором велася робота по створенні балету «Тіні забутих предків» на основі музики до відомого фільму Сергія Параджанова. Реалізація цього задуму планується Львівською Національною Оперою на основі музичних творів Мирослава Скорика. Відео доступне за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=yFCD_4HaTj0&fbclid=IwAR3zvKcmfCtYE2q2ny51_Askn6gXVWpPFpILXjsAWYSf6bhMeQIijD51bNs