На Львівщині розширять мережу баскетбольних спортзалів
На засіданні за участю генерального секретаря Федерації баскетболу України Володимира Драбіковського порушили питання перспективних шляхів розвитку баскетболу в області.
Відтак, учасники засідання зійшлися на думці про необхідність проведення дитячих змагань та облаштування баскетбольних майданчиків і будівництва ігрових спортивних залів.
Окрім того, закцентували увагу на розвитку студентського баскетболу, діяльності ДЮСШ, підготовки кадрів та можливостей використання програм ФБУ.
Новини за темою
Регіони отримають додаткові кошти на розвиток мережі ЦНАПів, — Денис Шмигаль
21 жовтня 2021
Уряд затвердив зміни щодо розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розбудову центрів надання адміністративних послуг. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. «Ми продовжуємо курс щодо розвитку мережі ЦНАПів, щоб якнайбільше українців мали доступ до якісних послуг у своїх громадах. Під час реалізації проектів було виявлено економію коштів. Вони будуть перерозподілені й спрямовані іншим громадам на розбудову та оснащення центрів надання адмінпослуг», — зазначив Глава Уряду. Зокрема, завдяки заощадженим коштам субвенції в розмірі 14,5 млн грн буде збільшено фінансування для 4 громад і виділено ресурс для ще 23 громад.
Вирішення проблемних питань із зупинення реєстрації податкових накладних для с/г виробників розглянули в межах робочої групи
25 Червня 2021
Сьогодні, 25 червня, відбулось чергове засідання обласної робочої групи з оперативного вирішення проблемних питань, пов’язаних із реєстрацією податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, зупиненням, відмовою в їх реєстрації сільськогосподарським товаровиробникам. Інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Під час засідання розглянули звернення двох суб’єктів господарювання Львівської області про зупинення реєстрації податкових накладних та звернення сімейних фермерських господарств Львівської області про зняття їх з реєстрації платниками єдиного податку четвертої групи та позбавлення їх доплати єдиного соціального внеску. Голова робочої групи, заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний зазначив, що з метою уникнення проблем із зупинкою реєстрації податкових накладних необхідно активізувати Головному управлінню ДПС у Львівській області інформування сільськогосподарських товаровиробників про посилання на нормативні акти щодо реєстрації податкових накладних та напрацювати покроковий алгоритм заповнення таблиць даних. За результатами проведеного засідання виробникам надали консультацію щодо правильності заповнення таблиць даних та щодо сплати ЄСВ для сімейних фермерських господарств, які перебувають на 4 групі єдиного податку. Крім цього, для СФГ запланували провести семінар-навчання щодо оподаткування та форм звітності.
В області погодили план заходів з недопущення надзвичайних ситуацій під час пропуску льодоходу та повені
23 лютого 2021
Обласна комісія з питань ТЕБ та НС погодила заходи щодо безпечного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків на території Львівської області в 2021 році. Нараду провів перший заступник голови обласної державної адміністрації, перший заступник голови обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Андрій Годик. План розроблено для забезпечення готовності та оперативного реагування у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пропуском льодоходу, повені та паводків. Зокрема, передбачається: з урахуванням попередніх оцінок коригування карт-схем зон можливого виникнення надзвичайних ситуацій. Визначення об’єктів життєзабезпечення населення, транспорту, енергетики, зв’язку та інші об’єкти господарювання, що можуть зазнати негативного впливу природних явищ, та розробити заходи щодо забезпечення їх сталого функціонування під час пропуску льодоходу, повені та паводків; уточнення порядку взаємодії, інформування, оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій; уточнення порядку доведення попереджень і оповіщень до населення, робочого персоналу про можливу загрозу паводка і повені та їх орієнтовні масштаби; проведення комплексної перевірки стану мостів та підмостових русел автомобільних і залізничних мостів щодо їх спроможності до пропуску паводкових вод; приведення в готовність гідрометричні споруди, спецавтотранспорт, плавзасоби; організацію перевірки стану гідроспоруд, водосховищ, ставків, меліоративних систем тощо. Крім того, планом передбачені і заходи, які здійснюватимуться на етапі проходження льодоходу, повені і паводків. За результатами засідання усім дотичним структурам доручено забезпечити безумовне виконання заходів, передбачених планом.
Оголошення про проведення засідання регіональної комісії
12 січня 2021
15.01.2021 у приміщенні Львівської обласної державної адміністрації (м. Львів, вул. Винниченка, 18, к. 203) заплановано засідання регіональної комісії з оцінки та проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у Львівській області, початок о 13.00 Питання для розгляду: 1. Про внесення змін до переліку інвестиційних проектів, що можуть реалізовуватися у 2021 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку Онлайн трансляція засідання відбуватиметься на сторінці департаменту економічної облдержадміністрації https://www.facebook.com/deploda
На Львівщині за обласною програмою цьогоріч спорудили 14 спортивних майданчиків
30 грудня 2020
Цьогоріч на Львівщині спорудили 14 спортивних майданчиків, з них 11 зі штучним та 3 з наливним покриттям. Йдеться про об’єкти, які спорудили у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини на період до 2021 року. Її реалізує Управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації за кошти обласного бюджету. «Концепція програми побудована так, що 40 відсотків коштів спрямовуються з обласного бюджету, решто - це зобов’язання громади. Кожен майданчик – то ціла окрема історія. Десь будівельні роботи виходять робити голови громад, міські чи сільські голови, таким чином роблячи нематеріальний внесок у будівництво. В одному з сіл цього року чоловік приїхав з заробітків, дізнався, що бракує грошей на будівництво, то приніс до сільської ради чималу суму коштів. Ще одна історія: в одному з містечок голова змушений був почати закривати майданчик на замок після 22.00, бо так хлопцям влітку подобалось тут ганяти м‘яча до пізньої ночі, що люди, які живуть поруч скаржились», – розповів керівник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім'як. Відтак, на Бущині з’явився майданчик зі штучним покриттям у селищі міського типу Олесько. Аналогічний майданчик спорудили у селі Градівка на Городоччині. Майданчик із наливним покриттям з’явився у містечку Рава-Руська Жовківського району. Цьогоріч з’явилися майданчики і в місті Золочів, у селі Банюнині Кам’янка-Бузького району та у селі Гірське Миколаївського району. Усі три майданчики зі штучним покриттям. У Пустомитах у 2020 році з’явився наливний майданчик. Такий же майданчик з’явився у селі Шегині. На Самбірщині спорудили майданчики зі штучним покриттям у селі Стрілковичі та у селі Чуква, а на Старосамбірщині у селі Страшевичі. На Яворівщині цьогоріч теж побільшало одразу на два майданчики – у смт Шкло та у селі Карачинів. Ще один майданчик спорудили у місті Дрогобич. Усі – зі штучним покриттям. «Якісна інфраструктура – основа для розвитку спорту. Неможливо залучити велику кількість населення до занять руховою активністю, якщо для цього немає належної бази. У межах Комплексної програми ми вже кілька років дбаємо про те, аби на мапі Львівщини спортивних майданчиків ставало все більше. Водночас цьогоріч ми розпочали реалізовувати масштабніші проєкти – реконструкції басейнів та стадіонів, спорудження майданчиків з накриттям. Цю тенденцію плануємо зберегти і у 2021 році», – наголосив Роман Хім'як. Зауважимо, що у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини відбувся капітальний ремонт стадіону з влаштуванням бігових доріжок та футбольного поля з натуральної трави у Дублянах на Самбірщині. Також завершуються роботи на стадіоні Буської ДЮСШ та стадіоні ім.Л.Броварського у Самборі.
На Сокальщині збудували сучасний спортивний майданчик
9 вересня 2020
Відтепер мешканці Сільця на Сокальщині матимуть змогу просто неба займатись волейболом, баскетболом, великим тенісом та міні-футболом. У селі завершили будівництво мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту. Його спорудили за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту. Обов’язковою умовою участі в програмі є співфінансування з місцевого бюджету або інших коштів, не заборонених законодавством. «Активна позиція і готовність до співфінансування створює належні умови для реалізації таких проєктів. Чим більше громад буде готова долучитись до спорудження таких майданчиків, тим швидше ми зможемо належним чином забезпечити якісною спортивною інфраструктурою не тільки райцентри, а й містечка та села Львівщини», - повідомив начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім‘як. Зауважимо, загальна кошторисна вартість об’єкта – майже два мільйони гривень, з яких з державного бюджету виділено 999 тисяч. Зазначимо, всього в населених пунктах Львівщини за рахунок субвенції заплановано облаштувати 12 мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту.
“Кожен спортивний майданчик — важливий внесок у майбутнє громади”, — начальник управління фізичної культури та спорту Роман Хім’як
2 вересня 2020
За останні два роки на Львівщині спорудили 186 сучасних спортивних майданчиків зі штучним покриттям та тренажерним обладнанням. Усе завдяки реалізації Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини, яку розробило і втілює в життя управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА. Спілкуємось з керівником структурного підрозділу Романом Хім’яком про розвиток спортивної інфраструктури області, особливості будівництва нових об’єктів та соціальну важливість таких проєктів. “Комплексна програма розвитку фізичної культури та спорту Львівщини передбачає 12 основних завдань, першим з яких є облаштування спортивних майданчиків. Ми розуміємо, що насправді усе починається з якісної інфраструктури, — розповідає Роман Хім’як. — Не можливо розвинути масовий спорт у маленькому містечку, якщо там кілька тренажерів ще з 90-х років, та й за тими ніхто вже не дивиться. Якщо не розвивати масовий спорт, то згодом без нових кадрів потерпатиме й спорт вищих досягнень. Діти й молодь насправді хочуть вести активний спосіб життя, однак знову ж таки — якщо для цього немає належних умов, інтерес швидко зникає. Ми не придумали чогось нового, ретельно вивчили закордонний досвід та впроваджуємо його у нас. Коли у Польщі збудували понад 2600 нових майданчиків, їх почали щороку відвідувати близько 35 мільйонів людей”. Спочатку, як зазначає начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА, орієнтувались на те, аби охопити такими майданчиками хоча б районні центри Львівщини, однак згодом почали будувати й у селах. “Відкриття майданчика завжди стає справжнім святом для громади. Часто кажуть, що в українських селах вже практично немає дітей, школи пустують, тощо. А ми приїжджаємо на відкриття і завжди бачимо зовсім іншу, дуже втішну картину. Буває, в одному селі формується одразу кілька дитячих футбольних команд, майже всюди з нагоди відкриття організовують мінітурніри. Наприкінці минулого року відкривали майданчик у селі Нижня Яблунька на Турківщині. Запросили на відкриття ветеранів київського “Динамо”. Стільки ж то радості було, діти фотографувались з зірками українського футболу, розпитували їх про культові матчі. Так народжуються великі спортивні мрії, так формуються майбутні чемпіони. Зараз через карантинні обмеження відкриття не анонсуємо, а діти, та і їх батьки все одно приходять. Ну бо відкриття майданчика - це дуже часто справді подія щонайменше десятиліття. Якщо в райцентрах подекуди ще з’являлись майданчики, то в селах Львівщини за часів незалежності до нашої програми практично не будували”. Вартість одного майданчика в середньому понад 1,5 млн грн. Програма передбачає, що половину коштів спрямовують з обласного бюджету, а іншу частину має дофінансувати громада. Роботи розпочинають лише за умови наявності гарантій, що є співфінансування і роботи справді доведуть до кінця. Усі майданчики мають стандартні параметри, що відповідають офіційним правилам змагань. “Це потужний вклад у розвиток громади. Очевидно, що спорт сприяє фізичному зміцненню населення. Але є ще ряд інших важливих факторів. Часто частину робіт громада виконує самотужки, як от на майданчику у селі Карачинів на Яворівщині. Це неабияк згуртовує людей. Сільські голови потім розповідають, що так в ході одного проєкту народжуються ідеї для інших. Громада бачить: майданчик змогли збудувати, то й зробимо те і те, і ще щось. Природно, що будівництво одного об’єкту сприяє розвитку інфраструктури загалом. У Городку, наприклад, відкрили майданчик, а згодом міському керівництву довелось шукати ще й кошти для встановлення на ньому ліхтарів, бо ж молодь тренувалась тут допізна”. Роман Хім’як розповідає, що інколи траплялись й неприємні інциденти на майданчиках. Десь випалювали штучне покриття, десь зникали частини огорожі. “Часто люди питають: чому майданчик зі штучним покриттям зачинений на замок. Мовляв, для кого ви його будували. Ми ж, на жаль, маємо чимало прикладів, коли майданчик з незрозумілих причин окремі місцеві мешканці вирішують використати не за призначенням: посидіти за чаркою, покурити… А майданчик насправді може прослужити громаді не один рік, тому й радимо балансоутримувачам перестрахуватись та в певні години зачиняти його. Для тих, хто справді хоче позайматись, це ніколи не є перешкодою”. Хоч більшість майданчиків на Львівщині побудовані у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини, щороку, як наголошує Роман Хім’як, намагаються знайти й додаткові програми для будівництва. “Наприклад, лише за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту зараз триває спорудження ще 5 майданчиків на Львівщині: у Львівському фаховому коледжі спорту, ліцеї імені Героїв Крут, у селі Давидів, в Рудках та в селі Велике Колодно Кам‘янка-Бузького району. На таких майданчиках можна займатись волейболом, мініфутболом, баскетболом та великим тенісом. Сім майданчиків такого типу вже відкрили: у Сільці Сокальського району, у Запитові Кам’янка-Бузького району, у Мурованому на Пустомитівщині, у Старичах на Яворівщині, у Брюховичах та у Городку. До речі, в Городку це вже четвертий майданчик за кілька останніх років. Тут тепер люблять грати у футбол навіть дівчата!” Загалом, як зауважує Роман Хім’як, у футбольному чемпіонаті Львівської області бере участь найбільша кількість дитячо-юнацьких команд в Україні. У районах, де вже споруджено багато майданчиків, у чемпіонатах районного рівня бере участь щороку більша кількість команд. “Спортивний майданчик — це неоціненний вклад у майбутнє громади. Часто скептики кажуть: а що нам той майданчик, краще б вулицю відремонтували, ліхтарі поставили. Однак, як на мене, кожен керівник громади має розуміти, що найважливішим надбанням є людина та її здоров’я. Лише у здорової людини буде бажання забезпечувати сталий розвиток та рух вперед, будувати спроможну громаду та, як наслідок, сильну державу. І спортивна інфраструктура — перший і найважливіший крок в цьому плані. З нашого боку, з боку голови Львівської ОДА Максима Козицького є повне розуміння цієї незаперечної істини. Важливо, аби очільники громад поділяли її, тоді нам вдасться якомога швидше якісно змінити на краще спортивну інфраструктуру Львівщини”, — підсумовує Роман Хім’як.
На Львівщині відбулися перші засідання територіальних виборчих комісій
13 серпня 2020
12 серпня в приміщенні Львівської облдержадміністрації відбулося перше засідання Львівської обласної територіальної виборчої комісії. Про це повідомила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів. Вона зауважила, що обласну ТВК було утворено та сформовано її склад постановою Центральної виборчої комісії від 10 серпня, відтак, згідно із вимогами абзацу третього частини першої і частини третьої статті 36 Виборчого кодексу України, перше засідання необхідно було скликати не пізніш як на другий день після дня формування її складу, тобто не пізніше 12 серпня. За словами посадовиці, участь у роботі засідання обласної ТВК взяли 15 із 18-ти її членів. Присутні заслухали голову обласної ТВК Андрія Лозинського, який поінформував про рішення ЦВК створити територіальні виборчі комісії, ознайомив членів комісії зі змістом статті 38 Виборчого кодексу України і запропонував прийняти присягу члена комісії. Присягу прийняли всі 15 присутніх членів комісії. Комісія розпочала свою роботу. Також цього дня, 12 серпня, відбулися перші засідання районних та міських територіальних виборчих комісій на території області. Члени цих комісій теж прийняли присяги. Нагадаємо, що 15 липня Верховна Рада України призначила чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на неділю 25 жовтня. Більше новин з виборчої тематики на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина».
У Сокалі відкрили новий спортивний майданчик з наливним покриттям
1 липня 2020
Майданчик з наливним покриттям, що розташований у місті Сокаль на вулиці Стуса, 4, офіційно відкрили сьогодні, 1 липня. Участь у заході взяв начальник управління фізичної культури та спорту Роман Хім’як. Майданчик був облаштований у межах реалізації у 2019 році Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини на період до 2021 року.Загальна кошторисна вартість об’єкта – 2 млн 860 тис. 500 грн. З обласного бюджету виділили 1 млн гривень. Зазначимо, що загалом з обласного бюджету у 2019 році на облаштування майданчиків було виділено 25 мільйонів гривень, з яких внаслідок економії коштів використано – 24 мільйони 905 тисяч 860 гривень. Співфінансування становило 20 мільйонів 748 тисяч 060 гривень. Відтак, за ці кошти облаштовали 89 майданчиків, з яких: 25 - зі штучним (трав’яним) покриттям, 4 - з наливним покриттям, 60 - з тренажерним обладнанням.
На Львівщині триває облаштування 10 спортивних майданчиків
19 Червня 2020
Впродовж 2020 року у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини на території області заплановано облаштувати 21 об’єкт спортивної інфраструктури. Загалом з обласного бюджету на облаштування цих майданчиків виділено 27 мільйонів гривень. За ці кошти мають спорудити 13 майданчиків зі штучним покриттям, 5 майданчиків з наливним покриттям, а також модернізувати 3 спортивні споруди. Станом на сьогодні на 10 майданчиках вже розпочаті роботи. Зокрема, вже готова основа для подальших робіт у селі Гірське Миколаївського району, селі Карачинів Яворівського району та у місті Дрогобич. Ще на 3 об’єктах роботи по облаштуванню основи вже на завершені, зокрема у селі Банюнин Кам’янка-Бузького району, місті Пустомити та селі Чуква на Самбірщині. На 4 об’єктах вже розпочаті роботи з облаштування основи – у селі Градівка Городоцького району, Стрілковичах та Дублянах Самбірського району та у селі Страшевичі Старосамбірський району. “Незважаючи на складні соціально-економічні умови, роботи на об‘єктах, які реалізовують в рамках Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини, тривають. Частину з них плануємо ввести в експлуатацію вже до початку нового навчального року. Розуміємо, що якісний розвиток спортивної інфраструктури сприятиме залучення ширшого кола мешканців Львівщини до занять спортом. Це сприятиме на тільки покращенню здоров’я окремих мешканців, а й розвитку громад загалом, бо де є сучасний майданчик, з'являються і клуби, і змагання, і здорове дозвілля для усього села чи містечка”, - зазначає начальник Управління фізичної культури та спорту Роман Хім’як. Для спорудження майданчику у селі Підгірці Стрийського району уже підписана угода з підрядником, однак роботи ще не розпочались. Для 5 об’єктів зараз обирають підрядника через систему ПРОЗОРО. Йдеться про майданчики у Раві-Руській Жовківського району, м. Радехів, м. Судова Вишня на селі Шегині на Мостищині та у місті Буськ. Ще на 5 об’єктах наразі не розпочаті роботи – у смт Олесько Буського району, селі Ремезівці Золочівського району, смт Бориня Турківського району, смт Шкло Яворівського району, та у місті Червоноград.
У Кам’янка-Бузькому районі облаштували черговий об’єкт спортивної інфраструктури
22 квітня 2020
У селі Сапіжанка Кам’янко-Бузького району завешилась реконструкція тенісного корту. Облаштування цього спортивного майданчику відбулось у рамках реалізації Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщина на період до 2021 року. На реконструкцію майданчику з обласного бюджету було спрямовано 338 тисяч 200 гривень. На майданчику відновлено покриття, встановлено сітку, закуплено ракетки та м’ячі. Після завершення карантину місцеві мешканці зможуть опановувати навики гри у великий теніс. Зазначимо, що у рамках реалізації Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини цьогоріч на Львівщині планують спорудити 18 спортивних майданчиків, з них 13 зі штучним та 5 з наливним покриттям.
Засідання НКРЕКП схвалило план розвитку систем розподілу на 2020-2024 роки ПрАТ «Львівобленерго»
11 лютого 2020
Сьогодні, 11 лютого, у формі відкритого слухання, відбулося засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на якому схвалили план розвитку систем розподілу на 2020-2024 роки ПрАТ «Львівобленерго». Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА. План розвитку електричних мереж системи розподілу ПрАТ «Львівобленерго» на 2020-2024 роки спрямований на забезпечення прозорості при виконанні реконструкції та будівництві об’єктів електричних мереж системи розподілу, формування цілісного й актуального уявлення про розвиток енергетичної системи ПрАТ «Львівобленерго» в цілому, а також спрямований на подальше підвищення надійності передачі і постачання якісної електричної енергії споживачам. Загальна орієнтовна сума коштів плану розвитку електричних мереж системи розподілу ПрАТ «Львівобленерго» на 2020-2024 роки становитиме приблизно 2,6 млрд грн. Зазначимо, що схвалений план розвитку у майбутньому має зменшити кількість знеструмлень внаслідок несприятливих погодних умов. Додатково інформуємо, що станом на 16:00 год 11 лютого електропостачання відновлено у приблизно 150 населених пунктів Львівщини. Роботи із відновлення електропостачання надалі тривають ще в 13 селах області.