Стару забудову перевірять на потребу покращення стану житлового фонду
29 січня 2018р, Новини. Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства, Прес-служба ОДА
До 1 квітня департамент ЖКГ має намір провести інвентаризацію житлового фонду, аби наступну підготовку до опалювального сезону розглядати в контексті ремонт тих будинків, де в цьому є необхідність.
«Тарифна політика мусить бути економічно обґрунтованою, аби покращувати житловий фонд старої забудови. Оновлення мереж та технічного стану житлового фонду треба поставити завданням №1», - зазначила заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак.
«Зношений житловий фонд мусить бути по кожній території облікованим. Виходячи із цього будемо планувати куди і в якій кількості вкладати кошти», - наголосив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Назарій Романчук.
Інформація щодо кількості житлових будинків в доброму, задовільному та незадовільному технічному стані враховуватиметься під час формування переліку об'єктів на першочергове виконання ремонтних робіт.
Окрім того, у 2018 році мають намір відремонтувати 40 ліфтів та модернізувати іще 60 ліфтів.
Новини за темою
Керівників громад закликають провести інвентаризацію об’єктів для розміщення переселенців
8 березня 2022
Кожне місто повинне мати свої чіткі бачення і резерви, куди можна прихистити українців, яким потрібен притулок на час війни. Такі місця мають бути забезпечені елементарним – можливістю переночувати, прийняти душ, зігрітися після дороги. Як зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, керівники громад повинні провести інвентаризацію на своїх територіях тих об’єктів, які готові на 90-95% для забезпечення місць перебування для переселенців, першочергово – для жінок, дітей та людей похилого віку. «Це можуть бути і об’єкти, у яких за якісного і негайного вкладення коштів, можна облаштувати притулки для переселенців. Просив би керівників великих громад брати на себе активну позицію і відповідальність. Кожне місто має мати своє чітке бачення і резерви, куди ще можна прихистити людей», - сказав Іван Собко.
1972 річки та 3553 інших водойми: в області провели інвентаризацію водних об’єктів
27 січня 2022
Спеціалісти Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну спільно з представниками територіальних громад області провели інвентаризацію лінійних та площинних водних об’єктів, на територіях усіх 73-х ТГ Львівської області. За результатами інвентаризації сформували дані про 1972 річки загальною довжиною 9410 км та 3553 інші водойми (озера, ставки, водосховища). Крім цього, зібрали правовстановлюючу документацію (паспорти, договори оренди, акти на право власності та постійного користування) та оцифрували усі площинні водні об'єкти із застосуванням геопросторових технологій. Зібрана інформація корисна для використання територіальними громадами, громадянами, водокористувачами та землекористувачами: при проведенні землевпорядних робіт, плануванні територій; забезпеченні публічного доступу до інформації про водні об’єкти; для роботи органів місцевого самоврядування з метою надання в оренду земельних ділянок з розташованими на них водними об’єктами, та наповнення бюджету громади. Зазначимо, інвентаризацію водних об’єктів кожна область проводила на виконання пункту 5 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2021 року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади». «Дякуємо громадам та спеціалістам Басейнового управління водних ресурсів Річок Західного Бугу та Сяну за командну роботу та надалі сподіваємося на співпрацю в питаннях збереження водних ресурсів нашого регіону», - зазначив директор департаменту екології та природніх ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.
''Інвентаризацію водних та лісових ресурсів, а також об'єктів державної та комунальної власності завершать у визначені терміни'', - Юрій Бучко
2 грудня 2021
До кінця року громади повинні провести інвентаризацію водних та лісових ресурсів, а також об'єктів державної та комунальної власності на своїх територіях. На цьому сьогодні наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко під час засідання регіональної комісії щодо цього питання. ''Інвентаризація необхідна для чіткого обліку ресурсів та об’єктів, а це у свою чергу дозволить ефективно ними управляти та забезпечить наповнення місцевого бюджету. Про результати роботи районні комісії інформують нас щотижнево, що свідчить про їхню готовність провести усі заходи у визначені терміни”, - сказав Юрій Бучко. Директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник також наголосив на важливості вчасного проведення інвентаризації. ''Інвентеризація буде заверешена вчасно та згідно встановлених урядом термінів. Станом на зараз усі інвентеризаційні процеси завершені на 90%'', - зазначив Руслан Гречаник. Зазначимо, інвентаризацію об’єктів кожна область має провести відповідно до доручення Прем'єр-міністра щодо рішення РНБО “Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації”.
Львівщина лідирує за кількістю об’єктів, переданих від Фонду держмайна у комунальну власність
16 листопада 2021
Сьогодні, під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика відбулось засідання робочої групи з питань ефективного використання державного майна України у Львівській області. Учасниками зустрічі стали представники профільних департаментів ЛОДА, регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях. Присутні розглянули питання щодо передачі об’єктів житлового фонду, інженерної інфраструктури, захисних споруд цивільного захисту, які в процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу господарських товариств, зі сфери управління Регіонального відділення Фонду державного майна в комунальну власність. Таких об’єктів є 85, з них: 64 – житлові будинки, 4 – гуртожитки та 17 господарських будівель. Як зазначив керівник регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях Владислав Калинець, сьогодні Львівська область є лідером в Україні за кількістю таких переданих об’єктів в комунальну власність, тобто напряму з Фонду держмайна територіальним громадам, ОСББ, управляючим компаніям тощо. З 85 об’єктів 30 вже передали, до кінця року планують передати ще 15. Окрім цього, розглянули питання перебігу процесу інвентаризації об’єктів незавершеного будівництва державної власності в області. Нагадаємо, цей перелік був поданий органами місцевого самоврядування, опрацьований керівниками структурних підрозділів ОДА, РДА. Об’єкти, по яких були питання, обстежувались спільно з керівниками територій. Сьогодні ж переглянули перелік за підсумками інвентаризації з метою можливої подальшої передачі на приватизацію 8 об’єктів.
Громадам області виділили понад 2 млн грн на проведення нормативно-грошової оцінки земель та інвентаризації
13 вересня 2021
Цього тижня з обласного бюджету розпочали фінансування Регіональної програми розвитку містобудівного кадастру та просторового планування в частині розвитку земельних відносин. Зокрема, всього спрямували на цю мету субвенцію з обласного бюджету місцевим бюджетам територіальних громад у сумі 2380,0 тис. гривень. За ці кошти планують оплатити роботи з інвентаризації земель (459,7 тис. грн) та провести нормативно-грошову оцінку земель (1920,3 тис. грн). «Проведення інвентаризації земель та НГО дасть змогу місцевим громадам збільшити надходження платежів до місцевих бюджетів від земельного податку та орендної плати за землю, дозволить якісніше фіксувати використання земель, їх правовий режим, межі та розміри земельних ділянок на місцевості», - зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків. Як розповіла директора департаменту архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації Олена Василько, ці гроші призначені для інвентаризації земель історико-культурного призначення під об'єктами культурної спадщини і передбачені Регіональною програмою розвитку містобудівного кадастру та просторового планування на 2021-2025 роки. Вибрані насамперед пам‘ятки, які планується фінансувати в межах обласної програми охорони, збереження і популяризації історико-культурної спадщини на Львівщині у 2021-2025 рр. «Такі документи важливі тим, що в них буде зафіксовано використання земель, їх правовий режим, межі охоронних зон, розміри земельних ділянок на місцевості. Повний пакет документів на пам’ятку дозволить здійснювати контроль за використанням і охороною земель; швидше запустити процеси реставрації, убезпечити від незаконних посягань на території об’єктів та суттєво пришвидшити подання заявок на різні державні та міжнародні конкурси», - зазначила Олена Василько. «Також у межах регіональної програми передбачені кошти для оновлення нормативно-грошової оцінки земель. Щоб виготовити ці документи, проводиться порівняльний аналіз ефективності використання земельних ділянок різного цільового призначення, враховуються оновлені локальні фактори (наприклад, побудована дорога, проведене освітлення вулиць, шумоізоляція, доступ до інфраструктурних об’єктів тощо), що суттєво впливає на ціну земельної ділянки. Оновлені дані щодо нормативно-грошової оцінки стають підставою для перегляду орендодавцем розміру орендної плати в укладених договорах оренди землі, та сприяють більш ефективному наповненню місцевого бюджету», - зазначила Олена Василько. Всього у напрямку розвитку земельних відносин у межах Регіональної програми розвитку містобудівного кадастру та просторового планування передбачено в поточному році надати субвенцію з обласного бюджету в сумі 4,0 млн грн для 30 територіальних громад області.
Керівникам громад доручили до кінця року провести інвентаризацію водних та лісових ресурсів, а також об'єктів державної та комунальної власності
1 вересня 2021
До кінця року громади повинні провести інвентаризацію водних та лісових ресурсів, а також об'єктів державної та комунальної власності на своїх територіях. На цьому сьогодні наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко під час засідання регіональної комісії щодо цього питання. “Для чіткого виконання завдання створено комісії у 7 районах області. На сьогодні є окремі РДА, які не включили до складу комісій усі територіальні громади в межах району. Наголошую, що це необхідно зробити у максимально стислі терміни. Інвентаризація необхідна для чіткого обліку ресурсів та об’єктів, а це у свою чергу дозволить ефективно ними управляти та забезпечить наповнення місцевого бюджету. Про результати роботи районні комісії повинні інформувати нас щотижнево”, -наголосив Юрій Бучко. Зазначимо, інвентаризацію об’єктів кожна область має провести відповідно до доручення Прем'єр-міністра щодо рішення РНБО “Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації”.
Львівщина готова до опалювального сезону на 80%
6 вересня 2019
Про це сьогодні, 6 вересня, у межах засідання повідомив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук. Відтак, у межах підготовки до опалювального сезону 2019/20 років у Львівській області виконано запланованих заходів на 80%. У сфері теплопостачання підготовлено 1026 котелень з 1281, замінено 8,54 км теплових мереж з 10,5 км. Загальний обсяг коштів на виконання підготовчих та ремонтних робіт становить – 99142,4 тис грн. У житловому фонді Львівської області до готовності привели 14964 будинки з 18770. Здійснено ремонт покрівель у 2210 будинках з 2715, також підготовлено 1922 об’єктів соціально–культурного призначення з 2395. Загальний обсяг коштів на виконання підготовчих та ремонтних робіт становить – 39972 тис грн. У сфері водопостачання здійснено ремонт та заміну – 22,9 км водопровідних мереж з 28,7 та 8,3 км каналізаційних мереж з 10,2 км. Загальний обсяг коштів на виконання підготовчих та ремонтних робіт становить – 24462,42 тис грн. З метою перевірки стану та якості виконання робіт з підготовки до опалювального сезону 2019/20 років, департаментом здійснюються виїздні перевірки.
Керівники департаментів публічно підсумують рік та презентують плани на 2019-ий
14 січня 2019
Протягом січня – лютого триватимуть публічні звіти керівників департаментів та структурних підрозділів Львівської облдержадміністрації. Про це сьогодні, 14 січня, повідомили під час апаратної наради. «Та традиція, яку закріпилась на Львівщині, організовувати публічні звіти структурних підрозділів себе виправдовує, попри те, що такого зобов’язання в законах не прописано. Звіти керівників галузей про роботу за минулий рік та про плани на наступний рік повинні бути загальновідомими», - зазначив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. Відтак, першими свою публічну доповідь у понеділок, 28 січня, презентує департамент екології та природних ресурсів, а завершить звітування Державний архів Львівської області 25 лютого. № Назва Дата Час Місце проведення Департамент екології та природних ресурсів 28.01.2019 14:00 Актовий зал департаменту екології та природних ресурсів, Департамент з питань культури, національностей та релігій 30.01.2019 14:00 КЗК ЛОР Культурно-мистецький центр «Львівський палац мистецтв» Департамент агропромислового розвитку 31.01.2019 11.00 Музейно - культурний комплекс пивної історії «Львіварня» Управління фізичної культури та спорту 01.02.2019 11:00 Університет фізичної культури Служба у справах дітей 04.02.2019 14:00 Сесійна зала Львівської обласної ради Департамент соціального захисту населення 05.02.2019 14.00 Національний університет «Львівська політехніка» Департамент економічної політики 06.02.2019 12:00 Велика зала Центру імені Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету, Департамент фінансів 07.02.2019 11:00 Сесійна зала Львівської обласної ради Департамент архітектури та розвитку містобудування 08.02.2019 12.00 Будинок архітектора Департамент освіти і науки 11.02.2019 14:00 Будинок вчених Департамент охорони здоров’я 13.02.2019 12.00 КЗК ЛОР Культурно-мистецький центр «Львівський палац мистецтв» Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку 14.02.2019 12.00 Сесійна зала Львівської обласної ради Департамент з питань цивільного захисту 15.02.2019 15.00 Сесійна зала Львівської обласної ради Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва 18.02.2019 15:00 Факультет міжнародних відносин, конференц-зал 205 ауд. вул.Січових стрільців 19 Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства 19.02.2019 11.00 Сесійна зала Львівської обласної ради Управління туризму та курортів 20.02.2019 16:00 Інформаційно-культурний центр УКУ ім. Андрея Шептицького Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження облдержадміністрації 20.02.2019 12:00 Актовий зал МН “Дружба” ПАТ “Укртранснафта” Департамент внутрішньої та інформаційної політики 21.02.2019 14.00 Сесійна зала Львівської обласної ради Управління капітального будівництва 22.02.2019 18:00 Сесійна зала Львівської обласної ради Державний архів Львівської області 25.02.2019 11:00 ву. Державний архів Львівської області
Лісівників навчали інвентаризації лісових автомобільних доріг
28 листопада 2018
Минулого тижня в ДП «Дрогобицьке ЛГ» та ДП «Буське ЛГ» фахівці УкрНДІгірліс провели навчання головних спеціалістів лісогосподарських підприємств області із інвентаризації лісових автомобільних доріг. Про це повідомили у Львівському обласному управлінні лісомисливському господарстві. Учасники наради-семінару прослухали теоретичний курс навчання та на новозбудованих та відновлених ремонтом лісових дорогах проходили практичні заняття з визначення місцезнаходження та технічного стану доріг, встановлення параметрів лісових автомобільних доріг та штучних споруд розташованих на них. Результати інвентаризації будуть використані для ухвалення практичних рішень при плануванні лісогосподарських та лісозаготівельних робіт, робіт з утримання і ремонту лісових доріг, а також служитимуть основою для прийняття рішень щодо оптимізації лісотранспортної мережі на підприємствах.
У Пустомитівському районі проведуть повну інвентаризацію земель
18 липня 2018
Сьогодні, 18 липня, відбувся огляд земельних ділянок у Пустомитівському районі. Голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся з місцевими мешканцями та обговорив питання виділення земельних ділянок учасникам АТО та мешканцям території. За результатами огляду дотичні служби опрацюють наявні вільні земельні ділянки, а також сформують перелік осіб, які претендують на отримання ділянок.
"Форум партнерства - платформа для розвитку успішного транскордонного співробітництва", - Тарас Олійничок
8 лютого 2018
У вересні 2017 року у межах IV українсько-польського Фестивалю партнерства відбувся Другий Форум партнерства, організований департаментом міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА. Форум об’єднав на дискусійному майданчику представників профільних Міністерств України, делегації воєводств Польщі, дипломатів обох країн та керівників структурних підрозділів Львівської ОДА. Про це повідомив сьогодні під час звіту т.в.о. директора департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Тарас Олійничок. «Під час Форуму партнерства відбулися дискусійні панелі та презентації програм. Зокрема, учасники Форуму порушили питання реформи медицини у контексті успішної децентралізації влади, обмінялися думками щодо діяльності органів місцевого самоврядування в процесі сталого розвитку гірських територій та розглянули складові культурної дипломатії», - зазначив під час звіту директор міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Тарас Олійничок. У межах Фестивалю Партнерства відбувалися також презентації на промоційних стендах туристичних продуктів та освітніх програм як Львівської області, так і польських воєводств. А також перегляд польських та українських короткометражних фільмів.
Понад 11 мільйонів гривень - на Комплексну програму розвитку культури Львівщини у 2018 році
5 лютого 2018
У 2018 році на 11 напрямів та 9 конкурсів Комплексної програми розвитку культури Львівщини передбачили 11 млн 250 тис грн. Окрім того, культура стала пріоритетом в обласному конкурсі мікропроектів. За попередніми даними департамент культури посідає друге місце за успішністю та активністю подань. Про це повідомила сьогодні під час звіту директор департаменту з питань культури, національностей і релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. «Ще одне джерело – це бюджет розвитку, який цьогоріч вперше зініційований спільно з обласною радою, щоб скеровувати кошти на розвиток галузі культури. На це передбачили 20 млн грн», - зазначила директор департаменту культури, національностей та релігій Мирослава Туркало. В межах стратегії на 2018 рік, окрім іншого, планують презентувати Львівщину на міжнародному та всеукраїнському рівні, співфінансувати за рахунок грантів стартапи у селах, організовувати систематичні зустрічі з учасниками АТО тощо. Поза тим, впродовж року відбудеться майже 40 фестивалів національно-патріотичного виховання, відзначення 100-річчя ЗУНР та підтримка АТО у проекті “Полігон”.