Львівщина лідирує за кількістю об’єктів, переданих від Фонду держмайна у комунальну власність
Сьогодні, під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика відбулось засідання робочої групи з питань ефективного використання державного майна України у Львівській області.
Учасниками зустрічі стали представники профільних департаментів ЛОДА, регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях.
Присутні розглянули питання щодо передачі об’єктів житлового фонду, інженерної інфраструктури, захисних споруд цивільного захисту, які в процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу господарських товариств, зі сфери управління Регіонального відділення Фонду державного майна в комунальну власність. Таких об’єктів є 85, з них: 64 – житлові будинки, 4 – гуртожитки та 17 господарських будівель.
Як зазначив керівник регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях Владислав Калинець, сьогодні Львівська область є лідером в Україні за кількістю таких переданих об’єктів в комунальну власність, тобто напряму з Фонду держмайна територіальним громадам, ОСББ, управляючим компаніям тощо. З 85 об’єктів 30 вже передали, до кінця року планують передати ще 15.
Окрім цього, розглянули питання перебігу процесу інвентаризації об’єктів незавершеного будівництва державної власності в області. Нагадаємо, цей перелік був поданий органами місцевого самоврядування, опрацьований керівниками структурних підрозділів ОДА, РДА. Об’єкти, по яких були питання, обстежувались спільно з керівниками територій. Сьогодні ж переглянули перелік за підсумками інвентаризації з метою можливої подальшої передачі на приватизацію 8 об’єктів.
Новини за темою
Для бізнесу, який планує релокацію на Львівщину, Фонд держмайна проведе онлайн захід по актуальних об’єктах для оренди
8 квітня 2022
Регіональне відділення Фонду держмайна України співпрацює з Львівською обласною військовою адміністрацією та допомагає у релокації бізнесу з регіонів, які зазнали найбільших руйнувань. Так, 11 та 13 квітня Фонд проведе онлайн-заходи з бізнесом, який переїжджає зі східних областей та шукає незадіяні вільні виробничі приміщення, площі. «Сьогодні вся країна працює на перемогу. Завдання бізнесу у цей час максимально ефективно функціонувати задля забезпечення потреб держави та громадян, для підтримки та розвитку економіки, незважаючи на обставини часу. Регіональне відділення ФДМУ по Львівській, Закарпатській та Волинській областях бере активну участь у пошуку приміщень для релокації бізнесу з гарячих точок»,- зазначають у відомстві. Відтак, з метою інформування якомога більшої кількості представників бізнес спільноти, які релокують свої потужності із зони ведення активних бойових дій, про наявність незадіяних (вільних) площ, приміщень, державного майна, яке перебуває в управлінні Фонду 11 та 13 квітня проведуть онлайн захід «Релокація: актуальні об'єкти оренди на Львівщині» (через платформу Facebook). Спікерами будуть начальник управління орендних відносин регіонального відділення ФДМУ по Львівській, Закарпатській та Волинській областях Оксана Іватьо та начальник відділу забезпечення повноважень з контролю Наталія Садницька. Доповідачі розкриють тему змін в чинному законодавстві щодо орендних відносин, презентуватимуть об'єкти державного майна, доступні для оренди, наявність вільних площ та приміщень (будівель) в орендарів. Учасники заходу отримають детальні характеристики об'єктів та закладений у них потенціал для ведення бізнесу.
Керівників громад закликають провести інвентаризацію об’єктів для розміщення переселенців
8 березня 2022
Кожне місто повинне мати свої чіткі бачення і резерви, куди можна прихистити українців, яким потрібен притулок на час війни. Такі місця мають бути забезпечені елементарним – можливістю переночувати, прийняти душ, зігрітися після дороги. Як зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, керівники громад повинні провести інвентаризацію на своїх територіях тих об’єктів, які готові на 90-95% для забезпечення місць перебування для переселенців, першочергово – для жінок, дітей та людей похилого віку. «Це можуть бути і об’єкти, у яких за якісного і негайного вкладення коштів, можна облаштувати притулки для переселенців. Просив би керівників великих громад брати на себе активну позицію і відповідальність. Кожне місто має мати своє чітке бачення і резерви, куди ще можна прихистити людей», - сказав Іван Собко.
1972 річки та 3553 інших водойми: в області провели інвентаризацію водних об’єктів
27 січня 2022
Спеціалісти Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну спільно з представниками територіальних громад області провели інвентаризацію лінійних та площинних водних об’єктів, на територіях усіх 73-х ТГ Львівської області. За результатами інвентаризації сформували дані про 1972 річки загальною довжиною 9410 км та 3553 інші водойми (озера, ставки, водосховища). Крім цього, зібрали правовстановлюючу документацію (паспорти, договори оренди, акти на право власності та постійного користування) та оцифрували усі площинні водні об'єкти із застосуванням геопросторових технологій. Зібрана інформація корисна для використання територіальними громадами, громадянами, водокористувачами та землекористувачами: при проведенні землевпорядних робіт, плануванні територій; забезпеченні публічного доступу до інформації про водні об’єкти; для роботи органів місцевого самоврядування з метою надання в оренду земельних ділянок з розташованими на них водними об’єктами, та наповнення бюджету громади. Зазначимо, інвентаризацію водних об’єктів кожна область проводила на виконання пункту 5 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2021 року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади». «Дякуємо громадам та спеціалістам Басейнового управління водних ресурсів Річок Західного Бугу та Сяну за командну роботу та надалі сподіваємося на співпрацю в питаннях збереження водних ресурсів нашого регіону», - зазначив директор департаменту екології та природніх ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.
''Інвентаризацію водних та лісових ресурсів, а також об'єктів державної та комунальної власності завершать у визначені терміни'', - Юрій Бучко
2 грудня 2021
До кінця року громади повинні провести інвентаризацію водних та лісових ресурсів, а також об'єктів державної та комунальної власності на своїх територіях. На цьому сьогодні наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко під час засідання регіональної комісії щодо цього питання. ''Інвентаризація необхідна для чіткого обліку ресурсів та об’єктів, а це у свою чергу дозволить ефективно ними управляти та забезпечить наповнення місцевого бюджету. Про результати роботи районні комісії інформують нас щотижнево, що свідчить про їхню готовність провести усі заходи у визначені терміни”, - сказав Юрій Бучко. Директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник також наголосив на важливості вчасного проведення інвентаризації. ''Інвентеризація буде заверешена вчасно та згідно встановлених урядом термінів. Станом на зараз усі інвентеризаційні процеси завершені на 90%'', - зазначив Руслан Гречаник. Зазначимо, інвентаризацію об’єктів кожна область має провести відповідно до доручення Прем'єр-міністра щодо рішення РНБО “Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації”.
Громадам області виділили понад 2 млн грн на проведення нормативно-грошової оцінки земель та інвентаризації
13 вересня 2021
Цього тижня з обласного бюджету розпочали фінансування Регіональної програми розвитку містобудівного кадастру та просторового планування в частині розвитку земельних відносин. Зокрема, всього спрямували на цю мету субвенцію з обласного бюджету місцевим бюджетам територіальних громад у сумі 2380,0 тис. гривень. За ці кошти планують оплатити роботи з інвентаризації земель (459,7 тис. грн) та провести нормативно-грошову оцінку земель (1920,3 тис. грн). «Проведення інвентаризації земель та НГО дасть змогу місцевим громадам збільшити надходження платежів до місцевих бюджетів від земельного податку та орендної плати за землю, дозволить якісніше фіксувати використання земель, їх правовий режим, межі та розміри земельних ділянок на місцевості», - зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків. Як розповіла директора департаменту архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації Олена Василько, ці гроші призначені для інвентаризації земель історико-культурного призначення під об'єктами культурної спадщини і передбачені Регіональною програмою розвитку містобудівного кадастру та просторового планування на 2021-2025 роки. Вибрані насамперед пам‘ятки, які планується фінансувати в межах обласної програми охорони, збереження і популяризації історико-культурної спадщини на Львівщині у 2021-2025 рр. «Такі документи важливі тим, що в них буде зафіксовано використання земель, їх правовий режим, межі охоронних зон, розміри земельних ділянок на місцевості. Повний пакет документів на пам’ятку дозволить здійснювати контроль за використанням і охороною земель; швидше запустити процеси реставрації, убезпечити від незаконних посягань на території об’єктів та суттєво пришвидшити подання заявок на різні державні та міжнародні конкурси», - зазначила Олена Василько. «Також у межах регіональної програми передбачені кошти для оновлення нормативно-грошової оцінки земель. Щоб виготовити ці документи, проводиться порівняльний аналіз ефективності використання земельних ділянок різного цільового призначення, враховуються оновлені локальні фактори (наприклад, побудована дорога, проведене освітлення вулиць, шумоізоляція, доступ до інфраструктурних об’єктів тощо), що суттєво впливає на ціну земельної ділянки. Оновлені дані щодо нормативно-грошової оцінки стають підставою для перегляду орендодавцем розміру орендної плати в укладених договорах оренди землі, та сприяють більш ефективному наповненню місцевого бюджету», - зазначила Олена Василько. Всього у напрямку розвитку земельних відносин у межах Регіональної програми розвитку містобудівного кадастру та просторового планування передбачено в поточному році надати субвенцію з обласного бюджету в сумі 4,0 млн грн для 30 територіальних громад області.
Балансоутримувачам держмайна області наголосили на ефективності його використання
8 вересня 2021
Сьогодні, 8 вересня, під головуванням директора департаменту економічної політики облдержадміністрації Степана Куйбіди відбулось засідання робочої групи з питань ефективного використання державного майна у Львівській області. Учасниками зустрічі стали представники профільних департаментів ЛОДА, регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях. В межах зустрічі розглянули ситуацію із державним майном, яке не використовується балансоутримувачами-підприємствами Львівщини. Серед них: ДП «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П. Шульгіна»; ДП «Львівський військовий лісокомбінат»; Державне геофізичне підприємство «Укргеофізика»; Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну. У підсумку роботи балансоутримувачі мають підготувати необхідні пакети документів щодо тих приміщень, які не використовуються для їх передачі до Фонду Держмайна на подальшу приватизацію, або ж оренду. До слова, цьогоріч від приватизації об’єктів державної власності у Львівській області очікують понад 700 млн гривень надходжень у Держбюджет. Опісля члени робочої групи розглянули питання щодо передачі об’єктів житлового фонду, інженерної інфраструктури, захисних споруд цивільного захисту які в процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу господарських товариств, зі сфери управління Регіонального відділення Фонду державного до сфери управління Львівської обласної державної адміністрації. Нагадаємо, що кількість таких об’єктів складає 85 одиниць. З-поміж них: 64 – житлові будинки, 4 – гуртожитки та 17 господарських будівель. Наприкінці зустрічі увагу зосередили на питанні стимулювання процесу приватизації об’єктів незавершеного будівництва.
Керівникам громад доручили до кінця року провести інвентаризацію водних та лісових ресурсів, а також об'єктів державної та комунальної власності
1 вересня 2021
До кінця року громади повинні провести інвентаризацію водних та лісових ресурсів, а також об'єктів державної та комунальної власності на своїх територіях. На цьому сьогодні наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко під час засідання регіональної комісії щодо цього питання. “Для чіткого виконання завдання створено комісії у 7 районах області. На сьогодні є окремі РДА, які не включили до складу комісій усі територіальні громади в межах району. Наголошую, що це необхідно зробити у максимально стислі терміни. Інвентаризація необхідна для чіткого обліку ресурсів та об’єктів, а це у свою чергу дозволить ефективно ними управляти та забезпечить наповнення місцевого бюджету. Про результати роботи районні комісії повинні інформувати нас щотижнево”, -наголосив Юрій Бучко. Зазначимо, інвентаризацію об’єктів кожна область має провести відповідно до доручення Прем'єр-міністра щодо рішення РНБО “Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації”.
В області проведуть інвентаризацію об’єктів незавершеного будівництва
29 липня 2021
Сьогодні, 29 липня, у Львівській ОДА відбулось засідання робочої групи по об’єктах незавершеного будівництва. Як зазначили в межах засідання, за інформацією органів місцевого самоврядування, сьогодні на Львівщині є 372 таких об’єкти на суму 3,6 млрд грн. Найбільше їх у Львівському районі, найменше у Червоноградському. «Ми багато говоримо про об’єкти незавершеного будівництва, проте насправді не маємо повної картини. Щобільше, останні переліки об’єктів, які ми отримали показують, що самі ОМС до кінця не розуміють, що є на їхніх територіях та що з цим робити. Ми хочемо мати справді об’єктивну картину по області, перш за все об’єктів соціальної інфраструктури. Важливо, щоб при плануванні видатків, як з державного, так обласного бюджетів, ми розуміли які є пріоритети по об’єктах і чи вони збігаються з баченням органів місцевого самоврядування», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. Відтак, за підсумками робочої групи, перелік об’єктів незавершеного будівництва, поданий ОМС, мають опрацювати керівники структурних підрозділів ОДА, РДА та внести свої пропозиції й зауваження до департаменту економічної політики Львівської ОДА. Опісля об’єкти, по яких будуть питання, обстежать спільно з керівниками територій. А вже остаточний варіант винесуть на розгляд робочої групи. Його ж враховуватимуть при плануванні капітальних видатків.
Органам місцевого самоврядування нададуть роз’яснення щодо ефективного використання держмайна
9 липня 2021
Сьогодні перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик провів робочу нараду з питання ефективного використання державного майна у Львівській області. Серед учасників – представники профільних департаментів ЛОДА: зокрема департаменту економічної політики, паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства, цивільного захисту населення. А також регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях. Відтак, розглянули питання щодо об’єктів житлового фонду, інженерної інфраструктури, захисних споруд цивільного захисту які в процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу господарських товариств. Ці об’єкти знаходяться на територіях новоутворених територіальних громад. Відтак, за підсумками наради погодили провести для органів місцевого самоврядування зустрічі із наданням роз’яснень щодо ефективного використання держмайна.
У Львівській області на приватизацію виставили 19 будівель
22 квітня 2021
В рамках малої приватизації у Львівській області готуються аукціони з продажу 19 об’єктів нерухомості, більшість з яких - нежитлові будівлі. Взяти участь в аукціонах може кожен охочий, а нові пропозиції з’являються щотижня. Перелік доступних для приватизації об’єктів доступний за посиланням. Відповідно до закону, до малої приватизації належать активи, вартість яких не перевищує 250 млн грн. Проте здебільшого на продаж виставляються значно дешевші лоти - окремі будівлі, автомобілі, і лише іноді цілі майнові комплекси та підприємства. Трапляються й унікальні об’єкти - як, наприклад, водонапірна башня з артезіанською свердловиною у місті Золочів, яка зараз готується до аукціону. Раніше інформація про доступні лоти публікувалася лише в газеті «Вісник приватизації», проте Фонд державного майна України запустив зручний сайт, де тепер можна знайти усі наявні пропозиції. Це державні активи, які сьогодні здебільшого не використовуються. Мета їх приватизації - знайти нових власників, які зможуть дати їм нове життя: оновити, відкрити власний бізнес або ж просто ефективно використовувати. Саме підприємці найчастіше беруть участь в приватизаційних аукціонах. Продаж об’єктів відбувається онлайн в системі Прозоро. Продажі, що гарантує доступ до аукціонів для всіх охочих та виключає можливість маніпуляцій. За інформацією ФДМУ, у 2020 році програма приватизації дозволила залучити до державного та місцевих бюджетів 3 млрд гривень. Цього року планку встановили ще вище - на аукціонах планують отримати 12 млрд гривень надходжень.
Торік завдяки приватизації держмайна на Львівщині залучено 126 млн грн до державного бюджету
26 лютого 2021
Сьогодні держава взяла стратегічний курс на прозору приватизацію та оренду держмайна задля залучення інвестицій в економіку України. У минулому році лише завдяки приватизації об’єктів Львівщини до державного бюджету було залучено 126 млн грн надходжень . Приблизно тисячу об’єктів, які розташовані на території нашої області і їх власником є держава, сьогодні здаються в оренду. Проте приміщень, які не використовуються, значно більше. Відтак, важливим завданням є їх раціональне використання, чи це продаж чи здача в оренду. Про це сьогодні, 26 лютого, розповіли під час брифінгу у Львівській ОДА. Координує цей процес Фонд державного майна України та його регіональні відділення в областях. «Сьогодні Фонд державного майна є структурою, яка, як зазначив Президент України, працює чітко та відкрито. Основні активи виносяться на аукціон, відтак кожен може отримати інформацію про той чи інший об’єкт та учасників торгів. Тобто, якщо є державне майно, то має бути реальна ціна, реальна приватизація чи реальна оренда. Державне майно має бути використане ефективно, бо задіяні виробничі приміщення – це робочі місця і податки в місцеві бюджети»,- розповів голова Львівської ОДА Максим Козицький. Та додав, що зараз в області триває робота над формуванням чіткого відкритого переліку об’єктів, які можна приватизувати чи орендувати. «Потенційні орендарі та покупці мають мати широкий і рівний доступ до цієї інформації, бути в конкурентному середовищі», - зазначив очільник області. У минулому році завдяки приватизації об’єктів Львівщини до державного бюджету було залучено 126 млн грн надходжень. Це 22 об’єкти, які отримали нових власників, які будуть їх модернізувати та створювати нові робочі місця. Це удвічі більше, аніж зароблено у 2019 році та у 5 разів більше, ніж у 2018-му. Як розповів заступник голови Фонду державного майна України Костянтин Кошеленко, Львівщина – потужний регіон з точки зору проведення реформи приватизації. «Маємо високий потенціал із 46 об‘єктів в переліку, який в 2021 році дозволить залучити не менше 610 млн грн надходжень до бюджету, модернізувати активи, які давно цього потребують, та створити можливості для бізнесу і нові робочі місця, – наголосив заступник Голови Фонду держмайна Костянтин Кошеленко. - Наша мета – залучення інвестицій в місцеву економіку через приватизацію та оренду. Приватизація дозволить замість витрат на утримання непрофільних активів отримати кошти на корисні для регіону речі від зростання надходжень до місцевого бюджету та створити нові робочі місця». Відповідно до процедури, спершу Кабмін приймає рішення про включення об’єктів до переліку приватизації. Опісля Фонд держмайна готує об’єкт для приватизації. Це юридична та технічна документація, фотографії, які максимально «розкривають» об’єкт. Усю інформацію публікують на сайті https://privatization.gov.ua// і потенційний інвестор має місяць до оголошення конкурсу, щоб ознайомитись з нею, відвідати підприємство тощо. Після проведення на майданчику Prozorro продажі аукціону, переможець укладає договір, сплачує гроші до бюджету у починає управляти підприємством. Додамо, що Фонд держмайна розробив новий комплексний законопроєкт про приватизацію. Згідно з ним пропонується 10 % коштів від приватизації малих об’єктів передавати місцевим громадам для розвитку регіону.
Питання незавершеного будівництва розглянули на засіданні міжвідомчої робочої групи
13 травня 2019
На Львівщині відбулось підсумкове засідання міжвідомчої робочої групи щодо розв’язання проблем незавершеного будівництва у Львівській області. Засідання відбулось під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ірини Гримак та депутата Львівської обласної ради, голови фракції Народного руху України, співголови Богдана Гагалюка. На засіданні спільно з членами робочої групи розглянули питання добудови, продажу, ліквідації щодо об’єктів незавершеного будівництва. Окрім того, питання планують винести на розгляд сесії Львівської обласної ради.