Сьогодні – Міжнародний день водно-болотних угідь

2 лютого 2018р, Новини. Департамент екології та природних ресурсів, Прес-служба ОДА

Щороку 2 лютого країни світу, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя міжнародного значення, у тому числі Україна, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь.

«Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст» - девіз, визначений секретаріатом  Рамсарської конвенції для 2018 року з нагоди відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь.

Водно-болотні угіддя – це ресурс, який має велике економічне, культурне, наукове та рекреаційне значення, утрата якого б була б непоправною. Вони відіграють важливу роль в екосистемі, оскільки є одним з найбільших джерел прісної води та природнім місцем проживання для багатьох водоплавних тварин та рослин, допомагають зменшити вплив повеней, продукують кисень та допомагають у боротьбі зі змінами клімату, тому заслуговують на охорону і збереження.

В межах Львівської області у Турківському районі у 2010 р. виявлено верхове болото, яке знаходиться на території РЛП «Надсянський». Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 водно-болотному угіддю «Надсяння» надано статус водно-болотне угіддя міжнародного значення. Це рідкісне природне водно-болотне угіддя (ВБУ), що існує у біогеографічному регіоні Східні Карпати і відіграє суттєву роль у природному функціонуванні річкового басейну р.Сян. ВБУ є прикладом унікального верхового сфагнового болота, яке збереглося у непорушеному вигляді. Належить до типу улоговинних боліт лісового поясу. У межах території досліджень виявлено 11 видів рослин Червоної книги України (2009).

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook