На Пам`ятному Віче вшанували Героїв Небесної Сотні
20 лютого 2018р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА
Сьогодні, 20 лютого, на площі перед памʼятником Тарасові Шевченку відбулося віче Памʼяті, присвячене 4-ій річниці вшанування Героїв Небесної Сотні.
Вшанування розпочалося спільною молитвою.
"Ми сьогодні вшановуємо не тільки полеглих на Майдані, сьогодні ми дякуємо їхнім братам і сестрам, їхнім дружинам і батькам, їхнім матерям. А також братам, сестрам, матерям тих, хто зараз захищає нашу Державу у війні", - наголосив Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возняк.
У знак вшанування Героїв Небесної Сотні також відбулася акція «Запали свічу».
"Якби існувала градація героїчності, то наші хлопці займали би там найвищі сходинки. Інколи нам здається, що всі ці втрати даремні. Але зміни є, хоч не такі масштабні як ми сподівалися, але вони є. А щоб зміни були ще більшими треба нам почати міняти свою ментальність. Адже ми до кінця не вірили, що нам удасться досягти результату, та ми його досягли", - зазначив під час віче учасник Революціїї Гідності Ігор Чабан.
В межах вечора виступили капела «Дударик», Софія Федина, Ірина Доля, Максим Перевʼязко.
Нагадаємо, сьогодні на Львівщині відбулася ще низка заходів із вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Зокрема, покладання квітів та запалення лампадок на могилах осіб, що загинули під час Революції Гідності.
На проспекті Свободи - площі, де 4 роки тому повстав львівський Євромайдан, відбулася Всеукраїнська тиха акція «Ангели памʼяті», для якої діти Герої Небесної Сотні разом з учнями мистецьких шкіл Львівщини створили паперових ангеликів як символ памʼяті.
Окрім того, у внутрішньому дворику географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відкрили погруддя Герою Небесної Сотні Ігорю Костенку .
Ключові слова:
Небесна СотняНовини за темою
Львівщина вшанувала пам’ять учасників Революції Гідності на Меморіалі Героїв Небесної Сотні
20 лютого 2022
Цьогоріч минає восьма річниця розстрілів на Майдані Незалежності у Києві під час Революції Гідності. З цієї нагоди сьогодні на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові відбувся захід, присвячений Героям Небесної Сотні. Відтак, у пам’ять Героїв Небесної Сотні представники різних конфесій провели поминальну панахиду. Разом із десятками небайдужих до спільної молитви долучився голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. ''Напередодні на 58-й Мюнхенській конференції з питань безпеки Президент України Володимир Зеленський сказав те, що є на устах в кожного українця: Україна вісім років є надійним щитом Європи проти російської агресії. Вісім років наші воїни стримують одну з найбільших армій світу! Україна зробила свій вибір на користь Європи. Сьогодні ми зібралися тут, щоб вшанувати пам'ять людей, які віддали найдорожче що у них було - їхнє життя. Серед нас є рідні Героїв Небесної Сотні: батьки, діти, дружини, брати і сестри. Дякую вам за Гідних синів України і низько схиляю голову перед їхнім подвигом'', - сказав Максим Козицький. На заході були також присутні посол Великобританії Мелінда Сімонс, посол Канади Лариса Галадзе, радник з політичних питань посольства США Девід Гередбек, другий секретар посольства Австралії Маркіян Воєвітко та консул Німеччини Таня Баєр. Захід завершився мистецькою акцією «Промені Майдану».
На Личаківському кладовищі вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
20 лютого 2022
Сьогодні, 20 лютого, Львівщина вшановує 8-му річницю подій Революції Гідності. З цієї нагоди на Личаківському кладовищі відбулись заходи вшанування новітніх Героїв України. Громадськість, родини Героїв Небесної Сотні та голова Львівської облдержадміністрації ОДА Максим Козицький поклали квіти та лампадки біля могил Героїв, що загинули під час Революції Гідності, генерала Сергія Кульчицького, полковника Андрія Соколенка та борців за волю України на полі почесних поховань № 67 Личаківського кладовища. Опісля духівництво провело чин екуменічної панахиди за загиблими Героями. Довідково: 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні - згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Саме 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану. Серед Героїв Небесної Сотні 20 - родом із Львівщини. Нагадаємо: 21 лютого о 18:30 відбудеться лекція наукової співробітниці Музею Гідності у Львові Олени Чебелюк «Вирішальний день Майдану» (культурний простір «РадіоГараж», вул. Князя Романа, 6).
На Львівщині вшанували Героїв Небесної Сотні під час акції «Ангели пам’яті»
18 лютого 2022
На Меморіалі Героїв Небесної Сотні у Львові відбулася акція «Ангели пам’яті», під час якої представник влади та діти вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Зокрема, учасники заходу розвішали власноруч зроблених паперових янголів на стенді з зображеннями Героїв та запалили лампадки. Опісля Почесна Варта Національної академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного урочисто підняла Державний прапор під виконання оркестром академії Державного гімну Україну. Також всі присутні долучилися до поминальної панахиди. Участь у заході взяли заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Ірина Гаврилюк та заступниця директорки Тетяна Плугатор. «Людина сильна доти, доки знає, заради чого і заради кого вона живе, радіє, і у важкий час – заради кого терпить. Терпіти можливо тоді, коли знаєш, що за певний час буде те, на що очікують ті, заради кого ти терпів. Ангели, за яких ми сьогодні молилися, точно терпіли заради того, щоби нам було краще, щоб ми цінували те, що маємо. Щоби цінності, заради яких вони віддали своє життя, були з нами кожної хвилини. Вічна пам’ять нашим Ангелам!», - сказав Іван Собко. Акцію «Ангели пам’яті» провели вже п’яте. Організатор – Музей гідності у Львові, керівницею якого є Андріяна Дигдалович, донька учасника Революції Гідності, Героя Небесної Сотні, який загинув під час лютневих протистоянь у Києві у 2014 році Андрія Дигдаловича. Нагадаємо, 20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні, на Львівщині відбудуться також інші заходи вашнування Героїв.
На Львівщині відбудеться низка заходів до Дня Героїв Небесної Сотні
17 лютого 2022
20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні - згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». На Львівщині відбудеться низка заходів починаючи вже з 18 лютого. 18 лютого: 11:00 – акція «Ангели пам’яті» на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові. 15:00 – розмова «Про Євромайдан і Революцію Гідності» з професором УКУ, істориком Ярославом Грицаком у Центрі Шептицького (Львів, вул.Стрийська, 29 а, кампус УКУ). В межах відкритої лекції відбудеться відкриття тематичної фотовиставки «Ціна майбутнього». 19 лютого 17:00 - відкриття фотовиставки Володимира Кліщевського «Майдан 2014. Люди та події» у міському палаці культури ім. Гната Хоткевича у приміщенні “Веранда Хоткевича” 20 лютого 17.00 – заходи з нагоди вшанування Дня Героїв Небесної Сотні на Личаківському кладовищі – поминальне богослужіння, покладання квітів. 18.00 – мистецька акція «Промені пам’яті» біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні 18.00 – гала-концерт української музики до Дня Героїв Небесної Сотні у Львівській національній опері. 18.00 – мистецько-музичний проєкт до Дня Героїв Небесної Сотні «#Україна, Майдан, Пам’ятаємо!» у Львівському національному театрі ім. Марії Заньковецької. Перед початком концерту у фоє театру презентують виставку «Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини» Львівського історичного музею. 18.00 – мистецько-музичний проєкт «REQUIEM пам’яті Небесної Сотні» у Львівській національній філармонії. 21 лютого 18:30 – лекція наукової співробітниці Музею Гідності у Львові Олени Чебелюк «Вирішальний день Майдану» (культурний простір «РадіоГараж», вул. Князя Романа, 6)
У Львові та Липниках вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні
4 лютого 2022
Сьогодні у Львові на Личаківському кладовищі та на цвинтарі у с. Липники молитвою та покладанням квітів вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, уродженців та мешканців Львівщини, з нагоди їх уродин. 5 лютого – 67-ма річниця від дня народження Володимира Бойківа, а 6 лютого - 47-а річниця від дня народження Миколи-Олега Паньківа. Квіти від керівництва Львівської обласної державної адміністрації до їх могил поклали представники департаменту з питань культури, національностей та релігій. Бойків Володимир Васильович (05.02.1955 – 19.02.2014) Народився у Львові. Батько Василь Бойків (родом з Городенківського р-ну на Івано-Франківщині) був добровольцем дивізії «Галичина». Отримав поранення під час битви у «Бродівському котлі». Після перебування у таборі в Саратові у 1946 році повернувся додому. Відомий львівський будівельник-конструктор. Син Володимир продовжив справу батька. Закінчив будівельний факультет Львівської Політехніки, працював на кафедрі будівництва, був керівником будівельної фірми. З 2000 року проживав у Києві. Був людиною з активною життєвою позицією. Захоплювався політикою та футболом. Часто брав участь у народних віче. Кредо: «Пам’ятай, що ти українець!» Увечері 18 лютого 2014 року Володимир пішов на Майдан. Востаннє зателефонував дружині, сказав, що стоїть біля водометів на Інститутській, і зв’язок обірвався. В ніч на 19 лютого отримав три смертельні вогнепальні поранення. Похований на Полі почесних поховань Личаківського кладовища. У 2014 році родина Бойківих удостоєна звання «Шляхетна львівська родина». Паньків Микола-Олег (06.02.1975 – 20.02.2014) Народився у с. Липники Пустомитівського р-ну на Львівщині. Середню освіту здобув у Солонківській середній школі, яка в наш час носить ім’я Героя. Проживав з сім’єю у с. Холодновідка Пустомитівського р-ну. На Майдан їздив п’ять разів. Перший раз – із дружиною Лесею, після побиття студентів. Потім їхав знову і знову. «Хто ж поїде, як не ми? Треба Україну рятувати», - повторював не раз. «Для чоловіка Україна була усім. За що переживав, за те й загинув… Не міг залишатися байдужим», - згадує дружина. 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській виносив поранених і вбитих. Снайпер поцілив йому в груди. Помер дорогою до лікарні. Йому було 39. Похований у селі Липники Солонківської ОТГ.
На Яворівщині вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні Романа Сеника
26 січня 2022
Напередодні, 25 січня, минула восьма річниця смерті Героя Небесної Сотні Романа Сеника. Пам’ять Героя вшанували у селі Наконечне Друге, що на Яворівщині. На будинку, де мешкав Роман Сеник та на місцевій школі встановили й освятили меморіальні дошки пам’яті Героя. Участь у заходах взяли рідні Романа Сеника, друзі, побратими-майданівці, представники департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, Львівського історичного музею, поетеса та громадська діячка Наталія Крісман. Додамо, що за сприяння департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА доставили партію останньої книги Наталії Крісман «Протуберанці душ» для бібліотек Яворівщини. Нагадаємо, що Сеник Роман народився у селі Наконечне Друге Львівської області, останні роки мешкав у місті Турка Львівської області. Служив в миротворчій місії міжнародних сил ООН під час війни в Югославії, був прапороносцем, отримав бойові нагороди. На Майдані належав до 29-ї сотні самооборони. Під час штурму 22 січня 2014 на вулиці Грушевського він отримав важке вогнепальне поранення в плече. Куля застрягла в легені, руку з роздробленою кісткою довелося ампутувати, організм втратив більш як 3,5 літри крові. Помер 25 січня 2014 року в київській лікарні через значну втрату крові.
Максим Козицький вшанував пам'ять Героя України Юрія Вербицького
22 січня 2022
Сьогодні з нагоди Дня Соборності України та проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР на Личаківському кладовищі у Львові урочисто вшановували пам'ять полеглих Героїв. Зокрема сьогодні минають восьмі роковини з дня смерті Героя Небесної Сотні Юрія Вербицького. Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький спільно з заступником голови Львівської обласної ради Юрієм Холодом поклали квіти на могилі Героя України Юрія Вербицького. Нагадаємо, Юрій Вербицький був уродженцем міста Львова, працював інженером відділу сейсмічності Карпатського відділення Інституту геофізики НАН України ім. С. Суботіна у Львові та мав вчений ступінь кандидата наук. Був активним учасником Євромайдану, де і отримав поранення та був викрадений з приміщення лікарні разом з Ігорем Луценком невідомими 21 січня 2014 року і вбитий після катувань. Отримав звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (21 листопада 2014, посмертно) — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності.
На Львівщині вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні у межах проєкту «Небесна Сотня. Жива пам’ять»
14 грудня 2021
Сьогодні у Львові на Меморіалі Героїв Небесної Сотні у межах проєкту «Небесна Сотня. Жива пам’ять» вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні – уродженців та мешканців Львівщини, Романа Варениці, Сергія Кемського та Ігоря Костенка з нагоди їх уродин. До Меморіалу прийшли рідні та близькі Героїв, представники преси та громадськості. У заході взяли участь заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Тетяна Плугатор, а також представники міської та обласної влади. «Проєкт «Небесна Сотня. Жива пам’ять» покликаний вшанувати пам’ять кожного Героя Небесної Сотні, разом з родинами та близькими згадати той неоціненний внесок, який зробив кожен з них у збереження в Україні національної ідеї, утвердження гідності та свободи. Сьогоднішній захід – крайній у цьому році. Ми вдячні співорганізаторам проєкту, зокрема, департаменту комунікацій та внутрішньої політики, Музею визвольної боротьби України, Музею Гідності України за реалізацію проєкту, що уособлює національну пам’ять, а також Львівській облраді та Львівській міській раді за участь у проєкті», - зазначила Тетяна Плугатор. Учасники заходи поклали квіти та лампадки до Меморіалу Героїв Небесної Сотні, а також долучилися до поминального молебню. Окрім того, наукова співробітниця Музею визвольної боротьби України у Львові Світлана Кочергіна представила фотовиставку про Героїв-іменинників та розповіла про життя кожного з них, а поетеса Наталія Крісман та учні ЗОШ з с. Старий Яр, якій присвоїли ім’я Героя Небесної Сотні Романа Варениці, прочитали вірші у пам’ять про учасників Революції Гідності. Також у заході взяла участь заступниця директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА Ольга Котовська. Такі заходи проводять щомісяця у межах проєкту «Небесна Сотня. Жива пам’ять», що передбачає вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні Львівщини з нагоди дня народження кожного з них. Організатором проєкту є департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. Довідково: Варениця Роман Михайлович (11 грудня 1978 – 20 лютого 2014) - народився в с. Старий Яр Яворівського району. Вчителював у с. Смолин на Яворівщині. Потім працював у будівельних бригадах в Новояворівську. Під час наступу на Інститутській був у перших рядах. Мав лише каску. Коли снайпери почали стріляти, побратим дав йому щит, але вже через кілька секунд дві кулі влучили в Романа. Одна із них – у серце. Кемський Сергій Олександрович (15.11.1981 – 20.11.2014) - народився в Керчі, останні роки життя мешкав у Коростені. Співробітник Інституту політичних та економічних ризиків і перспектив, писав статті для «Української правди», газети «День» та інших видань, перекладав з англійської. Виступав за пряму демократію, кооперативний рух, шукав найефективніші механізми взаємодопомоги, подолання міліцейського свавілля, контролю за політиками та боротьби з корупцією. Був засновником та адміністратором ресурсу «Кооперативний рух». Активний учасник Помаранчевої революції. На Майдан приїздив часто, брав участь у створенні анархістської «Чорної сотні». Допомагав виносити поранених. Вбитий снайпером пострілом у шию 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві. Костенко Ігор Ігорович ( 31 грудня 1991 р. – 20 лютого 2014 р.) - народився у селі Зубрець Бучацького району Тернопільської області. Працював журналістом інтернет-видання «Спортаналітика». Був ініціатором створення україномовного спортивного інтернет-видання. Був активним редактором Української Вікіпедії (понад 280 статей, понад 1600 редагувань). У серпні 2014 у Лондоні на церемонії закриття щорічної конференції «Вікіманія» співзасновник Вікіпедії Джиммі Вейлз оголосив Ігоря Костенка вікіпедистом року. 13 вересня 2014 Джиммі Вейлз вручив цю нагороду рідним Ігоря Костенка в Києві на міжнародній щорічній конференції YES. Під час Євромайдану неодноразово їздив до Києва. 18 лютого 2014 року допомагав будувати барикади. Вранці 20 лютого Ігоря вбито під час протистояння в центрі Києва.
Біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні у Львові відбувся захід з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи
21 листопада 2021
Сьогодні, 21 листопада, у Львові біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні, що на пагорбах вулиці Кривоноса, спільною молитвою і покладанням квітів вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні та всіх загиблих захисників України. До молитви долучилися родини Героїв Небесної Сотні Львівщини, представники духовенства, влади, громадськості Львова та області. громадськість та духовенство. До присутніх звернувся заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Загайний. ''Ми, українці - великий народ. Нашим обов'язком є пам'ятати і вшановувати полеглих Героїв, пам'ятати їх вчинки і величний чин пожертви задля гідного теперішнього і майбутнього України. Сьогодні, згадуючи події українських революцій, усвідомлюємо необхідність єднання, щоб твердо стояти на захисті нашої держави, на захисті її незалежності, гідності, свободи. Слава Україні!'', - сказав Віталій Загайний. У пам’ять про Героїв присутні запалити лампадки. Також сьогодні відбулася зустріч заступника голови обласної державної адміністрації Віталія Загайного з родинами Героїв Небесної Сотні Львівщини. Під час зустрічі було обговорено важливі напрями співпраці, розвитку і поглиблення діалогу між рідними загиблих учасників Революції Гідності та обласною владою.
У Стрию відкрили пам’ятник Небесній Сотні та Героям АТО/ООС
14 жовтня 2021
У межах святкових заходів, приурочених до свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисників і Захисниць України, у Стрию відкрили пам’ятник Небесній Сотні та Героям АТО/ООС. Урочистості розпочалися з Архиєрейської Літургії у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці (УГКЦ) у Стрию. Після чого представники влади, громадськості та військові взяли участь в урочистій ході від храму до Меморіального комплексу «Борцям за волю України», де і відбулося відкриття нового пам’ятника. До заходів долучився заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Пам’ять про тих, хто віддав своє життя за світле майбутнє наших дітей, має бути вічною! Такі меморіали повинні бути у кожній громаді, а імена Героїв має знати підростаюче покоління. Дякуємо Богу за те, що сьогодні ми можемо вільно і на весь голос прославляти нашу країну і її Героїв! Молимося за те, щоб в Україні панував мир! Слава Україні – Захисникам і Захисницям! Героям Слава!», - зазначив заступник голови Львівської ОДА. Авторами пам’ятника Небесній Сотні та Героям АТО/ООС у Стрию стали скульптор Василь Ярич та архітектор Володимир Лаврін. Його спорудження обійшлося Стрийській міській раді у 2 млн грн. Фото: Стрийська міська рада
Пам’ять Героїв України вшанували на Меморіалі Небесної Сотні у Львові
14 жовтня 2021
На Меморіалі Героїв Небесної Сотні у Львові представники місцевої влади та громадськості долучилися до спільної молитви та урочистого підняття національного прапора в честь відзначення Дня захисників і захисниць України, 79-ї річниці створення УПА та Дня Українського козацтва. Участь у заходах взяв голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. «У цей день ми не випадково збираємося саме тут, на Меморіалі Героїв Небесної Сотні. Це вони виграли наш перший, наш найважливіший бій у війні, яку досі ми ведемо з Росією! Це вони відстояли наш істинний шлях до Європейського Союзу. Вони вибороли нашу справжню гідність, пожертвувавши найвищим - своїм життям. Ми часто кажемо ці слова - Герої не вмирають. Не вмирають, поки ми пам’ятаємо про них. Не вмирають, бо наші захисники продовжують їхню боротьбу на передовій війни. Не вмирають, поки ми пліч-о-пліч йдемо разом до перемоги. Вони мають бути і є завжди з нами, бо наша велика справа ще не завершена, бо справжня перемога - попереду. Слава Україні!», - сказав голова Львівської ОДА. Окрім того, в пам’ять про Героїв та захисників України від пам’ятника Тарасу Шевченку до Меморіалу пройшла урочиста хода за участі військових, волонтерів, громадськості під назвою «Дякую захисникам». Організатором ходи є ветеран 93-ї механізованої бригади «Холодний Яр» Артур Кирєєв.
Четверо студентів львівських ВНЗ отримуватимуть академічну стипендію ім. Героїв Небесної Сотні
13 вересня 2021
З 1 вересня студенти та курсанти закладів вищої освіти, які утверджують ідеали та цінності Революції Гідності, отримають академічні стипендії. Це затверджено наказом Міністерства освіти і науки України. Документом визначено 38 студентів та курсантів закладів вищої освіти, які матимуть академічні стипендії імені Героїв Небесної Сотні. Серед них – четверо студентів двох львівських ВНЗ. Усі лауреати займаються активною громадською, науковою та спортивною діяльністю. Також вони мають високі навчальні результати – займають позиції в межах перших 10% за рейтингом або є першими в рейтингах закладів освіти. До переліку стипендіатів, згідно з наказом Міносвіти, потрапили троє студентів ЛНУ ім. Ів. Франка, зокрема: Сергій Тех (навчається на спеціальності – «економіка»); Мар’яна-Галина Кобрин (географія); Ігор Возьний (сценічне мистецтво). Також академічну стипендію отримуватиме курсант Національної академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного Ярослав Шептинський. Розмір стипендій встановлено відповідно до постанови КМУ від 28 грудня 2016 року №1047 "Про розміри стипендій у державних та комунальних навчальних закладах, наукових установах". Це щомісячно 2 тис. 480 грн – для студентів закладів вищої освіти, наукових установ, які здобувають освітній або освітньо-професійний ступінь “молодший бакалавр”, освітні ступені “бакалавр”, “спеціаліст” або “магістр”, 1 тис. 900 грн – для студентів закладів фахової передвищої освіти, які здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень “молодший спеціаліст”, освітньо-професійний ступінь “фаховий молодший бакалавр”, освітній ступінь “бакалавр", 2 тис. 270 грн – для курсантів. Кожен заклад вищої освіти міг подати одного кандидата за кожною спеціальністю, відбір проводив вищий колегіальний орган студентського (курсантського) самоврядування. Стипендія Героїв Небесної Сотні заснована з метою увічнення подій Революції Гідності, вшанування подвигу наймолодших Героїв Небесної Сотні – Героїв України Мойсея Василя Михайловича, Зубенка Владислава Віталійовича, Пагора Дмитра Олексійовича, Чернявського Дмитра Олександровича, Тарасюка Івана Миколайовича, Костенка Ігоря Ігоровича, Плеханова Олександра Вікторовича, Байдовського Сергія Романовича, Нігояна Сергія Гагіковича, Дяковського Юрія Івановича. Джерело: Міносвіти