Сімнадцятьом учасникам проекту «Рука допомоги» нададуть фінансову допомогу
Департамент соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації організував та провів засідання комісії з реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.
На засіданні розглянули бізнес-плани 17 учасників пілотного проекту із числа малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, які виявили бажання організувати підприємницьку діяльність шляхом отримання фінансової допомоги.
За підсумками розгляду члени комісії ухвалили рішення щодо надання фінансової допомоги на організацію підприємницької діяльності 17 учасникам проекту із міст Львова (2 внутрішньо переміщені особи), Стрия (1 малозабезпечена особа), Трускавця (1 малозабезпечена особа), Моршина (1 малозабезпечена особа) та Бродівського району (1 малозабезпечена особа), Дрогобицького району (2 малозабезпечені особи), Кам’янка-Бузького району (1 внутрішньо переміщена особа), Самбірського району (2 малозабезпечені особи), Радехівського району (1 малозабезпечена особа), Пустомитівського району (1 малозабезпечена особа і 1 внутрішньо переміщена особа), Золочівського району (1 малозабезпечена особа), Жидачівського району (1 малозабезпечена особа) та Буського району (1 малозабезпечена особа).
Загалом, розпочати підприємницьку діяльність бажають 13 членів малозабезпечених сімей та 4 внутрішньо переміщені особи.
Цим учасникам закуплять обладнання для організації фермерського господарства, ветеринарної амбулаторії, салону краси, студії мистецтв, вирощування огірків, виготовлення тротуарної плитки, комплексного рекламно-маркетингового супроводу клієнтів, вирощування троянд у теплиці, електромонтажних робіт, надання манікюрних та перукарських послуг, роздрібної торгівлі продовольчими товарами, надання фото та відео послуг, вирощування малини, вирощування салату на гідропоніці, тепличного господарства, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів.
Новини за темою
На Яворівщині частували піцою внутрішньо переміщених осіб в межах спільного з іноземцями проєкту
11 травня 2022
Минулих вихідних, волонтери з Польщі, Шотландії й Англії відвідали пункти тимчасового розміщення переселенців у Яворівській громаді. Вони частували людей, які через війну покинули свої домівки, власноруч приготованою піцою. «Разом із продуктами, які привезли в Україну, варто взяти з собою трішки усмішки та надії. У такі важкі часи кожна мить відпочинку є на вагу золота», - розповідає волонтер Fundacja Folkowisko. Зазначимо, це не єдиний проєкт, організований Folkowisko Foundation, в підтримку Україні. Завдяки волонтерам в межах іншого проєкту проекту «Сади перемоги», у співпраці з британською організацією «UK to Ukraine», жителі України отримали насіння.
Львівщина стала прихистком для понад 230 тисяч внутрішньо переміщених осіб
24 березня 2022
Одним із головних завдань Львівської ОВА є створення максимально комфортних умов для перебування внутрішньо переміщених осіб. З початку бойових дій область надала прихисток 231 тисячі вимушених переселенців. “Це офіційні дані, реальна цифра значно більша, оскільки багато людей самостійно поселилися у приватному секторі. Знайшли прихисток більше ніж 600 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які приїхали до нас зі зони бойових дій”, - зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Він наголосив, що більш як 1,3 млн порцій їжі приготували місцеві ресторатори для переселенців. Львівщина надалі готова допомагати людям, які вимушено покинули свої домівки. Нагадаємо, що на Арені Львів працює контактний центр, який приймає людей, що прибувають з Головного залізничного вокзалу, приїжджають автобусами та приватним транспортом. Там вони отримують направлення на поселення Окрім того, на вокзалі працює пункт медико-психологічної допомоги. Лікарі, психологи та волонтери надають її цілодобово.
Максим Козицький зустрівся з представниками World Central Kitchen
21 березня 2022
Сьогодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся із представниками неприбуткової неурядової організації World Central Kitchen (WCK). На зустрічі обговорили організацію харчування внутрішньо переміщених осіб на території Львівської області, які змушені були покинути свої домівки внаслідок військової агресії російської федерації проти суверенітету України. Максим Козицький висловив вдячність за підтримку українського народу та забезпечення харчуванням внутрішньо переміщених осіб у Львівській області в умовах воєнного стану. ''Дякую за вашу допомогу та те що ви робите, адже підтримка в цей нелегкий для нашої країни час є надзвичайно важливою для нас та наших співгромадян. Ми, як орган виконавчої влади, докладемо усіх зусиль, щоб усі, хто постраждав від військової агресії рф, були у безпеці на території нашого регіону'', - сказав очільник адміністрації. На зустрічі були присутні представники WCK: директор з операцій шеф-кухарів в організації Тім Кілкойн та Морган Реінс, яка є відповідальною за підтримку закладів громадського харчування. Також присутньою була координаторка від WCK Юля Стефанюк - керуючий партнер «Фест кейтиринг» холдингу емоцій «Fest». ''Зараз в Україні ситуація є важкою, адже велика кількість людей залишилося без даху над головою та без засобів для існування. Ми намагаємося допомогти усім, хто цього потребує зараз найбільше'', - сказав Тім Кілкойн. Керівник управління туризму та курортів Львівської ОВА Наталя Табака зазначила, що наразі представники організації співпрацюють з двома компаніями: ресторанним холдингом ''Fest'' та ресторанною компанією ''Рестарон'', які щоденно готують декілька десятків тисяч порцій їжі для внутрішньо переміщених осіб. ''Станом на сьогодні, представники організації «Світова центральна кухня» створили 8 пунктів харчування для внутрішньо переміщених осіб на українсько-польському кордоні, а також на головному залізничному вокзалі у м. Львові та залізничній станції «Підзамче». Найближчим часом розширюватимуть географію покриття гарячими стравами для біженців, які зайшли прихисток на Львівщині. Також в межах України забезпечують харчування для осіб, які постраждали від агресії рф у 18 містах України у співпраці із понад 150 рестораторів'', - повідомила Наталя Табака. Довідково: «World Central Kitchen» (Світова центральна кухня) – це неприбуткова неурядова організація, яка займається забезпеченням їжею цивільного населення по всьому світу, які постраждали внаслідок стихійних лих, епідемій, воєнних конфліктів, тощо. Організація була заснована у 2010 році у Сполучених Штатах Америки шеф-кухарем Хосе Андресом, готувала їжу на Гаїті після руйнівного землетрусу. З моменту свого заснування WCK організувала харчування в Домініканській Республіці, Нікарагуа, Замбії, Перу, Кубі, Уганді, Багамських островах, Камбоджі та Сполучених Штатах Америки.
Львівська ОВА шукає приміщення для розгортання місць внутрішньо переміщеним особам
17 березня 2022
Львівська обласна військова адміністрація шукає приміщення, де можна розгорнути ліжкомісця для переселенців з інших областей. Про це повідомив Максим Козицький. Зараз на Львівщині проживає 158 тисяч вимушених переселенців. Це без врахування людей, які розмістилися у приватних секторах і ще не стали на облік. Резерв ліжкомісць в області дозволяє прийняти ще 17 тисяч людей. До теми: На Львівщині гостра потреба у розгортанні додаткових місць для внутрішньо переміщених осіб. Запрацювали нові гуманітарні коридори, люди вибираються з окупованих міст і це означає, що Львівщина може потребувати значно більше місць прихистку, ніж є зараз. «Звертаюся до всіх керівників підприємств, установ та організацій різних форм власності, допоможіть військовій адміністрації у розгортанні додаткових місць у нашій області. Маємо максимально залучити усі придатні приміщення у Львівській області. Підтримати земляків – наш обов‘язок», - наголосив начальник Львівської ОВА. Охочих допомогти просимо звертатися у контакт-центр за номерами: 0962328193, 0684147963, 0971821860, 0973474459
На склад Львівської ОВА можна приносити продукти для військових та переселенців: що саме потрібно
6 березня 2022
На склад Львівської обласної військової адміністрації, що знаходиться на нижньому Шуварі (вул. Хуторівка, 4-Б, м. Львів), потрібні продукти та інші речі, які потрібні українським військовим, а також тимчасово переселеним особам. Зокрема, мешканців області, які можуть допомогти, просять приносити: Борошно Макарони Крупи Цукор Рибні консерви Тушонка М'ясо (птиця, свинина, яловичина) Мівіна Олія Риба Одноразовий посуд Контактна особа: 0979790438 - Юрій Фото умовне
Мешканців Львівщини закликають стати волонтерами для внутрішньо переміщених осіб
1 березня 2022
Українська армія захищає нас в епіцентрі воєнних дій, а ми зобов’язані бути надійним тилом. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький у Facebook. «Люди з інших областей добираються у Львів по кілька діб і ще кілька – змушені чекати на потяг, який перевезе їх через кордон. Матері втрачають молоко через нерви та відсутність сну і не можуть нагодувати немовлят. Наші земляки потребують підтримки! Тому ми почали надавати медико-психологічну допомогу на Головному залізничному вокзалі Львова. За добу волонтерами стали близько сотні фахівців. Приватні клініки скеровують до нас своїх фахівців, ми бачимо і цінуємо цю допомогу! Але потреба у волонтерах залишається доволі великою», - повідомив очільник адміністрації. Якщо ви інтерн, лікар, психолог, зголошуйтесь та переходьте за посиланням. Також Максим Козицький зазначив, що потрібна допомога у прибиранні на вокзалі. Зараз країна перебуває в непростих умовах. Треба на деякий час відкинути усі свої звання та статуси і мобілізувати сили. Перемога вже близько. Кожен і кожна з нас робить у неї свій вклад.
«Майже 40 тисяч внутрішньо переміщених осіб наразі знайшли притулок на Львівщині», - Максим Козицький
1 березня 2022
За офіційними даними, Львівська область станом на сьогодні надала прихисток майже 40 тисячам внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. «Маємо розуміти, є ще тисячі осіб, які знайшли помешкання через рідних та знайомих. Сьогодні область готова прийняти ще 20 тисяч осіб. Але щодня ця цифра збільшується. Ми говоримо не про орієнтовні цифри, а про помешкання, здатні забезпечити ліжком, харчуванням, місцем для особистої гігієни», - повідомив Максим Козицький. Через службу у справах дітей на Львівщині знайшли прихисток понад 330 дітей з дитячих будинків. Майже 40 з них прибули вчора з Київщини. Область має місця та очікує на прибуття десятків дітей. Читайте також: Майже 300 дітей зі сходу України успішно евакуювали до дитячих закладів у Львівській області. «Зараз, на жаль, є проблеми з евакуацією зі східних областей України. Нагадаю, на Арені Львів працює центр допомоги внутрішньо переміщеним особам, який допоможе всім знайти помешкання, транспорт або перечекати та зігрітися тут, якщо ви плануєте їхати далі на Захід», - зазначив начальник Львівської ОВА. Для всіх, хто потребує допомоги з розселенням, в області діє «лінія 112». І чат-боти «гарячої лінії» Львівщини: Viber https://chats.viber.com/lodahotline_bot Telegram https://t.me/lodahotline_bot Також контакти центру на Арені-Львів: Щодо транспортних питань 0962328058 Будь-яка потрібна поміч 0962328193 Щодо поселення людей, які прибули до Львова зі східних областей 0684147963; 0971821860; 0973474459; Для тих, хто потребує гуманітарної допомоги 0684147963; 0971821860
Жителям області: для перевезень військовослужбовців та переселенців управління транспорту потребує паливо
28 лютого 2022
Управління транспорту та зв'язку Львівської ОДА для організації перевезення військовослужбовців, а також для перевезення внутрішньо переміщених осіб до центру для тимчасово переміщених осіб потребує паливо. Що ще необхідно: Паливо (дизель); Каністри для палива (в тарі більше 20 літрів); Заправлені (бажано) транспортні засоби (буси/автобуси) з водієм. Готових долучитися просимо телефонувати за номером 096 232 80 58 (є WhatsApp/Telegram). Читайте також: Майже 300 дітей зі сходу України успішно евакуювали до дитячих закладів у Львівській області. Нагадаємо, що у Львівську область прибувають переселенці та діти з дитячих закладів східних областей. Для їх швидкого, комфортного, а головне безпечного пересування управління організувало автобуси.
Програма «рука допомоги»: малозабезпечені сім’ї можуть отримати допомогу для започаткування бізнесу
16 лютого 2022
З 1 січня 2022 року безробітні малозабезпечені громадяни можуть отримати фінансову допомогу від держави для започаткування власного бізнесу. Допомога надається в межах нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей ("Рука допомоги"). Її розробили в Міністерстві соціальної політики України. На реалізацію програми у держбюджеті на рік передбачили близько 100 млн грн. Безвідсоткова фінансова допомога розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн) зможе використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно буде повернути. Вагома перевага цієї програми в тому, що сума, яка повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску. Крім того, якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати допомогу державі буде не потрібно. Для отримання фінансової допомоги потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання. Розробити бізнес-план допоможуть працівники центрів зайнятості, які надаватимуть учасникам бюджетної програми консультації із започаткування і ведення бізнесу та організовуватимуть для них безкоштовне професійне навчання. Детальний опис механізму надання допомоги міститься у постанові Кабінету Міністрів України № 397 від 21 квітня 2021 року «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей» та за посиланням (https://cutt.ly/nPgTtNR). Варто зазначити, що станом на 15.02.2022 органами соціального захисту населення скеровано інформацію до служб Центру зайнятості України про 441 претендента на отримання зазначеної допомоги.
Близько 250 робочих місць створили підприємці, які взяли участь у проєкті «Рука допомоги»
19 січня 2022
З 1 січня в Україні стартувала бюджетна програма, яка заснована на механізмах, що були успішно апробовані в пілотному проєкті «Рука допомоги». У межах пілотного проєкту «Рука допомоги» у 2018 році близько 250 робочих місць створили 92 суб’єкти підприємницької діяльності (СПД), які отримали безвідсоткові кредити на розширення бізнесу. Під час проєкту держава активно заохочувала місцевих підприємців до створення нових робочих місць. За умови працевлаштування не менше двох осіб з числа малозабезпечених, внутрішньо переміщених осіб або учасників АТО/ООС строком на два роки, підприємства отримували безвідсоткові кредити на закупівлю нового обладнання та матеріалів. Зокрема, понад 90 нових робочих місць створено на Львівщині, 80 – на Харківщині, 70 – на Полтавщині. Це переважно підприємства, які надають послуги у сфері громадського харчування, займаються фермерським господарством, виробляють меблі, одяг, будівельні матеріали тощо. Серед областей України, які були учасниками пілотного проєкту, Львівська область була лідером за кількістю учасників, котрі започаткували (розширили) підприємницьку діяльність. За інформацією відділу оплати праці, охорони праці та соціально-трудових відносин управління з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА, результати реалізації експерименту на Львівщині є наступними: 545 осіб з числа тих, на кого він був розрахований, забезпечені місцем праці, 43 – охоплено громадськими роботами, 35 – залучено до виконання інших тимчасових робіт, 145 учасникам надано право отримати фінансову допомогу, у тому числі 27 суб’єктам господарської діяльності. За інформацією відділу організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Львівського обласного центру зайнятості, пілотний проєкт «Рука допомоги» виявився дієвим стимулом для повернення до трудової активності довготривалих малозабезпечених безробітних. Про це красномовно свідчать цифри: станом на 1 січня 2022 учасники програми «Рука допомоги» сплатили понад 8,4 млн грн податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також повернули фінансову допомогу (достроково, частинами, шляхом внесення власних коштів тощо) на суму 0,7 млн грн, які зараховані до надходжень державного бюджету, що становить 101,6% від загальної суми отриманої позики. Окрім того, вони забезпечили роботою майже 180 осіб з числа малозабезпечених родин, переселенців та учасників АТО/ООС, половину з котрих працевлаштували суб’єкти господарської діяльності, котрі використали фінансову допомогу для розширення підприємницької діяльності шляхом закупівлі додаткового обладнання. Із числа залучених до проєкту малозабезпечених осіб і переселенців (109 осіб) станом на сьогодні 97 припинили участь у ньому у зв’язку із виконанням договірних зобов’язань (89%), тобто вони успішно ведуть бізнес і розвивають його. З-посеред 27 приватних підприємців, котрі скористалися безвідсотковою фінансовою підтримкою, 26 припинили участь у ньому у зв’язку із виконанням договірних зобов’язань (96%). Оскільки експеримент звершився добрими результатами, апробовані ним механізми стали основою для запровадження нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей, яку розробило Міністерство соціальної політики України і яка стартує у 2022 році. На реалізацію ініціативи у держбюджеті передбачено 100 млн грн. Безвідсоткову фінансову підтримку розміром до 15 мінімальних зарплат (на початку цього року – це 97500 грн) можна використати тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для відкриття власної справи обладнання і матеріалів. Той, хто скористається державним механізмом, через три роки ведення бізнесу зобов’язаний повернути кошти. Однак не всі - сума зменшується на розмір сплачених податків та єдиного соціального внеску. Повертати допомогу не доведеться у двох випадках: коли розмір сплачених податків перевищив суму отриманої допомоги або ж якщо підприємець у перший рік роботи за скеруванням центру зайнятості забезпечить місцем праці ще двох безробітних членів малозабезпечених сімей. Право на безвідсоткову фінансову підтримку мають тільки особи, що зареєстровані в службі зайнятості як безробітні й отримують допомогу як члени малозабезпеченої сім’ї. Претендентам необхідно звернутися до центру зайнятості з відповідною заявою, подати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та бізнес-план. Якщо бізнес-план не написаний, фахівці служби зайнятості допоможуть його розробити, а також проконсультують учасників бюджетної програми з питань відкриття та ведення бізнесу, організують для них безкоштовне професійне навчання. Ознайомитися з Постановою КМУ від 21.04.2021 р. № 397 «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей» та покроковою інструкцією з питань отримання фінансової підтримки можна за посиланням. Нагадаємо, проєкт «Рука допомоги» реалізовувався Міністерством соціальної політики України за сприяння Світового банку в межах проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» в 2016-2019 роках.
«Разом попри кордони»: на Львівщині відбулася веломандрівка до Верещиці
1 листопада 2021
30 жовтня від Асоціації Єврорегіон «Карпати-Україна» Bike Sport Active і управління туризму та курортів Львівської ОДА відбулася велоподорож до Верещиці. Її реалізовано в межах проекту «РовеЛове Розточчя – разом попри кордони». Загалом участь в проекті взяли 30 учасників. До ведмежого притулку «Домажир» їх довезли автобусом, а вже від нього до Верещиці учасники добиралися велосипедами. Чимало людей зі Львова добиралися на двоколісних. «Львівщина перебуває у червоній зоні. Темпи поширення «ковіду» може зупинити вакцинація. Тішить той факт, що учасники велопробігу сумлінно віднеслися до прохання організаторів і всі були вакциновані. Важливе значення для зміцнення здоров’я має також спосіб життя людини. Відомо, що їзда на велосипеді загартовує наш організм», –зазначає заступник керівника управління туризму та курортів облдержадміністрації Тарас Лозинський. Дослідження показують, що у велосипедистів, які проїжджають 30 кілометрів на тиждень, ризик розвитку серцевих захворювань знижується наполовину. Поїздки на велосипедах зупиняють варикоз, тренують зір, покращують роботу легень, зміцнюють імунітет та сон, знижують вагу і стрес, збагачують людину ендорфінами – гормонами щастя та задоволення. Усі учасники мали сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест, а також зберігали відповідну дистанцію. Колону велосипедистів супроводжувала патрульна поліція області. «Супермегапозитивний день видався! В ньому було чудове все – і тепла погода, і барвисті краєвиди, і організація події, завдяки якій ми провідали ведмедиків та скуштували фірмового яворівського пирога у ведмежому притулку, а після переїзду роверами на Верещицю нас ще й чекав смачний обід. Дякуємо веселому товариству роверистів, які вже стали нам родиною! З нетерпінням чекаємо наступних велоподій», – поділилася враженнями Лідія Садига, учасниця веломандрівки. Нагадаємо, що проект «РовеЛове Розточчя – разом попри кордони» реалізується у партнерстві з Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна», департаментом екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Яворівським НПП, Любельським воєводством, Розточанським національним парком за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.
Наша мета — створити комфортні умови життя для людей в громадах, - Денис Шмигаль на відкритті проекту «ГОВЕРЛА»
28 вересня 2021
Реалізація проектів з міжнародної підтримки сприятиме успішному впровадженню реформи децентралізації як на національному, так і на місцевому рівнях. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на офіційному відкритті проекту «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування (ГОВЕРЛА)». Участь у заході також взяли тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін та керівник проекту Габріель Абрагам. «Наша мета — створити комфортні умови життя для людей в громадах, підвищити якість і доступність соціальних і державних послуг. Вдячний Уряду США за вагому підтримку в досягненні цієї цілі», — зазначив Денис Шмигаль. За словами Прем’єр-міністра, для участі в проекті вже відібрано пілотні регіони: Волинська, Львівська та Полтавська області. Велика кількість громад виявили зацікавленість щодо співпраці, тож Глава Уряду наголосив на необхідності розширення географії проекту. Проект «ГОВЕРЛА» з бюджетом майже 74 млн доларів США розрахований на 5 років та спрямований на підтримку реформи децентралізації в Україні.