Четверо велосипедистів представляють Львівщину на чемпіонаті світу з велотреку
Сьогодні, 28 лютого, у нідерландському Апелдорні розпочинається світова першість з велосипедного спорту (трек), в якій беруть участь понад 350 кращих гонщиків Планети з-понад 40 країн.
В складі збірної команди України змагатиметься й четверо велосипедистів Львівщини: Роман Гладиш, Тетяна Клімченко, Ганна Соловей, Олена Старикова.
Відкриють змагання командні гонки в спринті серед чоловіків та жінок й індивідуальні виступи спортсменів в скретч.
У четвер, 1 березня, відбудуться гонки кейрін і скретч. Великій комплексній гонці омніум буде присвячена п'ятниця, а в суботу визначать переможців в індивідуальних змаганнях і спринті. В заключний день змагань пройде кейрін для жінок і Time Trial на 50 км та медісон на 30 км.
Склад збірної України
Чоловіки: Роман Гладиш, Віталій Гринів, Тарас Шевчук, Андрій Винокуров.
Жінки: Любов Басова, Оксана Клячина, Тетяна Клімченко, Ганна Нагірна, Ганна Соловей, Олена Старикова.
Чемпіонат триватиме до 4 березня.
Новини за темою
Львівський важкоатлет переміг на чемпіонаті світу, встановивши новий рекорд (ВІДЕО)
10 травня 2022
Учора, 9 травня, на чемпіонаті світу з важкої атлетики серед юніорів одразу три золоті медалі виборов 20-річний спортсмен Львівщини Богдан Гоза. Хлопець показав найкращий результат у ривку, в поштовху і, відповідно, став чемпіоном у своїй ваговій категорії. Він змагається у ваговій категорії до 109 кг. Богдан встановив новий світовий рекорд у своїй категорії – у вправі «ривок» він підняв 195 кг. Попередній, до слова, теж належав йому. А у вправі поштовх важкоатлет підняв 215 кг. Богдан Гоза — майстер спорту України міжнародного класу з Жидачева. Важку атлетику він опановує у Львівській школі вищої спортивної майстерності та Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського. Тренують спортсмена Андрій та Володимир Гентоші. Чемпіонат світу з важкої атлетики відбувається у Греції. За нагороди тут змагалась ще одна представниця Львівщини Ельвіра Борозна. У ваговій категорії до 81 кг дівчина увійшла у десятку найкращих. З результатом 206 кг у сумі двоборства вона завершила змагання на восьмому місці. Відео встановлення нового світового рекорду:
Львівський фаховий коледж спорту – у трійці найкращих в Україні за підсумками року
24 березня 2022
Львівський фаховий коледж спорту зайняв другу позицію у рейтингу закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю України, який підготувало Міністерство молоді та спорту України за підсумками 2021 року. На першому та на третьому місці опинилися споріднені заклади Харкова. Як розповідають у навчальному закладі, найбільший внесок у загальний успіх внесли відділення жіночої і вільної боротьби, велоспорту, веслування на байдарках і каное, кульової стрільби і гандболу. Загалом впродовж минулого року спортсмени коледжу вибороли 50 медалей, в тому числі 20 золотих, на офіційних міжнародних змаганнях та 695 – на всеукраїнських. Нагадаємо, коледж є закладом фахової передвищої освіти, який має право готувати фахівців на освітньому рівні молодшого бакалавра за спеціальністю 017 «фізична культура та спорт».
На 375 національних заходах Львівщина цьогоріч прийме понад 44 тисячі спортсменів
1 лютого 2022
Міністерство молоді та спорту уклало Єдиний календарний план фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2022. У переліку – 375 заходів, що відбудуться на Львівщині. Це найважливіші для держави змагання та навчально-тренувальні збори. Координуватиме їх проведення на території області управління молоді та спорту Львівської ОДА. «Проведення таких заходів – це велика відповідальність, адже їх якість залежить від злагодженої роботи міністерства, управління, національної та обласної федерацій. Особливо, у час пандемії, коли важливо забезпечувати й епідеміологічну безпеку учасників. Однак з іншого боку, це можливість залучення додаткових коштів для регіону, адже всі заходи фінансуються Міністерством, і добра промоція Львівщини серед інших областей», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Зокрема, цьогоріч відбудуться 162 заходи з олімпійських видів спорту. Найбільше змагань та тренувальних зборів цьогоріч заплановано зі стрільби кульової – понад 30 впродовж року. У трійці лідерів за кількістю заходів також веслування на байдарках та каное та велосипедний спорт. На території області також заплановані національні івенти зі стрільби з лука, вільної боротьби, карате, боксу, стрибків на батуті, стрільби стендової, тхеквондо, фехтування, веслування на байдарках та каное, легкої атлетики, плавання, стрибків у воду, сучасного п’ятиборства, тріатлону. Відбудуться на Львівщині та змагання з ігрових видів спорту: бадмінтону, водного поло, регбі та футболу. Серед зимових видів спорту найбільше заходів заплановано з лижних перегонів та гірськолижного спорту. Також впродовж року на Львівщині відбудеться 125 заходів з неолімпійських видів спорту, що складає 15% від загальної кількості усіх подій, які цьогоріч відбудуться в державі. Найбільше заходів заплановано з танцювального спорту, флорболу, футзалу, панкратіону та регбілігу. Для людей з інвалідністю буде проведено 80 всеукраїнських спортивних заходів, найбільше з яких – реабілітаційно-спортивні збори. Більшість подій прийматиме Західний реабілітаційно-спортивний центр. Ветерани спорту на Львівщину завітають на 8 спортивних змагань. За прогнозами Міністерства молоді та спорту, сумарно учасниками перелічених змагань та навчально-тренувальних зборів стануть понад 44 тисячі найкращих спортсменів збірних команд України. «За останній рік на Львівщині змінилось близько 10 очільників обласних федерацій. Більшість з них – це молоді люди, які самі пройшли чималий шлях у спорті. Вони неодноразово були на міжнародних змаганнях і готові генерувати зміни у своїх видах спорту у нас та ініціювати нові проєкти з високою доданою вартістю. Тому, думаю, щороку кількість національних спортивних івентів, які приймає Львівщина, тільки зростатиме», – додає Роман Хім’як.
Збірна юніорів Львівщини перемогла на чемпіонаті України з боротьби самбо
31 січня 2022
Сьогодні у Львові завершився чемпіонат України з боротьби самбо серед юніорів, юніорок, юнаків та дівчат старшого віку. За медалі на чемпіонаті позмагались 600 учасників з 22 областей. Львівщину на змаганнях представили 38 найкращих борців. У перший день розіграли 18 комплектів нагород серед юнаків та дівчат старшого віку. Це спортсмени 16 – 18 років. Борці Львівщини у перший день вибороли 4 медалі. Чемпіоном України у ваговій категорії до 79 кг став Ярослав Михалюк. Бронзу у цій категорії виборов Богдан Романов. Також третіми стали Олег Цінник у категорії до 88 кг та Богдан Коваль у ваговій категорії до 98 кг. Найбільше медалей борці Львівщини вибороли у другий змагальний день серед юніорів та юніорок 18 – 20 років. Чемпіоном у ваговій категорії понад 98 кг став Микола Грибик. Срібними призерами стали Марта Чаплінська у категорії до 47 кг та Назар Шипка у вазі до 98 кг. Бронзу вибороли Віталія Марфіян у категорії до 72 кг, Роман Почанський та Рустам Аскеров у вазі до 53 кг, Микита Берегульський у ваговій категорії до 98 кг. У третій, завершальний день змагань визначились призери серед юнаків і юніорів з бойового самбо. Чемпіонами України стали львів’яни Михайло Ліщинський у ваговій категорії до 58 кг та Назар Шипка у вазі до 98 кг. Віцечемпіонами стали Рустам Аскеров у категорії до 53 кг та Артур Стук у вазі до 79 кг. Бронзовими призерами стали Роман Почанський у вазі до 53 кг та Валерій Майборода у категорії до 64 кг. У командному заліку за підсумками трьох днів серед юнаків та дівчат перемогу виборола команда Києва, другими стали представники Харківщини, а третіми – Одещини. Серед юніорів та юніорок 18 – 20 років перемогу виборола збірна Львівщини, срібло у киян, а бронза – у спортсменів Дніпра. За підсумками змагань буде сформована збірна команда, яка представлятиме Україну на чемпіонатах Європи та світу.
Львів‘янка Єва Сорока перемогла на національному чемпіонаті з акватлону
27 січня 2022
Учора, 26 січня, у Львові завершився перший офіційний старт 2022 року з тріатлону – зимовий чемпіонат України з акватлону серед юнаків та кадетів. Понад 100 юних спортсменів з 10 областей України, Києва та команда з Латвії долали плавальний сегмент на дистанції 500 метрів та 3 кілометри бігу. Серед дівчат найкращою стала 16-річна вихованка Львівської школи вищої спортивної майстерності Єва Сорока. Тренують спортсменку Анатолій Шевчук та Наталія Саулевич. Віцечемпіонкою стала Софія Бондаренко Софія з Полтави, а бронзовою призеркою Беате Була з Латвії. Серед хлопців чемпіоном став Володимир Шерстов з Черкас, срібним призером став вихованець Львівської школи вищої спортивної майстерності Нестор Кизима. Його тренує Анатолій Шевчук. Бронзу виборов Юрій Тютюнник з Полтави.
Четверо борців Львівщини вибороли медалі на національному чемпіонаті
25 січня 2022
У неділю, 23 січня, у Києві відбулись фінальні сутички чемпіонату України з боротьби вільної серед чоловіків та жінок. За підтримки управління молоді та спорту Львівської ОДА на змаганнях поборолись за медалі 21 спортсмен нашої області. Чемпіонкою України стала 18-річна Олександра Хоменець з Трускавця. У ваговій категорії 55 кг у фінальній сутичці вона перемогла представницю Дніпра Анастасію Кравченко з рахунком 3:1. Спортсменка навчається у Львівському фаховому коледжі спорту. Тренують борчиню Орест Скобельський та Андрій Бирка. Віцечемпіонкою України у ваговій категорії до 50 кг стала вихованка КДЮСШ "Атлет" та Львівської обласної школи вищої спортивної майстерності Яна Сорока. Тренує спортсменку Олександр Раковський. Срібло також виборов майстер спорту України міжнародного класу Юрій Ідзінський. Тренують борця у спортивній школі "Атлет" Віктор Глібенко та Роман Проців. Майстер спорту України міжнародного класу Оксана Чудик у ваговій категорії до 68 кг виборола бронза. Її тренують Олександр Раковський та Степан Ткачишин у КДЮСШ "Атлет".
Показники виконання програми розвитку спорту та молодіжної політики на Львівщині обговорили на засіданні комісії
13 грудня 2021
У 2021 році управління молоді та спорту Львівської ОДА реалізовує три обласні програми: комплексну програму розвитку фізичної культури та спорту, «Молодь Львівщини» та програму розвитку «Пласту» на Львівщині. Станом на сьогодні загальний відсоток виконання програм складає понад 85%. Про це на засіданні постійної комісії з питань молоді та спорту Львівської облради доповів начальник управління Роман Хім’як. «Цьогорічна Програма розвитку фізичної культури та спорту особлива тим, що вперше в межах програми реалізовуємо три великі об’єкти – стадіони у Яворові, Мостиськах та Стрию. Реконструкції цих об’єктів передбачають облаштування нових глядацьких місць, легкоатлетичних доріжок, нового покриття», - зазначив Роман Хім’як. Також цього року триває реалізація ще чотирьох об’єктів у межах президентської програми «Велике будівництво: реконструкція будівлі басейну ДЮСШ "Тризуб плюс" на вул. Галицькій,1 в с. Давидів; капітальний ремонт фізкультурно-спортивного комплексу "Сокіл" у Сокалі; реконструкція спортивних майданчиків зі штучним покриттям у ЛНУ ім. Івана Франка; реконструкція спортивного комплексу «Шахтар» в м. Червонограді. Вже завершені роботи на стадіонах у Самборі та Буську. Роман Хім’як також розповів, що у межах Програми розвитку фізичної культури та спорту у 2021 році заплановано реалізувати 21 спортивний майданчик розміром 42 на 22 м: у селах Міженець Добромильської громади, Дідилів Новояричівської громади, Сокіл Кам'янка-Бузької громади, Тершів та Стара Сіль Старосамбірської громади, Доброгостів Трускавецької громади, Бучали Комарнівської громади, Бабина Новокалинівської громади, Рудники Миколаївської громади, селищі міського типу Красне Красненської громади, у Судовій Вишні, Рудках, селищі міського типу Магерів Добросинсько-Магерівської громади, Великому Колодному Жовтанецької громади, Дрогобичі, Підгірцях Стрийської громади, Завидовичах Великолюбінської громади, Новояворівську, Борині, Мшані Городоцької громади та Радехові. На 19 об’єктах роботи вже завершені. «Також, у межах Програми розвитку фізичної культури та спорту, повністю завершено облаштування «Активних парків» у 21 громаді у межах соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України». Локації містять лавочку, бруси, турнік, координаційну лінію, опору для віджимання. Завдяки стендам із QR-кодами кожен житель територіальної громади може самостійно займатися фізичною активністю. Для цього необхідно взяти смартфон, навести на спеціальний QR-код, обрати рівень складності і з допомогою зіркового тренера розпочинати вправи та зміцнювати своє здоров’я», - додав начальник управління молоді і спорту Львівської ОДА. У межах обласної програми «Молодь Львівщини» у 2021 році вже завершено три комплексні проєкти – «Рада твого району», «Форум можливостей Не_формат» та «Навчання для молодіжних просторів в громадах», спрямовані на розвиток молодіжної політики у громадах, налагодження комунікації з молодіжними працівниками, консультування щодо створення молодіжних рад та роботи молодіжних просторів. Зазначимо, що станом на 13 грудня в області зареєстровано 20 молодіжних рад та створено 13 ініціативних груп. Загалом в межах Програми реалізовано 32 проєкти по конкурсній складові та понад 20 заходів, організатором яких є управління молоді та спорту спільно з Міністерством молоді та спорту, партнерами та інститутами громадянського суспільства. На наступний рік у проєкті обласного бюджету на фізичну культуру передбачено 42,2 млн грн, на молодіжну політику – 3,0 млн грн і пластовий рух – 1,8 млн. грн.
Представники Кабміну відвідали Навчально-спортивну базу літніх видів спорту
7 грудня 2021
Навчального-спортивну базу літніх видів спорту сьогодні, 7 грудня, з робочим візитом відвідали Міністр оборони Олексій Резніков, міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт та міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов. Керівник бази, полковник Руслан Сеник ознайомив присутніх з ключовими об‘єктами бази, найтитулованішими спортсменами та наймасштабнішими заходами, які приймає комплекс. Як зазначив Руслан Сеник, сьогодні база перебуває у задовільному стані. Найнагальніша потреба – реконструкція спортивно-стрілецького комплексу, який знищила пожежа у 2018 році. Для реконструкції будівлі, бліндажів та будівництва фінального тиру необхідно понад 453 мільйони гривень. «Це великий і коштовний об’єкт, який вкрай необхідний для розвитку стрілецького спорту не тільки для Львівщини, а й для всієї країни. Однак зусиллями виключно обласного бюджету його зробити точно не вдасться. Саме тому потрібна консолідована співпраця профільного міністерства та міністерства оборони, в підпорядкуванні якого і знаходиться база», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Нагадаємо, на спортивних об'єктах бази розвиваються 20 олімпійських та 11 неолімпійських видів спорту. Щоденно тут займаються до 900 спортсменів. Цьогоріч база прийняла 17 міжнародних турнірів
Плавці Львівщини вибороли три золота на чемпіонаті України
6 грудня 2021
У Дніпрі сьогодні, 6 грудня, завершується чемпіонат України з плавання. Учорашній, третій, день змагань приніс третю золоту медаль до скарбнички Львівщини. Золото на дистанції 50 метрів на спині виборов львів‘янин Олег Кусь. Його тренує Любов Карпа. У суботу своє друге золото на чемпіонаті виборов Георгій Лукашев. Вихованець Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи «Здоров‘я» першим фінішував на дистанції 400 метрів комплексним плаванням. У п‘ятницю хлопець також став чемпіоном у плаванні батерфляєм на 200 метрів. Дві медалі на чемпіонаті також виборола Марія Городня. Вона стала віцечемпіонкою на дистанції 400 метрів вільним стилем та бронзовою призеркою на дистанції 200 метрів вільним стилем. Нагадаємо, на змаганнях збірна команда Львівщини за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОДА представлена 9 спортсменами.
Новояворівськ прийматиме фігуристів з різних областей України
26 листопада 2021
Цими вихідними на Льодовій Арені Новояворівська відбудеться відкритий чемпіонат Львівської області з фігурного катання на ковзанах «LVIV TROPHY 2021». Організаторами змагань є Управляння молоді та спорту Львівської ОДА, Федерація фігурного катання на ковзанах у Львівській області, Всеукраїнська Ліга фігурного катання на ковзанах. Змагання проводитимуться у юнацьких та юніорських вікових категоріях. Серед спортсменів найкращих визначать в одиночному катанні, спортивних танцях на льоду та спортивних парах. Серед трьох груп аматорів медалі розіграють в одиночному катанні та дуетах. У відкритому чемпіонаті Львівської області візьмуть участь 175 учасників з Новояворівська, Львова, Тернополя, Чернівців, Вінниці, Києва, Дніпра, Запоріжжя, Одеси, Херсону, Кривого Рогу.
Львівські дефлімпійці – чемпіони Європи з керлінгу
24 листопада 2021
21 листопада у Польщі завершився чемпіонат Європи з керлінгу дабл мікст. Золоту нагороду виборола пара спортсменів Львівського регіонального центру «Інваспорт» Михайло Плесканка та Катерина Якимець. Михайлові – 32 роки. Він майстер спорту України. У складі збірної області цьогоріч переміг на чемпіонаті України. Тренується самостійно. Катерина через тиждень відзначатиме 23-річчя. Вона уродженка Стрия, тренується у Львові. На чемпіонаті України з керлінгу дабл-мікст серед спортсменів з порушеннями слуху, як і Михайло, виборола перше місце. Для обох спорстменів це не перший досвід участі в міжнародних змаганнях. Михайло та Катерина представляли Україну на зимових Дефлімпійських іграх в Італії.
8 спортсменів та 10 тренерів Львівщини отримуватимуть президентські стипендії
11 листопада 2021
За медалі Олімпійських Ігор та чемпіонатів Європи і світу талановитим та перспективним спортсменам призначили президентські стипендії. Відповідне рішення схвалили учора на засіданні Кабінету Міністрів України. Усього передбачили 206 стипендій. У списку - 8 спортсменів Львівщини та 10 тренерів. Відтак, за друге місце на Олімпійських Іграх стипендію у розмірі 15 прожиткових мінімумів* отримуватиме велосипедистка Олена Старікова. На бронзових призерів Олімпіади Станіслава Горуну та Аллу Черкасову чекають винагороди у розмірі 14 прожиткових мінімумів. Премії чекають і на тренерів атлетів Євгена Болібруха, Антона Нікуліна. За друге місце на чемпіонаті Європи премію у розмірі 8 прожиткових мінімумів отримає Георгій Іваницький. Нагороди чекають і на його тренерів Тетяну Образцову та Василя Ткачека. За друге місце на чемпіонаті світу серед молоді премію отримуватиме важкоатлету розмірі Богдан Гоза 7 прожиткових мінімумів. Отримуватиме винагороду і тренер Богдана Андрій Гентош. Стипендії чекають і на лучниць Варвару Ілляш та Жанну Наумову, бронзовим призеркам чемпіонату світу, у розмірі 6 прожиткових мінімумів. На їх тренерок, Світлану Колядніцеву та Марію Гавелко, також чекають премії. Стипендію у такому ж розмірі чекає і на талановиту борчиню, чемпіонку Європи Оксану Чудик та її тренерів Степана Ткачишина та Олександра Раковського. Чекає премія і на тренера борчині Марії Винник, яка сьогодні не виступає за Львівщину, Ореста Скобельського. Призерам Олімпійських ігор стипендії виплачуватимуться впродовж двох років, решті – один рік. *прожитковий мінімум складає 2481 грн