В області розробили понад 50 шляхів для активного туризму
Для поціновувачів активного відпочинку на Львівщині розробили 57 шляхів активного туризму, значна частина яких потребує відновлення ознакування. З них 21 – екологічні стежки, 19 - пішохідні та 16 - велосипедні.
Також, як зазначили в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА подано пропозиції для ознакування понад 80 туристичних маршрутів. Відтак, спільно із експерним середовищем з активного туризму, національними та регіональними природніми парками, райдержадміністраціями та об’єднаними територіальними громадами цьогоріч заплановано створити мережу шляхів активного туризму.
Окрім цього, значну увагу приділять питанню популяризації області як напрямку для активного відпочинку за допомогою сучасних цифрових технологій.
Нагадаємо, торік в області ознакували чотири туристичні шляхи. Це пішохідний шлях «До головного осередку пропаганди ОУН і УПА», «Росохацькі полонини», лижний шлях «На гору Ільза», автомобільний туристичний шлях «Львів-Броди». Також в межах розвитку туристичної інфраструктури області управління розробило інтерактивну карту та облаштувало 121 пікнік-локацію.
Новини за темою
Навколо України за один день: в управлінні туризму та курортів напрацювали новий маршрут
20 квітня 2022
Працівники Львівської ОВА за допомогою програми Strava намалювали умовний контур мапи України в межах міста Львова, яким охочі можуть пробігти або проїхати на велосипеді. «Ідея полягає в тому, щоб у часі війни підтримати територіальну цілісність нашої неньки України», – розповідає ініціатор маршруту та головний спеціаліст управління туризму та курортів Львівської ОВА Олександр Дуднік. Він протестував 70-кілометровий маршрут на двоколісному. Каже, що ця дистанція більше пасує для екстремалів. Олександр розробив також універсальний маршрут на 20 км, який не надто виснажливий. Зі слів фахівця, інструкція користування маршрутом доволі проста. Потрібно звантажити готовий файл, який може дати людина, що його зробила. Завантажуєте файл в будь-який трекер і він вас поведе, як навігатор. Можна зробити заготовки і на 10 км. Там силует України залишиться, але обриси будуть не такими чіткими. «Є цікава річ, що малюючи мапу, ти не знаєш в який двір заїдеш, і в більшості ти відвідуєш місця, в яких не був, і не поїхав би навіть випадково, і це чудово. А знаєте, взагалі, коли є така ціль і знаєш що їдеш кордонами України, то ніяка втома не дається взнаки, натхнення і гордість за країну, яка дає відсіч ворогу переповнюють», – ділиться враженнями Олександр. За посиланням можна ознайомитись з маршрутами: https://www.strava.com/activities/6997370286 Довідково. Strava – це мобільний застосунок і сайт для відстеження спортивної активності через GPS. Девіз сервісу: «соціальна мережа для спортсменів». Штаб-квартира знаходиться в Сан-Франциско в США. Найпопулярніші види активності в додатку: біг і їзда на велосипеді.
«Королівський шлях»: триває робота над розробкою нового туристичного маршруту Львівщини
29 вересня 2021
У музеї Митрополита Андрея Шептицького відбулось засідання робочої групи щодо туристичного маршруту, який веде до місця, де за переказами похований Король Лев. Ініціатором створення «Королівського шляху», що пролягає через Львів, Комарно, Тулиголове, Вишню, Самбір та Лаврів є Ігор Тимець, директор «Історико-краєзнавчого музею» у Винниках. Пан Ігор також хоче взяти на баланс музею палац Балів у селі Тулиголове, що збудований у 1898-1899 роках за проєктом львівського архітектора Владислава Галицького у стилі французького неоренесансу. На початку ХІХ століття маєтком володів рід Оссолінських. До 2017 року в приміщеннях палацового комплексу діяв туберкульозний диспансер. Зараз будівлі не уведені в експлуатацію та занепадають. Голова комісії історико-культурної спадщини та туризму ЛОР Іван Щурко каже, що «Королівський шлях» ще потребує дискусії, але підтримує ініціативу віддати Ігорю Тимцю палац Балів, бо знає його як ефективного антикризового менеджера проєктів. «Головне зараз зупинити процес руйнації, знайти якусь мудру ідею для об’єктів історико-культурної спадщини, їх перезапустити», – наголошує Іван Щурко. Схоже нове життя очікує на палац Фредрів-Шептицьких у селі Вишня, який має намір взяти під своє заступництво Український католицький університет. «Плануємо реставрувати цей об’єкт, а також поруч збудувати конференц-зал, готель, ресторан для потреб освітнього закладу та охочих. Ми почали з весни цього року думати про взяття в оренду цього комплексу. Крім палацу там є ще господарські будівлі, у дуже важкому стані, одна практично не підлягає відновленню. Виготовили технічні паспорти за свої кошти й провели роботу з Міністерством освіти і науки України та отримали його дозвіл на передачу в оренду. Документи готові, але таке рішення за університетським статутом має приймати сенат, засідання якого відбудеться у лютому наступного року». Палац Фредрів-Шептицьких після реставрації точно стане туристичним магнітом, бо вже зараз приваблює туристів", - зазначає Мирослав Сеник, керівник проєктних програм УКУ. Управління туризму та курортів облдержадміністрації пропонує доповнити маршрут палацом архієпископів ХVІІІ ст. в Оброшине. Архітектруний ансамбль був зведений у 1730 році в стилі пізнього бароко за проєктом італійського майстра Юзефа Фонтена. Нині комплекс перебуває в користуванні Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН. «Нові туристичні маршрути – це також і економічна складова, це нові робочі місця в громадах. Маємо розуміти що туристичні маршрути – це і об’єкти культурної спадщини, і це так само сервісні зони, для того, щоб туристи могли комфортно подорожувати», – наголошує керівниця управління туризму та курортів ЛОДА Наталя Табака. Найближчим часом відбудеться виїзне засідання комісії історико-культурної спадщини та туризму ЛОР, управління туризму та курортів ЛОДА, туроператорів та експертів. Учасники проінспектують маршрут та внесуть до нього відповідні корективи.
Кластер «ГорбоГори» презентує п’ять туристичних маршрутів
3 вересня 2021
Проєктом «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» передбачено прокладання п’яти туристичних маршрутів, що проходитимуть територією кластеру. «Сьогодні ми презентуємо туристичні маршрути, розробка та маркування яких є важливою складовою реалізації проєкту. На території, які охоплює кластер, працюють велика кількість фермерів, більшість з яких дрібні фермери, які виготовляють різноманітну та якісну сільськогосподарську продукцію. Туристи та відвідувачі зможуть не тільки помилуватися чарівними околицями цієї місцевості, але й відвідати господарства місцевих фермерів, ознайомитись зі специфікою сільської праці, скуштувати та придбати їхню продукцію», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний. Він також додав, що об’єднанню зусиль дасть змогу скоротити ланцюг посередників між виробником і кінцевим споживачем та з’єднати їх напряму. «Розроблені 5 туристичних маршрутів – 2 велосипедних, 2 пішохідних та ще один кінний, увійдуть в обласну мережу туристичних шляхів, як складову національних. Таким чином, продукти проєкту матимуть більшу промоційну можливість, що своєю чергою збільшить відвідуваність нашого краю гостями та туристами» - висловив свою думку керівник ГО «Клуб велотуристів друзів природи «Рух», Анатолій Яремчишин. Довідково: Проєкт «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» передбачає будівництво туристично-інформаційного центру з магазином і фермерською кав’ярнею в с. Липники; туристичного кемпінгу «Агросадиба» в с.Раковець; туристичного кемпінгу Центр «Місто майстрів» в с.Виняви; закупівлю сільськогосподарської та автомобільної техніки, прокладання туристичних маршрутів тощо. Цьогоріч на реалізації проєкту з державного бюджету надійшли кошти в сумі 14 млн 873 тисяч гривень.
На Стрийщині відбудеться «Велопробіг дружби»: головні туристичні локації екомаршруту
28 липня 2021
В суботу, 31 липня, на території чотирьох громад Львівщини відбудеться «Велопробіг дружби». Він має на меті протестувати новий регіональний туристичний екомаршрут - «Шляхами білих хорватів». Маршрут охопить території РЛП «Стільське Горбогір’я», Розвадівської, Миколаївської, Тростянецької та Новороздільської територіальних громад, де, згідно з науковими дослідженнями, впродовж VII-XIV століть проживали білі хорвати. Загальна протяжність маршруту – 50 км. Шлях велопробігу охоплює 11 локацій. Маршрут має широкий екологічний контекст і покликаний познайомити місцевих жителів та гостей громад із природними пам’ятками, пам’ятками археології, геології та іншими цінними об’єктами Львівщини. Велопробіг присвячений міжнародному Дню дружби, який у багатьох країнах світу щорічно відзначають 30 липня. Додаткову інформацію про захід можна отримати у співкоординатора велопробігу Тараса Шарана за номером телефону - 0 (67) 455 24 27. Співорганізаторами заходу є Розвадівська сільська ТГ, Миколаївська міська ТГ, Тростянецька сільська ТГ, Новороздільська міська ТГ, КЗ ЛОР «Спеціальна адміністрація регіонального ландшафтного парку «Стільське Горбогір‘я» та БФ «Спадщина.UA». Інформаційну підтримку велопробігу надають департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації та управління туризму та курортів ЛОДА. Локації веломаршруту: Заказник «Стариці Дністра» (між селами Крупське та Верин) – лівобережна ділянка заплави Дністра зі заболоченими старицями та незамерзними джерелами, луками і заплавними лісами. Веринський дуб (с. Верин) - один із найдавніших в Україні дубів, що має понад 1000 років. Він росте на території Храму святого Архистратига Михаїла у селі Верин. Заввишки дуб – 18 м. Миколаївська фортеця (Язичницькі храми в урочищі Лиса гора) (м. Миколаїв). Комплекс, частина якого, належить до території історико-архітектурного заповідника "Стільське Городище". Відслонення тортонських пісковиків із скупченням викопної тортонської фауни (с. Тростянець). Геологічна пам'ятка природи місцевого значення на території Стрийського району Львівської області, при західній частині села Тростянець. Комплексна пам'ятка природи «Стільська» (між селами Стільсько та Ілів). Входить до ландшафтного парку «Стільське Горбогір’я» та території історико-архітектурного заповідника «Стільське Городище». На території пам'ятки також розташована частина Стільського городища. Приблизна дата заснування містечка — VIII-X століття. Вихід скельних порід у с. Дуброва. Об’єкт входить до парку «Стільське Горбогір’я». Це поверхня із виходами мергелів, крейди, вапняків, пісковиків тощо, які утворені в субліторалі тропічного моря, що існувало в часовому проміжку від 13,8 до 15,5 млн років тому. Камінь Дирявець («Столовий камінь», «Храм Сонця») та печерний комплекс біля нього (с. Дуброва). Біля «Дирявця» розташоване скелясте утворення з кімнатами-печерами. Капличка борцям за волю України (с. Дуброва). Збудована у 2007 році в місці активної діяльності УПА та ОУН, в пам'ять про події які відбувалися на цій території з 1942 по 1954 рік (час визвольних змагань). Озеро «Барвінок» (Новий Розділ). Водойма утворена в результаті перекриття дамбою річки Барвінки у 60-х роках минулого століття. Завдовжки озеро – 2-3 км, завглибшки – 3-8 метрів. Водойма з трьох сторін оточена лісом. Палац Жевуських-Лянцкоронських та прилеглий до нього парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва ХІХ століття (смт Розділ). Будівля має статус пам'ятки архітектури XVIII-ХІХ ст. Збудував її дідич Міхал Юзеф Жевуський близько 1740 року. Назвав маєток на честь другої дружини Францішки з Цетнерів. Будівля була оточена розкішним ландшафтним парком, який почали впорядковувати ще на початку XVIII ст. У побудові резиденції взяли участь архітектор Бернард Меретин, скульптор Ян Гетнер, маляр Шимон Яремкевич. Наступними власниками маєтку стали Лянцкоронські. Після Другої світової війни до 2004 року на території палацу функціонував санаторій. Історична будівля “Стара Школа” (смт Розділ). Проєкт «Стара школа» - це експериментальна ініціатива, завдяки якій вже зовсім скоро занедбана споруда школи, яка функціонувала 1905 року, в історичному центрі Роздолу отримає життя як нова туристична локація регіону.
Природні об’єкти й бойківський колорит: головні локації Сколівської туристичної експедиції
26 липня 2021
Проєкт Львівської ОДА «Експедиція громад: фокус на туризм» стає щораз популярнішим. Відтак, відбувся вже восьмий виїзд. Представники туристичної галузі відвідали місто Сколе, села Крушельниця, Підгородці, Коростів. Це територія Сколівської територіальної громади. Приблизно дві години часу зі Львова і учасники експедиції опинилися на Сколівщині. А тут - недоторкана природа і бойківська гостинність. Їх зустріли у Крушельницькому лісництві та пригостили ароматним чаєм з лікарських рослин. Їх, до слова, вирощують на цій території. Представники лісництва розповідають, що з радістю чекають в гості туристичні групи. Адже тут, окрім частування та споглядання природної краси усі охочі можуть взяти участь у майстер-класі із збирання, висушування та пакування чайних інгредієнтів. Окрім цього, мандрівники можуть ознайомитися з роботою еколого-просвітницького центру, де навчають як поводитися з відходами та відвідати тварин, які перебувають у реабілітаційному вольєрі на території центру. Крушельницьке лісництво належить до НПП «Сколівські Бескиди, керівником якого є Василь Приндак. Він розповів учасникам експедиції, що нацпарк має дуже велику територію. На ній прокладені 19 туристичних шляхів і 2 екологічні стежки, які є ознаковані та вже працюють. Більше інформації про парк можна дізнатись на новому туристичному сайті за посиланням http://skole.space/ua/home.html. Після спільного фото біля найбільшого герба України з кипарисовика у Крушельницькому лісництві, гості переїхали до села Підгородці. Тут активно розвиває туризм Любов Кузик. Жінка створила етно комплекс «У дворі» і відкрила інтерактивний музей культури і побуту, де популяризує Бойківщину. Наступною локацією став історико-краєзнавчий музей «Сколівщина». Тут учасників експедиції зустріли карпатські музики. Музею лише 2 роки, проте він вже має багату експозицію, про яку бойківською говіркою розповідає його керівниця Тетяна Зінкевич. Гостей пригостили смачними ощипками з домашнім варенням, а працівниця музею Марта Шиян провела майстер-клас з хусткування. Відвідали представники туристичної галузі і церкву великомученика Пантелеймона, збудовану за принципом «без жодного цвяха». Її вважають найдавнішою у Сколівській громаді. А також - Палац Гредлів – один з символів Сколівської громади, який, як зазначив голова постійної комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму ЛОР Іван Щурко, у майбутньому потрібно перетворити на туристичний хаб. На підсумковій зустрічі у розважально-оздоровчому комплексі «Золота форель» представники бізнесу наголосили на необхідності побудови чіткої стратегії розвитку туристичного потенціалу Сколівської громади. Озвучили план заходів з розвитку туризму в громаді, зокрема йшлося і про можливість з’єднання дорожнім покриттям села Кам’янка з Болеховом. Віталій Загайний заступник голови Львівської облдержадміністрації зазначив, що прокладання такого шляху є гарною перспективою і це справді пожвавить туристичний рух в межах Сколівської ТГ, яка може запропонувати туристу те, чого немає в інших громадах. «Зокрема, це, так званий, дикий відпочинок, де є родзинки, які неможливо побачити в урбаністичному середовищі. Це є тут завдяки наявності великої кількості природніх об’єктів, які досі залишаються привабливими і разом з тим є досить доступними. Тобто, це якраз таке дуже гарне поєднання первинної краси природи і доступності до неї. У Сколівській громаді варто робити ставку на зелені садиби. Вони дадуть можливість людям самозайнятості, внаслідок створення малих бізнесів, і не зроблять значного тиску на природні об’єкти. Мені видається, це якраз і є правильний шлях для розвитку туристичного потенціалу Сколівської ТГ», - зазначив заступник голови Львівської ОДА.
Місто Сокаль перемогло в конкурсі УКФ на створення культурно-пізнавального туристичного маршруту
20 липня 2021
У місті Сокаль провели круглий стіл - «Туристичний потенціал Сокальської громади». Він об’єднав дві події – завершення проєкту «Відкриття скарбів культурної спадщини Сокальщини» у партнерстві з Польщею й старт проєкту «Туристична Сокальщина. Галицька перлина: історія, легенди та сакральність» за фінансування Українського культурного фонду (УКФ). У межах попереднього проєкту створили 4 квест-маршрути для мандрівників містами Сокаль, Червоноград і Белз, а також селом Тартаків. Новий проєкт реалізують завдяки перемозі Сокальської міськради в конкурсі на тему «Культурні та креативні індустрії» УКФ. «Маршрут передбачає декілька варіантів того, як можна подорожувати і відкривати для себе Сокальщину – велосипедом, пішки чи автомобілем. При цьому важливим є запит на якісне дорожнє покриття, робота із конкретними напрямками розвитку туризму в громаді: чи це мають бути одноденні візити, а чи можна затримати мандрівника тут і на декілька днів?Необхідно, щоб люди сприймали туризм як економічний складник, тому що гості приїжджають і залишають тут свої гроші. Загалом же туризм на Львівщині входить до 5 стратегічних цілей і тішить той факт, що північ області стає щораз більше туристичною, а громади вбачають потенціал у розвитку туризму», – відзначив заступник керівника управління туризму та курортів Львівської ОДА Тарас Лозинський. Директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько наголосила, що Сокальська громада на своїй території має тільки офіційно у державному реєстрі понад 10 пам’яток археології. «Тут щонайменше 20 пам‘яток національного та місцевого значення. Розвиток туризму дуже і дуже залежить від збереження культурної спадщини. Усе це можемо зробити лише разом!», - зауважила директорка департаменту. За словами керівника проєкту Ігоря Дацюка, загалом на конкурс УКФ подали близько 500 проєктів. До маршруту за проєктом «Туристична Сокальщина. Галицька перлина: історія, легенди та сакральність» входитимуть основні об’єкти історико-культурної спадщини. Цей маршрут буде справжньою туристичною візитівкою Сокальщини». Довжина маршруту і перелік його об’єктів будуть варіюватися. Проте уже відомо, що до нього увійдуть палац Урбанських у селі Тартаків, костел святого Марка у селі Варяж, комплекс монастиря бернардинів у селищі Жвирка й цікавинки міста Сокаль – центральна частина, два музеї, церква Миколая і байдарковий центр. «Маршрут ознакуємо, а також втілимо маркетинговий план із просування туристичного потенціалу громади, – додає Ігор Дацюк. – Це буде промоційна кампанія, заходи для місцевих підприємців, бізнес яких розташований вздовж маршруту, а також візит туроператорів зі Львова. Цей проєкт планують втілити у життя до 15 листопада.
Туризм в умовах COVID: у Львові відбулась стратегічна сесія щодо розвитку галузі під час пандемії
12 листопада 2020
Науковці, готелярі, івентори, туроператори, мобільні оператори, представники рекламних агентств та IТ-компаній долучились до роботи стратегічної сесії «План дій 2021 – 2023: туризм в умовах COVID». Захід відбувся у Львові сьогодні, 12 листопада. Фахівці напрацьовували рішення, як туристичній галузі розвиватися у час пандемії. «Наше із вами завдання – адаптувати туристичні пропозиції області з урахуванням рекомендацій ВООЗ та МОЗ. Ми повинні напрацювати нові туристичні маршрути та сформулювати ефективний план розвитку галузі з урахуванням карантинних обмежень. Я дуже сподіваюсь, що результатом нашої зустрічі стане чіткий алгоритм дій, як нам рухатись далі», - звернувся до присутніх Тарас Грень, заступник голови Львівської облдержадміністрації. Учасники сесії працювали у фокус-групах, ментор кожної з яких презентував власні напрацювання й підсумки. Обговорили, зокрема, стратегічні цілі та можливості промоції регіону, аби привабити туристів. «Наша зустріч передбачає залучення досвіду всіх учасників туристичного ринку з метою конструктивного «мозкового штурму» для появи нових ідей», - розповіла начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака. Зазначимо, сфера туризму на Львівщині завжди посідала одне з провідних місць і вважалася однією з найуспішніших сфер економіки. За 2019 рік до Зведеного бюджету України від туристичної галузі нашого регіону надійшло 860,9 млн грн податків та зборів. Сьогодні туризм залишається у переліку тих галузей, які зазнали найбільших втрат в усьому світі від пандемії COVID-19 і перспективи відновлення є невизначеними. Відповідно до оприлюднених показників міжнародною організацією економічного співробітництва та розвитку, міжнародний туризм «просів» на 80 %. Все ж попит на подорожі залишається актуальним. Зараз туристи надають перевагу не великим готелям, а зеленим садибам, замість групових турів обирають індивідуальні мандрівки із урахування безпекових заходів. Марта Кудляк
У Львові презентували нові туристичні маршрути
9 жовтня 2020
Нові туристичні маршрути довкола Львова сьогодні, 9 жовтня, презентувала команда Благодійного фонду “Спадщина.UA”. Організувати зустріч для гідів і туроператорів допомогли фахівці управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації. “Саме Львівщина для туристів на сьогодні є другою в Україні за відвідуваністю після Києва. Ми хочемо зберегти і, може, навіть перерости цей статус. Тому кожен новий туристичний маршрут для нас є дуже важливий. А щоб вони розвивалися, ми також стимулюємо інфраструктуру гостинності, підтримуємо місцевих фермерів”, - наголосив профільний заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Відразу кілька унікальних туристичних маршрутів з’вилися на Бібреччині. Всі разом вони називаються #МандриСокільські. В межах проєкту від Re_HERIT, їх розробив БФ Спадщина.UA / Heritage.UA та команда “Сокіл Перезавантаження” у самій Бібрці. “Йдеться про територію Бібрської громади. А зокрема, про багатокультурне історичне містечко Бібрка, дерев’яні українські церкви і старі німецькі колонії, а також про «сім чудес» - таких, як Свірзький замок, П‘ятничанська вежа, оборонні костели та найвищу гору Подільської височини - Камулу”, - зазначив координатор команди “Сокіл. Перезавантаження” Іван Щурко. Центральною і початковою точкою всіх маршрутів, розповіли організатори, стане історичний будинок спортивного товариства “Сокіл” на в’їзді у Бібрку. Саме там, в межах вже іншого проєкту - від ЄВРОРЕГІОН “Карпати”, облаштують невдовзі “Офіс гостинності” Бібрської громади. “Ми раді, що нам вдалося вивести Львівщину у ТОП-регіон для туристів в Україні. А також раді співпрацювати з ініціативними командами в цьому напрямі. Цьогоріч Бібреччину ми точно не оминалу увагою. Особливу увагу також віддаємо збереженню культурної спадщини, адже саме довкола неї можна побудувати міцні туристичні кластери. Тому спільно з департаментом департаментом архітектури і його директоркою Оленою Василько, спільно з Юрієм Холодом робимо все, щоб рятувати та оберігати нашу спадщину. А якщо йдеться про цей напрям, то нам важливий є Свірзький замок, де нещодавно ми приймали міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка. Тільки розвиток туризму може довести людям і громадам, наскільки важлива є синергія та співпраця на місцях”, - наголосила керівниця управління туризму Львівської ОДА Наталя Табака. Для всіх нових туристичних маршрутів розробники створили спеціальні карти та брошури, які можна взяти у будинку “Сокола”, а також їх планують надіслати в різні туристичні агентства області.
На Львівщині ознакували понад 60 км туристичних шляхів
4 грудня 2019
Протягом 2019 року на Львівщині ознакували понад 60 км шляхів активного туризму, повідомляють в управління туризму та курортів Львівської ОДА. У межах реалізації Програми розвитку туризму, курортів і рекреації у Львівській області на 2018 – 2020 роки управлінням туризму та курортів Львівської ОДА спільно із Самбірською районною державною адміністрацією завершено ознакування туристичного маршруту до місця створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) та «Вежі пам’яті», який проходить двома туристичним шляхами: велосипедним регіональним №12 та пішохідним місцевим №5017. Велосипедний, пролягає з м. Самбір через с. Чуква (музей національно-визвольної боротьби), с. Блажів (могила п’ятьох вояків УПА), с. Воля Блажівська та с. Звір (могила сoрока повстанців із сотень УПА). Також ознакували велосипедний туристичний шлях № 5002 протяжністю 12 км, який пролягає з м. Самбір до с. Кульчиці, де знаходиться музей П. Сагайдачного та пам’ятник епохи раннього залізного віку – городище V-VII ст. до н.е. З метою вшанування пам’яті учасників національно-визвольних змагань та патріотичного виховання молоді загалом цього року ознакували туристичні маршрути: - с. Верхнє Гусне – г. Пікуй та г. Пікуй – с. Кривка – с. Матків – 29 км - м. Самбір – с. Сприня – 21 км - Топільниця – Недільна – Вежа пам’яті – 9 км
"Підрядник перевстановлює за власний кошт інформаційні таблиці з правильним перекладом", - Мирослава Туркало
10 жовтня 2019
Фірма ТЗОВ «Дорожні знаки» розпочала встановлення ознакувальних таблиць з виправленим перекладом. Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. «Насамперед, ми вдячні громадськості, що виявили проблему. Ми високо цінуємо позицію активістів. Водночас, це стало стимулом для нас ретельніше перевірити абсолютно всі інформаційні таблиці, які реалізовуються у цьому році. За результатами перевірки виявлено некоректний переклад до 8 об'єктів. Дякуємо ЗМІ, які висвітлювати проблему. Це довело, що національно-патріотичне виховання в пріоритеті на Львівщині. Принагідно запрошуємо помандрувати історичними місцями області», - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало. За її словами, підрядник забезпечує виготовлення інформаційних таблиць власним коштом. Із переліком виправлених інформаційних таблиць можна ознайомитись за посиланням.
Підрядник за власний кошт усуне некоректний переклад на ознакувальних таблицях
17 вересня 2019
Переможець тендеру найближчим часом забезпечить виправлення і виготовлення інформаційних таблиць з правильним перекладом за власний кошт. Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. «Ми звернулися і наполягаємо, аби виконавець робіт проконсультувався з мовознавцями і розробив коректний переклад власних назв та історичних термінів. Паралельно ми звернемося до відповідних фахівців», – каже директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало. Інформуємо, відповідно до Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2019 рік (1.10 Напрям – Вшанування сучасних героїв, визначних постатей та промоція історико-культурних об’єктів) у 2019 році реалізовується проект «Ознакування місць, пов’язаних з сучасними героями, видатними діячами, історією та культурою». Департаментом з питань культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації 03.05.2019 оголошено тендер на виготовлення та ознакування 27 об’єктів у 14 районах Львівської області – 51 інформаційна таблиця. За результатами проведеної процедури відкритих торгів із закупівлі «Ознакування місць, пов’язаних з сучасними героями, видатними діячами, історією та культурою (дорожні знаки зі стійкою в комплекті)» (UA-2019-05-03-000681-с) 24.05.2019 тендерним комітетом кваліфіковано переможця – ТОВ «Дорожні знаки», юридична адреса: Львівська область, Городоцький район, с.Черляни, який запропонував суму 581 тис. 193 грн. 36 коп. Угоду з переможцем тендеру укладено 12.06.2019 за №1. «Переконані, що такий проект і робота з ознакування визначних постатей та подій історії та культури є надзвичайно актуальними та важливими. Це промоція Львівщини, це пізнання історії своєї країни. Проте у зв’язку зі ситуацією, яка склалася, у департаменті буде проведено службове розслідування», – підкреслила Мирослава Туркало. Додатково: у 2018 році було ознаковано 10 об’єктів у 7 районах Львівщини – 28 таблиць на суму 178 тис.117 грн.14 коп. Підрядником було також ТОВ «Дорожні знаки». Зауважень до виготовлених таблиць не було.
На Львівщині ознаковують місця, пов'язані із сучасними героями та видатними діячами
12 вересня 2019
Торік в департаменті з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації стартував проект «Наша історія», мета якого - вшанування сучасних героїв та визначних постатей, а також промоції історико-культурних об’єктів Львівщини шляхом ознакування тематичних місць. У 2018 році, під час першого етапу проекту, було ознаковано 10 об'єктів. На дорогах Львівщини тривають завершальні роботи зі встановлення дорожніх знаків для ознакування ще 27 історико-культурних об'єктів. «Вивчення історії своєї країни є надзвичайно важливим. І є безліч постатей, які відіграли вагому роль в історії нашої держави та культури. Тому встановлення інформаційних знаків дасть змогу всебічно розширити пізнавальну Львівщину, а саме Львівщину історичну, культурну та мистецьку», – зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало. Проект реалізовано в межах «Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2018-2020 роки».