Екоосвітяни організували для школярів природоохоронний захід «Первоцвіти просять захисту»
Зважаючи на загрозу зникнення та з метою захисту ранньоквітучих рослин, недопущення масової їх заготівлі для продажу еко-освітяни Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели для учнів молодших класів Бродівських шкіл №2 та №4 майстер-клас з виготовлення крокусів з гофрованого паперу, який назвали «Первоцвіти просять захисту».
Метою заходу було привернення уваги до проблеми охорони та збереження ранньоквітучих рослин, розвиток почуття відповідального ставлення до природи, формування у молодого покоління екологічної культури, природоохоронних навичок.
Під час майстер-класу еко-освітяни НПП «Північне Поділля» навчали школярів виготовляти квіти-крокуси із гофрованого паперу. Для роботи використали папір, дерев’яні шпажки та скоч. Такий майстер-клас дуже сподобався малечі, адже такі квіти є приємним подарунком для мами.
Новини за темою
«Світ Карпатських розет»: у межах проєкту у Славському провели майстер-клас з різьбярства
9 грудня 2021
Управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації в межах Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020 організувало виїзний майстер-клас з різьбярства. Він - частина проєкту «Світ карпатських розет», який передбачає заходи зі збереження унікальності культури Карпат. «Кажуть, розета - це знак щастя та успіху. Шестипелюсткова зірка, або інакше «квітка життя», поширена у багатьох країнах світу як декоративний елемент. У народній культурі Карпат цей знак забезпечує добробут та захищає від усіх бід. Сьогодні древній символ оживає в руках майстрів стародавнього ремесла», - розповіли організатори. Під час екскурсії історико-краєзнавчим музеєм Сколівщина, учасники виїзного майстер-класу ознайомилися з роботами народного умільця Юрія Геша. Чоловік за допомогою різців створює картини на дереві. У Славському гості побували біля дерев’яного меморіалу славним воїнам князя Святослава. Його автор – заслужений діяч мистецтва і лауреат Державної премії України у сфері архітектури Орест Скоп, а художню різьбу по дереву виконав художник та архітектор Михайло Гречин, який і провів майстер-клас для гостей. Михайло Гречин - навчався у Яворівському училищі народних ремесел. Працював над створенням вівтарів та багатофігурних композицій в США. У Сколе і не тільки проектував готелі, кафе та садиби. За його словами, характер різьби залежить від інструменту. Є дерев’яні церкви зроблені без пили, тільки за допомогою сокири. Свого часу Михайло Гречин мав 20-денну експедицію дерев‘яною архітектурою Карпат, у якій зробив чимало ескізів. «У межах реалізації проєкту Світ Карпатських розет» створено нові культурно-пізнавальні туристичні продукти, зокрема в Уричі з’явився культурний центр «Хата у Глубокім», що плекає бойківську культуру. Важливо, аби в гостей, які обирають карпатський напрямок для подорожей, був широкий вибір культурних пропозицій. Також управління туризму та курортів облдержадміністрації організувало промотур для журналістів і блогерів дерев’яними церквами Карпат та створює мобільний додаток», - зазначила керівниця управління туризму та курортів Наталя Табака. Нагадаємо, проєкт «Світ Карпатських розет» реалізовується за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Екологи закликають не зривати та не купувати первоцвіти
25 лютого 2021
В області стартує операція «Первоцвіт – 2021», у межах якої забезпечать контроль щодо недопущення торгівлі зазначеними ранньовесняними рослинами. Директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Гречаник зазначає, що вирощування рослин, занесених до Червоної книги України у домашніх умовах, однаково не дає права їх продавати, оскільки торгівля, як і інші форми комерційного використання червонокнижних видів, прямо заборонені статтею 19 Закону України «Про Червону книгу України». «Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти зазвичай є видами, які занесено до Червоної книги України – підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, шафран Гейфеля, рябчик шаховий, цибуля ведмежа (черемша) і відіграють важливу роль в житті лісу чи луки як природного комплексу» – додав Руслан Гречаник. У разі виявлення фактів пошкодження чи продажу первоцвітів необхідно звертатися у Державну екологічну інспекцію у Львівській області за номером телефону: 2387370 чи у Головне управління Національної поліції у Львівській області за коротким номером 102. “Пам’ятаймо, що кожен, хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом. Бережіть природу навколо нас, бережіть первоцвіти”, - наголосив Руслан Гречаник.
Львівська ОДА видасть книгу про різноманіття рослинного світу області
6 березня 2020
З метою популяризації знань про рослинний світ та необхідність його охорони, Львівська обласна державна адміністрація підготувала у друк видання про ефемероїди Львівської області. “Весняні рослини Львівщини” - це перша частина книги про різноманіття рослинного світу області. У ній зібрані майже 50 найменувань рослин, більшість з яких занесені до Червоної Книги України. Видання адресоване школярам та вчителям біології, воно буде цікавим також студентам та спеціалістам біологічного профілю. Серед авторів книги - Лілія Тасєнкевич, Мирослава Сорока, Анджей Возняк, Андрій Сенюк, Тетяна Хміль, Марія Сенів, Христина Скрипець. “Книгу “Весняні рослини Львівщини. Частина І” плануємо передати у всі школи Львівської області. Цим виданням хочемо також привернути увагу до важливості збереження наших рослин. Це особливо актуально зараз, у перші дні весни, адже люди безжально зривають та нищать первоцвіти. Закликаю усіх дбати про природу нашого регіону, адже наше майбутнє залежить від кожного з нас. Будьмо відповідальними ”, - наголошує Юрій Холод. Із онлайн-версією видання можна ознайомитися за посиланням.
Екоосвітяни регіональних ландшафтних парків Львівщини активно долучаються до екомарафону «Збережи ялинку!»
26 грудня 2019
Адміністрація регіонального ландшафтного парку "Верхньодністровські Бескиди" організувала екомайстер-клас – «Різдвяна композиція, як альтернатива зрубаному новорічному деревцю». Екоосвітяни для учасників екомарафону підготували гілочки ялини та сосни, сушені помаранчі та кавові зерна, які додали особливого аромату, а також, майстрували свічечки з вощини. Завдяки такому підходу до організації майстер-класу задоволення від творчого процесу отримали всі його учасники. Працівники РЛП «Равське Розточчя» провели майстер-клас із виготовлення новорічної листівки для школярів 5 класу Середкевицького НВК. Під час майстер–класу розповідали цікаві факти про ялинку. Зокрема: - в Україні ялинка є найбільш поширена в Карпатах, де її висота сягає до 50 метрів; - серед ялинок України є довгожителі, їхній вік сягає 500 років; - давньослов`янська назва ялинки означає «Колюча»; - найстарше дерево, яке живе на нашій планеті, має вік 9950 років. Ця ялинка росте в горах Швеції. Там знайшли ще групи ялин (20 дерев) віком понад 8000 років; - один гектар ялинового лісу забезпечує річну потребу людини в кисні та дає понад 2500 тонн вологи; - хвойне повітря не дає змогу поширюватися хворобливим мікробам. Учням дуже сподобалося заняття, і вони роздумували над словами екоосвітян чи потрібно зрізувати дерева, щоб декілька днів воно було окрасою наших домівок.
Переможець проекту «МастерШеф» провів лекцію та майстер-клас для студентів Львівського торговельно-економічного університету
29 березня 2019
28 березня на запрошення кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Львівського торговельно-економічного університету відбулась лекція й майстер-клас «Психологія їжі та українська кухня для майбутніх поколінь» кулінарного експерта, переможця проекту «Мастер Шеф» Євгена Клопотенка. З вітальним словом виступив заступник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Тарас Лозинський, наголосивши на важливості співпраці навчальних закладів з бізнесом та створення належних умов для практичного навчання студентів із подальшим працевлаштуванням у Львівській області. Зустріч організували з метою підвищення якості підготовки спеціалістів туристичної індустрії та покращення надання послуг усфері гостинності.
Для учнів організували просвітницькі зустрічі з екологами
18 березня 2019
Задля того, аби зберегти та попередити наслідки зривання, продажу та купівлі раньоквітучих рослин, екоосвітяни природоохоронних установ проводять просвітницьку роботу з молоддю Львівщини. Так, цими днями, у межах екологічної акції розповідали про первоцвіти, їх важливе значення та про важливість їх збереження і охорони. Окрім цього, провели різноманітні екологічні вікторини, виготовляли стінгазети, креативні листівки, паперові крокуси та виконували малюнки, які інформують про захист ранніх квітучих рослин. Також, під час екозаходів діти розробили інформаційні стенди та плакати на тематику охорону ефемероїдів, щоб привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян до практичних дії щодо захисту первоцвітів. Нагадуємо, що за незаконний збір і реалізацію рідкісних, занесених до Червоної книги України ранніх квітучих рослин, заборонені ЗУ «Про Червону книгу України» та Кодексом України про адміністративні порушення і передбачають накладення штрафу.
«Первоцвіт»: в області дітям розповіли про значення рослин із Червоної книги
18 лютого 2019
У межах природоохоронної акції «Первоцвіт» екоосвітяни РЛП «Верхньодністровські Бескиди» та НПП «Північне Поділля» провели еколого-освітні заходи щодо збереження та охорони первоцвітів для вихованців шкіл Львівської області. Свої знання екоосвітяти РЛП «Верхньодністровські Бескиди» та НПП «Північне Поділля» презентували у пізнавальний лекційний матеріал на актуальну тематику весняного сезону: «Збереження та охорона первоцвітів». Під час лекцій дітям розповіли про рослини, які занесені до Червоної книги України та як важливо охороняти їх: не зривати, не купувати та не сприяти продажу. На завершення еколого-просвітницьких занять організували креативний майстер-клас з виготовлення 3D-листівок та паперових диво-крокусів, як альтернативу живим квіткам.
Екологи закликають не зривати та не купувати первоцвіти
8 лютого 2019
Первоцвіти, що занесені до Червоної книги України, вже зараз починають реалізовуватися на ринках та вздовж автомобільних доріг. Масовий збір на продаж квітконосів рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Крім цього, дуже часто первоцвіти знищуються з кореневою частиною, що призводить до фізичного знищення популяцій. Департамент екології та природних ресурсів облдержадмінстрації з метою охорони первоцвітів, недопущення їх заготівлі для продажу просить мешканців Львівщини звертатись у Державну екологічну інспекцію у Львівській області за номером телефону: 2387370 чи у Головне управління Національної поліції у Львівській області за коротким номером 102. Пам’ятаємо, що кожний хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом.
Мешканців Львівщини запрошують до природоохоронної акції «Первоцвіти»
7 лютого 2019
Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА запрошує долучатись до акції та проявити свою небайдужіть у збереженні первоцвітів. З метою збереження первоцвітів в межах Всеукраїнської акції «Первоцвіти» Регіональний ландшафтний парк «Верхньодністровські Бескиди» оголошує конкурс листівок до весняних свят. Протягом лютого екоосвітяни РЛП «Верхньодністровські Бескиди» проводитимуть активну еколого-просвітницьку роботу. Зокрема - екологічні уроки та тематичні бесіди про рослини, які занесені до Червоної книги України та проведуть майстер-класи з виготовлення креативних листівок. Листівки, присвячені збереженню первоцвітів можна надсилати до 1 березня 2019 року в РЛП «Верхньодністровські Бескиди» на електронну скриньку beskydy_sts@ukr.net або через соціальну мережу фейсбук за посиланням.
У Львівському музеї історії релігії триває благодійний аукціон на підтримку бійця 24 бригади
24 жовтня 2018
Упродовж двох тижнів у Музеї історії релігії триватиме благодійний аукціон, де кожен охочий зможе викупити ікону, що намалювали школярі під час майстер-класу «Малярство на склі ікони Покрови». Виручені кошти направлять на лікування учасника 24 ОМБр імені короля Данила. Зазначимо, що 14 жовтня, у День Покрови Пресвятої Богородиці, яку запорозькі козаки вважали своєю заступницею і покровителькою, музейники Львівського музею історії релігії в готелі «Волтер» влаштували наймасштабніший у Львові майстер-клас «Малярство на склі ікони Покрови». 177 учнів 5-11 класів із 34 львівських шкіл і області, протягом двох годин малювали народну ікону «Покрова» технікою малярства на склі і подія потрапила у Книгу рекордів України в категорії «Наймасовіший дитячий майстер-клас з малярства».
Діти малюватимуть ікони для бійців 24-ої бригади імені Короля Данила
3 жовтня 2018
14 жовтня, у Львівському музеї історії релігії, організують наймасштабніший у Львові майстер-клас «Малярство на склі ікони Покрови». Учні 5 – 11 класів із більш, ніж 20 шкіл області малюватимуть ікону Божої Матері. До майстер-класу планують залучити 240 школярів, які протягом двох годин малюватимуть народну ікону «Покрова» технікою малярства на склі. За кошти спонсорів закупили пензлі, фарби, інші матеріали. Після завершення майстер-класу усі роботи представленять на виставці-продажі у Львівському музеї історії релігії, де кожен охочий зможе їх придбати. У такий спосіб організатори вирішили допомогти бійцям 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила. Стартує майстер-клас у неділю, 14 жовтня, у готелі «Волтер», що у Львові на вулиці В’ячеслава Липинського, 60 А. Ікона на склі – це унікальне явище українського народного живопису. Вона вражає своєю щирістю і безпосередньою простотою в зображених ликах, багатством і гармонією барв. У ній відображена церковна іконографічна традиція і душа народу – щира побожність і відчуття краси. Картину малюють у дзеркальному відображенні: контури ікони, надання образові барв здійснюється з одного боку, а сприйняття – зворотне.
Відома боксерка провела майстер-клас для школярів
16 травня 2018
В межах освітньо-пізнавального проекту Національного олімпійського комітету України «Olympic Lab» відома боксерка Вікторія Вірт-Гарасимович днями зустрілася зі школярами середньої загальноосвітноосвітньої школи № 98 м. Львова. Зустріч відбулася на базі спортивного клубу єдиноборств «Бастіон». Школярі радо вітали зіркову гостю - майстра спорту України міжнародного класу з боксу, чемпіонку світу та Європи серед юніорів, стипендіата Національного Олімпійського комітету України. Мета проекту «Olympic Lab» – «поширення олімпійських ідеалів та принципів, залучення молоді до олімпійського руху, пропагування здорового способу життя, знайомство учнів з зірками українського та світового спорту та надбання корисних життєвих навичок і лідерських якостей». Вікторія розповіла школярам історію розвитку боксу, зокрема й жіночого. Сподобались школярам та адміністрації школи й показові виступи боксерів й боксерок СК «Ринг», вихованців тренерів Ростислава Гарасимовича та Ігоря Тимчишина. Поєдинки на рингу демострували як зовсім юні боксери, так й досвідчені спортсмени. Зокрема, боксерка Сніжана Маудза є членом юніорської збірної команди України, учасницею чемпіонату Європи, міжнародних турнірів, призеркою чемпіонатів України. Однак найбільший захват викликав майстер-клас від самої Вікторії Вірт. Відома спортсменка навчала присутніх елементів боксу.