Екологи закликають не зривати та не купувати первоцвіти
В області стартує операція «Первоцвіт – 2021», у межах якої забезпечать контроль щодо недопущення торгівлі зазначеними ранньовесняними рослинами.
Директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Гречаник зазначає, що вирощування рослин, занесених до Червоної книги України у домашніх умовах, однаково не дає права їх продавати, оскільки торгівля, як і інші форми комерційного використання червонокнижних видів, прямо заборонені статтею 19 Закону України «Про Червону книгу України».
«Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти зазвичай є видами, які занесено до Червоної книги України – підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, шафран Гейфеля, рябчик шаховий, цибуля ведмежа (черемша) і відіграють важливу роль в житті лісу чи луки як природного комплексу» – додав Руслан Гречаник.
У разі виявлення фактів пошкодження чи продажу первоцвітів необхідно звертатися у Державну екологічну інспекцію у Львівській області за номером телефону: 2387370 чи у Головне управління Національної поліції у Львівській області за коротким номером 102.
“Пам’ятаймо, що кожен, хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом. Бережіть природу навколо нас, бережіть первоцвіти”, - наголосив Руслан Гречаник.
Ключові слова:
первоцвітиНовини за темою
Львівська ОДА видасть книгу про різноманіття рослинного світу області
6 березня 2020
З метою популяризації знань про рослинний світ та необхідність його охорони, Львівська обласна державна адміністрація підготувала у друк видання про ефемероїди Львівської області. “Весняні рослини Львівщини” - це перша частина книги про різноманіття рослинного світу області. У ній зібрані майже 50 найменувань рослин, більшість з яких занесені до Червоної Книги України. Видання адресоване школярам та вчителям біології, воно буде цікавим також студентам та спеціалістам біологічного профілю. Серед авторів книги - Лілія Тасєнкевич, Мирослава Сорока, Анджей Возняк, Андрій Сенюк, Тетяна Хміль, Марія Сенів, Христина Скрипець. “Книгу “Весняні рослини Львівщини. Частина І” плануємо передати у всі школи Львівської області. Цим виданням хочемо також привернути увагу до важливості збереження наших рослин. Це особливо актуально зараз, у перші дні весни, адже люди безжально зривають та нищать первоцвіти. Закликаю усіх дбати про природу нашого регіону, адже наше майбутнє залежить від кожного з нас. Будьмо відповідальними ”, - наголошує Юрій Холод. Із онлайн-версією видання можна ознайомитися за посиланням.
Для учнів організували просвітницькі зустрічі з екологами
18 березня 2019
Задля того, аби зберегти та попередити наслідки зривання, продажу та купівлі раньоквітучих рослин, екоосвітяни природоохоронних установ проводять просвітницьку роботу з молоддю Львівщини. Так, цими днями, у межах екологічної акції розповідали про первоцвіти, їх важливе значення та про важливість їх збереження і охорони. Окрім цього, провели різноманітні екологічні вікторини, виготовляли стінгазети, креативні листівки, паперові крокуси та виконували малюнки, які інформують про захист ранніх квітучих рослин. Також, під час екозаходів діти розробили інформаційні стенди та плакати на тематику охорону ефемероїдів, щоб привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян до практичних дії щодо захисту первоцвітів. Нагадуємо, що за незаконний збір і реалізацію рідкісних, занесених до Червоної книги України ранніх квітучих рослин, заборонені ЗУ «Про Червону книгу України» та Кодексом України про адміністративні порушення і передбачають накладення штрафу.
«Первоцвіт»: в області дітям розповіли про значення рослин із Червоної книги
18 лютого 2019
У межах природоохоронної акції «Первоцвіт» екоосвітяни РЛП «Верхньодністровські Бескиди» та НПП «Північне Поділля» провели еколого-освітні заходи щодо збереження та охорони первоцвітів для вихованців шкіл Львівської області. Свої знання екоосвітяти РЛП «Верхньодністровські Бескиди» та НПП «Північне Поділля» презентували у пізнавальний лекційний матеріал на актуальну тематику весняного сезону: «Збереження та охорона первоцвітів». Під час лекцій дітям розповіли про рослини, які занесені до Червоної книги України та як важливо охороняти їх: не зривати, не купувати та не сприяти продажу. На завершення еколого-просвітницьких занять організували креативний майстер-клас з виготовлення 3D-листівок та паперових диво-крокусів, як альтернативу живим квіткам.
Екологи закликають не зривати та не купувати первоцвіти
8 лютого 2019
Первоцвіти, що занесені до Червоної книги України, вже зараз починають реалізовуватися на ринках та вздовж автомобільних доріг. Масовий збір на продаж квітконосів рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Крім цього, дуже часто первоцвіти знищуються з кореневою частиною, що призводить до фізичного знищення популяцій. Департамент екології та природних ресурсів облдержадмінстрації з метою охорони первоцвітів, недопущення їх заготівлі для продажу просить мешканців Львівщини звертатись у Державну екологічну інспекцію у Львівській області за номером телефону: 2387370 чи у Головне управління Національної поліції у Львівській області за коротким номером 102. Пам’ятаємо, що кожний хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом.
Мешканців Львівщини запрошують до природоохоронної акції «Первоцвіти»
7 лютого 2019
Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА запрошує долучатись до акції та проявити свою небайдужіть у збереженні первоцвітів. З метою збереження первоцвітів в межах Всеукраїнської акції «Первоцвіти» Регіональний ландшафтний парк «Верхньодністровські Бескиди» оголошує конкурс листівок до весняних свят. Протягом лютого екоосвітяни РЛП «Верхньодністровські Бескиди» проводитимуть активну еколого-просвітницьку роботу. Зокрема - екологічні уроки та тематичні бесіди про рослини, які занесені до Червоної книги України та проведуть майстер-класи з виготовлення креативних листівок. Листівки, присвячені збереженню первоцвітів можна надсилати до 1 березня 2019 року в РЛП «Верхньодністровські Бескиди» на електронну скриньку beskydy_sts@ukr.net або через соціальну мережу фейсбук за посиланням.
«Первоцвіти просять захисту» - еко-освітяни провели для школярів майстер-клас з виготовлення паперових квітів
16 березня 2018
З метою захисту ранньоквітучих рослин та недопущення їх масової заготівлі для продажу, еко-освітяни Національного природного парку «Північне Поділля» провели для учнів молодших класів Бродівщини майстер-клас із виготовлення паперових квітів «Первоцвіти просять захисту». Під час майстер-класу діти навчались виготовляти квіти-крокуси із гофрованого паперу. Для роботи використали папір, дерев’яні шпажки та скоч. Як розповіли у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА метою заходу було привернення уваги до проблеми охорони та збереження ранньоквітучих рослин, розвиток почуття відповідального ставлення до природи, формування у підростаючого покоління екологічної культури, природоохоронних навичок. Зазначимо, що первоцвітами називають низку видів дикорослих рослин, що квітують наприкінці зими та на початку весни: підсніжник, білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, проліска дволистна, примули та інші. Хоча деякі досить поширені на нашій території, але загалом вони є рідкісними, знаходяться на межі зникнення і взяті під особливу охорону держави, занесені до Червоної книги України. Збір та торгівля ними заборонені та караються законом.
Школярів на Львівщині навчали дбати про первоцвіти
14 березня 2018
У Старицькій школі І-ІІІ ст. Яворівського району у 2 класі провели урок міні-проект "Збережи первоцвіти!!!". Урок-проект допоміг не лише ознайомити учнів з першими весняними квітами, а й навчив робити висновки, спостерігати. Діти зрозуміли важливість і необхідність охорони та збереження первоцвітів. Метою заходу було привернення уваги до проблеми охорони та збереження ранньоквітучих рослин, розвиток почуття відповідального ставлення до природи, формування у молодого покоління екологічної культури, природоохоронних навичок.
Екоосвітяни організували для школярів природоохоронний захід «Первоцвіти просять захисту»
12 березня 2018
Зважаючи на загрозу зникнення та з метою захисту ранньоквітучих рослин, недопущення масової їх заготівлі для продажу еко-освітяни Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели для учнів молодших класів Бродівських шкіл №2 та №4 майстер-клас з виготовлення крокусів з гофрованого паперу, який назвали «Первоцвіти просять захисту». Метою заходу було привернення уваги до проблеми охорони та збереження ранньоквітучих рослин, розвиток почуття відповідального ставлення до природи, формування у молодого покоління екологічної культури, природоохоронних навичок. Під час майстер-класу еко-освітяни НПП «Північне Поділля» навчали школярів виготовляти квіти-крокуси із гофрованого паперу. Для роботи використали папір, дерев’яні шпажки та скоч. Такий майстер-клас дуже сподобався малечі, адже такі квіти є приємним подарунком для мами.
Жителів Львівщини закликають не зривати первоцвітів
20 лютого 2018
З метою організації заходів щодо охорони першоквітучих рослин, мешканцям Львівщини, що відповідно до законодавства за порушення порядку придбання і збуту об’єктів рослинного світу, які занесені до Червоної книги України чи порушення вимог щодо охорони таких видів рослин, знищення або незаконне вилучення їх з природного середовища, передбачена адміністративна відповідальність та нараховується шкода, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність. Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації звертається до мешканців та гостей Львівщини із закликом бережливого ставлення до ранньоквітучих весняних рослин та формування почуття відповідальності за все, що діється навколо нас. Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти зазвичай є червонокнижними видами (білоцвіт весняний, підсніжник білосніжний, шафран Гейфелів, рябчик шаховий) і відіграють важливу роль в житті лісу. Побачивши продаж первоцвітів - звертайтеся у Державну екологічну інспекцію у Львівській області за номером телефону: 2387370 чи у Головне управління Національної поліції у Львівській області за коротким номером 102.
Екологи закликають не зривати та не купувати первоцвіти
23 січня 2018
Первоцвіти, що занесені до Червоної книги України, вже зараз починають реалізовуватися на ринках та вздовж автомобільних доріг. Масовий збір на продаж квітконосів рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Крім цього, дуже часто первоцвіти знищуються з кореневою частиною, що призводить до фізичного знищення популяцій. Згідно постанови КМУ № 1030 від 07.11.2012 року “...розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, занесених до Червоної Книги України становить від 49 до 62 грн за одну рослину”. Згідно ст. 88-1 КУпАП: “...порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн із конфіскацією незаконно добутого”. Пам'ятайте - купуючи рослину, занесену до Червоної книги України, Ви стаєте співучасником злочину.