Львівщину із візитом відвідає Федеральний Президент Республіки Австрія
Завтра, 15 березня, в межах офіційного візиту в Україну, Федеральний Президент Республіки Австрія Александер Ван дер Беллен відвідає Львівщину.
Александер Ван дер Беллен зустрінеться із керівництвом області та проведе відкриту лекцію для студентів.
Зазначимо, що Федеральний Президент Республіки Австрії Александер Ван дер Беллен перебуває в Україні з офіційним візитом на запрошення Глави Української держави.
В межах візиту у присутності Президента України Петра Порошенка та Федерального Президента Республіки Австрія Александера Ван дер Беллена вже підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Австрія про співробітництво у галузях освіти, науки та культури.
Міжурядова Угода є рамковою і визначає погоджені сторонами напрямки та форми співробітництва у сферах освіти, науки і культури. Зокрема, йдеться про співробітництво у сферах викладання та досліджень між вищими навчальними закладами та іншими науковими установами, обміни студентами і викладачами.
Також Cторони підтримуватимуть організацію культурних заходів: гастролей, виставок, концертів, фестивалів, театральних вистав та інших мистецьких акцій. Заохочуватимуть контакти між музейними установами і бібліотеками.
Для реалізації положень Угоди передбачено створення змішаної Комісії, до складу якої входитимуть представники відповідних органів держав Сторін. Засідання Комісії мають проводитися, як правило, раз на 4 роки. Завданнями Комісії є оцінка стану реалізації домовленостей та конкретних проектів, підготовка пропозицій щодо подальшої співпраці, включаючи організаційні та фінансові питання.
Окрім цього, Угода містить положення про підтримку діяльності майбутнього «Українського інституту» в Республіці Австрія.
Угода набуває чинності після завершення Сторонами відповідних внутрішньодержавних процедур – ратифікації Верховною Радою України та схвалення Національною радою Австрії.
Новини за темою
Аграрії області отримали третю партію гуманітарної допомоги від насіннєвої компанії Австрії
28 квітня 2022
Сьогодні одна з найбільших організацій фермерів із селекції та насінництва Австрії передала аграріям Львівщини гуманітарний вантаж на підтримку галузі у час війни та розпалу посівної кампанії. Йдеться про насіння сільськогосподарських культур (озима пшениця, соя, кукурудза, соняшник) та суміші трав від австрійської насіннєвої компанії SAATBAU LINZ. Як зазначив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко, цього року сільгоспвиробники Львівщини мають максимально засівати поля та вирощувати урожай, щоб частково компенсувати втрати, пов’язані зі скорочення посівних площ на територіях, де тривають бойові дії. Поставка та розподіл насіння відбувся за підтримки департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації та ГО «Львівська аграрна палата». Загалом аграріям Львівщини передали понад 80 тонн насіння. «Аграрії області в цьому році проводять посівну в доволі жорстких умовах. Головним викликом є брак ресурсів. Тому ми дуже раді будь-якій пропозиції від наших зовнішніх партнерів, які допомагають нам провести посівну і забезпечити продовольчу безпеку регіону та країни в цілому. Високорепродукційне насіння не просто дозволить збільшити посівні площі. Воно також дає шанс нашим аграріям отримати максимальну врожайність та, відповідно, збільшити ефективність виробництва», - зауважила директорка департаменту АПР Тетяна Гетьман. Гуманітарну допомогу розподілили між дрібними та середніми аграріями регіону, зокрема, понад 200 фермерів отримали насіння, яке дасть змогу засіяти пшеницею близько 180 га, кукурудзою – 820 га, соняшником – 1700 га, соєю – 120 га, з них 49 сімейних фермерських господарств отримали суміш трав на площу 160 га. Нагадаємо, що це вже третя гуманітарна поставка вантажу сільгоспвиробникам області від міжнародних компаній. Перший вантаж отримали від Франції у вигляді елітної насіннєвої картоплі. Другий - насіння кукурудзи від корпорації Bayer.
Українські діти-сироти можуть відпочити за кордоном у межах проєкту Олени Зеленської: 82 дитини вже поїхали до Австрії
29 березня 2022
Станом на сьогодні на Львівщину евакуювали 616 дітей-сиріт з гарячих точок України, зокрема, з Луганщини, Харківщини та Чернігівщини. Серед них - діти з особливими потребами. Частина цих дітей, а саме 251, поїхала за кордон на оздоровлення. З цього числа 82 дітей, які перебували на Львівщині, за ініціативою першої леді Олени Зеленської поїхали на відпочинок в Австрію. Окрім цього, ще 77 дітей поїхали в Іспанію, решта – у Польщу. Є ще діти, які поїхали в Італію. «Часом діти затримуюються на прикордонних територіях у зв’язку з дооформленням належних документів, тому що велика увага приділяється тому, щоби належно були оформлені документи, та тому, щоб ті структури, які приймають за кордоном, були належним чином перевірені», - розповів директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска. Він також додав, що від фонду Олени Зеленської є пропозиції щодо скерування дітей на оздоровлення до Італії, Іспанії та Бельгії. Зазначимо, що як повідомляла перша леді раніше, завдяки спільним зусиллям Посольства України в Австрійській Республіці, уряду землі Тіроль є принципова домовленість про прийом щонайменше 300 юних українців, зокрема, дітей з інвалідністю, їхніх батьків і вихователів. Станом на 25 березня до Австрії поїхали вже 112 українських дітей. Проєкт реалізується під патронатом дружини Президента України за підтримки глави уряду землі Тіроль, Посольства України в Австрії, Міністерства освіти і науки та Львівської ОДА.
Делегація з Львівщини презентує економічний потенціал області у Республіці Узбекистан
23 вересня 2021
Сьогодні, 23 вересня, розпочався візит делегації із Львівщини на чолі із головою Львівської облдержадміністрації Максимом Козицьким в Самаркандську область Республіки Узбекистан. Перша зустріч учасників делегації відбулась у приміщенні Посольства України. Тут Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Узбекистан Миколою Дорошенком. В межах зустрічі очільник області ознайомив присутніх з економічним потенціалом Львівщини. Також, відбулась зустріч з першим заступником хокіма Самаркандської області Жамшедом Ураковим в межах якої Львівська та Самаркандська області підписали «ДОРОЖНЮ КАРТУ». Це документ, який передбачає реалізацію заходів спрямованих на подальше розширення торгово-економічного і культурно-гуманітарного співробітництва. Окрім цього, під час зустрічі обговорили відкриття прямого авіасполучення між Львовом та Самаркандом через авіакомпанію-лоукостер «Air Marakanda». Також для налагодження підприємницької та культурної співпраці сторони вирішили організувати спільний бізнес-форум Львівської і Самаркандської областей у Львові у грудні цього року, а також провести дні культури Самаркандської області на Львівщині. Окрім цього, офіційна делегація з представниками бізнес-середовища Львівщини побувала на двох провідних підприємствах, де ознайомились із виробничими потужностями та процесами. - СП ТОВ «UZ TRUCK AND BUS MOTORS», що є виробником великовантажної та пасажирської техніки MAN і Sinotruk в Центрально азіатському регіоні. - Компанія «SAG Gilamlar» - підприємство з виробництва килимових покриттів і килимів, відкрите у 2000 році. Пройшло довгий шлях від невеликої ткацької фабрики до передового підприємства, яке займає лідируючі позиції в Середній Азії. Зазначимо, що візит делегації Львівщини в Узбекистан триватиме до 25 вересня.
Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Австрія в Україні та представниками австрійських підприємств
17 вересня 2021
Індустріальні парки, експортні підприємства Львівщини та економічна співпраця стали основними питаннями зустрічі голови Львівської облдержадміністрації Максима Козицького з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Австрія в Україні Ґернотом Пфандлером, торговою радницею посольства Австрії в Україні Ґабріелє Газельсберґер та представниками австрійських підприємств. Взяв участь у австрійській делегації також Почесний Консул Республіка Австрія у Львові Маркіян Мальський. Ґернот Пфандлер зауважив, що в період пандемії постраждали багато австрійських підприємств, і зараз саме час відновлювати промисловість. «Кілька днів тому прем’єр-міністр Австрії виступив з ініціативою, що ми повинні відновлювати потенціал наших підприємств. Тому ми зацікавлені у міжнародній співпраці та збільшенні мережі австрійських компаній в Україні», - додав Ґернот Пфандлер. «Західна Україна з точки зору економіки є дуже важливим регіоном для Австрії. Тут діє багато австрійських підприємств. І ми завжди стараємося, щоб нові підприємства приходили сюди в регіон. Наші компанії представляють широкий спектр економіки (виробництво теплової енергії, переробка відходів та ін. Посольство також цікавить діяльність індустріальних парків на території Львівщини», - зазначила Ґабріелє Газельсберґер. Як розповів голова Львівської ОДА, на території області функціонують 9 індустріальних парків, а процес реалізації інвестиційних проєктів супроводжує Служба підтримки інвестора. «Буквально два тижні тому парламент ухвалив зміни до законодавства, які передбачають підтримку держави за компенсації інвестору за підведення комунікацій до індустріальних парків у розмірі 50%. Також держава зобов’язується повернути частину коштів на реалізацію інвестиційних проєктів на території інвестиційних парків. Такі кроки держави покликані стимулювати залучення інвестицій у створення індустріальних парків в Україні, і на Львівщині, зокрема», - зазначив Максим Козицький. Він також зауважив, що Львівщина має великий культурний та туристичний потенціал, щороку область відвідує близько 3 млн туристів, а для сприяння ведення бізнесу іноземними партнерами функціонують Львівська торгово-промислова палата, Західноукраїнський офіс Європейської Бізнес-Асоціації, при обладміністрації створена спеціалізована служба експортера. «Ми раді зустрічати австрійську делегацію у стінах, побудованих в часи Австрійської імперії. Старше покоління з теплом згадувало ті часи, і я радий, що зараз наші держави мають дружні стосунки. Сподіваюся, що наша співпраця дасть можливість втілити в життя спільні проєкти», - зазначив голова Львівської ОДА. До слова, вчора за підтримки та організації Посольства Республіки Австрія в Україні та особисто Почесного консульства Республіки Австрія у Львові Маркіяна Мальського відбувся австрійсько-український день зелених технологій «Найкращі практики & інновативні рішення». На цьому заході, який проходив у межах економічного форуму, були присутні провідні австрійські експерти. Говорили про новітні “зелені“ технології, можливості фінансування таких проєктів та проектний менеджмент.
Перші результати візиту Володимира Зеленського до США: Україна може отримати нові системи протиповітряної оборони
15 вересня 2021
Завдяки домовленостям, які були досягнуті під час візиту Президента Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки, Україна може отримати нові системи протиповітряної та протиракетної оборони, зокрема систему Iron Dome («Залізний купол»). Відповідну поправку до проекту оборонного бюджету на 2022 рік вніс конгресмен Скотт Франклін, і вона здобула двопартійну підтримку в Конгресі США, повідомляє видання Politico. Згідно з поправкою, Міністерство оборони США має подати до Конгресу звіт, який включатиме варіанти потенційного продажу або передачі таких систем Україні. У законопроекті Палати представників США вже міститься пропозиція щодо надання військової допомоги Україні в розмірі 275 млн дол., яка не включає передачу систем ППО. Система Iron Dome, створена ізраїльською оборонною компанією Rafael у партнерстві з Raytheon, зарекомендувала себе як один з найефективніших засобів знищення ракет малої дальності. За даними військових, система Iron Dome збила близько 90% ракет, випущених по Ізраїлю за останні кілька років. Поправка, яка передбачає підтримку української системи протиракетної оборони, добре вписалася у законодавчу ініціативу щодо збільшення допомоги Україні в галузі безпеки на 2022 рік. Фото: Офіс Президента
Максим Козицький із робочим візитом відвідує Стрийщину
14 квітня 2021
Сьогодні, 14 квітня, голова Львівської ОДА Максим Козицький із робочою поїздкою перебуває на Стрийщині. Тут очільник області відвідав Стрийську територіальну громаду. Вона є однією з найбільших за чисельністю населення на Львівщині. Тут, у 47-ми населених пунктах, проживає 99,5 тисяч людей. «Ця громада – одна з найуспішніших в області. Тут працює понад 30 потужних підприємств. Розвинуте машинобудування, легка та харчова промисловість, зокрема переробка м’яса та м’ясопродуктів, випічка хліба, виробництво меблів тощо. Середня зарплата – понад 10 тис грн. Найбільша кількість виробництв - у Стрию та його околицях», - зазначив голова Львівської ОДА. В межах візиту Максим Козицький побував на заводі «LEONI Wiring Systems Ukraine», де ознайомився із процесами виробництва, поспілкувався з керівником та працівниками підприємства. Німецьке підприємство працює у селі Нежухів з 2003 року. Спеціалізується на випуску кабельних мереж автомобілів світових брендів «Опель», «Порше», «Фольксваген», «Фіат», «Ауді», «Ламборджіні» та інших. Сьогодні середня заробітна плата працівників становить понад 16 тис грн. На заводі працює понад 4 тисячі робітників. Як розповів директор ТзОВ «LEONI Wiring Systems Ukraine» Штефан Шмідт торік підприємство сплатило податків до бюджетів усіх рівнів на суму 117,4 млн грн, за І квартал цього року - 28,6 млн грн. Додамо, що у 2020 році підприємство випустило та реалізувало товарну продукцію на суму 2,7 млрд грн. Свою продукцію «LEONI Wiring Systems Ukraine» постачає у Польщу, Словаччину, Угорщину, Чеську Республіку, Німеччину, Іспанію, Португалію, Бельгію, Великобританію, США, Австрію та інші країни. Підприємство впроваджує нові технології для удосконалення виробництва.
Представники департаменту освіти і науки відвідали Новояворівське вище професійне училище
9 березня 2021
Директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска здійснив робочу поїзду на Яворівщину, в межах якої відвідав Державний навчальний заклад “Новояворівське вище професійне училище”. Зараз у закладі триває ремонт гуртожитку, який училище здійснює власними силами. Для комфортного та безпечного проживання учнів у гуртожитку поміняли вікна та двері, провели внутрішні роботи, триває робота з облаштування кімнат. Гуртожиток училища розрахований на 360 осіб, а контингент закладу становить понад шість сотень учнів. Під час візиту директор департаменту поспілкувався із керівництвом закладу, оглянув навчально-виробничі майстерні, поговорив із учнями. «Приємно бачити, що заклад активно розвивається, скеровує свої кошти на сучасні умови навчання та проживання. Варто такі заклади підтримувати та допомагати покращувати освітній процес. Якби всі наші заклади прагнули до такого рівня, наша професійно-технічна освіта була би на достойному рівні», - наголосив Олег Паска. Під час візиту обговорили також питання вирішення проблеми затікання даху та покращення матеріально-технічної бази. Участь у візиті взяли також начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти та науки, професійної освіти Іван Пикус та начальник управління інновацій департаменту освіти Ольга Котовська. Під час робочої поїздки представники департаменту також відвідали Завадівську школу та церкву Різдва Пресвятої Богородиці у Завадові, де парохом був отець Михайло Вербицький.
Іван Собко проінспектував об’єкти соціально-економічного розвитку у трьох районах
31 липня 2020
Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко відвідав із робочим візитом Бродівський, Золочівський та Буський райони Під час перебування у районах, заступник оглянув хід робіт на об'єктах соціально-економічного розвитку, які реалізуються на цих територіях у співфінансуванні з обласним та державним бюджетами. У Буському районі Іван Собко ознайомився із процесом реконструкції місцевого стадіону. Його планують завершити до кінця жовтня. «Загальна вартість угоди понад 11 млн грн, з яких 6 млн грн - обласні кошти, решта район і місто. Дуже важливо, що в умовах пандемії нам вдається не зменшувати темпи і разом впевнено реалізовувати все заплановане», - зазначив Іван Собко. На Бродівщині заступник голови ознайомився із підготовкою шкільної мережі до нового навчального року.
Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію
16 липня 2020
Упродовж 14-15 липня на Львівщині з першосвятительським візитом перебував Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. В рамках архіпастирського 15 липня 2020 року Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію, освячення іконостасу і чин оновлення храму у Святогірському чоловічому монастирі Положення ризи Пресвятої Богородиці, який розташований між селами Білий Камінь та Ушня Золочівського району. Його Блаженству співслужили митрополит Львівський Макарій, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Рівненський і Сарненський Гавриїл, настоятель обителі ігумен Онуфрій (Дзюпин) та численне духовенство. Участь у святковій Літургії з нагоди престольного празника взяв заступник голови облдержадміністрації Іван Собко. Після Божественної літургії заступник мав нагоду поспілкуватися з Блаженнійшим Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм, митрополитом Львівським Макарієм та митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм.
Предстоятель Православної Церкви України перебуває із візитом на Львівщині
15 липня 2020
Триває архіпастирський візит очільника ПЦУ Блаженнішого Епіфанія на Львівщину. «До нашої області завітав Предстоятель Православної Церкви України, Блаженнійший Митрополит Епіфаній. Мав велику духовну радість зустрітися із митрополитом і отримати дуже цінну для мене нагороду – Орден Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого. Попросив святительських молитов за здоров’я наших мешканців, за наших воїнів, за весь український народ, який і далі мусить боротися за право бути господарем на своїй землі», - розповів очільник Львівської ОДА Максим Козицький. Сьогодні зранку Предстоятель Православної Церкви України разом із головою Львівської облдержадміністрації віддали шану Героям, поклавши квіти до Меморіалу Небесній Сотні, що на пагорбах вулиці Кривоноса у Львові. «Зараз, коли я перебуваю у Львові, вирішив, що це місце потрібно відвідати, щоб віддати шану нашим Героям, завдяки яким без зброї в руках Україна обрала шлях європейського розвитку. Ми повинні далі рухатись тим шляхом і пам’ятати про ці жертви, які були покладені на вівтар нашої незалежності», - наголосив Баженнійший Епіфаній. Сьогодні Його Блаженство очолить Божественну літургію у Святогірському чоловічому монастирі Положення ризи Пресвятої Богородиці, який розташований між селами Білий Камінь та Ушня Золочівського району. Також звершить освячення іконостасу і чин оновлення храму. «Принагідно вітаю мешканців Ушні з храмовим празником! Монастир в Ушні має цікаву історію. 1948 року на місцевій Святій Горі сталося диво. Четверо місцевих дітей стали свідками появи Божої Матері. Після цього місцеві побудували тут каплицю. Та в 70-х комуністи її знищили. На щастя, атеїстична радянщина вже в минулому. Люди таки відновили капличку, а згодом збудували літній храму Положення Ризи Пресвятої Богородиці і монастир», - додав Максим Козицький.
Через спалах COVID-19 на Львівщині будуть кадрові зміни у регіональній системі охорони здоров'я, - Максим Степанов під час візиту в область
22 Червня 2020
Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов після робочого візиту до Львівської області заявив, що ситуація в регіоні вимагає від МОЗ прийняття ряду термінових та зважених рішень. Зокрема, будуть здійснені певні кадрові зміни, поставлено завдання збільшити кількість тестувань на коронавірус та буде змінено фінансування COVID-пакету. Про це очільник міністерства заявив журналістам за підсумками візиту у Львівську область у понеділок, 22 червня. “Я бачу проблематику щодо керівництва, і була відповідна моя реакція, бачу проблематику щодо контролю лікарських засобів. Якщо на цьому тижні не відбудуться конкретні зрушення, то я, не виключаю, що буду ставити питання зміни керівництва департаменту охорони здоров’я Львівської обладміністрації. Тому що ситуація складна, будь ласка, робіть висновки”, - заявив Максим Степанов. Міністр зазначив, що керівництво МОЗ прийняло рішення терміново відвідати Львівську область, оскільки останнім часом там різко збільшилась кількість випадків захворювання на коронавірусну хворобу, а також число госпіталізованих осіб. Як зазначив Максим Степанов, під час візиту виявлено ряд недоліків в роботі місцевого лабораторного центру, а саме - велика черга на проведення тестувань. Тому прийнято рішення щодо зміни керівництва лабораторії. “Мною прийнято рішення щодо обов'язкового підсилення керівництва лабораторного центру, тому що та черга, яка була тут створена, і яку ми потім розвантажили за рахунок лабораторних центрів, що знаходяться в інших місцях, - це все недопустимі речі”, - підкреслив Міністр. Він повідомив, що у Львові додатково введено лабораторний центр Держспоживслужби, який на сьогоднішній день вже почав проводити тестування, але працює ще не на повну потужність. У зв’язку з цим Максим Степанов доручив керівництву лабораторії збільшити кількість тестувань методом ПЛР з 30-40 до 300 тестів на добу. Для цього буде залучена додаткова кількість фахівців. Максим Степанов також додав, що до керівництва департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації є запитання щодо інфекційного контролю безпосередньо в лікарнях. “Є питання щодо забезпечення інфекційного контролю безпосередньо в лікарнях. Щоб у нас менше хворіли медичні працівники - це дуже важливо. А також до епідрозслідувань, які необхідно проводити, в тому числі під контролем обласної влади по випадках захворюваності особливо серед медичних працівників”, - зазначив він. Керівник МОЗ підкреслив необхідність вирішення питання забезпеченості лікарень всіма необхідними лікарськими засобами відповідно до національного протоколу лікування коронавірусної хвороби. “Цей процес теж повинен бути контрольований, щоб надавалася кваліфікована медична допомога”, - вважає Максим Степанов. Міністр повідомив, що після спілкування з лікарями місцевих медичних закладів було виявлено проблему з фінансуванням COVID-пакету. “Ми побачили таку проблематику щодо пакетів, за якими йде фінансування хворих на COVID-19. Разом зі мною було керівництво Національної служби здоров'я. Ми розуміємо, що необхідно терміново вносити зміни до самої плати, в тому числі, враховувати кількість хворих в тому чи іншому медичному закладі, Так як воно фінансується зараз, то воно не є правильним”, - впевнений Міністр. МОЗ разом з Національною службою України планує найближчим часом розробити відповідні зміни у фінансуванні лікування коронавірусної хвороби і внести на розгляд Кабінету Міністрів.
МОЗ змінить принцип фінансування за пакетами COVID-19, - Максим Степанов під час візиту на Львівщину
22 Червня 2020
Міністерство охорони здоров'я впроваджує зміни в українській медицині і перебуває на постійному зв'язку з регіонами. Щоб оптимізувати другий етап медичноі реформи і допомогти Львівській області ефективніше боротися з COVID-19, сьогодні керівництво МОЗ перебуває на Львівщині. Серед запропонованих змін - внесення коректив у фінансування пакетів за COVID-19. Про це Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив під час візиту у Львівську область. "Сьогодні я зі своїм заступником і провідними лікарями України перебуваємо на Львівщині, - щоб розібратися у ситуації, допомогти: як щодо епідеміологічної ситуації, так і щодо медичної галузі загалом. Зміни, які ми впроваджуємо в медицині робляться для всіх медиків та пацієнтів. Тому нам важливо отримувати від них зворотній зв'язок. МОЗ допомагає усім регіонам максимально ефективно боротися з коронавірусом. Зокрема зараз нам важливо змінити принцип фінансування за пакетами лікування COVID-19", - підкреслив Максим Степанов. У ході робочої поїздки Міністр відвідає та ознайомиться з роботою низки медичних закладів області, а також проведе селекторну нараду із керівництвом регіону. Нагадаємо, що останнім часом Львівщина демонструє значний приріст інфікованих на коронавірус. За минулу добу тут зафіксовано 200 нових випадків захворювання на COVID-19.