27 березня – Міжнародний день театру
26 березня 2018р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА
27 березня світ відзначає Міжнародний день театру. У цей день Львівський обласний академічний музично-драматичний театр імені Ю. Дрогобича презентує у м. Броди 3 вистави. Глядачі побачать вистави «Мати-наймичка» І. Тогобочного, «Звідки беруться діти» А. Крима, а юні глядачі переглянуть музичну казку «Вінні Пух» А. Мілна.
У Львівському академічсному театрі імені Леся Курбаса заплановано концерт "Під дахом театру" за участі гуртів: «Курбаси», «Миклухо Маклай» та «Lirwak».
Перший академічний український театр для дітей та юнацтва з 22 по 27 березня спільно з продюсерським центром «Open Doors» проводить Міжнародну лабораторію для молодих режисерів «Відкриті двері». Також відбудеться показ вистав «Петя та Вовк» (Космін Матей, Румунія), «Руда сімейка» (Марія Грунічева, Україна), «Човен. Дирижабль.Я.» (Кіра Малініна, Україна), «Аліса в країні чудес» (Йоханна Коппел, Естонія).
Виставка театральних афіш відбудеться з 24 по 28 березня 2018 року у Львівському академічному обласному театрі ляльок спільно з Національним лісотехнічним університетом.
О 18.00 год у Національному академічному українському музично-драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбудеться святковий капустяник.
Новини за темою
Концерти та дитячі розважальні програми: як заклади культури Львівщини підтримують осіб з числа ВПО
18 квітня 2022
З моменту повномасштабного вторгнення росії на територію України заклади культури Львівщини не залишились осторонь. Готували вистави та концертні заходи для внутрішньо переміщених осіб, надавали прихисток та психологічну підтримку, допомагали з харчуванням. Про це повідомила сьогодні під час брифінгу директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк. З квітня заклади культури, особливо театральні та концертні установи презентували безкоштовні концерти та вистави для переселенців та гуртували львів’ян, які мали фінансову спроможність , відвідавши захід, підтримати наше військо. Концертні установи такі, як капели “Трембіта”, “Дударик”, Галицький академічний камерний хор, допомагали вимушено переселеним особам на Арені Львів, на залізничному вокзалі, а також проводили мистецькі заходи, щоб люди могли трохи відволіктись від тих подій, спричинених війною. Експозиційні зали музеїв зачинені, але дуже багато працюють з дітьми переселенців, львівянами та гостями. Проводять тематичні екскурсії, виставки, приурочені до історичних дат сьогодення. Організовують майстер-класи із фарбування писанок, вирізування витинанок, випікання пасок. Державні історико –культурні заповідники “Тустань”, Шевченківський гай, Нагуєвичі організовують безкоштовні екскурсії та закликають відвідувачів побачити не лише експозиції, але й долучатись до різних занять та з користю провести час. Щодо бібліотек та народних домів, то працівники активно плетуть маскувальні сітки, готують їжу та забезпечують військових різними засобами. Перед Пасхою також будуть проводити різні культутні заходи. "За ініціативи департаменту з питань культури запровадили новий проєкт, а саме закликали митців, які є на території Львівщини доєднатись до нас і розпочати мистецькі ініціативи. Так, наші екстрадні виконавці вже аткивно надають концерти для збору коштів для ЗСУ, зокрема у Трускавці, Дрогобичі, Львові. Багато концертів вже відбулось для маленьких переселенців. Вчора до нас приїхало багато відомих співаків, танцюристів та взяли участь у проєкті “Діти дітям”. Знаменитості співали разом з дітьми, а самі дітки мали можливість взяти участь у конкурсах та майстер-класах. Дуже важливо, що дітлахи між собою здружились. Дякуємо організатор цієї акції", - зазначила Ірина Гаврилюк. Директорка закликала і надалі звертатися в департамент з будь-якими ініціативами - їх готові підтримувати і спільно втілювати. Про усі заходи, які відбуваються, та анонси подій можна дізнатись на Фейсбук - сторінці департаменту та на сайті Львівської ОВА. Читайте також: як театри Львівщини долучилися до допомоги ВПО; зірки української естради виступили з концертом для ВПО у Дрогобичі та Трускавці; «З піснею до перемоги»: для дітей з числа ВПО представили музичну казку.
До львівського дитячого притулку завітав лідер гурту «СКАЙ», щоб підтримати евакуйованих дітей
15 березня 2022
Львівська область прийняла близько тисячі евакуйованих дітей з зони найактивніших бойових дітей – Луганщини, Донеччини, Київщини, Харківщини, Сумщини тощо. Дітей розселили в інтернатних закладах області та дитячих притулках. В один з дитячих притулків служби у справах дітей Львівської ОВА завітав соліст гурту «СКАЙ» Олег Собчук. Музикант поспілкувався з дітьми та дав невеличкий концерт, під час якого виконав найпопулярніші пісні гурту в супроводі гітари. Як розповіли працівники закладу, візит став несподіванкою не лише для дітей, а для усього персоналу. Станом на сьогодні в закладі перебувають діти з таких областей: Луганська, Харківська, Одеська, Запорізька, Черкаська та Львівська. Зараз у притулку діти від 3 до 18 років. Разом з тим, підтримати дітей вирішили актори театру «І люди, і ляльки». Юним глядачам з Лисичанська та зі Львова у Притулку для дітей на Левандівці поставили виставу «Мій золотий Синочок». Як розповів начальник служби у справах дітей Володимир Лис, зараз надзвичайно багато волонтерів та студентів вищих навчальних закладів міста взялись допомагати діткам у притулках. «Вони забавляють дітей, грають в ігри, розмовляють. У кожної дитини свій характер і свій пережитий досвід. Але на щастя, нам допомагає небайдужа молодь, яка бере на себе відповідальність за підтримку психологічного стану наших дітей», - зазначив він.
У Національному театрі імені Марії Заньковецької облаштували вхід з пандусом для осіб з інвалідністю
1 листопада 2021
Сьогодні у Національному театрі імені Марії Заньковецької відкрили після ремонту та реставрації окремий вхід з пандусом та санітарної кімнати для осіб з інвалідністю. Як повідомили у департаменті соціального захисту населення, проект реалізували у співпраці з Турецькою агенцією зі співробітництва та координації (ТІКА). На Львівщину для участі у відкритті заходу завітав куратор з турецької сторони Джунейт Есмер. Загальна вартість проєкту 850 тисяч гривень. “Впровадження елементів доступності для маломобільних груп населення передбачено в рамках реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 366-р. Безбар’єрність має стати новою суспільною нормою в Україні”, - повідомили у департаменті.
Театр імені Юрія Дрогобича відсвяткував 80-річчя творчої діяльності
5 грудня 2020
У Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Юрія Дрогобича відбувся ювілейний вечір з нагоди 80-річчя творчої діяльності "ТІ, ХТО ЗНІМАЮТЬ МАСКИ". Участь в урочистостях взяли заступник голови ОДА Іван Собко та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор. З нагоди 80-річчя діяльності працівників театру нагородили грамотами Львівської обласної адміністрації та вручили подяки. Іван Собко привітав колектив театру з поважним ювілеєм: «Ось вже восьме десятиліття Львівський академічний обласний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича є важливою сторінкою в історії вашого міста. Знаю, що протягом усіх цих років колектив театру гідно презентував національне мистецтво не лише у багатьох містах України, але й у багатьох європейських країнах. Цей рік видався непростим, та я щиро вірю, що в майбутньому ваша гастрольна географія лише розшириться. Сьогодні зі сцени театру ви продовжуєте доносити високе мистецтво до глядачів. Ви вражаєте їх своїм талантом та новими несподіваними творчими підходами. Переконаний, що за вашою натхненною працею стоїть високий професіоналізм. Та окрім високопрофесійних акторів, ваш театр – це ще й фахове керівництво та допоміжний персонал, праця яких часто недооцінена, але без якої функціонування театру неможливе. Тому висловлюю щиру подяку усім Вам! Прийміть сердечні вітання з нагоди поважного ювілею - 80 річчя діяльності театру. Зичу вам творчої наснаги та сил. Нехай цьогорічний ювілей надихне Вас на нові здобутки та звершення!» Довідково: Драматичний театр у Дрогобичі був заснований після входження західноукраїнських земель до складу УРСР у 1939 році. Першу трупу театру було укомплектовано з місцевих акторів-аматорів та випускників Київського театрального інституту і Дніпропетровського театрального училища. Академічний статус був присвоєний театрові на честь 70-ліття колективу і за здобутки на театральній ниві. Театр активно гастролює. З мистецтвом Дрогобицького театру знайомі глядачі багатьох міст України. Колектив побував також у містах Прибалтики, Білорусі, у США, словацьких містах Кошіце, Пряшів, Польщі. У репертуарі Львівського обласного академічного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича — твори української та світової драматургійної класики, обробки фольклору, сучасні п'єси. Директор театру – заслужений діяч мистецтв України Микола Гнатенко.
Львівському академічному обласному театру ляльок – 75 років
12 Червня 2020
Академічний обласний театр ляльок відзначає 75 років із дня створення. З ювілеєм колектив театру привітав заступник голови Іван Собко: «Театр ляльок – це унікальна можливість для дітей та дорослих поринути в світ казок і фантазій. Це мистецька платформа, яка вміє говорити з дитиною доступною мовою. Це місце, де для дітей оживають казки, які вони слухають перед сном. Я сам досить часто воджу своїх дівчаток на вистави. Їм дуже подобається. Прийміть найщиріші вітання з таким поважним ювілеєм. Натхнення Вам для реалізаіції всіх Ваших проєктів, вдячних глядачів та овацій». Львівський театр ляльок було засновано 12 червня 1945 року. Першим головним режисером театру була Антоніна Мацкевич – учениця видатного українського митця-реформатора, режисера та актора Леся Курбаса, аперший театральний сезон відкрився у квітні 1946 році прем’єрою вистави “Івасик - Телесик”. 75 років діяльності Театру – це: - 200 постановок вистав; - 30 оригінальних вистав кожного театрального сезону, більшість яких виконується на театральних сценах упродовж 10-20 років; - 60 тисяч глядачів міста та області, що переглядають вистави впродовж театрального сезону; - активна гастрольна діяльність регіонами України, а також Польщі, Югославії, Чехії, Литви, Латвії, Естонії, Узбекистану, Таджикистану. Львівський обласний театр ляльок – учасник та переможець ряду престижних вітчизняних та Міжнародних театральних фестивалів. Головними пріоритетами театру впродовж останніх років є розвиток якісного мистецького та універсального контенту для сімейної аудиторії. Окрім репертуарної програми показів, театр пропонує чимало супутніх подій. Це майстер-класи з театрального мистецтва, освітні події, сімейні свята та вечірки, екскурсії театром, читки п’єс. Також запроваджено послугу перегляду вистав у перекладі іноземними мовами за допомогою мобільного додатку.
До уваги поціновувачів мистецтва: Львівська опера продовжує онлайн трансляції вистав
8 квітня 2020
Незважаючи на те, що показ вистав у Львівській Національній Опері призупинено через карантин, театр надає можливість переглянути улюблені вистави вдома онлайн. Кращі опери та балети глядачі можуть переглянути на YouTube-каналі Львівської Національної Опери за посиланням. Щоп’ятниці, суботи та неділі вистави з репертуару театру доступні для перегляду. Відтак, вже цього тижня, 10-12 квітня, відбудуться покази опер та балетів світової класики, музика яких втілює яскравий колорит різних національностей – від сонячної Іспанії, пісенної України до загадкової Японії: 10 квітня, п’ятниця, о 19:00 – балет «Дон Кіхот» Людвіга Мінкуса; 11 квітня, субота, о 12:00 – опера «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка; 11 квітня, субота, о 19:00 – опера «Мадам Баттефляй» Джакомо Пуччіні; 12 квітня, неділя, о 12:00 – опера «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка; 12 квітня, неділя, о 19:00 – балет «Дон Кіхот» Людвіга Мінкуса.
Під час карантину театральні вистави можна переглянути онлайн
7 квітня 2020
У зв’язку з карантином роботу всіх театрів призупинено, однак для поціновувачів мистецтва театральні вистави презентують онлайн. Департамент з питань культури, національностей та релігій підготував список театрів Львова, які транслюють вистави онлайн та публікують їх вільному доступі на своїх ютуб-каналах. Відтак, на ютуб-каналі Національного театру імені Марії Заньковецької глядачі мають зможуть переглянути сім вистав, серед яких: • Постановка Алли Бабенко «Ромео і Джульєтта в кінці листопада» • Одна з найяскравіших режисерських робіт народного артиста України Григорія Шумейка – «Бояриня» Лесі Українки • Постановка представника молодшого покоління режисури театру • ім. Марії Заньковецької Богдана Ревкевича – «Два дні… Дві ночі…» • Виставу М. Розовського «Історія коня» за «Холстомєром» Л.Толстого • Постановка Н.Ковалик «Неаполь – місто попелюшок» • Вистава режисера Вадима Сікорського «Політ над гніздом зозулі» за романом Кена Кізі • Постановка О.Огородника «Мила моя, люба моя» Розклад онлайн-трансляцій Національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької можна знайти на фейсбук-сторінці театру, а дивитися трансляції на ютуб-каналі за цим посиланням. Львівський академічний театр імені Леся Курбаса щоп’ятниці проводить онлайн-трансляцію вистав з актуального репертуару на фейсбук-сторінці театру. Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки потішить своїх глядачів не лише виставами, а й читками п'єс, а також влаштує онлайн-екскурсію за лаштунки театру. Щоб нічого не пропустити, слідкуйте за новинами театру тут. Театр-студія естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» також транслює вистави зі свого актуального репертуару. Детальніше за посиланням.
27 березня - Міжнародний день театру
27 березня 2020
Львівська обласна державна адміністрація щиро вітає працівників театру з професійним святом – Міжнародним днем театру. Театральне мистецтво поєднує в собі практично всі види мистецтв. Театр був і є вагомим засобом впливу на становлення свідомості людини й нації. Видатний українець Микола Гоголь стверджував, що театр – це така кафедра, з якої можна багато сказати світу добра. Львівщина пишається своїми театральними колективами, які відіграють особливу роль у творенні духовності, національної культури та мистецтва. Як повідомили у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, на території області творчо працюють 9 професійних театрів. Професійні театри Львівщини: 2 - «національних» - Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С.Крушельницької, Національний академічний український драматичний театр ім. М.Заньковецької; 2 – обласного підпорядкування: Львівський академічний музично-драматичний театр ім. Ю.Дрогобича, Львівський академічний обласний театр ляльок; 5 – міського підпорядкування: Львівський академічний духовний театр «Воскресіння», Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса, Перший академічний театр для дітей та юнацтва, Львівський академічний драматичний театр ім. Лесі Українки, Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки». Щороку театри Львівщини презентують близько 3 тисяч вистав, які переглядають понад 500 тисяч глядачів. У театрах Львівщини працює близько 1,5 тис працівників. Вони гідно презентують національне сценічне мистецтво в Україні та за кордоном. Яскравими творчими виступами театри примножують мистецьку славу нашого краю. Своєю професійною діяльністю змістовно і гармонійно доповнюють та розвивають багатовікову українську культуру. Пропонуємо глядачам переглянути онлайн такі вистави: https://www.youtube.com/watch?v=PDP4rMBpv7w&feature=share - опера«Набукко» театр ім. С. Крушельницької https://www.youtube.com/watch?v=BsnY52zbE5Q&feature=share - опера «Мадам Баттерфляй» театр ім. С. Крушельницької https://www.youtube.com/watch?v=GEz6CduqBhE&feature=share - опера «Дон Карлос» театр ім. С. Крушельницької https://m.youtube.com/watch?v=FF2qzWzvtsk&feature=youtu.be - вистава «Історія коня» театр ім. М. Заньковецької https://m.youtube.com/watch?v=4GxHwGxvM1Q&feature=youtu.be - вистава «Неаполь - місто Попелюшок» театр ім. М. Заньковецької https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=pSlYXHq33pQ - вистава «Політ над гніздом зозулі» театр ім. М. Заньковецької https://m.youtube.com/watch?v=nh2FjnRvWD0 - виставк «Сватання на Гончарівці» театр ім. М. Заньковецької https://m.youtube.com/watch?v=0khylLkQHdw&fbclid=IwAR2e_lxnencxN_6m86O9ydjR5WoUYfJ3FhAeJ8EpZfK6nVoiGB02HWh-Ebs - вистава «Оскар» Перший театр Бажаємо працівникам театру здоров’я, миру й добра, плідної та успішної праці на мистецькій ниві, невичерпного натхнення, гучних оплесків, вдячних глядачів та підкорення нових творчих олімпів задля подальшого збагачення духовної скарбниці українського народу!
На Львівщині презентують виставу - притчу Луганського обласного музично-драматичного театру
8 листопада 2019
13 листопада о 19:00 год у Національному академічному українсько-драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбудеться показ вистави - іронічної притчі «Лавина» Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру. Режисером-постановником є заслужений діяч мистецтв України Володимир Московченко Сюжет вистави насичений. Лавино - небезпечне гірське селище підпорядковується суворому закону: впродовж 9 місяців на рік люди живуть «пошепки», і лише впродовж трьох місяців «на повний голос». Несподівано життя громади опиняється під загрозою: молода жінка чекає дитину. Пологи припадають якраз на час найбільшої ймовірність сходження лавини. Зазначимо, запрошення на виставу можна отримати у департаменті з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації
У Кам’янці-Бузькій святкують 400-річчя українського театру
14 вересня 2019
Сьогодні, 14 вересня, м. Кам’янка-Бузька на Львівщині розпочались святкування з нагоди 400-річчя українського театру – у місті стартував фестиваль-ярмарок «Корона Якуба». «Сьогодні свято не лише театральної родини – тих людей, які щодня творять мистецтво на сцені. Це свято України загалом, і Львівщини зокрема. 400 років тому молодий 21-річний Якуб Гаватович вперше показав світові українське мистецтво українською мовою. Це може бути прикладом для кожного із нас – незважаючи на те, ким ми є, яку професійну діяльність здійснюємо, ми повинні щодня, щохвилини любити Україну, робити все для того, щоб наша мова, наша державність були усвідомленими у світовій громаді,- наголосив під час відкриття фестивалю перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський. – Бажаю усім гостям, а тут сьогодні зібрались мешканці не лише Львівщини, а кількох регіонів України, насиченого, гарного свята творчості і нехай воно закарбується у пам’яті надовго». Цьогоріч на гостей чекає цікава програма, насичена різноманітними локаціями. Зокрема, свою діяльність презентують інтелектуальний клуб «Арт-кафе», відбудеться творча зустріч з «живою легендою», народною артисткою України, послом миру – Галиною Яблонською, колекціонером стародруків, медальєром Дмитром Пірклом. Окрім цього, в межах заходу презентують унікальну колекцію рушників, картин, стародруків минулого століття художника Олександра Охапкіна та проведуть майстер-клас із створення незвичайних вінків Кам’янеччини за участі майстрині Зої Ружин. Також гостей фестивалю чекає виступ Львівського академічного духовного театру «Воскресіння» із виставою «GLORIA», трупи театру ім. Марії Заньковецької з виставою «Наталка Полтавка», театральна хода вулицями, вогняне шоу виставка ретро-автомобілів.
Львівщина відзначить 400-річчя українського театру фестивалем «Корона Якуба»
11 вересня 2019
Цими вихідними, 14-15 вересня, у м. Кам’янка-Бузька на Львівщині відзначатимуть 400-річчя українського театру. З цієї нагоди у місті проведуть фестиваль-ярмарку «Корона Якуба». Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. Цьогоріч на гостей чекатиме цікава програма, насичена різноманітними локаціями. Зокрема свою діяльність презентують інтелектуальний клуб «Арт-кафе», відбудеться творча зустріч з «живою легендою», народною артисткою України, послом миру – Галиною Яблонською, колекціонером стародруків, медальєром - Дмитром Пірклом. Окрім цього, в межах заходу презентують унікальну колекцію рушників, картин, стародруків минулого століття художника Олександра Охапкіна та проведуть майстер-клас із створення незвичайних вінків Кам’янеччини за участі майстрині Зої Ружин. «Запрошуємо усіх долучитись до заходу, адже Кам’янка-Бузька стане справжнім давнім містом, де кожен зможе перенестись у величне 17-те століття, коли жив і творив Якуб Гаватович та показав Галичині вперше, що таке інтермедія українською мовою», - зазначила директор департаменту Мирослава Туркало. Також гостей фестивалю дивуватимуть спеціальні гості зі Львова – Львівський академічий духовний театр «Воскресіння» та їх вистава «GLORIA», театральна хода вулицями, трупа театру ім. Марії Заньковецької з виставою «Наталка Полтавка», вогняне шоу та ретро-автомобілі.
Театр опери та балету імені Соломії Крушельницької урочисто відкрив 120-ий театральний сезон
23 серпня 2019
Сьогодні, 23 серпня, у День Державного Прапора України відбулось відкриття ювілейного 120-го театрального сезону у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької. Участь у заході взяв голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський. «120 років - це блискуча дата. Адже думаю, що у кожного з нас в серці ще з дитинства є спеціальне місце для опери, театру. І сьогодні опера для нас є не менш значимою, аніж у дитинстві. Тому заохочую всіх пам’ятати, що місто Львів має надзвичайно потужний центр мистецтва і культури, приходьте сюди родинами, власним прикладом плекайте у дітей любов до прекрасного», – зазначив очільник області. Відтак, на площі перед Оперним театром відбувся святковий концерт за участю солістів опери, хору та симфонічного оркестру. Зокрема, пролунала «Карпатська рапсодія» Левка Колодуба у виконанні оркестру Львівської національної опери, пісню Пісня Наталки з опери Миколи Лисенка «Наталка Полтавка» виконала Заслужена артистка України Любов Качала.Також у межах заходу хор виконав молитву за Україну з опери Семена Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм». Окрім того, театрали поділились з присутніми своїми планами у новому театральному сезоні. Зазначимо, о 18:00 год на сцені відбудеться вистава феєрії (опери-балету) «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича. Паралельно цю виставу транслюватимуть на відеоекрані перед входом до театру, і переглянути її зможуть усі охочі.