Президент: «Ахіллесовою п’ятою» Росії є саме її агресія проти України і наша спільна, жорстка позиція здатна потужно мотивувати РФ до миру

12 квітня 2018р, Новини. Прес-служба ОДА

«Я переконаний, що «Ахіллесовою п’ятою» Росії є саме її агресія проти України. Ні Кремль, ні Путін, безумовно, не очікували такого результату. Шлях до перемоги в цій війні проти московського агресора безумовно пролягає через нашу перемогу в Україні», - підкреслив Президент Петро Порошенко на відкритті 11-го Київського Безпекового Форуму.

«Ми наблизилися до критичного моменту і здатні забезпечити дуже потужну мотивацію РФ до миру. Наша спільна і жорстка позиція щодо Росії вже приносить результати. Якщо ми і далі триматимемо цю лінію – ми повернемо і Донбас, і Крим, і при цьому збережемо життя українських військовослужбовців», - сказав Президент.

Він також наголосив: «Якщо ми і далі триматимемося цих підходів – ми забезпечимо довготривалий мир та стабільність в Європі».

Глава держави також зауважив, якщо ми вистоїмо, то вбережемо світ від кремлівської гібридної війни, яка, на жаль, будь-якого моменту може перетворитися на гарячу війну. Адже, на Сході України немає ніякого замороженого конфлікту. «У нас є військова агресія РФ проти суверенної, вільної і незалежної держави України, де Україна боронить не лише свою територіальну цілісність і свій суверенітет, вона боронить свободу і демократію всієї Європи і всього світу», - зазначив він.

Петро Порошенко навів слова відомого американського політичного діяча середини 20-го століття Бернарда Баруха: «Давайте не обманюватися – сьогодні ми у розпалі холодної війни. Наших ворогів можна знайти за кордоном та вдома. Давайте ніколи не забувати цього: наша невпевненість – це сутність їхнього успіху». За його словами, цей політик першим наважився сформулювати офіційно і відкрив очі цивілізованому світу на факт існування холодної війни.

«Сьогодні часто доводиться читати пророцтва експертів про те, що ми нібито стоїмо на порозі нової холодної війни. Хотів би вас розчарувати. Вона уже триває. І досить давно. Холодна війна в її гібридній редакції кремлівського приготування. Ця війна вже перетнула наш з вами поріг. Ця війна увійшла до наших домівок – у наше життя, у наші мережі, у наші електронні скриньки», - підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави закликав об’єднатися для того, щоб ефективно протидіяти і захистити державу в цій війні: «Немає жодного сумніву – ми маємо пробудитися і протистояти цьому злу».

Він також зауважив, що за чотири роки з часу російської агресії проти України «світ став свідком небачених досі і незбагненних для нормальної людини злочинів Кремля – і на Донбасі, і в незаконно анексованому Криму проти кримських татар і проти українців».

Петро Порошенко підкреслив, що нарешті усі збагнули і зрозуміли – боротьба України за незалежність і територіальну цілісність стосується усіх. «Це боротьба всіх тих, хто хоче жити в світі, що ґрунтується на правилах і цінностях. Це боротьба для всіх, хто не вважає, що війна є одним із способів діалогу», - додав він.

Глава держави висловив жаль з приводу того, що такий підхід продовжують сповідувати кремлівські стратеги. «В Москві не збираються приховувати, що хочуть перемогти в розв’язаній нею війні, і при цьому не будуть себе обмежувати ані методами, ані засобами. І черговим підтвердженням цьому є хімічна атака у Солсбері, яка стала для багатьох холодним душем», - сказав він, додавши, що вперше за багато десятиліть Росія цинічно і показово застосувала хімічну зброю в країні Західної Європи.

«Так само цинічно і показово вона бреше про це з найвищих трибун міжнародних організацій. Так само як і брехали, ховаючись за гаслом «их там нет» під час російської військової агресії та присутності солдатів та офіцерів російської регулярної армії на Сході моєї держави», - зауважив він.

Глава держави підкреслив: «Можливо російська брехня комусь відкрила очі і когось здивувала, але точно не нас. За останні чотири роки ми вже звикли до цього – якщо до цього взагалі можна звикнути. Я закликаю вас – давайте не обманюватися Кремлем та його отруйною пропагандою».

Ключові слова:

Президент

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook