«Маємо всі інструменти, щоб прискорити об’єднання територіальних громад», - Геннадій Зубко

13 квітня 2018р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 13 квітня, відбулась селекторна нарада з регіонами під головуванням Віце-прем’єр-міністра-Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка. Серед розглянутих питань - впровадження реформи місцевого самоврядування та державна підтримка розвитку інфраструктури об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

«Важливо, що ми практично на сьогоднішній день маємо всі інструменти для того, щоб прискорити процес об’єднання. І можливість не лише об’єднання, але й приєднання громад до вже існуючих, об’єднання навколо міст обласного значення і це той крок, який дасть можливість залучити максимальну кількість жилих територій та максимальну кількість населення України», - зазначив Геннадій Зубко.  

За його словами, реформа децентралізації вже увійшла в таку стадію, що головний критерій – вже не кількість об’єднаних громад, а якісні показники – скільки людей об’єдналось, яку територію охоплюють об’єднані громади в області. Адже більша територія дозволяє реалізувати більше інфраструктурних проектів і від цього залежить перспектива громади щодо залучення інвестицій, її конкурентоздатності.

Відтак Мінрегіон розробив рейтинг областей за формуванням спроможних територіальних громад. На рейтинг працює п’ять параметрів: кількість ОТГ, площа покриття ОТГ території області, кількість територіальних громад, що об’єднались, кількість ОТГ з чисельність менше 5 тис, відсоток охоплення області за перспективним планом.

Як наголосив Геннадій Зубко, мета, впроваджуючи реформу децентралізації і реалізовуючи проекти, не «побілити-пофарбувати» — це зміна якості надання послуг в освіті, медицині, адміністративних та безпекових послугах та додав, що порівнюючи з 2014 роком, державна підтримка на розвиток територіальних громад та розбудову їх інфраструктури у 2018 році зросла у 39 разів. І це питання підтримки інфраструктури, фінансування якої відбувається через ДФРР – освіта, охорона здоров’я, дорожня інфраструктура. Також це субвенції на соціально-економічний розвиток ОТГ, розвиток медицини у сільській місцевості, кошти на спортивну інфраструктуру і підтримку секторальної політики.

Зазначимо, що на території Львівщини функціонує 35 об’єднаних територіальних громад. Цьогоріч очікують створення ще 10.

Загалом об’єднання громад в області демонструє вражаючі результати роботи: це і щорічне 40 % зростання дохідної частини місцевих бюджетів, майже 200 млн грн капітальних вкладень та сотні реалізованих проектів, спрямованих на покращення рівня життя в населених пунктах.

Ключові слова:

ЗубкоОТГ

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook