«Зміни спрямовані на те, щоб громади були спроможними та самодостатніми», – Максим Козицький про законодавчі ініціативи щодо місцевого самоврядування

12 березня 2021р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

У Львові розпочався круглий стіл «Місцеві громади: нове законодавство – нові можливості». Його завдання – обговорити ті виклики, які сьогодні постають перед громадами в умовах реформи децентралізації.

«Маємо нагоду обговорити питання, пов’язані з подальшою реалізацією реформи децентралізації. Децентралізація продовжується, і попереду ще дуже багато роботи. Якщо торік ми завершили процес формування фундаменту децентралізації, в першу чергу громад і районів, то сьогодні перед нами стоїть завдання, як на цей фундамент вибудувати нову систему місцевої влади органи місцевого самоврядування. Друге завдання сформувати виконавчу вертикаль. А для того, щоб все це працювало, нам треба дуже швидко прийняти відповідні закони, адже і органи самоврядування, і місцеві адміністрації працюють практично по законодавству, яке вже не відповідає сьогоденню», зазначив заступник міністра розвитку громад та територій України В'ячеслав Негода.

Як наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький, реформа децентралізації покликана перш за все дати громадам ще більший ресурс для їх розвитку. Мета – вибудувати спроможні і самодостатні території.

«Торік ми перейшли до активної фази реалізації реформи децентралізації. В нашій області створено 73 громади. Дякую людям, які розуміють – це єдиний правильний, європейський шлях до розвитку країни. Так, він дуже непростий, і зараз є цілий пласт проблем, які треба вирішувати на законодавчому рівні. У парламенті працюють над змінами до ряду законів, які повинні врегулювати діяльність органів місцевого самоврядування та райдержадміністрації, інституту старост тощо. Йдеться також і про зміни щодо наповнень місцевих бюджетів – збільшення коштів, які можуть залишатися в громадах через податок на доходи фізичних осіб, врегулювання всіх питань правонаступництва майна. Землі поза межами населених пунктів також мають бути передані громадам. Бо це їхній ресурс, їхня можливість для розвитку»,  зазначив очільник області.

Та додав: «Усі ці зміни спрямовані на підвищення якості життя людей, на покращення доступності до послуг. На те, аби громади були спроможними і самодостатніми. Бо саме такі творитимуть сильну, європейську країну».

Упродовж дня в межах круглого столу працюватимуть керівники обласних рад, місцевих державних адміністрацій і органів місцевого самоврядування усіх рівнів чотирьох карпатських областей.

Ключові слова:

децентралізаціяОТГ

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook