Львівщина налагоджує співпрацю із італійською провінцією Агрідженто
17 квітня 2018р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА
Cьогодні, 17 квітня, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський зустрівся із віце-мером міста Агрідженто з міжнародних відносин Беньямо Бйонді задля налагодження двостороннього співробітництва та обговорення потенційних напрямів співпраці.
Перший заступник подякував в особі гостей уряду та народові Італії за підтримку України та ознайомив із динамікою розвитку економіки Львівщини і обсягом іноземних інвестицій в регіон.
В межах зустрічі сторони порушили питання векторів майбутньої співпраці, зокрема у сфері туризму, агропромислового комплексу, деревообробної галузі, кінематографу тощо.
«Львівщина може запропонувати чимало напрямів для співпраці, адже ми успішно реалізовуємо чимало проектів від видобувної галузі до велотуризму. Усе це свідчить про багатосторонній розвиток регіону. Окрім того, акцент, який обласна влада робить на підготовці кваліфікованих кадрів професійно-технічної освіти та розвиток науки, дозволяє стверджувати, що Львівщина має усі можливості для багатовекторної співпраці », - зазначив під час розмови Ростислав Замлинський.
Гості, окрім іншого, висловили зацікавлення у співробітництві із Львівської областю в межах спільної реалізації проектів Євросоюзу, а також закцентували увагу на розширені співпраці у сфері переробки харчових продуктів.
«Ми шукаємо нових партнерів, які би були нам близькі по духу та з якими ми могли би мати спільні точки дотику. З того, що я дізнався про Львівщину, це саме той партнер, з яким можна разом багато чого реалізувати. Приїхавши сюди, одразу стало зрозуміло, що це дуже європейський регіон, де можна багато над чим працювати та багато один одному дати», - зауважив Беньямо Бйонді.
Відтак, сторони зійшлися на думці про необхідність укладення міжнародної угоди про партнерство та організації промотурів з метою кращого вивчення потенціалу обох регіонів.
Новини за темою
Максим Козицький зустрівся із головами парламентських груп дружби України та Чехії
6 травня 2022
Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся із головами парламентських груп дружби України та Чехії. Зі сторони Чехії був присутній голова комітету безпеки та оборони Павел Жачек, зі сторони України – член бюджетного комітету Ростислав Тістик. Також участь у зустрічі взяв Почесний консул Чехії в Україні Давид Нови. В межах зустрічі погодили проведення восени Економічного форуму за участі Президента Сенату Мілоша Вистрчіла та інших поважних гостей. Також порушили питання щодо додаткової вузькоколійки та возз‘єднання європейських держав одним залізничним шляхом. «Чехи – наші побратими, які підставляють українцям дружнє плече на всіх фронтах! Дякуємо Чехії за щоденну підтримку нашої армії та співгромадян! Разом переможемо!», – зазначив Максим Козицький. Як ми уже раніше зазначали, Чехія – одна з перших країн, які від початку повномасштабної війни почали усіляко підтримувати Україну, засуджувати агресію росії на теренах нашої країни. Чехія також одна з тих країн, куди найбільше евакуйовуються українці в пошуках безпеки. Станом на кінець квітня, за словами Давіда Нови, у Чехію переїхали приблизно пів мільйона українців.
Червоний Хрест у співпраці з урядом України та Львівською ОВА скеровує вимушених переселенців на лікування в Італію
26 квітня 2022
У Львові, в одному із центрів розселення внутрішньо переміщених осіб, проводять попередній медичний огляд та скринінг осіб з-поміж ВПО, яким потрібна медична допомога. Надалі пацієнтів, у разі необхідності продовжувати лікування або забезпечення догляду, перевозять до Італії. Таку допомогу українцям надає Італійський Червоний Хрест у співпраці з урядом України та Львівською ОВА. Першочергово на лікування скеровують людей похилого віку, з інвалідністю, з психоневрологічними захворюваннями. Команда Червоного Хреста перевозить та розселяє людей у медичні заклади або заклади соціальної інфраструктури – залежно від потреб – у різних містах Італії. «Це вже втретє від початку повномасштабної війни, коли внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на Львівщині, у межах співпраці з Італійським Червоним Хрестом скеровують на лікування в Італію. Загалом на лікування до Італії поїхали вже 240 осіб. Ми збираємо інформацію з районів області про вразливі категорії осіб з числа ВПО і на підставі цієї інформації організовуємо скринінг та медичний огляд таких осіб для визначення, якої саме допомоги (лікування, постійний догляд) вони потребують», – розповіла начальниця управління соціального обслуговування населення департаменту соціального захисту ЛОВА Тетяна Медвідь. Як зазначила Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова, найважче – це евакуація людей, яких рятувальники звільнили з-під завалів будинків. «Ми дуже гарно співпрацюємо з департаментом соціального захисту ЛОВА та центром «Джерело». Ми працюємо комплексно – забезпечуємо людям догляд та харчування. Потім формуємо групу, яка їде в Італію. Група дуже важка. Туди входять люди на інвалідних візочках, люди з геріатричних інтернатів, з травмами хребта, шиї, спинного мозку – це одні з найважчих категорій. Працюємо також з тотально незрячими людьми, з тими, які мають важку форму церебрального паралічу, у яких майже відсутнє мовлення. Вкотре хочу наголосити на дуже гарній роботі департаменту соціального захисту – ви рятуєте маломобільних людей, людей з інвалідністю зі всієї України», – акцентує Тетяна Баранцова.
Італія допомагатиме українським дітям-переселенцям, які потребують лікування
2 квітня 2022
Сьогодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся із мером міста Палаццуоло (Італійська Республіка) Філіпом Москетті. Він прибув до Львова у складі ініціативної організації-карайвану з Італії «Зупиніть війну зараз», який організували приблизно сотня асоціацій, що представляють широкий спектр італійського суспільства. Започаткувала цю ініціативу Католицька асоціація Джованні ХХІІІ, до якої приєдналася велика кількість різнорідних асоціацій, починаючи від Асоціації малих міст – до Генеральної Конфедерації робітників Італії (CGIL), а також найбільша італійська профспілка та ін. Філіп Москетті ознайомив Максима Козицького з ініціативою яку він представляє і передав пропозиції щодо співпраці від Президента регіону Тоскана Еудженіо Джані, зокрема в частині прийому хворих українських дітей, які змушені покидати власні домівки через війну, на лікування разом з їхніми родинами. Зазначимо, що в Італії від початку війни знайшли прихисток і допомогу вже понад дві тисячі біженців з України.
Естонія надає освітні можливості дітям та молоді з України
11 березня 2022
Під час повномасштабного вторгнення російських військ на територію України Естонія підтримує нашу країну, надаючи освітні можливості для дітей та молоді. Про це повідомляє Кабінет Міністрів. Громадян України, які виїхали до Естонії під час війни, приймають такі заклади освіти: дитячі садки та ясла для дітей віком від 1,5 до 7 років; загальноосвітні школи з обов'язковим навчанням для здобувачів освіти віком від 7 до 17 років; старші середні школи, професійно-технічні училища, університети; заклади позашкільної освіти: школи хобі та відкриті молодіжні центри (для дітей з 7 років). Робота з молоддю також проводиться у молодіжних центрах та організаціях. Батьки можуть ознайомитися з інформацією щодо подачі документів на отримання місця в дитячому садку та школі, а також завантажити бланки заяв естонською, англійською та українською мовами за посиланням. Українським вихователям та вчителям, які прибули до Естонії, надають можливість долучатися до навчального процесу. Для отримання детальної інформації освітяни можуть звернутися на електронну адресу viktoria.melnyk@hotmail.com . Естонія робить все можливе, щоб українські діти частково продовжували навчання українською мовою. Для цього Міністерство освіти і досліджень Республіки Естонія надало можливість здобувачам освіти та педагогам користуватися українськими навчальними матеріалами, з-поміж яких: естонський розмовник українською мовою; навчальні матеріали на платформі EdTech; онлайн-ресурси для дошкільного та шкільного навчання; платформа ELIIS для організації роботи дитячих садків; платформа Triumf Health для підтримки благополуччя дітей та захисту їхнього психічного здоров'я; школа Edumus для дистанційного навчання, доступна для біженців з України; платформа Schoolaby для управління навчальним процесом у школі. На допомогу учням працює репетиторська платформа Mentornaut, яка об’єднує українських студентів і вчителів. Для подання заявок на навчання у естонських університетах українські студенти можуть скористатися системою Dream Apply. Додатково: Важливі контакти української громади в Естонії Конгрес естонських українців ukr.est.congress@gmail.com +372 5232275 Український Культурний Центр +372 56502572 labora.tallinn@gmail.com Асоціація українських організацій в Естонії info@ukraine.ee ukrainaoae@gmail.com +372 55659763
Італія готова допомогти з поселенням дітей з особливими потребами: посол Республіки Італія під час зустрічі з Максимом Козицьким
6 березня 2022
Ситуацію в Україні у час війни, можливості допомоги та підтримки з боку іноземних партнерів обговорили сьогодні під час зустрічі начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Італія в Україні П’єр Франческо Дзадзо. Як зазначив пан Посол, італійці завжди були за мир, тому вони шоковані діями росії. Італія готова допомогти Україні. Особливо у наданні безпечного місця перебування для українських дітей, які мають особливі потреби – дітей-сиріт, дітей з орфанними захворюваннями та онкохворих дітей. «Італійці розуміють, що відбувається – росія змінила все за кілька днів», - наголосив П’єр Франческо Дзадзо. Максим Козицький розповів італійській делегації, що на Львівщині зараз зосередили гуманітарний хаб, звідки розвозять гуманітарну допомогу в інші області України. За минулу добу відправили 400 т такої допомоги. Окрім того, він наголосив, що перед Львівщиною постала гостра потреба у забезпеченні мешканців та переселенців області інсуліном. «Від початку війни через Львівщину пройшли близько 350 тисяч людей, 80 тисяч з них залишилися тут. Серед цих людей, є ті, хто постійно потребують введення інсуліну. У мирний час держава забезпечувала інсуліном за територіальним принципом, люди могли безкоштовно отримати його в аптеках. Запасів Львівщини вистачить на два тижні, тому потреба в інсуліні в нашій області є дуже велика», - зазначив Максим Козицький. “Наше головне завдання - допомогти, першочергово, продуктами мешканцям областей, де тривають бойові дії. І ми вдячні італійцям за безперервну підтримку з постачанням на Львівщину гуманітарної допомоги, у тому числі, продуктів харчування”, - наголосив начальник Львівської ОВА. До слова, італійський уряд виділив 10 мільйонів євро на зміцнення об'єктів для біженців, збільшивши місткість своїх центрів гостинності до 16 000 місць. Окрім того, за розпорядження уряду в Італії заснували фонд у розмірі 500 000 євро, який дозволить українським студентам, дослідникам та викладачам продовжити свою роботу в італійських університетах та мистецьких інститутах. Нагадаємо, сьогодні Максим Козицький зустрівся також з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні. Більше достовірної інформації про стан справ на Львівщині читайте на телеграм-каналі начальника Львівської ОВА Максима Козицького.
Оновлено: Італія, Румунія та Австралія нададуть Україні боєприпаси, військову техніку та фінансову підтримку
27 лютого 2022
Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо повідомив про підписання резолюції про негайну виплату 110 мільйонів євро уряду України. Про це Ді Майо повідомив у Twitter у неділю – пише «Європейська правда». "Я сказав своєму колезі Дмитру Кулебі, що щойно підписав резолюцію про негайну виплату 110 мільйонів євро уряду Києва як конкретне вираження солідарності Італії та підтримки народу, з яким у нас братські стосунки", - зазначив Ді Майо у Twitter. Окрім того, як інформує Генштаб ЗСУ, уряд Румунії вирішив відправити в Україну боєприпаси та військову техніку, а також висловив готовність прийняти поранених з сусідньої країни. Речник Уряду Румунії Дан Кербунару повідомив, що окрім боєприпасів та військової техніки (бронежилети, каски), Румунія також допоможе Україні паливом та другим траншем медичного обладнання та медикаментів на понад 3 млн євро. Уряд Румунії також висловив готовність прийняти поранених українців у військових госпіталях. Оновлено: у свою чергу Австралія надала Україні летальну військову допомогу у боротьбі з вторгненням російських військ. Нагадаємо, Володимир Зеленський розповів, що на підтримку України сформували потужну міжнародну антивоєнну коаліцію.
«Для України дуже важливо швидко і якісно модернізувати українсько-польське прикордоння», - Максим Козицький
12 жовтня 2021
Сьогодні стартує засідання Комісії з питань транскордонного співробітництва українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва. Учасників засідання привітав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. “В межах прикордонних регіонів ми крок за кроком продовжуємо нарощувати співпрацю в економічній, освітній, культурній, екологічній та інших сферах, а також маємо унікальну можливість приміряти Європейський досвід на себе і взяти з нього найкраще. Цьогоріч спільними зусиллями на території Польщі було закладено наріжний камінь, що дав старт початку будівництва нового пункту пропуску «Нижанковичі-Мальховичі», що в котрий раз продемонструвало, що Республіка Польща – наш надійний партнер. За кошти польського кредиту модернізуємо три пункти пропуску: «Шегині-Медика», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне», а також під’їзну інфраструктуру до існуючих пунктів пропуску, що в свою чергу не тільки розширить пропускну спроможність, але й суттєво покращить умови для всіх подорожувальників. Для України дуже важливо швидко і якісно модернізувати українсько-польське прикордоння”, – зазначив очільник області. Також він додав, що засідання Комісії з питань транскордонного співробітництва – це свого роду підвалини,за допомогою яких ми зможемо і надалі розвивати ефективну співпрацю та відстоювати спільні традиції разом з європейськими країнами, зокрема, у прикордонних регіонах. "Дозвольте висловити подяку Вельмишановній пані Воєводі та польським колегам за ті прагнення та цілеспрямованість у неухильних позиціях Польщі щодо українського народу. Позиції Польщі підтверджують її відданість єдності, територіальної цілісності та суверенітету України. Глибоко переконаний, що сьогоднішня зустріч буде плідною та конструктивною та виведе наші двосторонні взаємини на якісно новий рівень", - зазначив Максим Козицький. Під час комісії відбудеться низка секцій, під час яких говоритимуть про стан функціонування існуючих міжнародних автомобільних пунктів пропуску та під’їзної інфраструктури до них, розвиток нового проєкту транснаціонального транспортного коридору «Гданськ – Одеса». Окрема панель буде присвячена Перспективам розвитку мережі залізничних сполучень, зокрема: Хирів – Загуж та Нижанковичі - Перемишль. Як зазначила співголова комісії воєвода Підкарпатський Ева Леніарт на транскордонне співробітництво потрібно дивитись з різних аспектів, ключовий з яких - безпека. Важливо налагоджувати співпрацю у сфері безпеки мешканців обох країн. Воєвода Підкарпатський подякувала Україні та зокрема Львівщині за співпрацю. «Я бачу великі можливості для багатосторонньої співпраці між нашими країнами, зі свого боку ми робитимемо усе, щоб ці проекти, про які говоритимемо сьогодні, спільно реалізували», - наголосила Ева Леніарт. Також присутні обговорять співпрацю санітарно - епідеміологічних служб, зокрема в умовах пандемії та співробітництво дипломатичних установ у форс мажорних обставинах в наданні підтримки громадянам обох країн. Серед учасників засідання Комісії - заступники голови Львівської ОДА Андрій Годик та Юрій Бучко. Вони візьмуть участь у тематичиних обговореннях.
У Львові відкрили мультимедійну виставку "Kyiv Review" італійського фотографа Енцо Дель’Аква
5 серпня 2021
Майже дві сотні фотокадрів, представлених у вигляді світлин та музичних слайд-шоу у своєрідних коридорах-переходах, та три відеозали складають маршрут виставки, а музичний супровід та лаконічні підписи чотирма мовами (італійській, українській, англійській, російській) доповнюють його. Таку мультимедійну виставку відкрили сьогодні у Львівській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва ім. Романа Іваничука. На відкриття виставки завітав начальник відділу культурно-просвітницької роботи та навчальних закладів департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Ілля Стефанко: «Приємно, що італійський митець Енцо Дель’Аква відвідав нашу країну. А ще приємніше, що такий проєкт експонується саме у Львівській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва ім. Романа Іваничука – установі, якою ми дуже пишаємося. Коли споглядаєш фотороботи Енцо Дель’Аква, то розумієш, як по-особливому він бачить Україну. У кожній світлині глибокий зміст. А нам, українцям, іноді корисно глянути на себе з боку". Чергування кольорових та чорно-білих знімків підсилює відчуття і залучає до сенсорної подорожі між музикою, рухомими екранами та відео. Музичні твори італійських та американських митців, створені між 70-ми та 80-ми роками 1900-х років, доповнюють виставку, супроводжуючи фотографії так, ніби були написані саме для того, щоб бути титрами до них, щоб підкреслити неймовірну схожість молодої української нації із ситуацією в Західний Європі і особливо в Італії того періоду. “Kyiv review” вирізняється з усієї панорами фотовиставок своєю незвичайністю та залученістю глядача, реалізуючи класичну фотопрезентацію за допомогою аудіовізуальних інструментів, які наближають її до сучасних мультимедіа. Про автора Енцо Делл’Акква народився в Мілані в 1966 році. Позаштатний фотограф, що працює в царині мистецтва вже багато років. Його світлини були виставлені на найпрестижніших міжнародних виставках, присвячених сучасному мистецтву, включаючи Armory Artweeks New York, Basel Art та Basel Art Miami та багатьох інших, у таких мистецьких центрах – Лондон, Париж, Барселона, Брюгге, Мілан, Венеція, Болонья, Рим і Палермо. З 2019 року він співпрацює з асоціацією "Ucraina Più – Milano APS" у Мілані із метою сприяння приверненню уваги до ініціатив українсько-італійської громади. Асоціація, що базується в Мілані, зобов'язана своїм народженням групі українських жінок, координованій Іриною Луць, та співпрацює з різними українськими асоціаціями та структурами по всьому світу. Відвідати виставку можна протягом 5–28 серпня. Виставка діє за підтримки муніципалітету міста Мілану, Генерального Консульства України в Мілані, Управління туризму та промоції КМДА та культурної асоціації Україна Плюс-Мілан.
Поглиблення економічної та культурної співпраці: Максим Козицький зустрівся з П’єром Франческо Дзадзо
23 липня 2021
Сьогодні, 23 липня, голова Львівської ОДА Максим Козицький зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Італія в Україні П’єром Франческо Дзадзо. Він із робочим візитом перебуває на Львівщині. «Присутність українців в Італії дуже значна. Лише офіційно зареєстрована діаспора має понад 200 тис осіб, незареєстрованих ще більше. Що стосується двосторонніх відносин, то у нас чудові відносини на політичному рівні. Як країна- член «Великої сімки» ми з великою увагою стежимо за всіма подіями, які відбуваються, зокрема за тими кроками якими Україна наближається до Європи. І звичайно дуже важливо, щоб ті реформи були доведені до завершення. Що стосується відносин економічних і торгових, то тут ми бачимо великий потенціал», - розповів П’єр Франческо Дзадзо. Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Італія в Україні зазначив, що Італія зацікавлена показувати італійському бізнесу можливості не лише в столиці, але й у регіонах України. «Сьогодні ми тут для того, щоб зрозуміти, які сектори найбільш зацікавлені у співпраці»,- додав гість. Акцент на поглибленні співпраці саме в економічній сфері зробив і очільник області. «Ми зацікавлені у співпраці в таких галузях, як АПК, легка промисловість, меблеве виробництво, деревообробка, машинобудування, бурова техніка, ІТ-галузь, фармацевтика»,- зазначив Максим Козицький. Також очільник області вручив гостю Експортний каталог, в якому представлені виробники Львівщини, які мають значний потенціал до експорту та запросив Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Італія в Україні до участі у XX Міжнародному економічному форумі, який планують провести у вересні цього року. «Це буде хороша платформа для налагодження співпраці між бізнес-середовищами», - наголосив Максим Козицький. Поспілкувались і про перебіг реформи децентралізації, повноваження громад та залучення інвестицій на території. Також в межах зустрічі обговорили культурну співпрацю. Зазначимо, що Львівщина є першою областю в Україні, де утворена Рада кінематографу. Окрім цього, саме на території Львівщини знаходиться 14% всього державного фонду музеїв України. Відтак, як кінематограф, музейна справа, музичне мистецтво – все це потенційні напрямки до співпраці. Додамо, що в межах візиту на Львівщину Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Італія в Україні також відвідає університет імені Івана Франка.
Кабінет Міністрів схвалив проєкт угоди з урядом Угорщини щодо взаємного визнання документів про освіту та наукові ступені
22 липня 2021
Уряд схвалив проєкт Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорщини про взаємне визнання документів про освіту та наукові ступені. Відповідне рішення було ухвалено під час засідання Уряду 21 липня 2021 року. Рішення створює правові підстави для подальшого підписання угоди та забезпечення її практичної реалізації. Взаємне визнання документів про освіту і наукові ступені сприятиме продовженню освіти або професійній діяльності громадян України в Угорщині та громадян Угорщини – в Україні. Нагадаємо, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет на чолі делегації ректорів українських закладів вищої освіти розпочав робочий візит до м. Тбілісі (Грузія).
Розвиток ІТ-сфери, туризму, інвестиції в індустріальні парки: Максим Козицький зустрівся із турецькими бізнесменами
28 травня 2021
Сьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зустрівся з представниками Міжнародної асоціації українських та турецьких бізнесменів (TUID). Очільник області привітав гостей і наголосив, що Львівщина відкрита для співпраці у різних галузях. “Досвід співпраці області з турецькими компаніями має досить позитивні результати. Турецькі компанії розбудовують дорожню інфраструктуру в області, а завдяки турецьким авіалініям розвивається сфера туризму”, - зазначив Максим Козицький. Сторони обговорили співпрацю у розвитку ІТ-сфері на Львівщині. “Наш регіон славиться стрімкими темпами розвитку ІТ-сектору. Станом на сьогодні в ІТ індустрії зайнято близько 20 тисяч працівників, 90% з яких надають аутсорсингові послуги. Щорічно ВНЗ Львівщини випускають в середньому 4 тисячі спеціалістів відповідної галузі. Щорічно зайнятість у ІТ індустрії збільшується на 25-30%”, - підкреслив очільник Львівщини. Турецькі партнери висловили зацікавлення в тому, щоб сфера процвітала. З цією метою планують організувати у Львові турецько-український ІТ-форум. Наступний етап співпраці - розвиток індустріальних парків. За словами Максима Козицького, зараз у Львівській області їх налічується 8 та ще 3 є на етапі формування. Турецькі бізнесмени розглядають наш регіон як платформу для інвестування в ці об’єкти. Щодо розвитку освітньої галузі, турецькі бізнесмени зазначили, що Львівщина славиться провідними вищими навчальними закладами, які випускають кваліфікованих фахівців. Під час зустрічі висловили ідею організувати в майбутньому програму обміну студентами між Україною та Туреччиною. “Безумовно, Львівська область має великий потенціал для економічного розвитку. Ми відкриті та готові до співпраці у різноманітних галузях. Дякую шановним гостям за зустріч і бажаю нам успішно реалізувати усі плани”, - наголосив голова Львівської ОДА. Максим Козицьккий запросив партнерів відвідати вересневий Форум медичного туризму у Львові та Міжнародний економічний форум, що відбудеться у кінці жовтня. Ілона Орнат
Львівщина співпрацюватиме із Чернігівщиною у галузях туризму, культури, АПК
22 травня 2021
Сьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький із очільницею Чернігівської облдержадміністрації Анною Коваленко підписали Меморандум про співпрацю між областями у різних галузях. Під час зустрічі Анна Коваленко відзначила високий рівень розвитку туристичної галузі на Львівщині, зокрема щодо промоції малих міст. Вона наголосила, що Чернігівщина хоче перейняти досвід у цьому напрямі. “Львівській туристичний кластер – це модель для всіх інших областей України. Наша мета у туристичній сфері – стати другим Львовом як напрямок туризму вихідного дня для киян та мешканців інших міст України. Це має стати стимулом для розвитку малого бізнесу та розвитку туристичної інфраструктури в нашій області”, - зазначила голова Чернігівської ОДА. Максим Козицький зазначив, що Львівська область славиться відомими курортними центрами – Моршин, Трускавець, Східниця. “Ми готові приймати на реабілітацію та оздоровлення до санаторно-курортних закладів регіону відпочивальників із Чернігівщини”, - зазначив Максим Козицький. Сторони домовились співпрацювати у агропромисловому секторі. Зокрема, запланували візити бізнес - делегацій в області для обміну кращими практиками. Також запланували організацію спільних виставкових проєктів, які б популяризували регіони України.