Уряд затвердив створення на Львівщині єдиного в Україні госпітального округу на всю область
У межах Львівської області буде один госпітальний округ, який покриватиме усю область. Таку пропозицію Львівської ОДА затвердив Кабінет Міністрів України.
Відтак, Кабмін своїм Розпорядженням від 11 квітня 2018 р. № 240-р підтримав пропозицію Львівської обласної державної адміністрації і затвердив склад єдиного госпітального округу в межах адміністративної території Львівської області.
«Для області – це унікальний шанс створити єдиний медичний простір з оптимальною мережею стаціонарної медичної допомоги та ефективним управлінням нею. Формування госпітального округу буде сприяти гармонійному партнерству і співробітництву між міськими, районними радами та радами ОТГ у сфері охорони здоров’я. Ми усвідомлюємо і надзвичайно велику відповідальність, яку беремо на себе. Львівщина стала єдиним в Україні регіоном, який формує госпітальний округ в межах адміністративної території області. Маємо дуже багато непомітної і складної роботи попереду. Але переконана, що спільними зусиллями ми зробимо велику справу. Дякую усім, хто підтримав ініціативу департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА – поважним посадовцям, хто ризикнув і погодив усі документи і рішення, давши зелену дорогу експерименту, зокрема Президенту України Петру Порошенку, який після зустрічі у Львові з медиками підтримав нашу ініціативу. Окрема подяка Прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману та керівництву міністерства охорони здоров'я», - прокоментувала рішення Кабміну директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.
Новини за темою
Госпітальна рада схвалила План розвитку госпітального округу Львівщини
3 грудня 2021
Члени госпітальної ради схвалили План розвитку госпітального округу Львівщини. Це дозволить сформувати спроможну мережу закладів охорони здоров’я, здатної забезпечувати надання якісної, комплексної, безперервної і орієнтованої на пацієнта медичної допомоги, оптимізувати маршрут пацієнта, щоб він якнайшвидше міг потрапити до того закладу охорони здоров’я, який може надати необхідну медичну допомогу, а також підвищити ефективність використання існуючих ресурсів для того, щоб досягти відповідних стратегічних цілей. Розробив і подав План на розгляд госпітальної ради – департамент охорони здоров’я за підтримки «USAID». «Ми спільно з громадами повинні мати концептуальне бачення. Спрямовувати бюджетні кошти слід на ті цілі, які зможуть показати найкращий результат для відповідної медичної установи. Завжди наголошуємо головам громад, щоб вони скурпульозно підходили до питання формування фінансово-планових показників і закладали кошти на підтримку і розвиток медичних закладів. Створення ефективної госпітальної мережі дозволить ефективніше виконувати цю функцію», - зазначив профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Як пояснив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, у складі госпітального округу пропонують створити сім медичних кластерів – у межах нових утворених районів. У кожному медичному кластері передбачається функціонування кластерної лікарні, на базі якої надається спеціалізована медична допомога мешканцям новоутвореного району. Задля концентрації окремих видів спеціалізованої та всієї високоспеціалізованої медичної допомоги доцільно поділити область на території більші за кластери – три хаби (Північний, Південний, Центральний). Окрім того, у госпітальному окрузі передбачається наявність закладів охорони здоров’я, що надають спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу населенню всієї області – так звані надкластерні лікарні. Таким чином: у 6-ти надкластерних лікарнях будуть доступними понад 20 сервісів (педіатрія, різні види хірургії, кардіологія тощо); у 7-ми кластерних лікарнях – не менше 13 сервісів; у 18-ти загальних – 6-11 сервісів; у лікарнях громад – 3 сервіси. “Напрацювання плану розвитку госпітального округу було одним із пріоритетних завдань департаменту охорони здоров’я у 2021 році”, - зазначив Орест Чемерис. «Затвердження Плану розвитку госпітального округу - це важливий крок, від якого стартуватимуть відповідні проєкти рішень щодо змін в частині тих чи інших закладів», - додав Іван Собко.
Для госпітального округу Львівської області розроблять план спроможної мережі
13 серпня 2021
Фінальну частину проєкту USAID "Підтримка реформи охорони здоров'я" щодо розробки плану спроможної мережі госпітального округу Львівської області обговорили сьогодні у Центрі громадського здоров’я. Проєкт USAID стартував на Львівщині у 2018 році. Завдяки консультаціям, організованим проектом, учасники мали змогу краще уявити та оцінити новий потенціал закладів охорони здоров’я під час реформування. Зокрема, на зустрічах відбувався обмін корисною інформацією стосовно успішного укладання контрактів з надання фінансованих державою медичних послуг, обговорення оновлення та перспектив розвитку закладів. Проект допоміг забезпечити успішне впровадження Програми медичних гарантій. Відтак, керівники закладів охорони здоров’я Львівщини отримали нові знання та ресурси для модернізації своїх закладів та підвищити надання якісної медичної допомоги. Наразі проєкт завершує свою роботу на Львівщині. За результатами його діяльності департамент охорони здоров'я Львівської ОДА розробить плани розвитку госпітального округу області, який розглянуть Госпітальна рада, постійна депутатська комісія з питань охорони здоров'я і материнства, і пізніше - сесія обласної ради. Нагадаємо, метою Проекту є підтримка прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоров’я, яка здатна задовольняти потреби населення України. Сприяння реформуванню сектору охорони здоров’я, підвищення прозорості та боротьба з корупцією знизить рівень неофіційних платежів та покращить доступ до якісних послуг, що ґрунтуються на доказовій медицині.
«USAID» надасть фахову допомогу у напрацюванні стратегії розвитку медицини Львівщини
29 Червня 2021
На зустрічі з представниками «USAID», незалежного агентства федерального уряду США, у Львівській обласній адміністрації обговорили основні напрямки розвитку охорони здоров’я Львівщини на найближчі кілька місяців. Зокрема, план розвитку госпітального округу області та повноваження госпітальної ради. «Принциповим для нас є те, що медицина має бути кваліфікована, якісна і професійна. Ми завершили реформу первинної медичної допомоги, вона себе якісно зарекомендувала і показала результат – оновлення автотранспорту, медобладнання, висока заробітна плата сімейних лікарів. Звичайно, ми вимагаємо відповідальності, але, на жаль, зараз відсутні чіткі зрозумілі показники, за якими можна простежити ефективність роботи сімейного лікаря і притягнути його до відповідальності за неефективні дії. Місцева і обласна влади на разі не мають повноважень приймати ті чи інші управлінські рішення у цих питаннях», - розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Він також зазначив, що на даному етапі реалізації реформи охорони здоров’я в Україні, питанням номер один є створення ефективної спроможної бюджетної мережі медзакладів. І підтвердженням цьому є Указ Президента про заходи щодо підвищення конкурентоспроможності закладів охорони здоров’я та забезпечення додаткових гарантій для медичних працівників. «Від імені Львівської ОДА скеруємо листа до Кабміну з пропозицією внести зміни до типового положення про госпітальну раду з метою надання їй повноважень впливати на рішення закладів охорони здоров’я та місцевої влади. Госпітальна рада повинна мати ці повноваження. Оскільки зараз вона має суто рекомендаційний характер. Повноваження ж дозволять впливати на кадрову політику та визначати основні напрямки стратегії розвитку медичних установ, які будуть обов’язковими, а не рекомендаційними», - підсумував Іван Собко. Директор відділу з програм охорони здоров’я USAID Бен Зіннер зазначив, що в уряді США відзначають на скільки швидко відбуваються зміни в охороні здоров’я України за останні три роки, і, зокрема, Львівщина є лідером по впровадженню реформи. «Госпітальний округ – це система усіх медичних закладів області, починаючи від дев’яти опорних закладів охорони здоров’я до лікарень у районах. І на даному етапі співпраці з «USAID» триває розробка стратегії розвитку госпітального округу Львівської області», - зазначив Іван Собко.
«Онкопревенція»: торік для області закупили обладнання на 10 млн доларів
13 лютого 2019
Завдяки співпраці зі Світовим банком в області реалізують субпроект «Онкопревенція». На потреби Львівщини закупили унікальне медичне обладнання для обстеження онкопатологій на загальну суму 10 мільйонів доларів. Про це повідомила сьогодні під час звіту директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак. “Діагностика на цьому обладнанні для мешканців Львівщини безкоштовна”, - зазначила Ірина Микичак. Щодо інших, не менш важливих для медичної галузі досягнень: в області створили 6 міжрайонних скринінгових центрів.
“Львівщина - лідер щодо кількості укладених договорів з НСЗУ”, - Ірина Микичак
13 лютого 2019
99 медичних заклади Львівщини уклали договори з Національною Службою здоров’я України. Про це повідомила сьогодні під час звіту директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак. “Підписання угод завершилось 20 грудня минулого року. Ми активно долучились до реформи і Львівщина стала беззаперечним лідером, це 99 закладів, на другому місці після нас Дніпропетровська область”, - зазначила Ірина Микичак. Також вона зазначила. що торік 23 обласні заклади охорони здоров'я перетворили у комунальні некомерційні підприємства, зокрема "Львівський обласний спеціалізований центр радіаційного захисту населення" та "Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр" є одними з перших в Україні серед установ третинного рівня надання медичної допомоги, що уклали договори з Національною службою здоров'я України”.
“Впродовж року плануємо завершити будівництво 43 амбулаторій”,-Ірина Микичак
13 лютого 2019
Станом на сьогодні в області триває будівництво 19 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, загалом планують збудувати 43 медичні заклади. Про це повідомила сьогодні під час звіту директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак. “Ми отримали з державного бюджету 377 млн гривень на будівництво нових амбулаторій. Окрім будівництво 43 амбулаторій, ще плануємо приблизно 66 амбулаторій дооснастити комплектом медичного обладнання. Транспорт для нових амбулаторій вже закуплений, щоб сімейний лікар міг працювати”,– зазначила Ірина Микичак. Амбулаторії загальної практики сімейної медицини – ультрасучасні заклади, які збудують за уніфікованими проектами. Будівництво сільських амбулаторій відбуватиметься таким чином, щоб охопити всю територію Львівської області, а відтак кожен мешканець зможе отримати необхідну медичну допомогу. Будівництво нових та реконструкція сільських амбулаторій – це ініціатива Президента України Петра Порошенка.
10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров’я
10 жовтня 2018
10 жовтня, починаючи з 1992 року відзначають Всесвітній день психічного здоров’я. Цей день було засновано з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я. Тема Всесвітнього дня психічного здоров’я у 2018 році – "Молоді люди та психічне здоров’я в сучасному світі, що змінюється". Проблематику цьогорічної теми вирішено зосередити на особах віком 14-28 років. Заходи Дня покликані розповісти про проблеми молоді, розглянути дослідження, ідеї та програми, здатні допомогти наступним поколінням бути сильними та стійкими перед труднощами та змінами в житті, оскільки сьогодні молодь стикається з постійними стресами та проблемами, що трапляються як в особистому житті, так і в навколишньому світі. За визначенням ВООЗ, психічне здоров’я – це стан душевного благополуччя, яке дає кожній людині можливість реалізувати власний потенціал, долати звичайні життєві стреси, плідно працювати. Порушення душевного благополуччя, душевної рівноваги може спричинити розлади психіки та поведінки. Психічне здоров'я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних стосунків і здатності кожної окремої людини зробити внесок в життя суспільства. Фізичне здоров'я фактично неможливе без психічного здоров'я. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожен четвертий-п’ятий мешканець Землі страждає на ті чи інші психічні розлади, а кожен другий має ризик захворіти протягом життя. Більшість з них (52%) – це особи з пограничними психічними розладами. Приблизно у 20% дітей і підлітків у світі спостерігаються психічні розлади, приблизно половина з яких починається у віці до 14 років. Загалом, психоневрологічна патологія є однією з провідних причин інвалідизації серед молоді у світі. Як повідомив головний експерт департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації з психіатрії Юрій Закаль, станом на початок 2018 року у Львівській області на обліку перебуває 62607 пацієнтів з психічними захворюваннями, зокрема, 13374 дітей та 49233 дорослих. З них хворих на шизофренію - 9484 особи, пацієнтів з афективними розладами – 4300, пацієнтів з органічними, включно з симптоматичними, розладами психіки і поведінки – 14616 осіб.
Трансформація системи охорони здоров'я: львівські медики працюють у Літній школі
19 Червня 2018
Львівські медики беруть участь у проекті "Літня школа 2018. Трансформація системи охорони здоров'я: Східна Європа", яка цього року відбувається у м. Чернігові з 17-22 червня. Львівщину представляють директор департаменту охорони здоров'я Ірина Микичак, головний лікар Львівської обласної дитячої клінічної лікарні "ОХМАТДИТ" Мар'яна Возниця, директор та головний бухгалтер КП "ЦПМСД" м. Червоноград Анна Ярмола та Ольга Курчаба, головний лікар та заступник з медичної частини Радехівської ЦРЛ Василь Грушецький та Павло Конопка. Так, Ірина Микичак взяла участь у панельні дискусії "Лідерство у реформі охорони здоров'я". Мар'яна Возниця, будучи спікером в комунікативній секції, виступила із презентацією "Через кризу до зірок". Упродовж тижня слухачі Літньої школи вивчатимуть стратегію, економіку, менеджмент та комунікації в охороні здоров'я. Школа підтримує довгоочікувані зміни в системі охорони здоров’я України, надаючи платформу для спілкування для найвмотивованіших фахівців. Літню школу проводять Школа охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія», Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Швейцарський інститут тропічної медицини та громадського здоров’я. До Школи залучені провідні національні та міжнародні експерти, а теми і формат дискусій щороку змінюються, щоби якомога ефективніше відповідати вимогам часу і запитам учасників. Після ухвали законів, що дали старт трансформації охорони здоров’я у жовтні 2017 року, учасники Літньої школи здобувають інструменти, як працювати в нових умовах.
На Львівщині відбудуться "Дні Ізраїльської медицини"
31 травня 2018
У межах співпраці Львівської ОДА з «Об’єднанням іудейських релігійних організацій України», Департамент охорони здоров’я запрошує 6-7 червня на «Дні Ізраїльської медицини на Львівщині». Делегація лікарів з Ізраїлю на чолі з Павлом Фельдблюмом - головою Наглядової ради «Об’єднання іудейських релігійних організацій України» проведе безкоштовний прийом та діагностику захворювань в лікарнях Львівської області. Також відбудуться семінари та обговорення за напрямками діяльності ізраїльських лікарів. 6 червня з 10:00 до 13:00 год д-р Арсен Шпігельман (ортопед-спінальний хірург), д-р Ольга Ворнікова (клінічний онколог), д-р Анатолій Ракіер (нейрохірург-невропатолог), д-р Ілья Лахман (фізіотерапевт) проведуть спільний прийом пацієнтів в закладах охорони здоров’я: - Комунальна міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги (нейрохірург та реабілітолог) - м Львів, вул. І.Миколайчука, 9 - Львівський обласний госпіталь інвалідів війн та репресованих ім. Ю.Липи (спінальний хірург) - м. Львів-Винники, вул. В. Івасюка, 31 - Львівський державний онкологічний регіональний лікувально- діагностичний (клінічний онколог) - м. Львів, вул. Гашека 2-а - 7 червня делегація лікарів буде працювати в м.Дрогобич, де спільно з місцевими фахівцями буде проведено прийом пацієнтів та навчальні лекції для лікарів Дрогобичини.
З нагоди відкриття Львівського медичного форуму відбулась Колегія департаменту охорони здоров’я
17 квітня 2018
Сьогодні, 17 квітня, розпочав роботу Львівський медичний форум під час якого відбувається XXІV медична виставка ГалМЕД. Заходи проводяться за підтримки Міністерства охорони здоров'я України та департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації. Після офіційного відкриття форуму відбулось планове засідання колегії департаменту охорони здоров’я. Подяки за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та активну громадянську позицію від голови облдержадміністрації отримали головний лікар Самбірської ЦРЛ Юрій Войтів, в.о.головний лікар ЛРФПКЛДЦ Любомир Рак та лікар-фтизіатр ЛРФПКЛДЦ Володимир Новосільський. «Колегія і цьогорічна виставка присвячені змінам в галузі охорони здоров’я, а саме новим взаємостосункам лікарів та пацієнтів. Ми маємо бути найбільш орієнтованими в змінах та стати їх рушійною силою», - зазначив т.в.о. заступника директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько. Керівник медичних програм благодійного фонду «Карітас Україна» Юрій Наконечний запросив усіх присутніх на конференцію «Що необхідно знати головному лікарю в умовах реформування». «Адже існує багато нюансів у впровадженні реформи, які необхідно обговорити та виправити, не нехтуючи громадською думкою». З першою в Україні хмарною платформою передачі даних обстежень для сільської місцевості IDIS Medical Cloud ознайомив заступник директора ТОВ «HMT» Дмитро Дейнеко. Зокрема, з домашнім телеконсультуванням, можливостями застосуваннями системи IDIS Medical Cloud, ключовими перевагами використання хмарних платформ та очікувані результати. Форум продовжився розширеною конференцією «Сучасна онкологія в еру скринінгових програм». Нагадаємо, що Львівський медичний форум триватиме 17-19 квітня. У межах Форуму відбудеться ряд науково-практичних конференцій, лекторіїв, майстер-класів та практичних демонстрацій за участю провідних спеціалістів та відомих фірм-виробників галузі.
Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА звітує про виконану роботу
25 січня 2018
У Львівській ОДА тривають публічні звіти департаментів про результати роботи за 2017 рік. Зокрема, сьогодні, 25 січня, про проведену роботу прозвітувала директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак. Звіт охопив основні напрями діяльності департаменту, серед яких: розвиток сільської медицини, реформування первинної медичної допомоги, оптимізація стаціонарної медичної допомоги вторинного і третинного рівня, розвиток екстренної медичної допомоги, охорона материнства і дитинства. Окрім того, представили також плани департаменту на 2018 рік, серед яких: оптимізація закладів охорони здоров’я, зміцнення сільської медицини, продовження реалізації Проекту Світового Банку та інших проектів міжнародної технічної допомоги, програми Уряду “Доступні ліки”, “е-Health”, а також реалізація обласної «Комплексної програми надання медичної допомоги мешканцям Львівської області на 2018-2020 роки”.