Формат АТО зруйнував плани Росії в Україні – Президент

2 травня 2018р, Новини. Прес-служба ОДА

Президент Петро Порошенко під час наради із військовим керівництвом  щодо початку операції Об’єднаних сил наголосив, що формат проведення антитерористичної операції зруйнував плани Росії в Україні.

«До сьогоднішнього дня, до 30 квітня 2018 року, основним інструментом для відсічі агресії РФ у нас в Україні була широкомасштабна антитерористична операція», - наголосив Глава держави. Він зауважив, що формат АТО в 2014 році був розроблений та введений тодішнім керівництвом країни для забезпечення ефективної координації дій всього сектора оборони і безпеки в режимі відсутності відповідного законодавчого забезпечення, достатніх сил армії та ЗСУ для відсічі агресору. В той же час, запровадження АТО дозволило в короткі терміни привести у відповідний бойовий стан всі наявні можливості сектору оборони і безпеки, а також дало можливість провести президентські, парламентські та місцеві вибори в 2015 році.

«Цей формат зруйнував плани РФ. Одним із ключових елементів гібридної війни було те, щоб не визнавати нову українську владу і намагатися нав’язати світові формат, що в Україні відбувся державний заколот, який не був підтриманий народом. Одразу ж, з перших днів плани РФ були зруйновані, забезпечено вільне волевиявлення громадян і проведення демократичним шляхом всіх необхідних державних процедур», - наголосив Глава держави.

За словами Петра Порошенка, за чотири роки АТО завдяки загальнонаціональній солідарності, мужності та патріотизму українців зробила і виконала поставлені завдання.

Президент нагадав, що під час незаконної анексії Криму і агресії Росії на Донбасі українські Збройні Сили фактично вступали в бій з коліс – особовий склад не мав речового, медичного, харчового і бойового забезпечення, не мав зброї та військової техніки. «Роками знищувався оборонний потенціал України. Так званими «міністрами оборони» і політичним керівництвом країни розпродавалися за безцінь оборонний потенціал держави. Зараз ми вже можемо, нарешті, навести конкретні факти: були розпродані ракетні системи, системи протиповітряної оборони, значна кількість боєздатної бронетехніки, боєприпаси. Розпродавалися військові містечка, військові шпиталі. Розпродавалися за 30 срібляників», - наголосив Глава держави.

Президент зауважив, що в перші декілька місяці забезпеченням військових займався волонтерський рух, в якому взяло участь 80% українців. Завдяки тим, хто кинув своє цивільне життя і пішов допомагати армії, хто мобілізувався, хто записався добровольцем, хто забезпечував харчуванням, бронежилетами, «розгрузками», медичними аптечками і всіма необхідними елементами, вдалося Україні протриматися.

Президент наголосив, що вже через декілька місяців після його обрання в тісній координації з РНБО, Парламентом, Урядом завдяки мужності і героїзму воїнів ЗСУ, СБУ, Національної гвардії, прикордонників, Національної поліції було звільнено більше 200 населених пунктів, які раніше були окуповані російсько-терористичними військами. «Дві третини території Донбасу, починаючи з блискучої операції по звільненню Слов’янська, потім був Лисичанськ, Сєвєродонецьк, звільнений Маріуполь, пішли далі – Краматорськ, Костянтинівка. Ще раз наголошую 200 населених пунктів були звільнені в перші місяці, починаючи з травня і закінчуючи серпнем», - нагадав Президент.

Глава держави підкреслив, що АТО була спрямована проти терористів, озброєних російською зброєю і підготовлених російськими працівниками ФСБ, які почали свої дії з Криму і потім, по завершенні анексії, були перекинуті на територію Донбасу. За його словами, в серпні 2014 року регулярні частини збройних сил РФ перетнули державний кордон, хоча раніше, розуміючи, що Україна зв’язана міжнародним правом і не може нанести артилерійський ракетний удар по території РФ, росіяни зі своєї території обстрілювали артилерійським вогнем реактивних систем залпового вогню українські позиції.

«Це порушує будь-які норми і правила введення війни. Порушує всі міжнародні конвенції. І після вторгнення на нашу територію регулярних підрозділів збройних сил РФ, що підтверджується величезною кількістю доказів – починаючи від полонених російських солдат і завершуючи супутниковими даними розвідки про перетин кордону, починаючи від об’єктивної агентурної інформації і завершуючи фото- і відеодоказами, агресія перейшла у кардинально іншу фазу», - зауважив Президент.

Ключові слова:

Президент

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook