Спортивна делегація військовиків Львівщини візьме участь в національному відборі на участь у «Іграх Нескорених-2018»
11-12 травня у м. Києві відбудуться ІІ Всеукраїнські змагання «Ігри Нескорених»: національний відбір до складу збірної команди України на участь у Іграх Інвіктус-2018.
Упродовж березня та квітня понад двадцять представників Львівщини – військовослужбовців та ветеранів військових дій, які отримали інвалідність під час виконання службових обов’язків, організовано готувалися до тестування з легкої атлетики, стрільби з лука, плавання, пауерліфтингу, велоспорту та веслування на тренажерах.
До участі в національних змаганнях запрошено 24 представників Львівщини, в тому числі 1 жінку:
1. Афанасьєв Дмитро
2.Бачинський Роман
3. Бой Павло
4. Бубес Юрій
5. Величко Богдан
6. Галушка Ігор
7. Гашків Юрій
8. Грищенко Інна
9. Заставський Олександр
10. Здирко Василь
11. Каламбет Юрій
12. Калитюк Сергій
13. Кальмук Роман
14. Козловський Юрій
15. Кохан Василь
16. Легкодух Віктор
17. Мазанько Олександр
18. Максимкін Віталій
19. Оксентюк Богдан
20. Письменський Антон
21. Саміла Юрій
22. Січко Петро
23. Худий Остап
24. Шимчак Сергій
Офіційне оголошення персонального складу національної збірної команди України для участі в Іграх Нескорених у складі 15 осіб заплановано на 1 червня 2018 року.
Довідково:
У 2018 році Ігри Нескорених відбудуться 20-27 жовтня у місті Сідней, Австралія.
До участі у спортивних змаганнях заявлено 18 країн - Афганістан, Австралія, Канада, Данія, Естонія, Франція, Грузія, Німеччина, Ірак, Італія, Йорданія, Нідерланди, Нова Зеландія, Румунія, Україна, Великобританія, США і вперше – Польща.
В 2018 році команда військовиків України вдруге візьме участь в Іграх Нескорених. Планується, що 15 учасників української збірної змагатимуться в Сіднеї у 6-ти видах спорту: стрільба з луку, легка атлетика, веслування на тренажерах, пауерліфтинг, велоспорт на шосе, плавання.
Новини за темою
В невеличкому селі на Золочівщині виготовили понад 2 тисячі м’ясних консервацій для військових
11 травня 2022
У час війни кожен долучається до допомоги українським захисникам. Хтось волонтерить, хтось забезпечує амуніцією, а є ті, хто дбає про харчування наших бійців. Зокрема, на Золочівщині, де з перших днів вторгнення ворога небайдужі жительки кількох громад займаються приготування їжі для військових. «Годуй свою армію, аби не годувати чужу» – саме за таким принципом сьогодні готують вареники, котлети, різноманітну випічку та інші смаколики. Наприклад, в Заболотцівській громаді налагодили виготовлення м’ясних консерв. В місцевій шкільній їдальні села Лучківці господині готують гречані й рисові м’ясні каші та інші консервації за домашніми рецептами. Після цього готову продукцію сортують та передають для відправки на фронт. До забезпечення продуктами охоче долучились місцеві підприємці, волонтери, односельці. За весь час для потреб ЗСУ передали уже понад дві тисячі банок з готовою продукцією. Робота триває й надалі. На замовлення військових, яким до смаку припали консерви домашнього приготування, готується чергова партія.
Молодь Сокальської громади реалізує ініціативу для підтримки переселенців та військових
10 травня 2022
Сьогодні кожен українець воює на своєму фронті: військові, які захищають територіальну цілісність на передовій, мешканці, волонтери, які в тилу допомагають армії, переселенцям, працюють та забезпечують роботу економічного сектору. Серед них молодь Червоноградського району, що на Львівщині. Їх ініціатива дозволяє підтримувати як військових, так і переселенців, які знайшли тут свій прихисток. Так, в Сокалі запрацював соціальний проект – кав’ярня «ДІМ». Створили його з ініціативи Громадської організації «Українська Молодь Христова». «Ми згуртовані. Ми з Богом. Ми разом працює на перемогу», - такий основний девіз кав’ярні. Працює кав’ярня на базі катехитичної школи. Роботу розпочала у квітні. Тут внутрішньо переселені особи мають змогу отримати безкоштовні обіди та продуктові набори. Шеф-кухарем працює переселенець, який знайшов тимчасовий прихисток на Червоноградщині. Окрім цього, на кухні молодь випікає кекси для наших військових. Солодощі відправляють на передову. Зазначимо, що на території Червоноградського району знайшли прихисток понад 20 тисяч переселених українців, які покинули домівки через військові дії. З них більш як 4 тисячі людей мешкають у Сокальській громаді.
Максим Козицький відзначив грошовими винагородами учасників «Ігор Нескорених» зі Львівщини
28 квітня 2022
Сьогодні, 28 квітня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з ветеранами Львівщини, які взяли участь в Invictus Games The Hague 2020 у Нідерландах, їхніми тренерами та членами сімей. Це міжнародні змагання серед ветеранів, які отримали поранення внаслідок бойових дій. Українські спортсмени вибороли на змаганнях 16 медалей: по 5 золотих та срібних і 6 бронзових. Троє спортсменів виграли по дві медалі, двоє з них є представниками Львівщини. Майор Збройних сил України, викладач Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Віктор Легкодух здобув «золото» у штовханні ядра та «срібло» у веслуванні, а ветеран Національної гвардії Ігор Галушка перше й друге місце виборов у двох видах веслування. На церемонію нагородження Ігор Галушка вийшов з українським прапором з написом «Save Mariupol». Місто захищають побратими Ігоря з полку «Азов». Ігор розповів, що попри відсутність сил після змагань, для нього було надзвичайно важливо підняти прапор із закликом нескорених воїнів, які в оточенні захищають українську землю і завдяки мужності та силі яких він може боротися на змаганнях. «Срібло» для України у стрільбі з лука у команді вибороли полковник Національної Гвардії України, офіцер оперативного штабу Західного територіального управління НГУ Дмитро Афанасьєв та Сергій Калитюк, ветеран ЗСУ. Тренувала спортсменів львів’янка Леся Шах. Відтак, усі представники Львівщини повернулися додому з медалями. Сьогодні на зустрічі з начальником Львівської ОВА розповіли, що всюди, де вони були, відчували підтримку України. За медалі на змаганнях спортсмени отримали грошові винагороди у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту, яку реалізовує управління молоді та спорту Львівської ОДА, номіналом 30 та 40 тисяч гривень. «Величезне дякую вам за те, що робите для держави. За те, що демонструєте силу духу українського воїна, силу духу України. Дякую вам за перемоги на фронті, а також за перемоги на міжнародній спортивній арені. Ви вкотре демонструєте світу, що Україна – незламна, сильна та вільна держава», – зазначив Максим Козицький. На жаль, радість від перемоги з командою сьогодні не може розділити тренер зі стрільби з лука зі Львова Дмитро Сидорук, який загинув на початку квітня, виконуючи бойове завдання на Луганщині, та учасниця збірної України Юлія Паєвська, більш відома як Тайра – парамедик, засновниця і лідер медично-евакуаційного добровольчого підрозділу «Ангели Тайри», яка зараз перебуває у полоні. Відтак, присутні проговорили ідею проведення, при можливості, цьогоріч меморіальних змагань пам’яті Дмитра Сидорука.
Львів’янин Ігор Галушка здобув золото на «Іграх Нескорених» та закликав зберегти місто Маріуполь
20 квітня 2022
Львів’янин Ігор Галушка виборов золоту медаль у веслуванні на тренажері під час Міжнародних спортивних змагань «Ігри Нескорених». Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Коли хлопець стояв на п’єдесталі, він підняв прапор України із надписом «Save Mariupol» та прапор «Азову». «Мої побратими зараз воюють в Маріуполі в оточенні, без достатньої кількості провізії та боєприпасів. Вони захищають українську землю там і саме завдяки їхній мужності та силі я можу боротися тут! Вони дають мені силу!», – сказав Ігор Галушка. Ігор Галушка встиг пройти Майдан та 3 роки війни. З вересня 2014-го до квітня 2017 року в складі полку «Азов» він брав участь в боях за Мар’їнку, Широкине, Водяне, Талаківку, Лебединське та Павлопіль. Отримав наскрізне кульове поранення в голову, надаючи першу домедичну допомогу на позиції підрозділу в селі Мар’їнка. Коли після операції видужував у лікарні Мечникова у Дніпрі, вперше дізнався про «Ігри Нескорених». Нагадаємо, що «Ігри Нескорених» - це міжнародні змагання, у яких борються за перемогу у кількох дисциплінах військовослужбовці, що отримали поранення у зоні бойових дій. У випадку України - це ветерани російсько-української війни.
Представник Львівщини Віктор Легкодух виборов другу медаль на «Іграх Нескорених»
20 квітня 2022
Представник Львівщини Віктор Легкодух виборов другу медаль на «Іграх Нескорених» - здобув «срібло» у греблі на тренажері. З результатом у 807 метрів Віктор перевершив свій найкращий результат на 3 метри. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. У скарбничці львів’янина на «Іграх Нескорених» уже є «золото» у штовханні ядра. Віктор пішов захищати Україну у перші дні російської агресії навесні 2014-го. Пів року воював у найгарячіших точках на сході України. У серпні 2014 року отримав важке вогнепальне мінно-вибухове поранення у хребет. Після тривалої реабілітації почав посилено займатися спортом. Йому вдалося здолати на візку Лондонський марафон. "Пишаємось! Вболіваємо за усіх ветеранів та ветеранок АТО/ООС, які зараз у Нідерландах представлять Україну на міжнародних змаганнях серед військових. Участь у змаганнях беруть військові, які отримали травми під час виконання службових обов'язків. Нація сильних та сміливих! Далі буде!", - зазначив Максим Козицький. Нагадаємо, ветерани Львівщини Сергій Калитюк та Дмитро Афанасьєв у команді з представником Кривого Рогу Василем Стуженком вибороли срібло у стрільбі з луку на «Іграх Нескорених» у Гаазі.
Львів’янин Віктор Легкодух на «Іграх Нескорених» виборов «золото» у штовханні ядра
18 квітня 2022
Львів’янин Віктор Легкодух на «Іграх Нескорених» виборов «золото» для України у штовханні ядра. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. «Нагадаю, Віктор пішов захищати Україну у перші дні російської агресії навесні 2014-го. Пів року воював у найгарячіших точках на сході України. У серпні 2014 року отримав важке вогнепальне мінно-вибухове поранення у хребет, після нього був довгий період лікування і реабілітації. Не дав занепасти духом спорт. Щодня Віктор попри біль і перешкоди займався силовими вправами. Тепер спортсмен здобуває перемоги на візку – раніше він став фінішером Лондонського марафону. Дистанцію у 42 кілометри Віктор здолав за 5 годин 51 хвилину. Так тримати! Переможемо на всіх фронтах!», - зазначив Максим Козицький. Окрім того, сьогодні в управлінні молод і спорту Львівської ОВА повідомили, що ветерани Львівщини Сергій Калитюк та Дмитро Афанасьєв у команді з представником Кривого Рогу Василем Стуженком вибороли срібло у стрільбі з луку. Ігри Нескорених (Invictus Games) - міжнародні спортивні змагання у паралімпійському стилі, які заснував принц Гаррі, герцог Сассекський. В Іграх беруть участь поранені військовослужбовці та пов'язані з ними ветерани. Перші змагання відбулися у 2014 році.
Ветерани Нацгвардії та Збройних Сил: міжнародні спортивні змагання Ігри Нескорених представлятимуть учасники з Львівщини
16 квітня 2022
Від сьогодні стартували міжнародні спортивні змагання Invictus Games або ж Ігри Нескорених. Цьогоріч учасниками стануть військовослужбовці, які отримали поранення в зоні АТО/ООС. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Змагання триватимуть до 22 квітня. Українську команду представлять також учасники з Львівщини. «Весь світ вкотре побачить силу й міць наших воїнів! Ми боремось на усіх фронтах. Від сьогодні і до 22 квітня наші військовослужбовці та ветерани з різних країн, які отримали поранення чи травми під час виконання службових обов'язків братимуть участь у міжнародних спортивних змаганнях. Силу й міць українського народу цього разу покажуть і четверо представників Львівщини», - зазначив Максим Козицький. Отож, учасниками змагань стануть ветерани Національної Гвардії України Дмитро Афанасьєв та Ігор Галушка, ветерани Збройних сил України Сергій Калитюк та Віктор Легкодух. До слова, Ігри Нескорених не проводили уже два роки через пандемію. А делегація була сформована ще до поширення COVID-19. Львівщину мав представляти ще один учасник – Дмитро Сидорук, срібний призер Ігор Нескорених 2017 року, які відбувалися у Торонто. У 2014 році він одним із перших пішов захищати Україну. Після важкого поранення під луганським аеропортом провів 10 діб у реанімації. Пережив 12 складних операцій. «Дмитро загинув у повномасштабній війні рф проти України 10 днів тому. Вічна пам'ять! Бажаю хлопцям та дівчатам з України перемог, якими б Дмитро та інші наші Герої пишалися! Вболіваємо!», - додав очільник ОВА.
Четверо ветеранів Львівщини змагатимуться на «Іграх Нескорених»
14 квітня 2022
Українська національна збірна поїде на «Ігри Нескорених» у Гаагу. Змагання розпочнуться у суботу, 16 квітня. Це міжнародні спортивні змагання для військовослужбовців і ветеранів, що отримали травми під час виконання службових обов'язків. Участь у змаганнях беруть команди від країн-членів НАТО, а також стратегічні партнери Альянсу. Україну на змаганнях представлятиме команда, сформована для участі у 2020 році. Тоді змагання відклали через пандемію коронавірусу. До складу національної збірної, що представлятиме Україну на міжнародних змаганнях у Гаазі, входять четверо спортсменів Львівщини: Віктор Легкодух, Сергій Калитюк, Ігор Галушка та Дмитро Афанасьєв. На жаль, до Гааги вже не поїде львів’янин, тренер команди зі стрільби з лука Дмитро Сидорук, який дев‘ять днів тому віддав життя за Україну. «Участь у цих змаганнях сьогодні не менш важлива, ніж раніше. Адже це стане своєрідним нагадування світу, що війна в Україні почалась не 24 лютого – наша країна розпочала боротьбу ще понад вісім років тому. Ми тримались тоді і тримаємось сьогодні. Ми заслуговуємо на найпотужнішу підтримку від світової спільноти», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Загалом участь у змаганнях візьмуть 20 українських військових і ветеранів, які продемонструють свою силу волі та боротимуться за перемогу у 8 видах спорту, зокрема, у плаванні, бігу, штовханні ядра, стрільби з лука, баскетболі на візках. Крім України, участь в Іграх братимуть ще 19 країн.
Жінки-волонтерки ліплять вареники для захисників: як Сколе організувалось для допомоги військовим
26 лютого 2022
«Нагодуй захисника» - таку ініціативу започаткували жінки-волонтерки зі Сколе. Тут, у дитячому садку, вже другий день небайдужі жінки ліплять вареники, ріжуть сало та готують продуктові заготовки з овочів та солодощів. Все це відправляють українським захисникам. Як розповіли жінки-ініціаторки акції, вчора, коли розпочинали, не вистачало борошна для тіста. Одразу написали на фейсбук-сторінку однієї з волонтерських організацій Сколе і невдовзі цього інгредієнту отримали з надлишком. «Люди дуже швидко об’єднались та зреагували на потребу підтримати наших воїнів, які сьогодні дають гідну відсіч армії агресора! Тішить, що наші люди щедрі, добрі, готові до дії», – зазначила одна з волонтерок Оксана Шепега. Сьогодні вже більше 30-ти жінок активно підтримують ініціативу, приносять інгредієнти, ліплять вареники, роблять заготовки, інколи приносять вже готову страву. Окрім вареників, сала, овочів та солодощів спаковують також консервовані продукти та олію. Їжу сортують і везуть до воїнів територіальної оборони громади, у Стрий та Київ. На сьогодні воїни отримали вже більше ніж 100 кілограмів вареників зі Сколе. Поки чоловіки та сини у рядах тероборони, а жінки готують смаколики, молодь організовує збір гуманітарної допомоги на майдані Незалежності біля пам’ятника Степанові Бандері у Сколе. Вона теж йде до військовослужбовців. Ініціативу «Нагодуй захисника» реалізовують за сприяння директора ЗДО номер 1 Сколівської міської ради Галини Лесько, ініціативної групи «Zarinok Сколівської ТГ» та підтримки дівчат, жінок міста Сколе.
Упродовж дня українське військо знищило більше тисячі російських окупантів
25 лютого 2022
Сьогодні кількість втрат з боку окупаційних військ Російської Федерації складає більше однієї тисячі. Про це йдеться на сторінці Сухопутних військ Збройних сил України у Facebook. “Такої кількості втрат військовослужбовців за такий час бойових дій Росія не зазнавала за увесь час свого існування ще в жодному збройному конфлікті, який розпочинала. Російські матері відправляють своїх синів на вірну смерть, бо Збройні Сили України стійко тримають оборону і будуть боронити свою землю від окупанта”, - йдеться у повідомленні.
Оновлено: Поранених військових з Львівщини і Рівненщини госпіталізували до військового госпіталю у Львові. Їх стан стабільний
25 лютого 2022
Першочерговою зараз є госпіталізація пацієнтів з бойових дій. І основним закладом охорони здоров’я на території західної України для їх госпіталізації є військово-медичний клінічний центр Західного Регіону (військовий госпіталь). Зокрема, до закладу потрапили 11 військових. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис. «1 з них у важкому стані, 10 – в стані середньої важкості та легкому. Інших пацієнтів (учасників бойових дій – ред.) у закладах охорони здоров’я (області – ред.) немає», - зазначив Орест Чемерис. Він додав, що військовий госпіталь у Львові є основним закладом, до якого госпіталізують пацієнтів, які отримали ушкодження внаслідок бойових дій, військових, з західних областей України. «Лише за умови якщо відстань, яку потрібно подолати, може становити загрозу пацієнту…такий пацієнт госпіталізується до найближчого закладу. Там йому надається вся необхідна допомога, і в разі стабілізації - переводиться в госпіталь», - повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА. Оновлено: За його словами, 4 з госпіталізованих постраждали вчора під час обстрілів Кам’янки-Бузьки, Бродів, Нового Калинова на Львівщині. 7- з Рівненської області (4 постраждали внаслідок обстрілу аеропорту в Рівненській області, інші ппостраждали внаслідок ДТП з військовими). Центр є єдиний на західний регіон. Тому за територіальним принципом всіх направили сюди. У 10 військових точкові осколкові поранення. 1 - має комбіновану травму (поранення спровоковані кількома чинниками). Він з Рівненської області. Його стан важкий, але стабільний.
Унаслідок мінометного обстрілу на Сході України загинув військовослужбовець з Львівщини
7 листопада 2021
Сьогодні, 7 листопада, у зоні проведення Операції Об’єднаних Сил унаслідок мінометного обстрілу героїчно загинув захисник з Львівщини - Павлисько Віталій Миколайович. Віталій Павлисько - військовослужбовець військової служби за контрактом, сержант 24-ої окремої механізованої бригади. Прийнятий до лав Збройних Сил України Яворівським РТЦК та СП у 2015 році. Чоловік народився 29 листопада 1973 року. Родом він з Яворова, що на Львівщині. Удома на чоловіка чекали батьки, дружина та двоє дітей. «Гірку звістку отримали з фронту. Під час мінометного обстрілу на сході України загинув Віталій Миколайович Павлисько. 29 листопада він мав відсвяткувати свій 48-ий День народження. Схилімо голови перед подвигом Віталія! Щирі співчуття рідним і близьким Воїна», - очільник області Максим Козицький. Висловлюємо щирі співчуття рідним з приводу непоправної втрати! Вічна пам‘ять захиснику України!