З початку року на Львівщині створили понад 200 додаткових місць у садочках
Станом на сьогодні, 22 травня, на Львівщині створили 222 додаткові місця для дітей дошкільного віку у садочках Городоцького, Пустомитівського, Миколаївського, Яворівського та Сокальського районів.
Про це повідомила директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.
Відтак органи місцевого самоврядування активно здійснюють моніторинг охоплення дітей дошкільною освітою. Найбільш проблемним є питання охоплення дітей дошкільною освітою у містах Львові, Стрию, Дрогобичі, а також у Турківському і Дрогобицькому районах. Зокрема, у м.Львові зареєстровано для зарахування у заклади дошкільної освіти 9 305 дітей.
Зазначимо, загалом дошкільною освітою на Львівщині охоплено майже 77 тисяч дітей.
Новини за темою
Закладам дошкільної освіти Львівщини рекомендують відновити освітній процес з 23 березня ⠀
22 березня 2022
Департамент освіти і науки ЛОВА рекомендує відновити освітній процес в закладах дошкільної освіти (та в дошкільних підрозділах) області, враховуючи можливості, безпечні умови та запити батьків. ⠀ Форму організації освітнього процесу кожен заклад обирає самостійно з трьох варіантів: очна, дистанційна, змішана. Відповідного листа скерували керівникам відділів освіти територіальних громад області. Водночас інформуємо, що 14 березня Міністерство освіти й науки разом із ЮНІСЕФ запустили платформу дитячого онлайн-садка НУМО з відеозаняттями для дітей віком від 3 до 6 років. Випуски доступні до перегляду на YouTube-каналах МОН та ЮНІСЕФ і на платформі MEGOGO. Ініціатива допоможе педагогам ЗДО та батькам зайняти дитину пізнавальними та розвивальними заняттями та, наскільки це можливо, відволікти від війни. Цей проєкт є платформою, на якій батьки та вихователі зможуть знайти всі необхідні розвивальні матеріали у відкритому доступі. ⠀ ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Відповідно до Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 86), діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, мають право на першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти. ⠀ До заяви про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти подається: заява одного із батьків: копія свідоцтва про народження дитини; медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти. ⠀ Під час подання заяви про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти один з батьків або інший законний представник дитини повинен пред’явити оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити у заяві. Фото умовне.
Торік в області створили понад вісім сотень нових місць у садках
4 січня 2021
На території області працюють 874 дошкільних навчальних заклади, у яких навчаються майже 72 тисячі дітей. У 2020 році було створено 884 нових місць для дошкільнят. Найбільше місць вдалось створити, здавши в експлуатацію 5 добудованих та реконструйованих в межах «Великого будівництва» об’єктів. Завдяки реалізації цієї програми створили 958 додаткових місць для навчання, з них 453 учнівських та 505 місць для дошкільнят. Створено також 2 приватних заклади дошкільної освіти на 67 місць, яким видано ліцензію на здійснення освітньої діяльності. «Упродовж року ми збільшили кількість місць у дошкільних навчальних закладах на понад вісім сотень одиниць. Впродовж останніх десяти років мережа закладів дошкільної освіти збільшилась на 285 одиниць, або майже на половину. Водночас чисельність дітей у закладах збільшилась з 2010 року на 25,9 %», - розповів директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска. У Львові середня наповнюваність груп у 2020 р. становила 32 особи, тоді як наповнюваність груп у сільській місцевості – 17 осіб на групу. В області також функціонує Сервіс електронної черги до закладів дошкільної освіти Львівщини. e-Садок створено, щоби процес формування черг та зарахування дітей до закладів дошкільної освіти був відкритим та прозорим.
За дорученням керівництва РДА яловичину для Городоцьких дитсадків закуплять за нижчою ціною
7 квітня 2020
25 лютого відділ освіти Городоцької районної державної адміністрації за результатами тендеру уклав договір з ТОВ «Гал Проф Центр» на постачання м’яса у 2020 році до закладів дошкільної освіти на суму 1,19 млн грн. Яловичину вищого ґатунку придбали за 219,60 грн/кг разом з іншим м’ясом (вирізка свинини – 159,60 грн, тушки курей – 67 грн/кг, філе – по 123 грн/кг, печінку курячу – 76,80 грн/кг). Ця ціна була найвищою у системі «Прозорро» у закупівлях по всій Україні у першому кварталі 2020 року вартістю понад 500 тис грн. Відтак, за дорученням керівництва Городоцької РДА 3 квітня підписано додаткову угоду згідно з якою сторони погодили зменшити ціну за одиницю товару. Станом на сьогодні згідно з договірними зобов‘язаннями ціна за 1 кілограм яловичини становить 155 грн, потреба - 1000 кілограм. Зазначимо, поставка товару згідно з договором від 25 лютого для потреб закладів дошкільної освіти Городоцького району не здійснювалась, відтак це не призвело до перевитрат бюджетних коштів.
На Золочівщині створили 220 додаткових місць для дошкільнят
14 березня 2019
Про це сьогодні прозвітував голова Золочівської РДА Володимир Недзельський. “Окрім того закупили 3 шкільні автобуси, загальною вартістю 4379,8 тис грн. Відтак, 99,6% учнів охоплено послугою доведення до навчального закладу”, - наголосив Володимир Недзельський. Також, він наголосив, що в межах реалізації державної програми "Нова українська школа” для перших класів закладів освіти закупили сучасні меблі і обладнання на 3148 тис грн. За його словами, у планах – збільшення рівня охоплення дітей дошкільною освітою, закупівля нових автобусів, модернізація мережі закладів освіти.
З початку року у закладах дошкільної освіти створили майже 2 тисячі додаткових місць
30 листопада 2018
З початку року у закладах дошкільної освіти Львівської області створили 1929 додаткових місць. Як повідомили у департаменті освіти і науки Львівської ОДА, до кінця календарного року відкриють новостворені заклади дошкільної освіти у Стрийському районі (75 місць), Дрогобицькому районі (60 місць), Сколівському районі(60 місць), м. Львів (115 місць). Також запрацюють додаткові групи при закладах освіти у Городоцькому, Дрогобицькому, Золочівському, Стрийському районах, що дасть змогу збільшити відсоток охоплення дітей дошкільною освітою до 89%. “Зокрема у Яворівському та Кам`янка-Бузькому районі створили 50 додаткових місць для дітей дошкільного віку у закладах дошкільної освіти” , - зазначила директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.
На Самбірщині відкрили дошкільну навчальну групу
25 листопада 2018
Сьогодні, 25 листопада 2018 року, в селі Ваньовичі відбулось відкриття дошкільної групи при школі-гімназії. У приміщенні, виділеному для дошкільної групи, створено всі умови для навчання та виховання дітей: три великі кімнати, коридор, санвузол, приміщення для роздягальні, ігрової кімнати, спальні, пральні, їдальні, які відповідають санітарно-гігієнічним нормам, повністю забезпечене постіллю, м’яким інвентарем, меблями, кухонним обладнанням та посудом. Привітати мешканців села та подарувати дітям подарунки приїхав директор депаратменту економічної політики Львівської облдержадміністрації Роман Филипів. Дошкільнята та колектив підготували для присутніх святковий концерт. Опісля відбулась церемонія урочистого перерізання стрічки та освячення приміщення. Зазначимо, загальний бюджет проекту становив 299 706 грн. Роботи проводились за кошти обласного, районного та місцевого бюджетів, а також кошти громади та спонсорські внески.
Цьогоріч в області створили понад 400 місць у дошкільних навчальних закладах
16 липня 2018
За підсумками навчального 2017-2018 року в області зросла кількість дітей, охоплених дошкільною освітою. У 2017 році цей показник становив 77,6 %, натомість цьогоріч вже 81,6 % дітей охоплено дошкільною освітою. Як розповіла директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій, в області функціонує 844 заклади дошкільної освіти. У 2017 році відкрили 8 закладів на 2916 місць, що дозволило суттєво збільшити кількість залучених до освіти дошкільнят. Цьогоріч станом на червень вже створили 430 місць у дошкільних навчальних закладах. Також у 32 закладах дошкільної освіти області функціонує 46 інклюзивних дошкільних груп, де навчається 80 дітей дошкільного віку, з них – 38 дітей з інвалідністю.
«Дошкілля Німеччини та України»: у Львові відбувся теоретично-практичний семінар
16 липня 2018
14-15 липня на базі Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу відбувся теоретично-практичний семінар «Дошкілля Німеччини та України: цінності та законодавчі акти». Захід відбувся у межах проекту «Відображення: цінності німецької та української дошкільної освіти у взаємному порівнянні», започаткованого українцями Німеччини для українців, які бажають та можуть змінити свою країну на краще. Це перший у своєму роді проект, мета якого – ініціювати широку дискусію про цінності українського дошкілля і таким чином сприяти реформуванню системи дошкільної освіти країни. Проект впроваджується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та партнерства громадських й державних організацій України та Німеччини. У центрі проекту – тижнева поїздку до м. Дортмунд (Німеччина), під час якої учасники зможуть познайомитись з німецькими принципами та підходами до дошкільного виховання та сформувати власну думку щодо доречності їх використання у дошкіллі України. Учасників поїздки мав визначити конкурс есе – власного бачення цінностей, які формує дошкільна система України. До конкурсу долучились як досвідчені фахівці (вихователі, методисти, керівники дошкільних закладів), так і студенти закладів вищої освіти, які лише планують зв’язати своє життя з вихованням дошкілят. Лише за три тижні від дня оголошення конкурсу на адресу організаторів надійшла майже сотня анкет. Географія учасників вражаюча: Київ, Харків, Чернівці, Суми, Дніпро, Запоріжжя, Краматорськ, Сєверодонецьк, Попасна та ін. За умовами проекту 30 авторів найкращих робіт, яких визначили члени професійного журі, було запрошено на навчально-дискусійний семінар «Дошкілля Німеччини та України: цінності та законодавчі акти», що пройшов 14 та 15 липня у Львові. Учасників семінару привітала директор Департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомира Мандзій: «Наше майбутнє твориться в садочку, куди діти приходять, соціалізуються, знайомляться і вибудовують свою подальшу життєву траєкторію. У заклад дошкільної освіти діти потрапляють з різних середовищ, але тут вони отримують від вас опіку, часточку любові та добра. Ви популяризуєте серед дітей справжні цінності – життя, здоров’я, любов, самовдосконалення. Я щиро дякую вам за вашу працю». З ситуацією у Німеччині учасників семінару ознайомила др. Маргарет Бланк-Матьє – авторка підручників та монографій для вихователів дитячих садків країни. Цей захід став унікальною можливістю для учасників із різних куточків України обмінятися своїми думками, досвітом та обговорити відмінності у законодавчій базі та підходах до формування цінностей у системі дошкільної освіти України та Німеччини. За результатами дискусій та презентацій у Львові було відібрано 12 фахівців, які зможуть взяти участь в ознайомчій подорожі до Дортмунду. Повернувшись до України, учасники мають осмислити почуте та побачене в аналітичних текстах та дискусіях, порівнюючи цінності українського та німецького дошкілля. Головна мета організаторів – не нав’язати німецьке бачення цінностей, а спонукати до створення власної вітчизняної моделі сучасного виховання. Організатори та партнери проекту: ГО «KSF Vita e.V» (Дортмунд), Асоціація Керівників Шкіл міста Львова, ВБО «Громадська соціальна Рада», товариство «Європа без кордонів» (Дортмунд) за підтримки Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації. Зазначимо, що усі заходи проекту супроводжуюся відеозйомками, на основі яких буде створено документальний фільм. Стрічку буде презентовано у листопаді, її зможуть подивитися не лише учасники дискусій, а й глядачі телеканалів.