«Дошкілля Німеччини та України»: у Львові відбувся теоретично-практичний семінар
14-15 липня на базі Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу відбувся теоретично-практичний семінар «Дошкілля Німеччини та України: цінності та законодавчі акти».
Захід відбувся у межах проекту «Відображення: цінності німецької та української дошкільної освіти у взаємному порівнянні», започаткованого українцями Німеччини для українців, які бажають та можуть змінити свою країну на краще. Це перший у своєму роді проект, мета якого – ініціювати широку дискусію про цінності українського дошкілля і таким чином сприяти реформуванню системи дошкільної освіти країни.
Проект впроваджується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та партнерства громадських й державних організацій України та Німеччини.
У центрі проекту – тижнева поїздку до м. Дортмунд (Німеччина), під час якої учасники зможуть познайомитись з німецькими принципами та підходами до дошкільного виховання та сформувати власну думку щодо доречності їх використання у дошкіллі України.
Учасників поїздки мав визначити конкурс есе – власного бачення цінностей, які формує дошкільна система України. До конкурсу долучились як досвідчені фахівці (вихователі, методисти, керівники дошкільних закладів), так і студенти закладів вищої освіти, які лише планують зв’язати своє життя з вихованням дошкілят. Лише за три тижні від дня оголошення конкурсу на адресу організаторів надійшла майже сотня анкет. Географія учасників вражаюча: Київ, Харків, Чернівці, Суми, Дніпро, Запоріжжя, Краматорськ, Сєверодонецьк, Попасна та ін.
За умовами проекту 30 авторів найкращих робіт, яких визначили члени професійного журі, було запрошено на навчально-дискусійний семінар «Дошкілля Німеччини та України: цінності та законодавчі акти», що пройшов 14 та 15 липня у Львові.
Учасників семінару привітала директор Департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомира Мандзій:
«Наше майбутнє твориться в садочку, куди діти приходять, соціалізуються, знайомляться і вибудовують свою подальшу життєву траєкторію. У заклад дошкільної освіти діти потрапляють з різних середовищ, але тут вони отримують від вас опіку, часточку любові та добра. Ви популяризуєте серед дітей справжні цінності – життя, здоров’я, любов, самовдосконалення. Я щиро дякую вам за вашу працю».
З ситуацією у Німеччині учасників семінару ознайомила др. Маргарет Бланк-Матьє – авторка підручників та монографій для вихователів дитячих садків країни.
Цей захід став унікальною можливістю для учасників із різних куточків України обмінятися своїми думками, досвітом та обговорити відмінності у законодавчій базі та підходах до формування цінностей у системі дошкільної освіти України та Німеччини.
За результатами дискусій та презентацій у Львові було відібрано 12 фахівців, які зможуть взяти участь в ознайомчій подорожі до Дортмунду. Повернувшись до України, учасники мають осмислити почуте та побачене в аналітичних текстах та дискусіях, порівнюючи цінності українського та німецького дошкілля. Головна мета організаторів – не нав’язати німецьке бачення цінностей, а спонукати до створення власної вітчизняної моделі сучасного виховання.
Організатори та партнери проекту: ГО «KSF Vita e.V» (Дортмунд), Асоціація Керівників Шкіл міста Львова, ВБО «Громадська соціальна Рада», товариство «Європа без кордонів» (Дортмунд) за підтримки Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації.
Зазначимо, що усі заходи проекту супроводжуюся відеозйомками, на основі яких буде створено документальний фільм. Стрічку буде презентовано у листопаді, її зможуть подивитися не лише учасники дискусій, а й глядачі телеканалів.
Новини за темою
«Хочу бути корисною»: на Самбірщині вчителька-пенсіонерка проводить уроки неформальної освіти для діток-переселенців
9 травня 2022
У Самбірському районі Львівської області знайшли прихисток чимало сімей-переселенців. Місцеві мешканці допомагають сім’ям з дітьми пережити цей складний час. Серед них місцева вчителька Надія Яворська, жінка уже на пенсії, але свій великий педагогічний досвід вирішила присвятити дітям, які через війну опинились у Мшанці та сусідніх гірських селах Стрілківської громади. Про те, як бореться з ворогом на своєму фронті вона розповіла виданню «Ваш Голос Прикарпаття». «Я працюю з дітьми, які приїхали до наших сіл із різних регіонів. Краматорськ, Дружківка, Олександрівка, Покровськ, Кривий Ріг, Харківська та Київська області. Вік моїх нових друзів – від 3 до 10 років. Моя особиста мета – хочу бути корисною у цей важкий час війни. Я маю педагогічний досвід. То чому ж його не застосувати у потрібній справі? Маленькі українці сьогодні цього потребують», – розповіла вчителька. Надія Яворська реалізує проєкт дитячі точки «Спільно» від ЮНІСЕФ у партнерстві з Українською освітньою платформою. Це уроки неформальної освіти для дітей, які стали вимушеними переселенцями. До навчання залучають і місцевих дітей. Мета цього проєкту – забезпечити право на освіту в час війни усім дітям. А також допомогти їм освоїтись на новому місці, потоваришувати з місцевими однолітками. Аби фахово працювати з маленькими переселенцями педагог проходила відповідні навчання. У групі Надії Яворської 23 дитини. Наразі на заняття приходять 10-11. Як розповіла Надія Яворська проводить не класичні уроки. Усі діти, різного віку, займаються в одній групі. Щоразу для своїх учнів учителька придумує різні цікавинки. Розповідає про місцевість, про звичаї, про природу. До прикладу, перед вербною неділею спільно виготовляли букетики для освячення. Попри це спілкувалися й про історію свята та традиції. Згодом малювали писанки, а ще складали художній великодній кошик. «Діти є діти. Вони хочуть спілкуватись, забавлятись та цікаво проводити свій час. Ми не можемо постійно сидіти у нашому умовному класі. Багато часу проводимо на вулиці, якщо дозволяє погода. От, до прикладу, вивчали місцеві рослинки, розбирали де правий, а де лівий берег нашої річки Мшанка. Щоразу придумую й різні активні ігри. У вівторок прогулялись до нашої туристичної візитівки – Мшанецьких колиб», – розповіла педагог. У кожної дитини – своя історія. Але усіх об’єднує одне гірке слово війна. Зазначимо, що сьогодні на Львівщині проживає 274 тисячі переміщених осіб, з них понад 75 тисяч – діти. Фото «Ваш Голос Прикарпаття».
На Самбірщині діти виготовляють обереги для військових на передовій
9 травня 2022
Серію майстеркласів проводить гуманітарний відділ Старосамбірської міської ради. Під час них діти власноруч виготовляють обереги для військовослужбовців на передовій, а також тематичні листівки-вітання. Минулого тижня – матерям. Так, в історико-краєзнавчому музеї діти молодшого шкільного віку виготовляли обереги у кишеню. Їх надішлють військовим, які боронять країну на передовій. Також у Старосамбірській публічній бібліотеці діти виготовляли листівки до дня матері. Участь у майстер-класах беруть і діти, які через війну вимушено покинули свої домівки й знайшли тимчасовий прихисток на Самбірщині. «У цей непростий для України час, коли діти навчаються дистанційно, стараємося, щоб вони мали можливість бути в соціумі, а також навчитися корисних справ. Бо війна має вплив на всіх, зокрема й на дітей, які далеко від лінії зіткнення. До заходів також залучаємо дітей із числа вимушено переселених, які є на території Старосамбірської громади. Ті ж обереги на передову – вони позитивні з двох сторін: підтримка для тих, хто боронить державу, і значимість для діток – вони розуміють, що внесли маленький внесок в перемогу», - розповіла начальниця гуманітарного відділу Старосамбірської міської ради Ольга Коваль.
На Львівщині пів тисячі евакуйованих дітей-сиріт: особливості їхнього влаштування у сім’ї
6 травня 2022
Львівська область від початку повномасштабного вторгнення окупанта на територію України почала активно організовувати евакуацію людей з різних областей. Однією з найвразливіших категорій, що знайшла прихисток на Львівщині є діти. Зараз у 25 закладах Львівської області перебуває 937 внутрішньо переміщених дітей. З них 516 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На території Львівської області перебуває (внутрішньо переміщені): 11 дитячих будинків сімейного типу з 95 дітьми-вихованцями; 11 дітей-вихованців перебуває на території області без батьків-вихователів; 7 прийомних сімей з 15 прийомними дітьми. Діти, які отримали притулок в закладах Львівської області приїхали з Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Житомирської, Сумської та Чернігівської областей. Під час дії на території України надзвичайного або воєнного стану діти, які залишилися без батьківського піклування, а також діти, розлучені із сім’єю, тимчасово влаштовуються до чинних прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу на умовах тимчасового влаштування в межах передбаченої граничної чисельності дітей, які можуть бути влаштовані до таких форм виховання. Це відповідно до пункту 31 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою КМУ від 24 вересня 2008 року № 866 (зі змінами), Особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах (у тому числі хрещені батьки) з дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування, має бажання взяти її під опіку, подає службі у справах дітей за місцем свого проживання або за місцем виявлення дитини такі документи: заяву; копію паспорта громадянина України; документи, що підтверджують сімейні, родинні зв’язки особи з дитиною; довідку від нарколога та психіатра про відсутність перебування на обліку; Водночас потрібна довідка про наявність чи відсутність судимості. Її видає територіальний центр з надання сервісних послуг МВС за місцем проживання заявника або через Портал «Дія». Якщо її неможливо отримати, кандидат в опікуни чи піклувальники подає заяву про відсутність притягнення його до кримінальної відповідальності відповідно до статей Кримінального кодексу України, зазначених у пункті 10 частини першої статті 212 Сімейного кодексу України. Відповідальність за правдивість наданої службі у справах дітей інформації щодо відсутності судимості покладається на опікунів чи піклувальників. Після припинення надзвичайного або воєнного стану довідка про наявність чи відсутність судимості опікуна, піклувальника надається службі у справах дітей упродовж місяця. У разі виявлення факту подання неправдивої інформації опіку, піклування може бути скасовано упродовж місяця.
Психоемоційний стан дітей під час війни: на Львівщині проведуть опитування школярів та їхніх батьків
4 травня 2022
Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків Національної академії медичних наук України (НАМН) спільно з департаментом освіти і науки Львівської ОВА вже найближчими днями планують провести онлайн-опитування дітей шкільного віку та їхніх батьків про те, які війна в країні впливає на психологічний та психоемоційний стан дітей. «Те, що відбувається, суттєво впливає на психологічний стан наших дітей. Це проявляється у психологічних негараздах, які бувають гострими (щодо них існує певна система реагування психологів), і у тих, які не завжди видно та на які не завжди ми встигаємо реагувати. Тому ми хочемо з департаментом освіти і науки провести опитування серед батьків і підлітків, для того, щоб визначити чинники, орієнтуючись на які ми зможемо своєчасно надати допомогу усім дітям. Той найкращий досвід, який сьогодні мають багато фахівців, як психологів, так і педагогів, хочемо висвітлити, використати його у розв’язанні тих проблем, які реально сьогодні є, для того, щоб впливати на майбутнє нашої країни», - розповів директор Інституту охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України Георгій Даниленко. Опитування планують розпочати через тиждень. Його учасники відповідатимуть на запитання про психологічний та психоемоційний стан дітей у теперішній час. Відповіді на ці запитання дозволять вивести маркери, орієнтуючись на які, спеціалісти (психологи, педагоги) зможуть своєчасно допомогти, визначити проблему і далі піклуватися вже системно і цілісно про здоров’я дітей у майбутньому. Питання стосуватимуться декількох напрямів: про ситуації, які пережили діти (якщо дитина перебувала біля місць вибухів, чула їх тощо), ситуації в родинах (батьки воюють на фронті), посттравматичний стрес (у дітей-переселенців). «Для того, щоб у будь-якої країни було майбутнє, вона має функціонувати як цілісна система. Збройні Сили сьогодні борються за майбутнє нашої держави, а система освіти піклується і про майбутнє наших дітей, в тому числі про їхнє здоров’я і психоемоційний стан», - зазначив Георгій Даниленко. Про старт опитування повідомимо на сайті Львівської ОВА.
Лекції Нобелівських лауреатів, виставки та музейні експозиції: для молоді, яка живе на Львівщині, підготували низку проєктів
4 травня 2022
В умовах загарбницької війни росії проти нашої держави значна частина громадян перебувають на заході України. Більшість з них мешкають у Львівській області, зокрема – понад 70 тисяч дітей. Відтак, Мала Академія наук спільно із Львівською ОВА готують низку проєктів для активного дозвілля та навчання молоді. Які це проєкти – розповіли сьогодні під час брифінгу. “Діти є у складному психологічному стані, багато часу проводять за комп’ютером і наше завдання – дати їм віру та створити можливості в освіті, комунікаціях та науковому дозвіллі. 12 квітня МАН спільно з Львівською політехнікою за підтримки влади відкрили у Львові Музей науки. Близько 100 експонатів, 12 кімнат та понад 5 тисяч дітей, які вже встигли побачити експозицію з початку відкриття. Якщо діти до приходу у музей були напруженими, то після – їх переповнюють емоції. Нас залякують, хочуть знищити, а ми будуємо музеї і створюємо віру у нашу перемогу! Нам ще надав університет декілька приміщень і ми плануємо надалі розвивати цей напрям, зробити декілька експозицій та додаткових лабораторій, які запрацюють у Львівській області найближчим часом”. – Зазначив Президент Малої академії наук України, академік НАН України Станіслав Довгий. Ще один проєкт – це одна з найбільш знаменитих виставок “Еволюція всесвіту. Фізика високих енергій” “CERN у Женеві – це найбільша лабораторія в світі, де працюють понад 10 тисяч фізиків, а всього по світу онлайн 120 тисяч фізиків. МАН уже 12 років має угоду з ними і сьогодні є домовленість, що частину експонатів привезуть до Львова. Ми дякуємо за надане приміщення, вже розпочали там роботи і думаю, що невдовзі виставку відкриємо. Дуже хочемо, щоб не лише львів’яни, але й діти з громад могли приїхали та подивитись”. – Розповів Станіслав Довгий. Не менш цікавою ініціативою є проєкт “Лекції майбутнього”. “Понад 200 Нобелівських лауреатів підписати лист на підтримку України і ми попросили їх ще прочитати лекції для школярів, студентів, із графіком можна ознайомитись на сайті МАН. Близько 40 лауреатів уже зголосились. Це унікальна нагода, адже, як відомо, Нобелівський лауреат читає лекцію при врученні премії або ж за пристойну суму коштів. Тому дуже хочемо, щоб молодь збагатилася новими знаннями”. – Додав Президент Малої академії наук України. Окрім того, він наголосив, що у планах відкриття Музею математики в Києві, а також, за сприяння Посольства України у Великобританії, надрукують книги МАН, які розповсюдять серед дітей-переселенців з України. “Для того, щоб Україна перемогла, вона повинна бути сильною, мати сильну економіку та Збройні Сили. А це, у свою чергу, високі технології, найсучасніші економічні важелі реформування та європейські стандарти. Тому МАН багато років проповідує наукову освіту, базовану на дослідницькому підході, яка дає фундаментальні знання у галузі фізики, математики, ракетобудування, біотехнологій тощо”. – Зазначив Президент Малої академії наук України. У свою чергу начальник Львівської ОВА Максим Козицький подякував пану Станіславу Довгому за ці освітні ініціативи, які він планує втілювати в області, і запевнив у підтримці. “Діти повинні проживати більше щасливих моментів і менше стресів. І це є серед пріоритетів Львівської ОДА. Серед наших пріоритетів є також мотивація тих дітей та молоді, які активно розвиваються в освітній сфері. У програмі розвитку Львівщини є окремий розділ «Освіта і наука». Ми відзначаємо випускників шкіл, які здобувають 200 балів на ЗНО. Також відзначаємо молодих науковців. Поглиблюючи співпрацю з МАН, ми робимо ставку на інтелектуальне дозвілля та інновації в освіті дітей. Те, що ми закладаємо у дітей сьогодні, дасть вагомі плоди, коли вони виростуть. Дуже важливо приділяти увагу навчанню дітей, бо війну ми виграємо для того, щоб наші діти мали майбутнє. А освіта якраз і є цим майбутнім. Дякую за можливість співпраці з Малою академією наук, за те, що спільно будемо організовувати та проводити позашкільне дозвілля в літній час. Переконаний, залучимо тисячі учнів до цього процесу”. – Зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Анджеліна Джолі відвідала Навчально-реабілітаційний центр у Бориславі: деталі
2 травня 2022
Напередодні, 1 травня, до Навчально-реабілітаційного центру І-ІІ ступенів «ГАРМОНІЯ» у Бориславі завітала пані посол доброї волі ООН, голлівудська акторка Анджеліна Джолі. Її супроводжували уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук та заступниця керівника Офісу Президента України Юлія Соколовська. У закладі перебувають діти, яких евакуювали з Луганської області (Кремінської обласної спеціальної школи, Гірської обласної спеціальної школи, Кремінського ліцею №4). Як розповіли у НРЦ, акторка поспілкувалася через перекладачів з дітьми та вихователями. Їй було важливо знати, як діти евакуйовувалися з Луганщини з початком воєнних дій, чи бачили вони, як відбувалися воєнні дії, чи постраждав їхній емоційно-вольовий стан від побаченого. З розмови зі школярами пані посол дізналася, що їм рано-вранці 24 лютого повідомили про воєнні дії та терміновий виїзд, вони швидко зібрали свої речі і поїхали на залізничний вокзал, а по дорозі бачили, як їдуть танки РФ. Всі евакуйовані діти, які перебувають у закладі, статусні (мають статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування). Анджеліна Джолі зазначила, що з великою турботою ставиться до дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, наголосила на тому, що такі діти є надзвичайно сильні духом. «Акторка також поцікавилася проблемами дітей і дізналася про те, що серед них є школярі, які цього року закінчать школу. Пані Джолі надзвичайно перейнялася долею внутрішньо переміщених дітей, пообіцяла посприяти подальшому їх навчанню», – зазначили у закладі. Анджеліна Джолі привезла дітям різні подарунки: іграшки, конструктори «Лего», набори для творчості, розвиваючі ігри. Нагадаємо, пані посол доброї волі ООН та американська акторка Анджеліна Джолі приїхала на Львівщину. У суботу вона відвідала у Львові одну з обласних дитячих лікарень, обласний дитячий інтернат та поспілкувалася з внутрішньо переміщеними особами та волонтерами на Головному залізничному вокзалі. Фото: Бориславська міська рада
До уваги мешканців Львівщини та внутрішньо переміщених осіб: перелік вакансій у закладах освіти області
29 квітня 2022
На сайті «Освіта Львівщини» оприлюднили пропозиції роботи у закладах освіти Львівщини. Зокрема, пропонують вакансії у закладах загальної середньої та дошкільної освіти, у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, в інклюзивно-ресурсних центрах. Повний перелік за покликанням: https://bit.ly/3OHXZGg Якщо вас зацікавили вакансії з переліку, для отримання детальнішої інформації та надсилання резюме звертайтеся безпросередньо до закладу, в якому наявна вакансія.
«Повір у чудо»: в обласній дитячій бібліотеці відбулося розважальне шоу для дітей від ілюзіоніста Олександра Дуба
27 квітня 2022
Сьогодні у Львівській обласній бібліотеці для дітей, в тому числі з числа внутрішньо переміщених осіб, відбулося шоу «Повір у чудо» від ілюзіоніста Олександра Дуба. Це інтерактивна програма з жартами і цікавинками для дорослих та дітей. Діти стали не лише глядачами, а водночас й учасниками шоу. Програма включала фокуси з кубиком Рубиком, гру з мотузками, «чарівним» капелюхом, м’ячиками та іншим реквізитом для фокусів. Після завершення шоу діти отримали подарунки – кульки та солодощі. Захід організували спільно адміністрація бібліотеки та департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА. Серед глядачів – вихованці НРЦ «Оберіг», Львівського міського центру соціальних служб «Між нами». Привітав маленьких глядачів заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко. «Ми хочемо, щоб перебуваючи тут, ви мали гарний настрій та позитивні емоції. Бажаємо, щоб ви були здоровенькі, росли на радість батькам і Україні. Треба вірити, що наші Збройні Сили подарують нам перемогу!», - сказав Іван Собко. Долучилися до заходу також директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк та заступниця директорки Тетяна Плугатор. Зазначимо, що в Львівській обласній бібліотеці для дітей щодня працюють різноманітні студії: «Мальована книга» (по п’ятницях), «Клуб настільних ігор», «Smart Leo Kids», програмування та 3D-моделювання (по вівторках), «Леопузики» (по четвергах). Гуртки діють для всіх охочих, зокрема, і для переселенців – багато з них стали постійними відвідувачами бібліотеки. Більше інформації – на фб-сторінці бібліотеки. Також перелік гуртків для дітей на Львівщині можна знайти за посиланням.
Львівщина прийняла понад 1000 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування з інших областей
27 квітня 2022
На Львівщині продовжують розселяти та допомагати дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування – Львівська ОВА, благодійні організації, волонтери, міська влада знаходять дітям тимчасовий прихисток та при потребі скеровують на лікування за кордон. Так, як повідомив під час пресконференції начальник Львівської ОВА Максим Козицький, на території області від початку війни розселили більше 1000 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них на лікування за кордон скерували майже 300 дітей-сиріт. Він також додав, що на лікування за кордон скерували 516 дітей (тих, які не належать до категорій дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування). Кількість дітей, які народилися в час війни у Львівській області – 4208, з них народжених дітей переселенців – 368. Зазначимо також, що заклади охорони здоров’я області надали стаціонарну медичну допомогу 10 тисячам внутрішньо переміщених осіб, з них 3000 – діти. Окрім того, Львівська обласна військова адміністрація та «Humanitarian Aid & Rescue Project» (HARP) уклали Меморандум про порозуміння. Відповідно до нього, HARP допомагатиме евакуйовувати дітей та незахищені верстви населення з небезпечних місць до безпечного притулку. Щодо навчального процесу, то станом на 14 квітня в школах Львівщини навчається майже 16 тисяч осіб з числа внутрішньо переміщених. Понад 250 дітей навчається в дошкільних закладах. Близько 100 дітей долучилися до навчального процесу в спеціалізованих та санаторних школах.
Мінкульт організовує семінар щодо онлайн-продажів виробів народних художніх промислів
25 квітня 2022
27 квітня 2022 року відбудеться вебінар «Розширюємо горизонти» для майстрів народних художніх промислів і крафту. Його мета — розказати майстрам про можливості організації продажів виробів на міжнародних платформах, як-то Amazon, Etsy, Shopify. Вебінар організувала Рада з розвитку креативної економіки при КМУ, ДУ "Офіс з розвитку підприємництва та експорту" у співпраці з Маркетинг Інститут (Естонія), за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики та програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Серед тем онлайн-семінару: як розширити географію продажів за межі України, як почати експорт на міжнародних майданчиках, які онлайн-платформи найбільше пасують до продажу виробів, як розширити фінансові можливості у сфері народних художніх промислів і крафту. Заступниця Міністра культури та інформаційної політики України Лариса Петасюк зазначає: «Сміливе протистояння України російським загарбникам спричинило попит на все українське за кордоном. Навіть ще до півника васильківської майоліки з Бородянки крафтові вироби користувалися шаленим попитом, зараз — і поготів. Тому ми хочемо допомогти нашим майстрам вийти на нові ринки. На засіданні робочої групи з народних художніх промислів Ради з розвитку креативної економіки почули запит від майстрів організувати тренінг. Їх цікавить, як зареєструвати свій кабінет на маркетплейсах, як продавати вироби, як організувати логістику. У такий спосіб майстри сподіваються підтримати економіку та розповісти світові більше про Україну. Вже є багато реєстрацій на вебінар, маємо намір проводити такі заходи й надалі». Заплановано, що у тренінгу візьмуть участь понад 50 незалежних майстрів, власників художніх студій та лідерів осередків, рукодільників. Запрошуємо ознайомитись з деталями та зареєструватись до участі у вебінарі за посиланням: https://preview.mailerlite.io/preview/10871/emails/52091004780545090
Львівська ОВА співпрацюватиме з німецькою БО «H.O.P.E. We help children» щодо надання Україні гуманітарної допомоги
23 квітня 2022
Німецька благодійна організація «H.O.P.E. We help children», яка допомагає дітям, доставлятиме на Львівщину гуманітарну допомогу. В подальшому цю допомогу централізовано за координації Львівської ОВА відправлятимуть в інші області України для дітей, що постраждали від війни і найбільше потребують підтримки. Так, засновник та керівник організації Вольфґанґ Понто сьогодні зустрівся з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким та заступником голови Львівської облради Юрієм Холодом. Пан Понто зазначив, що його організація функціонує з 2015 року і співпрацює в основному з дитячими лікарнями та дитячими організаціями, а допомога дітям є пріоритетом у її діяльності. «Ми це робимо як організатори, координатори. Різні люди звертаються до нас, ми отримуємо від них пожертви і можемо координувати розподіл цієї допомоги між потребуючими. В Україні я був вже кілька десятків разів, тож багато організацій Європи звертаються до мене, як до того, хто бачив і знає, яка тут ситуація». – Зазначив Вольфґанґ Понто. Від 24 лютого організація доставила в Україну близько 130 тонн гуманітарних вантажів, серед яких переважно медикаменти, засоби гігієни, а також постільна білизна і ліжка. Гуманітарну допомогу, яку надає організація, збирають спільними зусиллями з іншими європейськими організаціями, які співпрацюють з БО «Hope. We help children».
У Західноукраїнському дитячому медцентрі можна провакцинувати дітей від низки інфекційних хвороб: як звернутися
19 квітня 2022
Серйозною проблемою в умовах війни і гуманітарних криз є спалахи інфекційних хвороб. Медики Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру (центр) нагадують, що запобігти їх поширенню дозволить вчасна вакцинація, яку пропонують зробити у центрі. Зокрема, у зв’язку з вимушеною міграцією людей з «гарячих» точок, зростає ризик захворюваності та поширення серед дітей правцю, поліомієліту, від пневмококів та гепатиту А. В умовах великого скупчення людей зростає ризик поширення інфекційних захворювань, які є особливо великою загрозою для дітей із незавершеним або з відсутнім курсом вакцинації. Бойові дії в Україні несуть подвійну загрозу життю маленьких українців. Попри планову вакцинацію за національним календарем, імунолог центру Лариса Костюченко виділяє щонайменше три щеплення, які можуть убезпечити українців. "Багатьом із нас доводиться багато часу проводити в укриттях або ж у звичайних підвалах - вологих, холодних і погано вентильованих. Тому зараз актуально говорити про вакцинацію від пневмококів", - зазначає медик. Вакцинацію від пневмококів планували впровадити у Національний календар щеплень вже у цьому році. Для українців ця профілактика мала би стати рутинною. Проте через вторгнення росії таке запровадження, на жаль, відкладено. Ще однією проблемою, яка може загрожувати українцям, є гепатит А, що передається побутовим (фекально-оральним) шляхом. Адже через пошкоджену чи знищену інфраструктуру зазвичай виникає проблема із достатньою кількістю якісної питної води, нестачею продуктів, санітарним неблагополуччям. "Вимушена міграція населення сприяє поширенню інфекційних захворювань, як серед мігрантів, так і серед місцевих жителів. Враховуючи те, що інкубаційний період при гепатиті А може тривати від 2 до 4 тижнів, людина, виїжджаючи зі сходу України, може ще не мати симптомів. Вони з'являться уже пізніше, і упродовж цього часу людина може заражати тих, з ким контактуватиме", - зазначила Лариса Костюченко. Бойові дії збільшують ризик захворіти на правець через збільшення кількості травм. Збудник правця знаходиться у навколишньому середовищі – грунт, пил тощо. Травмування, навіть незначне, сприятиме проникненню збудника в організм людини. Запобігти хворобі може лише вакцинація. У травмованої людини важливо з’ясувати наявність щеплення від правця, і за потреби, провести екстрену профілактику. Діти, які отримують щеплення згідно з Національним календарем, захищені від захворювання. Дорослі потребують ревакцинації кожні 10 років. У центрі нагадують - якщо ви пропустили планову вакцинацію чи бажаєте зробити щеплення, які не входять до Національного плану, педіатр ЗУСДМЦ допоможе скласти індивідуальний графік щеплень. Записатись на консультацію до лікаря та вакцинацію можна за телефонами реєстратури: (032) 270 22 07 (063) 189 70 50 (097) 150 70 53 Фото: ЗУСМДЦ