Відкриття Бескидського тунелю сприятиме розвитку краю та туризму – Президент поспілкувався з місцевими мешканцями

24 травня 2018р, Новини. Прес-служба ОДА

Президент Петро Порошенко взяв участь в офіційному відкритті нового Бескидського залізничного тунелю. До введення тунелю в експлуатацію Глава держави відвідав залізничну станцію у місті Воловець, поспілкувався з місцевими жителями та привітав їх з відкриттям тунелю.

Петро Порошенко зауважив, що нарешті 4-річне будівництво завершено і висловив переконання, що початок роботи тунелю сприятиме розвитку краю, розвитку зеленого туризму, який нині популярний у цьому регіоні. «Ми з вами спромоглися, щоб цей тунель був. Щоб ми мали можливість швидко і надійно збільшувати потік туристів на Закарпаття», - сказав він.

Глава держави також подякував будівельникам, які працювали на спорудженні тунелю на західному порталі, звідки Петро Порошенко  проїхав спеціальним поїздом через тунель до східного порталу. Він нагадав, що ідея будівництва тунелю, який сьогодні вводиться в експлуатацію, почала обговорюватися ще у далекому 1998 році.

Президент також відзначив важливість Бескидського тунелю не лише для краю, а й для країни в цілому.

«Цей тунель є найновітнішим, найскладнішим і точно найбільш потрібним Україні. 60% експортних вантажів в бік ЄС проходить саме через цю колію. Сьогодні, коли підписана угода про всеохоплюючу зону вільної торгівлі з ЄС, коли підписана Угода про асоціацію з ЄС, коли підписаний безвізовий режим з ЄС, коли на 20-25 % зростає експорт до країн ЄС це було як горловина пляшки - якщо не розширити, то не піде», - сказав Президент, наголошуючи на  необхідності побудови тунелю.

Президент нагадав, що старий тунель мав низьку пропускну здатність і був у аварійному стані.

«Сьогодні це (відкриття тунелю - ред.) - як ковток повітря. Рішуче збільшення інвестиційних і інфраструктурних можливостей держави. Дуже важливо, що це відбувається саме зараз і ми це зробили разом з вами за 4 роки», - сказав Петро Порошенко, назвавши будівництво тунелю яскравим символом співпраці держави та інвесторів.

Глава держави звернувся до будівельників: «Дуже важлива складова нашого успіху - це ваші робочі руки. Так, як ви працювали, особливо останній рік... І сьогодні перші потяги підуть у ЄС через новий, якісний, надійний, безпечний Бескидський тунель».

«Це є абсолютно нові умови для того, щоб ми мали нові резерви збільшення експорту у країни Західної Європи», - додав Глава держави.

Президент зазначив: "Всі раділи, тому що це нові можливості для України. Кажуть, що за останній рік кількість туристів зросла на 60 %. Це і українці, румуни, і поляки, і угорці. Всі приїжджають, щоб відпочивати».

В ході офіційної церемонії відкриття нового тунелю Глава держави встановив біля його входу невеличку фігуру Святої Варвари - покровительниці тунелепрохідників, гірників, інженерів тощо.

Ключові слова:

Президент

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook