Завтра розпочинається купальний сезон: де безпечно відпочивати в області
Купальний сезон у Львівській області офіційно розпочнеться з 1 червня, але підготовчий процес підготовки до нього тривав декілька місяців під постійним контролем департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації та керівництва області.
Органами місцевої влади та місцевого самоврядування протягом березня - квітня було визначено місця масового відпочинку на воді, перелік яких було затверджено рішенням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 4 травня (протокол №14). Загалом було визначено 39 об’єктів масового відпочинку на воді, з них 24 пляжі.
Фахівцями Центральної рятувально-водолазної служби у Львівській області проведено водолазне обстеження дна підводної акваторії 21 пляжу.
Центральною рятувально-водолазною службою у Львівській області підготовлено 10 матросів-рятувальників із складу ЦРВС та проведено інструктажі з 60 особами обслуговуючого персоналу та 38 плавцями-рятувальниками відомчих рятувальних постів місць масового відпочинку на водних об’єктах під час проведення водолазного обстеження підводної частини акваторії пляжів.
Загалом, на території Львівської області визначено 19 пляжів, які відповідають вимогам Правил охорони життя людей на водних об'єктах України, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10.04.2015 № 301. Відповідно до зазначених Правил, суб’єкти господарювання, які надають послуги з організації відпочинку людей на водних об’єктах, мають забезпечити проведення водолазного обстеження підводної частини акваторії пляжу, створити відомчі рятувальні пости, які укомплектовані підготовленим персоналом та необхідним обладнанням й інвентарем, заключити угоди на обслуговування Державною аварійно-рятувальною службою. Крім того, на території пляжів встановлюються стенди, на яких має бути розміщено інформацію про глибину і площу водного об’єкта, нахил берегів і ширину мілководдя, температуру та якість води, рівень благоустрою пляжів.
Інші об’єкти масового відпочинку на водних об’єктах закінчують проведення необхідних заходів з облаштування пляжів. Також, однією з причин із затягуванням початку роботи тих чи інших об’єктів є відсутність відповідного температурного режиму води пляжу. Після виконання необхідних умов, для відпочинку на воді будуть відкриті всі визначені водні об’єкти.
На сьогодні, для відпочинку відкриті пляжі на наступних водних об’єктах:
- Дрогобицький район – озеро поблизу с. Модричі;
- Жовківський район – озера поблизу населених пунктів Воля Гамулецька та Фійна-Майдан;
- Золочівський район – міський став в парку “Здоров’я” у місті Золочів;
- Миколаївський район – пляжі на озері поблизу з/д станції “Задорожнє”;
- Перемишлянський район – міський став у місті Перемишляни та озера поблизу населених пунктів Стрілки та Коросно;
- Пустомитівський район - озера поблизу міста Пустомити та населених пунктів Старе Село та Давидів;
- Яворівський район – рекреаційна водойма Яворівського Національного природного парку.
Новини за темою
1972 річки та 3553 інших водойми: в області провели інвентаризацію водних об’єктів
27 січня 2022
Спеціалісти Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну спільно з представниками територіальних громад області провели інвентаризацію лінійних та площинних водних об’єктів, на територіях усіх 73-х ТГ Львівської області. За результатами інвентаризації сформували дані про 1972 річки загальною довжиною 9410 км та 3553 інші водойми (озера, ставки, водосховища). Крім цього, зібрали правовстановлюючу документацію (паспорти, договори оренди, акти на право власності та постійного користування) та оцифрували усі площинні водні об'єкти із застосуванням геопросторових технологій. Зібрана інформація корисна для використання територіальними громадами, громадянами, водокористувачами та землекористувачами: при проведенні землевпорядних робіт, плануванні територій; забезпеченні публічного доступу до інформації про водні об’єкти; для роботи органів місцевого самоврядування з метою надання в оренду земельних ділянок з розташованими на них водними об’єктами, та наповнення бюджету громади. Зазначимо, інвентаризацію водних об’єктів кожна область проводила на виконання пункту 5 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2021 року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади». «Дякуємо громадам та спеціалістам Басейнового управління водних ресурсів Річок Західного Бугу та Сяну за командну роботу та надалі сподіваємося на співпрацю в питаннях збереження водних ресурсів нашого регіону», - зазначив директор департаменту екології та природніх ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.
На Львівщині визначили безпечні водоймища для проведення свята Водохреща
17 січня 2022
У середу, 19 січня, українці святкують Водохреща. У департаменті з питань цивільного захисту надали список безпечних водойм на території Львівщини, готових для проведення свята. Купання повинно проводитись лише у спеціально облаштованих місцях, де буде організоване чергування рятувальників та медиків, і є можливість за необхідності швидко отримати допомогу фахівців. Тож не проводьте самостійного (поодинокого) купання на необлаштованих для цього водних об’єктах. Нагадуємо, що відповідно до вимог «Правил поведінки на воді», всі організатори святкових заходів та власники водних об'єктів несуть персональну відповідальність за охорону життя людей, їх безпеку та забезпечують роботу відомчих рятувальних постів. На сьогодні готовими до Водохреща є такі місця: м. Львів, вул. Володимира Великого, 14А, парк “Горіховий гай”; м. Дрогобич – пляжі на озерах в міському парку ім. Б. Хмельницького, по вул. І. Франка та по вул. Наливайка; м. Золочів - пляж на міському озері; м. Моршин – пляж на міському озері; м. Перемишляни - пляж на міському озері; Стрийський район – пляж на водоймі поблизу з/ст. «Задорожнє»; м. Червоноград – в районі підвісного мосту через р. Західний Буг, на території рятувальної станції. Яворівський район – пляжі на рекреаційній водоймі Яворівського Національного природного парку поблизу с. Верещиця та на Яворівському кар’єрі поблизу с. Цетуля. Закликаємо жителів області неухильно дотримуватися правил поведінки під час проведення заходів «йорданського святкування» на водних об'єктах. Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. При його перших ознаках - ознобі, тремтінні, посинінні шкіри, болі у пальцях рук і ніг – людині негайно необхідно надати допомогу. При легкому ступені переохолодження постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження - розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла. Потім тепло одягти, укласти в ліжко. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур. Під час святкування не заходьте у воду в нетверезому стані. Не залишайте дітей без нагляду поблизу річки чи ставка під час святкування. Подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких. Не нехтуйте правилами безпечної поведінки на льоді.
Напередодні Купальської ночі нагадуємо про основні правила поведінки на воді
6 липня 2021
Відпочинок на воді може бути небезпечним. Як поінформували у департаменті цивільного захисту, станом на 6 липня поточного року на водних об’єктах Львівщини загинуло 22 осіб. З них - 4 дітей. З огляду на це та напередодні народного свята Івана Купала, яке щорічно відзначають 7 липня, нагадуємо основні правила поведінки у водоймах. Головною умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу людині, яка потрапила в біду. Але навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Недотримання елементарних правил поведінки на воді може закінчитися трагедією. Департамент з питань цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації наголошує щодо необхідності дотримуватися наступних правил безпечної поведінки на воді: 1. Не купайтеся у непристосованих для цього водоймах (кар’єри, технічні водойми, меліоративні канали). 2. Не заходьте у воду в нетверезому стані. 3. Не допускайте купання поодиноких осіб у безлюдних місцях. 4. Стримуйте оточення від необережних вчинків. 5. Не залишайте дітей без нагляду старших. Забороняйте дітям, молодшим десяти років самостійно заходити у воду. 6. Не пірнайте з берега в невідомих вам місцях (глибина може бути недостатньою для пірнання). 7. Не допускайте переохолодження тіла у воді, при появі судом негайно вийдіть з води. 8. Не запливайте за обмежувальні буйки. 9. Не здійснюйте купання в темний час доби. Запам’ятайте прості правила надання першої допомоги на воді: При рятуванні потопаючого звільніть його організм від води та робіть штучне дихання до відновлення серцевої діяльності. Викличте швидку допомогу. Під час надання допомоги травмованому (голова, шия, спина, кінцівки) забезпечте йому повний спокій і викличте швидку допомогу. Отож, дотримання правил поведінки на воді – запорука безпеки життя!
Безпечними для купання визначили 13 водойм
8 Червня 2021
Відповідно до рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 18 травня 2021 року (протокол №17) органами місцевої влади та місцевого самоврядування у Львівській області із залученням представників ГУ ДСНС України у Львівській області проведено комісійні обстеження місць масового відпочинку на водних об’єктах. На сьогодні готовими для безпечного купання відпочивальників є 18 пляжів на 13 водоймах, а саме: - озеро на території смт. Брюховичі Львівської громади ; - озеро на території с. Модричі Трускавецької громади; - м.Моршин – пляж на міському озері; - м.Золочів - пляж на міському озері; - м.Перемишляни - пляж на міському озері; - озеро у м. Пустомити; - озеро на території с. Воля Гамулецька; - озеро у Давидівській громаді; - озеро у с. Коросно; - озеро у с. Підберізці; - озеро у Тростянецькій громаді; - Стрийський район – пляжі на водоймі поблизу з/ст. «Задорожнє»; - Яворівський район – пляж на рекреаційній водоймі Яворівського Національного природного парку.
На Львівщині триває перевірка водойм на доступність
6 березня 2020
До 21 лютого всі водойми загального користування в Україні повинні були позбутися огорож та інших конструкцій. Закон № 233-IX забезпечує громадянам безперешкодний доступ до озер, ставків та річок, однак не всі дотримуються його виконання. На території кожного району працюють відповідні комісії, які перевіряють водні об’єкти на предмет доступності до водойм. Комісії перевірили понад 300 водойм, понад 20 з них мали закритий доступ для людей. З метою демонтажу виявлених огорож райдержадміністрації скерували відповідні листи орендарям. “Закон є однаковим для всіх. Дуже важливо, щоб орендарі дотримувалися його. Мешканці повинні мати безперешкодний доступ до озер чи то річок. Тому комісії працюватимуть і надалі. А на проблемні озера, стави і річки будемо додатково виїжджати з громадськістю та журналістами”, - наголошує Юрій Холод. Відтак, на території Радехівського та Городоцького районі були здійснені перевірки, аби переконатися, що орендарі прибрали огорожі. Зокрема, перевірку демонтажу огорож здійснили на водному об’єкті площею 0,506 га, який розташований за межами Лопатинської селищної ради. Вхід на водний об’єкт обмежений, встановлені ворота, прибережна захисна смуга огороджена колючим дротом. Проте у Городоцькому районі (Угрівська сільська рада) водні об’єкти площею 0,55 га, а також 0,57 га, які розташовані в межах населеного пункту, мають часткові огородження з боку польової стежки з метою безпеки.
Формальні звіти про доступність водойм нікому не потрібні, - Юрій Холод
28 лютого 2020
До 21 лютого всі водойми загального користування в Україні повинні були позбутися огорож та інших конструкцій. Закон № 233-IX забезпечує громадянам безперешкодний доступ до озер, ставків та річок. У лютому в кожному районі області створили комісії, які мали перевірити виконання цього закону та надати приписи про порушення, якщо такі виявлені. Сьогодні, 28 лютого, профільний заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод провів робочу нараду з головами районних державних адміністрацій Львівщини, де обговорили результати роботи комісій за місяць. “Наразі, через погодні умови, комісії перевірили понад 300 водойм загального користування. Загалом в області є3 тисячі ставів. Понад 20 об’єктів мають закритий доступ для людей. Комісії будуть працювати і надалі. А на проблемні озера, стави і річки будемо додатково виїжджати з громадськістю та журналістами”, - каже Юрій Холод. Нагадаємо, що на Львівщині налічують 20 водосховищ, більше 3 тисячі ставків та понад 11 тисяч км річок, потічків і струмків. Розміри штрафів становлять від 200 до 400 НМДГ (від 3400 до 6800 грн і для посадових осіб - від 400 до 700 НМДГ (від 6800 до 11 900 грн). У разі виникнення аналогічних порушень упродовж року, розмір штрафу зростає, відповідно, від 400 до 700 НМДГ (від 6800 до 11 900 гр) - для порушника і від 700 до 1000 НМДГ (від 11 900 до 17 000 грн) - для посадових осіб.
Водохреща: мешканців області запрошують на купання до "Сколівських бескид"
17 січня 2020
19 січня 2020 року установи природно-заповідні фонду Львівщини запрошують мешканців та гостей Львівщини відвідати їх природні території для святкування Водохреща. Зокрема, святкування Свята Господнього Хрещення відбудеться в межах НПП «Сколівські Бескиди» в урочищі «Павлів Потік» об 11:00 годині. Усі охочі зможуть зануритись в освячену воду гірського потоку, а після купання також матимуть нагоду посмакувати гарячим карпатським трав′яним чаєм. Яворівський НПП запрошує на традиційне «Йорданське святкування 2020» у с.Верещиця. Святкування розпочнуться о 13:00. Під час масового заходу заплановано освячення води, купання в ополонці, виступи фольклорних колективів, спільні колядки та щедрівки біля варти. Львівська обласна державна адміністрація нагадує про правила поведінки під час пірнання: купайтеся у місці, що пристосоване для зимового купання з облаштованим заходом у воду. Не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду; не можна розпочинати купання без представників служб порятунку і медичних працівників, допускати купання дітей без нагляду батьків чи дорослих; приходьте на ополонку з супроводжуючим. Беріть із собою туристичний килимок або просто шматок картону, газету, щоб постелити під ноги при роздяганні та одяганні; купання треба проводити швидко. Якщо ви новачок – тільки зануриться у воду та відразу виходити; одяг повинен бути зручним для одягання, не тісним і з найменшою кількістю ґудзиків; не вживайте алкоголю та не паліть перед купанням; не купайтеся на голодний шлунок та відразу після прийняття їжі; перед купанням необхідно розігріти тіло; до ополонки необхідно підходити в зручному взутті, щоб не втратити чутливості ніг. Краще використати черевики або вовняні носки, можливе використання спеціального гумового взуття, які також захищають ноги від гострих каменів, та не дадуть Вам ковзати по льоду. Ідучи до ополонки, пам’ятаєте, що доріжка може бути слизькою — ідіть повільно й уважно; занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не поринайте в ополонку вперед головою. Стрибки у воду й занурення у воду з головою не рекомендуються, тому що це збільшує втрату температури й може призвести до шоку від холоду; при вході у воду, намагайтеся швидко досягти потрібної Вам глибини, але не плавайте; не перебувайте в ополонці більше 1 хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму; при виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник; після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і вдягніть сухий одяг; для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження доречно випити гарячого чаю, найкраще з ягід та фруктів.
Берегові укріплення та очищення ставу: на Городоччині виконали роботи з благоустрою водойми
27 грудня 2019
Укріпити береги, очистити й поглибити став і ще 150 метрів річкового русла, що його живить, - все це вдалося зробити у 2019 році в Завидовичах Городоцького району. Сьогодні, 27 грудня, щоб оглянути виконані роботи, на місці побували заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод та директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник. “Проєкт передбачав очищення і благоустрій водойми, укріплення берегів, поглиблення каналу ріки, яка наповнює став. Крім цього, в результаті ставок став глибшим до 1,5-1,7 метра, чистішим - тепер тут водяться різні види риби, і це тішить місцевих рибалок. Їх тут, на березі, у вихідні, буває дуже багато. Берегові укріплення захищають від підтоплення близько 3 га земель. Можна побачити на фото, що городи селян з одного боку впритул межують з водоймою”, - каже керівник департаменту екології Руслан Гречаник. Профінансували роботи спільно Екологічний фонд (500 тисяч гривень) та місцевий бюджет (554 тисячі). А виконав їх ФОП Левицький Тарас Михайлович. “Тішуся, що вдалося до нового року завершити все, що тут планувалося, що зроблено якісно. Береги укріплені навіть краще, ніж передбачав проєкт. Хочеться, щоб надалі ініціативу перейняли місцеві підприємці та влада: добре було б навесні засіяти береги травою, встановити кілька лавок, провести освітлення… Місцеву громаду прошу цінувати те, що нам вдалося зробити, не засмічувати. Ця водойма має всі шанси стати справжнім центром громадсько-культурного життя”, - зазначає Юрій Холод. Нагадаємо, саме Львівщина одна з перших в Україні від 2016 року почала проводити земельні торги з продажу права оренди водних об’єктів, які розташовані поза межами населених пунктів. На території області наразі є 438 вільних водойм, які можуть бути передані в оренду. Більшість із них в поганому стані. Не своє пильнувати ніхто не спішить. У 2019 році в оренду передано 115 водних об’єктів для риборозведення та рекреації. Відповідно, у місцеві бюджети вдалося залучити орендної плати на суму 407,231 тис. гривень. Наразі фахівці департаменту екології Львівської ОДА готують документи для оренди ще 127 водних об’єктів.
На Дрогобиччині триває берегоукріплення русла річки Вишниця
12 листопада 2019
На території Модрицької сільської ради Дрогобицького району завершується здійснення руслорегулюючих та берегоукріплюючих робіт для збільшення пропускної здатності русла р.Вишниця. Про це інформують у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА. Роботи з реалізації цього природоохоронного заходу здійснюють за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Зазначимо, що роботи виконують задля запобігання надзвичайної ситуації. Зокрема, захід спрямований на збільшення пропускної здатності р.Вишниця для недопущення попадання її вод в карстові виробітки рудників ПАТ «ГХП «Стебницький «Полімінерал» шляхом розчистки русла річки від деревної та чагарникової рослинності на довжині 6330 м, розширення русла річки, кріплення русла річки бетонними плитами вище течії. Результатом впровадження проєкту стане покращення гідрологічного стану річки, ліквідація можливості утворення карстових провалів, захист 69 житлових будинків та 126 присадибних ділянок мешканців села від виникнення надзвичайної ситуації. З обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на зазначений захід у 2019 році виділили 4255,0 тис гривень.
На Бродівщині відновились унікальні карстові водойми «Сині вікна»
15 лютого 2019
Під час обстеження карстових водойм «Сині вікна», що у НПП «Північне Поділля», працівники відділу рекреації та туризму провели черговий зимовий огляд. Цьогоріч дві карстові воронки вщент заповнені водою. Також природохоронці зауважили, що вода відновлює свій колір яскравої бірюзи. Ще взимку 2016 року, вода у карстових водоймах зникла взагалі. Та вже через рік почала набиратися знову. В 2018 році води було у карстах вже достатньо, та все ж вона була каламутною і мала зеленкувато-болотяний відтінок. І лишень цієї зими вода кришталево-чиста й відновлює свій попередній бірюзовий відтінок. Карстові водойми «Сині вікна» – це унікальний природний об’єкт, який планується найближчим часом використовувати у рекреаційно-туристичній діяльності. Вони розташовані на одній із ділянок майбутнього пішого туристичного маршруту, проект якого уже напрацьовано працівниками відділу рекреації та туризму «Туристичні принади Вороняцького горбогір’я». Вже цього літнього сезону мандрівок тут можна помилуватись мальовничими просторами заповідних територій НПП «Північне Поділля».
Мешканцям Львівщини нагадують про правила безпечного купання на Водохреща
15 січня 2019
У суботу, 19 січня, вся Україна буде відзначати Водохрещення Господнє — одне з найбільших свят православної та греко-католицької церков. В цей день люди йдуть до найближчих водойм для того щоб заповнити цілющою водою свою тару, а найбільш сміливі пірнають в ополонку. Департамент з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації закликаємо під час проведення свята купатися лише в спеціально обладнаних місцях, у яких організатори свята повинні в обов’язковому порядку виконати такі заходи: - обладнати місце для надання допомоги при переохолодженні людини, забезпечити чергування медичного працівника під час проведення свята; - облаштувати на період проведення свята рятувальний пост із зимовими рятувальними засобами (рятувальний шнур довжиною 15-20 м, жердина довжиною 5 - 8 м, рятувальний багор), які потрібні для того щоб своєчасно надати допомогу тим, хто її потребуватиме (випадково провалиться під лід тощо); - на водних об’єктах, покритих льодом, влаштувати майну (ополонку для занурення) розміром не менше 2x2 м, очистити її від льоду, битий лід обов'язково видалити із майни та проводити періодичну очистку майни від шуги. По краях майни зробити настил із товстих дощок, огородити її по всьому периметру шнуром, або дерев'яними перилами, висотою не менше 1,1 м. Ополонка не повинна мати гострих кромок. В ополонку необхідно опустити трап і завести спусковий кінець. З урахуванням реальної ситуації (крихкий, небезпечний лід) організаторам свята рекомендовано вхід у воду облаштувати безпосередньо від берега. Слід пам’ятати, що надійний лише чистий, не запорошений снігом лід голубого чи білого кольору. Безпечна товщина льоду становить для одного пішохода 5-7 см, для групи людей - не менше 15 см, для масового катання на ковзанах 25 сантиметрів. Виконання зазначених вище заходів дозволить зберегти життя та здоров’я учасників свята.
3 жовтня – аукціон з продажу права оренди земельних ділянок разом із водними об’єктами
30 серпня 2018
З метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів, ефективного та раціонального використання водних об’єктів департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації оголошує земельні торги у формі аукціону з продажу права оренди земельних ділянок разом із водними об’єктами, які відбудуться о 11.00 год 3 жовтня 2018 року за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 98. Департамент екології та природних ресурсів підготував лоти (ставок та земельна ділянка, на якій він розташований) до продажу права оренди на земельних торгах, а саме: Ставок площею 17,1307 га, який розташований на території Великосілківської сільської ради (за межами населеного пункту) Кам’янка-Бузького району, на земельній ділянці площею 17,1307 га; Ставки площею 2,9328 га, який розташований на території Гійченської сільської ради (за межами населеного пункту) Жовківського району, на земельній ділянці площею 4,0661 га; Ставок площею 1,6797 га, який розташований на території Потелицької сільської ради (за межами населеного пункту) Жовківського району, на земельній ділянці площею 1,8321 га; Ставок площею 0,5520 га, який розташований на території Ямпільської сільської ради (за межами населеного пункту) Пустомитівського району, на земельній ділянці площею 0,7519 га. Останній день прийому заяв - 27.09.2018р. до 16 год 30 хв. З детальною інформацією можна ознайомитись за посиланнями: Кам’янка-Бузький район, Великосілківська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/26263 Жовківський район, Гійченська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/26258 Жовківський район, Потелицька сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/26257 Пустомитівський район, Ямпільська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/26260