ОСББ у Львівській області: проблематика та шляхи врегулювання
6 Червня 2018р, Новини. Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства, Прес-служба ОДА
Сьогодні, 6 червня, в Радехівській райдержадміністрації відбулась нарада з питання популяризації створення в районі об`єднань співвласників багатоквартирних будинків.
У нараді взяли участь представник департаменту розвитку та експлуатації жилово-комунального господарства Львівської ОДА, керівники Радехівської райдержадміністрації, начальники відділів Радехівської РДА, голови місцевих рад та діючих ОСББ.
Станом на 1.06.2018 в Радехівському районі налічується 209 багатоквартирних будинків, з них у 19 створено ОСББ (9,09%).
Створення ОСББ – один з пріоритетних напрямків розвитку житлової галузі області.
Зауважимо, що прийняття рішень про проведення:
- поточного й капітального ремонтів,
- реконструкції,
- реставрації,
- технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку та визначення підрядників для виконання таких робіт
належить до повноважень зборів співвласників багатоквартирного будинку. Відповідні витрати також лягають на плечі самих співвласників.
Колишній балансоутримувач зобов’язаний передати новоствореному ОСББ у 3-місячний строк із дня державної реєстрації об’єднання примірник технічної й іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документ, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічний паспорт і плани інженерних мереж. У разі відсутності документації на багатоквартирний будинок колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об’єднання, протягом півроку з дня державної реєстрації об’єднання відновлює її за власний рахунок (ч. 18 ст. 6 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»).
Наголошуємо, що департаментом розвитку та експлуатації ЖКГ Львівської ОДА й надалі проводитимуться інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням, а також ініціювання проведення семінарів для органів місцевого самоврядування та ініціативних груп з створення ОСББ.
Крім того, департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації запрошує до співпраці активні громадські організації та асоціації, що зацікавленні в ефективності створенні ОСББ, а також підвищенні рівня управління житловим фондом шляхом формування конкурентного середовища на ринку комунальних послуг. Просимо звертатись за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 6 (3-й поверх), тел. - 275 01 51.
Ключові слова:
ОСББНовини за темою
Фонд енергоефективності збільшить компенсації для учасників програми «Енергодім» у 2022 році
27 січня 2022
В Україні діє Програма Фонду енергоефективності «Енергодім», яка дозволяє заощаджувати до 70% витрат на проведення енергоефективних заходів. Наразі триває робота над збільшенням проєктів та розміру компенсації для учасників Програми. Ці та інші питання озвучили на під час відкриття Восьмої Координаційної ради донорів «Фонду енергоефективності». Зокрема, під час засідання були погоджені зміни до грантової політики Фонд енергоефективності, що передбачають додатковий грант у розмірі 10% від вартості робіт, матеріалів та обладнання для учасників програми «Енергодім» — для заявників, що подадуть заявки до Фонду до 30 вересня 2022 року (або до досягнення 1200 заявок до Фонду). Така опція стане доступною, коли статутний капітал Фонду буде збільшений відповідною постановою Кабінету міністрів України, в сумі, що передбачена Законом України про держбюджет на 2022 рік. «Станом на 21 січня Фонд отримав 880 заявок від ОСББ на участь у програмі «Енергодім», загальна вартість проєктів перевищує 7,3 млрд грн, грантів – 4,5 млрд грн. Понад 80 тисяч сімей стали учасниками Програми та понад 200 будинків модернізовані частково або повністю. Наразі збільшується підтримка заявників. І ми працюємо над тим, аби і кількість проєктів відповідно зростала, адже необхідні ресурси для їхньої реалізації є. Дякую нашим європейським партнерам за постійну підтримку», — зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. Нагадаємо, що у Львівській області діє Комплексна програма підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки, згідно з якою вперше в Україні здійснюється підтримка ОСББ при роботі з ДУ «Фонд енергоефективності» на обласному рівні. Львівщина є однією з регіонів-лідерів щодо роботи за Програмою «Енергодім», станом на сьогодні Фондом енергоефективності схвалено 104 заявки від ОСББ на впровадження енергоощадних заходів. З обласного бюджету додатково здійснюється відшкодування відсоткової ставки у розмірі 3%-10%. Впровадження заходів підвищення енергоефективності в житловому фонді дозволить покращити та створити комфортні умови проживання, скоротити споживання теплової енергії і в кінцевому результаті зменшити розмір «платіжок» за тепло. Запрошуємо ОСББ брати участь в програмі «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності» та енергомодернізовувати будівлі.
Громади ознайомлюють з механізмами підтримки у впровадження енергоощадних заходів: семінар провели в Мостиській міській ОТГ
18 листопада 2021
Сьогодні, 18 листопада, з метою популяризації механізмів Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки, департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства облдержадміністрації провів навчальний семінар в Мостиській міській об’єднаній територіальній громаді. До участі в заході запросили представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, закладів бюджетної сфери, кредитно-фінансових установ тощо. Під час семінару начальник управління енергоефективності Микола Вознюк ознайомив присутніх з механізмом підтримки населення області у впровадженні енергоощадних заходів та заходів, що передбачають використання відновлюваних джерел енергії. Представників бюджетних установ ознайомили із системою енергетичного менеджменту, присутнім презентували кращі практики впровадження енергоощадних заходів в бюджетних установах області. Про Програму «Енергодім», яка реалізується ДУ «Фонд енергоефективності», а також підтримку у впровадженні енергоефективних заходів з обласного бюджету поінформували представників ОСББ.
Ще один банк долучився до обласної Програми енергоефективності
28 жовтня 2021
В області працює Комплексна програма енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики на 2021-2025 роки. Однією з її можливостей є отримання часткової компенсації відсотків за кредитами для ОСББ на заходи з енергоефективності. Так, сьогодні, 28 жовтня, представники департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства провели робочу зустріч з представниками АТ КБ «ПриватБанк», де підписали генеральний договір про співробітництво щодо співфінансування ОСББ. Основою цього Договору є співпраця у процесі надання часткової компенсації відсотків за кредитами для ОСББ, які отримали кредит у кредитно-фінансовій установі на заходи з енергоефективності. Адже, залучення кредитних коштів для ОСББ Львівщини створюють більш сприятливі умови щодо впровадження заходів з підвищення енергоефективності. Нагадаємо, Львівщина серед лідерів в Україні щодо роботи за програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності». Станом на сьогодні Фонд схвалив 100 заявок від ОСББ на впровадження енергоощадних заходів. Програма передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості здійснених заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний» на грантовій основі. Окрім цього, у Львівській області додатково здійснюється підтримка ОСББ за умови участі в програмі «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності» шляхом відшкодування з обласного бюджету відсоткової ставки у розмірі 3%-10%. Операторами Програми є: • АТ КБ «Приватбанк» • ВАТ «Ощадбанк» • АБ «Укргазбанк» • АТ «КРЕДОБАНК». Такий механізм запровадили вперше в Україні у межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки. «У 2021 році вже 14 ОСББ області, що скористалися програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності», компенсували 803 тис грн з обласного бюджету на відшкодування частини відсоткової ставки за отриманими кредитами. На завершення року очікуємо до 1500 тис грн виплат по цьому показнику. Отож, запрошуємо ОСББ області на наступний 2022 рік активно долучатись до участі у програмах підвищення енергоефективності та енергомодернізовувати житлові будинки», - зазначив начальник управління енергоефективності департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА Микола Вознюк.
Ще 5 ОСББ області отримали часткове відшкодування на заходи з енергомодернізації
23 жовтня 2021
Цього тижня 5 ОСББ області, які скористалися програмою енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності», компенсували 46,2 тис грн з обласного бюджету на відшкодування частини відсоткової ставки за отриманими кредитами. Інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Відшкодували відсотки в межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки. Згідно з нею вперше в Україні здійснюється підтримка ОСББ при роботі з ДУ «Фонд енергоефективності» на обласному рівні. «Львівщина є однією з регіонів-лідерів щодо роботи за програмою «Енергодім». Так, станом на сьогодні Фонд енергоефективності схвалив 100 заявок від ОСББ на впровадження енергоощадних заходів»,- розповів керівник департаменту Богдан Кейван. Програма «Енергодім» передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний» на грантовій основі. З обласного бюджету додатково здійснюється відшкодування відсоткової ставки у розмірі 3%-10%. «Впровадження заходів підвищенням енергоефективності в житловому фонді дозволить покращити та створити комфортні умови проживання, скоротити споживання теплової енергії і в кінцевому результаті зменшити розмір «платіжок» за тепло. Запрошуємо ОСББ брати участь в програмі «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності» та енергомодернізовувати будівлі», - додав Богдан Кейван.
Компенсація відсотків за кредитами для ОСББ: ще один банк долучився до обласної Програми енергоефективності
20 жовтня 2021
В області працює Комплексна програма енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики на 2021-2025 роки. Однією з її можливостей є отримання часткової компенсації відсотків за кредитами для ОСББ на заходи з енергоефективності. Зокрема, цього тижня до Програми приєднався ще один банк. Так, вчора, 19 жовтня, представники департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА провели робочу зустріч з представниками Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», в межах якої підписали генеральний договір про співробітництво щодо співфінансування ОСББ. «Договір встановлює умови та принципи співпраці у процесі надання часткової компенсації відсотків за кредитами для ОСББ, які отримали кредит у кредитно-фінансовій установі на заходи з енергоефективності. Адже, залучення кредитних коштів для ОСББ Львівщини створюють більш сприятливі умови щодо впровадження заходів з підвищення енергоефективності», - зазначають у департаменті. Нагадаємо, що Львівщина є одним з лідерів в Україні щодо роботи за програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності». Так, станом на сьогодні Фонд схвалив 100 заявок від ОСББ на впровадження енергоощадних заходів. Програма передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості здійснених заходів/робіт для пакета «Легкий» та 50% для пакета «Комплексний» на грантовій основі. Окрім цього, у Львівській області додатково здійснюється підтримка ОСББ за умови участі в програмі «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності» шляхом відшкодування з обласного бюджету відсоткової ставки у розмірі 3-10%. Операторами Програми є: ВАТ «Ощадбанк». АБ «Укргазбанк», АТ «КРЕДОБАНК». Такий механізм запровадили вперше в Україні у межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки. У 2021 році вже 8 ОСББ області, які скористалися програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності», компенсували 308 тис грн з обласного бюджету на відшкодування частини відсоткової ставки за отриманими кредитами. «Запрошуємо ОСББ брати участь в програмах підвищення енергоефективності та енергомодернізовувати житлові будинки», - додали у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА.
Уряд оновив Правила надання послуги з управління багатоквартирним будинком
23 вересня 2021
Уряд схвалив розроблений Мінрегіоном проект постанови, яким вносяться зміни до Правил надання послуги з управління багатоквартирним будинком та відповідного типового договору. Таке рішення ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України. «Запропоновані зміни уточнюють умови, за якими мають надаватися послуги з управління багатоквартирним будинком, зокрема, прибирання прибудинкової території. Завдяки цьому забезпечується прозорість відносин між співвласниками багатоповерхівок та управителями», – наголосила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська. Змінами передбачено, що видатки на прибирання та інші послуги з обслуговування будинку та прилеглої території включаються до витрат на управління, якщо земельна ділянка під будинком, а також належні будівлі, споруди та прибудинкова територія, згідно з Державним земельним кадастром, перебувають у власності або користуванні співвласників. У разі, якщо прибудинкова територія багатоквартирного будинку не оформлена у власність або користування, такі видатки включатимуться до витрат на утримання будинку виключно за згодою співвласників на договірних засадах та за погодженням з органом місцевого самоврядування меж та площі території, яку співвласники згодні утримувати. Ці зміни наберуть чинності з 1 січня 2023 року. Зазначимо, що згідно із законодавством Послуга з управління багатоквартирним будинком включає, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, а також виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем, утримання ліфтів тощо.
ОСББ області отримують відшкодування за кредитами на заходи з енергомодернізації
19 квітня 2021
Минулого тижня восьми ОСББ області, які скористалися програмою енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності», компенсували 57 тис грн з обласного бюджету на відшкодування частини відсоткової ставки за отриманими кредитами. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА. Відшкодування здійснили в рамках Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки, згідно з якою вперше в Україні здійснюється підтримка ОСББ при роботі з ДУ «Фонд енергоефективності» на обласному рівні. «Львівщина є однією з регіонів-лідерів щодо роботи за програмою «Енергодім». Так, станом на сьогодні Фондом енергоефективності схвалено 84 заявки від ОСББ на впровадження енергоощадних заходів»,- зазначили у департаменті. Програма «Енергодім» передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний» на грантовій основі, з обласного бюджету додатково здійснюється відшкодування відсоткової ставки у розмірі 3%-10%. «Впровадження заходів підвищенням енергоефективності в житловому фонді дозволить покращити та створити комфортні умови проживання, скоротити споживання теплової енергії і в кінцевому результаті зменшити розмір «платіжок» за тепло. Запрошуємо ОСББ брати участь в програмі «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності» та енергомодернізовувати будівлі»,- наголосив керівник департаменту Богдан Кейван.
Львівщина – серед лідерів в Україні з реалізації програми енергоефективності
1 квітня 2021
Львівщина є однією з регіонів-лідерів в Україні щодо роботи за програмою «Енергодім» Фонду енергоефективності. Станом на сьогодні Фондом схвалено 62 заявки від ОСББ на впровадження енергоощадних заходів. Програмою передбачено часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості здійснених заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний» на грантовій основі. Окрім цього, у Львівській області додатково здійснюється підтримка ОСББ за умови участі в програмі «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності» шляхом відшкодування з обласного бюджету відсоткової ставки у розмірі 3%-10%. Такий механізм запроваджено в Україні вперше в межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки. У 2021 році вже 8 ОСББ області, які скористалися програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності», компенсовано 308 тис. грн. з обласного бюджету на відшкодування частини відсоткової ставки за отриманими кредитами. Запрошуємо ОСББ долучатись до участі в програмах підвищення енергоефективності та енергомодернізовуватижитлові будинки! Додаткова інформація – за посиланням.
ОСББ області отримали компенсацію за програмою енергомодернізації багатоквартирних будинків
26 березня 2021
Цього тижня 8 ОСББ області, які скористалися програмою енергомодернізації багатоквартирних будинків програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності», компенсовано 308 тис. грн. з обласного бюджету на відшкодування частини відсоткової ставки за отриманими кредитами. Відшкодування здійснено в рамках Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки, згідно з якою вперше в Україні здійснюється підтримка ОСББ при роботі з ДУ «Фонд енергоефективності» на обласному рівні. Львівщина є однією з регіонів-лідерів щодо роботи за програмою «Енергодім». Cтаном на сьогодні Фондом енергоефективності схвалено 42 заявки від ОСББ на впровадження енергоощадних заходів. Програма «Енергодім» передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний» на грантовій основі, з обласного бюджету додатково здійснюється відшкодування відсоткової ставки у розмірі 3%-10%. «Впровадження заходів підвищення енергоефективності в житловому фонді дозволить покращити та створити комфортні умови проживання, скоротити споживання теплової енергії і, в кінцевому результаті, зменшити розмір «платіжок» за тепло», – зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження облдержадміністрації Богдан Кейван. Запрошуємо ОСББ брати участь в програмі «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності» та енергомодернізовувати будівлі.
Мешканці енергоефективних житлових будинків платять за тепло вдвічі менше
14 грудня 2020
Впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках може зменшити для споживачів платежі за тепло принаймні вдвічі. Про це інформують у Міністерстві розвитку громад та територій України. Так у Фонді енергоефективності держава передбачила значну суму коштів для того, щоб мешканці будинків об’єднались і, вже як ОСББ, взяли участь у програмі «Енергодім» з термомодернізації будинків та впровадження енергоощадних заходів. Програма «Енергодім» має два пакети заходів «Легкий» та «Комплексний» ОСББ може отримати грант з часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності до 70% на попередній енергоаудит, розробку проектної документації та її експертизу, послуги з технічного та авторського нагляду, обстеження інженерних систем та сертифікацію енергетичної ефективності будівлі. Очікуване скорочення споживання енергоресурсів у багатоквартирних будинках, в залежності від обраного пакета заходів, від 20% до 60%. До обов’язкових заходів з енергоефективності, що включає пакет А «Легкий» входять: - встановлення лічильника теплової енергії; - встановлення індивідуального теплового пункту; - заміна котла; - теплоізоляція або заміна трубопроводів; - балансування системи опалення; Додатковими заходами пакету А є: - модернізація системи гарячого водопостачання; - встановлення вузлів розподільного обліку тепла потреби опалення та приладів-розподілювачів у квартирах; - встановлення автоматичних регуляторів температури повітря у квартирах та місцях загального користування; - заміна або теплоізоляція трубопроводів опалення та приладів водяної системи опалення у місцях загального користування; - заміна або ремонт зовнішніх дверей та облаштування тамбурів; - заміна або ремонт балконних дверей, вікон у місцях загального користування; - модернізація системи освітлення у місцях загального користування. Обов’язкові заходи з енергоефективності, що включає в себе пакет Б «Комплексний»: - всі обов’язкові заходи «Пакету А»; - комплекс робіт із теплоізоляції та улаштування зовнішніх стін та цоколю, опалювальних та неопалювальних технічних поверхів та дахів, плит перекриття підвалу; - заміна або ремонт зовнішніх дверей, облаштування тамбурів зовнішнього входу; - заміна або ремонт вікон та балконів у місцях загального користування. Додатковими заходами Пакету Б є: - Модернізація системи гарячого водопостачання; - Заміна або теплоізоляція трубопроводів опалення у місцях загального користування та квартирах; - Заміна або теплоізоляція трубопроводів опалення та водяної системи опалення у квартирах; - Встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та приладів-розподілювачів тепла у квартирах; - Встановлення на приладі водяного опалення автоматичних регуляторів температури повітря в місцях загального користування або квартирах; - Заміна або ремонт вікон та балконних блоків у квартирах, утеплення та скління наявних балконів та лоджій; - Модернізація системи освітлення в місцях загального користування; - Модернізація системи вентиляції з встановленням рекуператорів. Як відбувається фінансування пакетів програми? Програма «Енергодім» передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності, тобто виплату гранту. Грант Фонду – це безповоротна фінансова допомога. Грантова політика Фонду визначається в залежності від заходів/витрат. Так, витрати на підготовку та реалізацію Проектів – відшкодовуються у розмірі 70%. Це витрати на: - енергоаудит до подання Заявки на участь у Програмі «Енергодім»; - розробку проектної документації та її експертизу ( тому числі обстеження будинку); - авторський та технічний нагляд, сертифікацію енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем по завершенні заходів. А витрати на будівельні роботи (це — вищеперераховані обов’язкові та додаткові заходи з енергоефективності) відшкодовуються у розмірі: - 40 % для пакету А; - 50 % — для пакету Б. Грант для ОСББ складається з трьох траншів – відповідно до кількості основних заявок та умовного поділу на три етапи. На кожному етапі впровадження проекту ОСББ отримує часткове відшкодування витрат. Основні (умовні етапи) реалізації проекту такі: ЕТАП 1. Проведення енергоаудиту та отримання часткового відшкодування його вартості. Компенсація за проведений енергоаудит становить 70%. ЕТАП 2. Розробка проектної документації, її експертиза та отримання часткового відшкодування їх вартості. Розмір відшкодування також становить 70%. ЕТАП 3. Здійснення заходів з енергоефективності та отримання часткового відшкодування їх вартості. На цьому етапі, після завершення робіт, проведення сертифікації енергетичної ефективності будівлі й обстеження інженерних систем буде виплачуватися основна частина гранту залежно від обраного пакету заходів. Основна частина гранту складається як з витрат на будівельні роботи, так і з витрат на підготовку та реалізацію проектів. Тому і розмір відшкодування залежить від характеру витрат (як описано вище). Які основні етапи співпраці ОСББ з Фондом енергоефективності? На першому етапі ОСББ приймає рішення про участь у Програмі Фонду та обирає енергоаудитора, який проводить обстеження будинку та рекомендує перелік заходів з енергоефективності. Після отримання рекомендаційного звіту та енергосертифікату, ОСББ через банк-партнер подає Заявку на участь у Програмі «Енергодім». Після схвалення Заявки на участь Фонд частково відшкодовує вартість енергоаудиту, тобто перераховує перший транш. Фонд проводить всебічну перевірку поданих заявок на відповідність умовам Програми на кожному етапі, схвалює або відправляє її на доопрацювання. На другому етапі ОСББ замовляє розробку комплекту проектної документації та її експертизу, а далі подає до Фонду Заявку на затвердження проекту. Фонд знову розглядає документи, схвалює заявку та перераховує другий транш. На третьому етапі проводяться будівельні, монтажні та налагоджувальні роботи, а також здійснюється технічний та авторський нагляд. Після впровадження енергоефективних заходів проводиться повторна сертифікація енергоефективності будівлі та обстеження інженерних мереж. На цьому етапі Фонд перевіряє, чи відповідає виконаний проект вимогам програми «Енергодім» та відшкодовує основну частину гранту — третій транш. Загальний термін реалізації проекту становить: - 12 місяців — для Пакету «Легкий»; - 24 місяці — для Пакету «Комплексний». Як розповіли у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енргозбереження Львівської ОДА сьогодні Фондом енергоефективності схвалено 18 заявок від ОСББ області на впровадження енергоощадних заходів. 12 ОСББ розпочали 12 ОСББ розпочинають роботи у 2020 році. Очікується впровадження заходів на загальну суму більше 111 млн грн за рахунок кредитних коштів. Заявки подані із Львова, Новояворівська, Нового Роздолу та Дрогобича. Завдяки впровадженню енергоефективних заходів економія становитиме 6 мільйонів гривень на рік. «В області налічуються майже три тисячі ОСББ і 18,5 тисяч будинків. Зараз є можливість працювати над модернізацією будинків, досягати економії. Саме тому сьогодні мешканці будинків мають активізуватися і через ОСББ розпочати співпрацю з Фондом енергоефективності, щоб вже наступного року реалізувати енергоефективні заходи та відчути всі переваги енергоощадного житла», - акцентував Богдан Кейван. Юлія Савостейко
«Це буквально зігріває моє серце», - голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас про реалізацію проєкту на Львівщині
4 грудня 2020
Фондом енергоефективності схвалено 18 заявок від ОСББ області на впровадження енергоощадних заходів, очікується впровадження заходів на загальну суму більше 111 млн грн за рахунок кредитних коштів. Заявки подані із Львова, Новояворівська, Нового Роздолу та Дрогобича. Завдяки впровадженню енергоефективних заходів економія становитиме 6 мільйонів гривень на рік. Про це сьогодні під час огляду уже модернізованих будинків розповів директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Богдан Кейван. «В області налічуються майже три тисячі ОСББ і 18,5 тисяч будинків. Зараз є можливість працювати над модернізацією будинків, досягати економії. Львівська облдержадміністрація спільно із обласною радою прийняли Програму енергозбереження для населення Львівщини, якою передбачено механізм відшкодування відсоткової ставки у розмірі облікової ставки НБУ протягом першого року кредитування. Це дозволить полегшити фінансове навантаження на мешканців ОСББ», - акцентував Богдан Кейван. Під час огляду двох модернізованих будинків – на вулиці Пулюя, 9 та Антонича, 32 – керівник управляючої компанії Галина Джулай розповіла про процес тепломодернізації панельних споруд та наголосила на важливості ініціативи з боку мешканців. «Наприкінці минулого грудня ми замовили енергоаудит, який показав нам де і що ми повинні змінити у будинках. Перш за все це утеплення фасаду, встановлення індивідуального теплового пункту, балансорегулювання по стояках, утеплення труб, теплопостачання гарячої води і встановлення енергозберігаючих вікон у місцях загального користування та дверних блоків. Ці всі заходи ми успішно запровадили. По завершенню опалювального сезону будемо мати результати економії, очікуємо до 60% економії у будинках», - зазначила Галина Джулай. За її словами, заходи з енергоефективності продовжать термін експлуатації будинків до 20 років. Окрім того, мешканці менше платитимуть за тепло. «Я розмовляв із власниками квартир про те, щоб будинок модернізувати, адже дім старий – з 1970-их років. Теплопостачання квартир було розбалансоване, в когось було холодно, в когось занадто спекотно, протяги і таке інше. Мешканці доволі охоче погодились на такий крок, у будинку мешкає переважно молодь, тому рішення було прийнято майже одноголосно. Після відшкодувань та отримання гранту для мешканців залишиться покрити трохи менше 1 мільйона гривень позики, яку ми взяли у банка-патнера. Квартира середньої квадратури 60 метрів повинна буде внести 11 тисяч гривень», - поділився досвідом Голова ОСББ «Дбайлива оселя» на Пулюя, 9 Олександр Тимошенко. Управляюча компанія подала заявку до фонду енергоефективності на верифікацію та очікують грант від фонду в розмірі 70%. Цей проект - спільні зусилля Європейського Союзу, Німеччини та уряду України. Європейський Союз надав Aонду енергоефективності 100 млн євро. «Я дуже радий бути сьогодні у Львові і мати нагоду бачити як реалізовують ці проекти. Це буквально зігріває моє серце. Ці будинки стали теплішими і красивішими. Дуже радий бачити результати цього проекту, і я радий бачити з яким ентузіазмом люди займаються його впровадженням», - поділився враженнями під час огляду будинків Голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас. «Гадаю це хороший приклад для інших ОСББ, які мають сумніви щодо участі у подібних проектах. Переконана, що показники енергоефективності доведуть багатьом, що варто модернізувати старі будинки», - наголосила директор державної установи «Фонд енергоефективності» Юлія Головатюк-Унгуряну.
Перші ОСББ області отримають відшкодування з обласного бюджету на заходи з енергомодернізації
28 жовтня 2020
Цього тижня перші 6 ОСББ області отримають з обласного бюджету відшкодування частини відсотків за кредитами в межах «Програми енергозбереження для населення Львівщини» при участі «Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності». Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА. «Програма енергозбереження для населення Львівщини» перша в Україні здійснює підтримку ОСББ при роботі з ДУ «Фонд енергоефективності» на обласному рівні. ОСББ учасники програми здійснюють заходи з підвищенням енергоефективності: • модернізація інженерних систем будівлі; • встановлення або модернізація індивідуального теплового пункту; • теплоізоляція/заміна трубопроводів системи внутрішнього теплопостачання та гарячого водопостачання в неопалюваних приміщеннях; • модернізація системи гарячого водопостачання; • заміна/ремонт блоків віконних або/та балконних дверних у приміщеннях (місцях) загального користування; • теплоізоляцію огороджувальних конструкцій (стін, даху, горища, підвалу). Львівщина є одним з лідером з роботою із ДУ «Фонд енергоефективності». Зазначимо, що Фонд енергоефективності схвалив 18 заявок від ОСББ області на впровадження енергоощадних заходів. Заявки подані зі Львова, Новояворівська, Нового Роздолу та Дрогобича. 12 ОСББ розпочинають роботи цьогоріч. Після виконання заходів очікувана економія складе 4187 Гкал /рік на суму 6146977 гривень в рік. Програма «Енергодім» передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний» на грантовій основі. Загалом в області налічується 2 779 ОСББ та 18 288 багатоквартирних житлових будинків. «Впровадження заходів підвищенням енергоефективності в житловому фонді дозволить покращити та створити комфортні умови проживання, скоротити споживання теплової енергії і в кінцевому результаті, зменшити розмір «платіжок» за тепло. Запрошуємо ОСББ взяти участь в програмі «Енергодім» Державної установи «Фонд енергоефективності»», - зазначив керівник департаменту Богдан Кейван. Детальна інформація за посиланням.