На Львівщині відзначили дні народження двох Героїв Небесної сотні

7 Червня 2018р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 7 червня, у Музеї визвольної боротьби проектом “День народження Героя Небесної Сотні” вшанували пам’ять Андрія Дигдаловича та Віталія Коцюби – майданівців, які загинули у боротьбі за Україну.

Фотографії Героїв, патріотичні пісні, сльози на очах у присутніх – вечір пам’яті об’єднав рідних загиблих майданівців, їхніх друзів, учнів шкіл, у яких навчались герої, а також небайдужих львів’ян.

«Дуже важливо, щоб суспільство не забувало тих людей, які все змінили. Нам часто здається, що тоді було все по-чесному, але треба пам’ятати, що і зараз на сході країни видно, хто за нас, а хто проти. За те, щоб ми пішли у правильну сторону, наші Герої Небесної Сотні поклали життя, так само як і 287 хлопців із Львівщини на війні. Тепер, пам’ятаючи їхній подвиг, ми маємо шанс побачити, як будується наша держава і взяти у цьому участь», - наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Мати Героя Небесної Сотні Віталія Коцюби Софія поділилася з присутніми спогадами про сина, який загинув 20 лютого 2014 року від рук снайпера на вулиці Інститутській. Сьогодні майданівцю б виповнилося 36 років.

«Віталій завжди заступався за слабших. Він був відповідальний. Навіть коли підріс, завжди до нього горнулися діти та чекали на нього завжди. Його справедливість дивувала. Коли вперше сини їхали на Майдан я відчувала гордість. А вдруге уже страх посіявся в моєму серці. В дитинстві я щовечора читала дітям Євангеліє, щоб прищепити милосердя та любов. На своїх синах я виправляла свої помилки і наближалась до Бога. І я вдячна Господу, що дав мені таких дітей», - зазначила Софія Коцюба.

Під час заходу звучали патріотичні пісні у виконанні Павла Табакова, Софії Федини, ансамблю учнів Сокільницької загальноосвітньої школи імені Івана Франка, у якій навчався Андрій Дигдалович, а також Пустомитівської дитячої музичної школи.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook