«Іван Самотос. Скульптура»: до 85-річчя митця презентували альбом

15 Червня 2018р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 15 червня, у студентській галереї Львівської національної академії мистецтв відбулась презентація  альбому «Іван Самотос. Скульптура» до 85-річчя з дня народження митця.

У межах презентації, присутнім представили відеоряд «Голос, інтонація, роздуми Івана Самотоса».

Участь у заході взяла заступник директора департаменту з питань культури, національностей на релігій Львівської обласної державної адміністрації Ірина Гаврилюк.

Спогадами про відомого художника поділилась його донька Наталія Самотос-Баєрлє та одна з перших учениць Марія Савка-Качмар.

Довідково:

Іван Самотос – народний художник України, Почесний академік НАМУ,  багатолітній голова правління Львівського осередку Національної спілки художників України, голова президії «Ліги творчої інтелігенції Львівщини», завідувач кафедри монументально-декоративної скульптури Львівської академії мистецтв.

Митець зробив великий внесок у скарбницю українського образотворчого мистецтва. Він є автором 78 пам'ятників і 80 станкових робіт, більшість яких міститься в експозиціях провідних музеїв України та зарубіжних держав. Як педагог, він виховав не одне покоління відомих майстрів образотворчого мистецтва.

Зазначимо, що Іван Самотос нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого (2003 р.) та орденом Кирила та Мефодія (2005 р.). Створені ним пам'ятники стоять не лише в Україні, а й у Молдові.

Серед найвідоміших творів Самотоса: погруддя Григорія Сковороди (кована мідь, 1969), погруддя Івана Котляревського (1971), пам'ятник жертвам НКВС на вулиці Замарстинівській у Львові (1997, бронза, мідь, граніт, карбування), а також пам'ятник В'ячеславу Чорноволу у Львові (відкрито 28 грудня 2002 року).

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook