На Львівщині стартував велопробіг «Від Степана до Євгена»
У межах фестивалю «Зашків–Джерело духу» десятки велосипедистів дали старт масштабному велопробігу «Від Степана до Євгена» пам’яті полковника Євгена Коновальця. Виїзд учасників відбувся від пам’ятника Степану Бандері у Львові.
«Про цей фестиваль я знаю вже другий рік. Минулого року ми їздили машиною, цього ж року вирішили, що потрібно долучитися до такої прекрасної ініціативи і проїхатися велопробігом. Це привертає увагу до того, що велоспорт у нас розвивається. Також фестиваль Зашків – це патріотичний фестиваль, організатори якого всіляко підтримують спорт, так само як і Євген Коновалець, який є символом цього фестивалю. Окрім того, що Євген Коновалець був великим політичним діячем, він також був спортсменом. Через століття нічого не змінюється і сьогодні також треба мати активну громадську позицію, займатися спортом», - розповіла учасниця велопробігу Олена Чумаченко.
Маршрут велопробігу «Від Степана до Євгена»: Львів (пам’ятник Степанові Бандері – вулиця Бандери – вулиця Коперника – проспект Свободи – площа Різні – проспект Чорновола – вулиця Липинського – вулиця Хмельницького) – Великі Грибовичі – Великий Дорошів – Зашків (садиба Коновальця).
«Мій друг запропонував мені долучитися до велопробігу. Ми обов’язково завітаємо на фестиваль "Зашків", адже вірю, що там буде дуже цікаво, і буде багато людей, яким небайдужа Україна, активне та здорове життя. Думаю без труднощів здолаємо дистанцію», - зазначив учасник велопробігу Ігор Лапіков.
Усіх учасників, які фінішують велопробіг у селі Зашків, чекають приємні сюрпризи та дипломи учасників. На фестивальному полі працює велопарковка.
Зазначимо, організатори велопробігу – молодіжний оргкомітет фестивалю «Зашків – Джерело духу», ГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» за підтрики департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.
Новини за темою
25 або 80 кілометрів: у суботу відбудеться велопробіг у незвичайному форматі
28 жовтня 2021
30 жовтня запланована чергова подорож на велосипедах у межах проекту «РовеЛове Розточчя - разом попри кордони». Організовують захід - Асоціація Єврорегіон «Карпати-Україна», Bike Sport Active і управління туризму та курортів облдержадміністрації. Головний маршрут велопробігу пролягатиме від Домажиру до Верещиці. «Ці території розташовані у Яворівському нацпарку, де активно розвивають туризм, будують відповідну інфраструктуру, зокрема велошляхи у межах транскордонного співробітництва», – зазначив заступник керівника управління туризму та курортів облдержадміністрації Тарас Лозинський. На учасників, провакцинованих або з негативним ПЛР-тестом, очікують в суботу о 9:45 біля входу в ТРЦ Форум. Реєстрація відкривається сьогодні, 28 жовтня, о 12:00. Кількість людей обмежена – всього 30. «Цього разу зі Львова їдемо автобусом і транспортуємо велосипеди до місця старту в Домажир, а там і до Верещиці всього 25 км, – каже Олександр Дуднік, представник Bike Sport Active, - Якщо ж ви не встигнете зареєструватись, можна доєднатись до нас в Домажирі, в суботу об 11:30 і всі разом поїдемо на обід до озера у Верещицю". Детальніше про захід та форму для реєстрації знайдете на сторінці події: https://www.facebook.com/events/566176197824296 Довідково: Проект «РовеЛове Розточчя – разом попри кордони» реалізується гміною Замость у партнерстві з Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна», департаментом екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Яворівським НПП, Любельським воєводством, Розточанським національним парком за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.
Ярема Венгринович веломандрівкою зібрав для дітей зі Сходу понад 9 тисяч євро
20 вересня 2021
Дві тисячі кілометрів здолав Ярема Венгринович, аби допомогти дітям зі Сходу. Його останньою зупинкою перед фінішем став Львів. Учора вранці заступник голови Львівської ОДА Іван Собко та керівник управління молоді та спорту Роман Хім‘як привітали Ярему на Львівщині. «Творити добро можна по-різному. Шлях, який обрав Ярема, точно не найпростіший. Але мета, яку цей молодий чоловік поставив перед собою, дуже благородна. Війна – це важко для всіх, але найважче для дітей, яким доводиться покидати рідні домівки, втрачаючи назавжди близьких людей. Психологічна допомога їм, яку надає проєкт «С.О.С. Дитячі міста України» вкрай необхідна», – зазначив Іван Собко. В обід Ярема Венгринович фінішував у Тернополі. Звідси родом його батьки. Мандруючи велосипедом з благодійною метою, хлопець за 21 день перетнув усю Європу. Між крайніми точками – шлях у понад 2225 кілометрів через Нідерланди, Німеччину, Чехію, Словаччину, та Польщу. «Маршрут я складав самотужки. Обрав далеко не найкоротший. Перед тим, як відправитись у мандрівку, працював у тренінговому центрі. Здавав різноманітні тести, щоб коуч міг оцінити мій рівень підготовки і підібрати відповідну програму тренувань, оскільки велоспортом я захопився не так давно», – розповів Ярема Венгринович. Нагадаємо, мандрівку з Брюсселя до Тернополя Ярема Венгринович розпочав 28 серпня. Хлопцю вдалось зібрати 9105 євро для благодійного фонду, що опікується дітьми зі Сходу, які втратили домівку чи рідних через російсько-українську війну.
Учасники Всеукраїнського велопробігу ветеранів війни прибули на Львівщину
22 Червня 2021
У понеділок, 21 червня, стартував Всеукраїнський велопробіг ветеранів війни «Шануємо пам'ять захисників України». Цей велопробіг – один із елементів плану відзначення 30-річчя незалежності України та 25-ї річниці Конституції України. Долаючи маршрут із Ужгорода до Києва, учасники зупиняються біля меморіалів, де вшановують пам’ять військовослужбовців, які віддали своє життя, виконуючи службовий обов’язок. Сьогодні учасники велопробігу прибули на Львівщину. Тут Івана Балашова – ініціатора проекту, учасника бойових дій в Афганістані, начальника відділу Міністерства у справах ветеранів у Закарпатській області, та його напарника по велопробігу Сергія Поліщука – учасника АТО з міста Рівне зустріли начальник відділу Міністерства у справах ветеранів у Львівській області Володимир Шамрай та ветеран АТО, член національної збірної України Invictus Games («Ігри нескорених») Сергій Шимчак. «Ми підтримуємо таку гарну та важливу ініціативу. Учасники велопробігу власним прикладом звертають увагу суспільства на важливість підтримки ветеранів бойових дій, популяризації ветеранського спорту, спортивної реабілітації та здорового способу життя. У різних містах України учасників велопробігу зустрічає ветеранська спільнота, родини загиблих та всі небайдужі. Ця ініціатива об’єднує людей, і переконаний, стане запорукою об’єднання України», - наголошує Володимир Шамрай. У Львові учасники велопробігу вшанували загиблих воїнів на полі почесних поховань №76 на Личаківському кладовищі, відвідали Військовий храм Стрітення Господнього, де мали змогу поспілкуватись із ветеранами війни в Афганістані. Окрім того, ознайомились із роботою навчально-спортивною базою літніх видів спорту МОУ – СКА Львів.
Максим Козицький взяв участь у відзначенні 130-річчя від дня народження Євгена Коновальця у Зашкові
14 Червня 2021
Сьогодні, 14 червня, Львівщина відзначає 130-ту річницю з дня народження полковника Армії УНР, засновника Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця. Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та представники громадськості поклали квіти до пам’ятника Євгену Коновальцю у його рідному селі Зашків Шевченківського району м. Львова, після чого Оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного виконав Державний гімн України. «У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії», - чи розумів Євген Коновалець, говорячи ці слова, наскільки важливу роль він сам зіграв у боротьбі за вільну та незалежну державу Україну? Життєпис Євгена Коновальця, коротко можна описати однією фразою: жив для України та загинув заради неї! Сьогодні, як і 100 років тому, наша боротьба проти ворога триває…Героїчний шлях Полковника та приклад відважної і самовідданої боротьби за звільнення цілої нації, надихають наших захисників на сході України не здаватись та боронити рідні кордони від загарбника», - сказав Максим Козицький. Очільник області відзначив грамотами облдержадміністрації учасників патріотичних громадських організацій за особливий внесок у розвиток національно-патріотичного виховання. Також у Музеї Євгена Коновальця представили оновлену експозицію, зокрема інтерактивну дошку, рушник, вишитий мамою Полковника. Нагадаємо, 18-20 червня відбудеться 15-ий молодіжний патріотичний фестиваль «Зашків». Метою фестивалю є вшанування імені Євгена Коновальця як символу незламності духу і чину української ідеї, формування патріотичної позиції, розвитку принципів громадянського суспільства, української ідентичності, вдосконалення тіла та духу, заохочення молоді до здорового способу життя. Детальніше про програму цьогорічного фестивалю – за посиланням. Довідково: Євген Михайлович Коновалець (1891 – 1938) – український військовий і політичний діяч, полковник Армії Української Національної Республіки, командир Січових Стрільців, перший голова Організації Українських Націоналістів (з 1929 р.), один з ідеологів українського націоналізму. З початком Першої світової війни у 1914 р. мобілізований до австрійської армії, перебував у військовому полоні. У 1918 р. обраний командиром Січових Стрільців. Того ж року отримав від українського гетьмана Павла Скоропадського дозвіл на формування Окремого загону Січових Стрільців, пізніше приєднався до військ Директорії УНР. У 1929 р. створює у Відні Організацію Українських Націоналістів (ОУН) – революційно-політичну організацію, діяльність якої ґрунтувалася на націоналістичній ідеології. Наприкінці 1920-x — на початку 1930-х рр. Коновалець, організаційно зміцнивши УВО та ОУН, установив контакти з політичними колами Німеччини, Великої Британії, Литви, Іспанії, Італії та організував українські політично-інформаційні служби в багатьох політичних центрах Європи, залучив до співпраці з ОУН широкі кола української еміграції. Здійснив ряд заходів, внаслідок яких були створені осередки ОУН або споріднених організацій у Франції, Бельгії, Канаді, Маньчжурії. За його безпосередньою участю в Америці були засновані Громади українських стрільців, що поклали початок Організації Державного Відродження України в США й Українському Національному Об'єднанню в Канаді. З метою підготовки до майбутньої збройної боротьби за незалежність України за дорученням Коновальця було сформовано військовий штаб та укомплектовано школи з підготовки старшинських кадрів для української армії в Польщі, Чехо-Словаччині, Австрії Вбитий у Роттердамі у 1938 р. за наказом Сталіна агентом радянського КДБ.
Молодіжний патріотичний фестиваль «Зашків» цьогоріч відбудеться вже вп’ятнадцяте
5 травня 2021
Львівська ОДА готується до відзначення 130-річчя від дня народження полковника Армії УНР, голови проводу українських націоналістів Євгена Коновальця. Серед запланованих заходів – традиційний щорічний патріотичний фестиваль «Зашків». Його проведення координуватиме управління молоді та спорту Львівської ОДА. Усі заходи, що проводяться у рамках фестивалю, поєднані між собою патріотично-історичною, фольклорною та оздоровчою тематикою. Цьогоріч фестиваль запланований на 18-20 червня. Загалом «Зашків» відбудеться вже вп’ятнадцяте. «Основна ціль проведення заходу — вшанування імені Євгена Коновальця як символу незламності духу і чину української ідеї, формування патріотичної позиції, розвиток принципів громадянського суспільства, української ідентичності. Фестиваль – найкраща форма для того, аби це було справді цікаво та пізнавально для молоді», – розповів сьогодні під час оргкомітету заступник начальника управління молоді та спорту Андрій Тур. На фестивалі на учасників чекають квести, спортивні змагання та інтелектуальні ігри. В першу чергу фестиваль орієнтований на українську молодь, однак тут знайде чим себе розважити кожен незалежно від віку. На гостей очікують мистецькі локації, зустрічі з відомими людьми Львівщини та є музична програма. Вхід на фестиваль — вільний. На його території діє заборона на продаж і вживання алкогольних напоїв, бо фестиваль пропагує здоровий спосіб життя. За підсумками оргкомітету управління молоді та спорту повідомить про зустріч із представниками молодіжного середовища та громадськими організаціями Львівщини, установами, молодіжними центрами та ініціативними групами, які візьмуть участь в співорганізації цьогорічного ювілейного фестивалю. Про зустріч буде повідомлено додатково на сайті облдержадміністрації. Контактна особа: Тарас Назарків, (096) 821-17-30.
Учасники бойових дій навчали молодь на традиційному вишколі «Зашків»
13 жовтня 2020
9 – 11 жовтня, у с. Зашків, Жовківського району, на малій батьківщині Євгена Коновальця, відбувся традиційний вишкільний табір «Зашків». Під час табору комплексна програма відбувалась по групах: - теоретичні заняття: інженерна підготовка, військова топографія, перша медична допомога в бою, поводження зі зброєю та її застосування на прикладі муляжів, ознайомлення з озброєнням сучасного вояка та інше; - практичні заняття: кожна група отримала індивідуальне завдання з відпрацювання теоретичних знань. У межах проєкту учасники вчили основи таборування, виживання в польових умовах та уже традиційно, дбаючи про екологічну безпеку нашої землі, прибирали територію. Також команди змагались у турнірі із лазертагу. Навчання проводили учасники бойових дій на Сході України учасники громадської організації «Асоціація Комбатантів». Захід організований Львівською обласною молодіжною громадською організацією «Юнацтво» та департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації в межах конкурсу молодіжних проєктів та отримав фінансування з Обласної програми «Молодь Львівщини» на 2016-2020 роки.
«Шлях етнографа, який об’єднав народи»: пів сотні учасників взяли участь у велопробігу
6 жовтня 2020
Вихідними громадська організація «КонтрФорс» організувала велопробіг «Шлях етнографа, який об’єднав народи» з метою популяризації видатних діячів культурного і наукового життя Львівщини та виховання в учасників велопробігу почуття любові до культурних набутків. Колона велосипедистів проїхала маршрутом: пл. Ринок, м. Львів – Музей-садиба Устияновичів, с. Вовків Пустомитівського району Львівської області. Приблизно пів сотні учасників велопробігу подолали сумарну дистанцію протяжністю 50 км. Основним завдання проєкту було привернення уваги громадськості й влади до стану збереження сакральних пам’яток Львівщини, популяризація видатних діячів культурного і наукового життя Львівщини, а саме чеського етнографа, дослідника української народної культури Франтішека Ржегоржа (1857–1899), живописця, письменника і громадського діяча Корнила Устияновича (1839–1903) та діяча національно-культурного відродження України Івана Франка (1856–1916). А також до проблем екології, поширення ідей формування здорового способу життя, а саме екологічно чистого виду транспорту – велосипеду. Громадська організація «КонтрФорс» реалізувала проєкт за фінансової підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації у межах конкурсу для інститутів громадянського суспільства.
Патріотичним велопробігом відзначили день народження полковника Євгена Коновальця
14 Червня 2020
Сьогодні, 14 червня, з нагоди 129-ї річниці з дня народження полковника Армії УНР, голови проводу українських націоналістів Євгена Коновальця стартував патріотичний велопробіг. Учасники стартували велопробігом від пам’ятника Степану Бандері до с. Великий Дорошів. Опісля забігом вирушили до Зашкова. “Постать полковника Армії УНР є дороговказом для сучасних поколінь, як потрібно діяти у військовій сфері та політичній. Дуже важливо, щоб молодь брала приклад із таких історичних діячів, як Євген Коновалець, та працювала задля розвитку нашої держави”, - підкреслив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський. Усі учасники, які завершили велопробіг у селі Зашків, отримали подарунки та пам’ятні медалі. Зазначимо, організаторами велопробігу є громадська організація “Твереза Галичина”.
У Зашкові відзначили 129-у річницю від дня народження Євгена Коновальця
14 Червня 2020
Сьогодні, 14 червня, Львівщина відзначає 129-у річницю з дня народження полковника Армії УНР, голови проводу українських націоналістів Євгена Коновальця. Заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод, директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський, заступник голови Жовківської РДА Андрій Колієвич поклали квіти до пам’ятника Євгену Коновальцю у його рідному селі Зашків Жовківського району. “Історія вчить, що кожній країні конче потрібні і ті, хто здатен до боротьби та пожертви, і ті, хто бере на себе відвагу будувати державне життя народу. Євген Коновалець, якого уродини сьогодні відзначаємо, поєднав у собі ці риси. Він був одним із знаних військових керівників армії УНР і одним з найбільших будівничих ідеї української державності у XX столітті. Виникає питання: якби Коновалець не помер у 47, чи розкололася б ОУН, чи саме такою була б роль України у Другій світовій, чи, може, наша історія була б трохи іншою? Це складні запитання, які вимагають чесної відповіді: країні потрібні герої. І ті, які здатні до боротьби та подвигу, і ті, які беруть на себе відповідальність будувати державність, не схиляючись до ворожих нам ідеологічних доктрин”, - наголосив Юрій Холод. Також сьогодні на території Історико-меморіального музею полковника Євгена Коновальця за ініціативи ГО "Спілка учасників бойових дій" "Асоціація комбатантів" та підтримки облдержадміністрації відкрили виставку військової форми та зброї «Від УНР до сьогодення». Окрім того, день народження Євгена Коновальця відзначили велопробігом від пам’ятника Степану Бандері до Зашкова. Забіг організований громадською організацією “Твереза Галичина”. Зазначимо, у зв’язку з карантинними обмеженнями, цьогоріч національно-патріотичний фестиваль «Зашків», заснований молодіжними громадськими організаціями Львівщини у 2006 році, не відбувається.
Пам'ять Євгена Коновальця вшанували у Зашкові
23 травня 2020
Пам'ять полковника Армії УНР, голови проводу українських націоналістів Євгена Коновальця вшанували на Львівщині у день його загибелі. Перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик разом із Народним депутатом України Ростиславом Тістиком та головою Жовківської РДА Романом Черніховським поклали квіти до пам’ятника Євгену Коновальцю у його рідному селі Зашків Жовківського району. Полковник Армії УНР Євген Коновалець був убитий 23 травня 1938 р. у Роттердамі в результаті спецоперації НКВС, проведеної Павлом Судоплатовим. Він зумів увійти в довіру до Коновальця, який вірив в існування в СРСР міцного підпілля. Це “нелегальне угруповання” і представляв за легендою Судоплатов під псевдонімом “Павлусь Валюх”. Він передав Коновальцю вибухівку, замасковану під коробку цукерок з українським орнаментом як подарунок “від друзів”. Поховано Коновальця на цвинтарі Кросвейк у Роттердамі. На могилі часто відбуваються урочисті заходи пам'яті за участі українських дипломатів та військовиків. У рідному селі Зашкові на честь Коновальця організовують національно-патріотичний фестиваль “Зашків — земля героїв”, а в будинку, де він народися і виріс, відкрито музей.
На Львівщині організували велопробіг в межах кампанії "Безпечні дороги"
28 жовтня 2019
26 жовтня, Львівська обласна державна адміністрація спільно з представниками Патрульної поліції у Львівській області і за підтримки Консультативної Місії ЄС провели інформаційну кампанію "Безпечні дороги", в межах якої відбувся велопробіг. В парк На Валах з'їхалися велосипедисти Львова, де їм представники УПП нагадали про Правила дорожнього руху, також розповіли про ризики керування в стані алкогольного сп'яніння, і за допомогою алкоокулярів на маніпуляційному килимку учасники акції могли особисто в цьому переконатись. Оскільки велосипедисти є одними з найменш захищених учасників дорожнього руху, наприкінці акції їм роздали світловідбиваючі жилети, щоб в темну пору доби чи в сутінках вони були помітними на велодоріжках та в громадському просторі. Також всіх учасників дорожнього руху закликали дбати про власну безпеку, використовувати світловідбиваючі елементи на одязі, не порушувати Правила дорожнього руху.
У Зашкові проведуть вишкіл для молоді
10 жовтня 2019
11-13 жовтня, у с. Зашків, Жовківського району, відбудеться вишкільний табір «Зашків». Про це інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА. У межах проєкту учасників навчатимуть як таборитися, жити в польових умовах та піклуватись про себе. Також молодь вчитиме та співатиме патріотичні пісні біля ватри. Заплановано проведення турніру з Лазартагу. Під час вишколу комплексна підготовка відбуватиметься по групах: I. Теоретичне заняття: інженерна підготовка, військова топографія, перша медична допомога в бою, поводження зі зброєю та її застосування, ознайомлення з озброєнням сучасного вояка та інше. II. Практичне заняття: кожна група отримує індивідуальне завдання з яким повинна впоратися використовуючи навички здобуті під час проходження теоретичного заняття. Навчання проведуть учасники бойових дій на Сході України ГО «Асоціація Комбатантів». Організатори заходу: ЛОМГО «Юнацтво» та департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.