Податки і надходження до бюджету області зросли на понад 20 %
За підсумками першого півріччя 2018 року надходження податків і платежів до загального фонду бюджету Львівщини, порівняно з січнем-червнем минулого року, зросли на 26 %. За цим показником Львівщина посіла 6 місце серед областей України. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА.
Серед платників, які у звітному півріччі збільшили обсяги сплачених місцевим бюджетам області податків у два та більше разів: ТзОВ «Торговий Дім «Львівська тютюнова фабрика ЛТД», Головне управління Державної фіскальної служби, ТзОВ «ВОГ Ритейл», ТзОВ «Пролог ТД» (м.Львів), ПАТ «ВІЕС Банк», ТзОВ «АТБ-Маркет», ТзОВ «Діскавері-Бурове обладнання (Україна)» (м.Стрий), СП «Львів-Трейдінг» (Мостиський район), Корпорація «Енергоресурс-Інвест» (м.Львів), Військова частина А-2250 (м. Львів), ПП «Тайфун-Плюс» (Буський р-н), ТзОВ «Кондитерська фабрика «Ярич» (Кам’янка-Бузький район, ПАТ «Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат», ПП «Нордік» (м. Львів).
У частині податку на доходи фізичних осіб – основного джерела доходів місцевих бюджетів – це підприємства – «Західний Буг» (Радехівський район), ТзОВ «Вимпелком Глобал Сервісиз Україна» (м.Львів), ПП «Ротен» (м.Львів).
Важливий внесок і тих суб’єктів підприємництва, які у січні-червні щомісяця збільшували обсяги перерахованого бюджетам податку на доходи фізичних осіб. Це ТзОВ «Бадер Україна» (Городоцький район), ПАТ «Львівобленерго», ДП «Датський текстиль» (Сокальський район), ПАТ «Львівський холодокомбінат», ТзОВ «Овація» (м.Львів), представництво «Онур Тааххут» (м.Львів).
Новини за темою
Цьогоріч на 55% зросли надходження ПДФО від бюджетних установ до бюджету області
11 травня 2022
Департамент фінансів здійснив порівняльний аналіз надходження до бюджету Львівщини податку на доходи фізичних осіб від установ та організацій, що фінансуються з бюджету, та решти платників (здебільшого зі сфери підприємництва). Нагадаємо, зазвичай загальні поступлення податку на Львівщині на третину формуються бюджетною сферою і на дві третини – сферою підприємництва. Проте в умовах воєнного стану зросли податкові надходження саме від бюджетних установ (особливо, з урахуванням суттєвого підвищення оплати праці військових). За чотири місяці 2022 року частка надходжень податку на доходи фізичних осіб від бюджетної сфери Львівщини становить 43 % (у самому квітні вона навіть перевищила половину). Порівняно з відповідним періодом торік надходження податку від сфери бюджету зросли на 55 %, тоді як від сфери бізнесу – на 17 %. Відрадно проте, що позитивна динаміка по сфері підприємництва, незважаючи на воєнний стан, усе ще залишається. Навіть у співставних умовах (цьогоріч територіальні громади отримують 64 % податку, тоді як минулого року – 60 %) приріст обсягу сплаченого бізнесом податку становить у січні-квітні 11 %.
Вже сотня підприємств області, які припинили діяльність через війну, відновили роботу
11 травня 2022
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну приблизно дві сотні підприємств Львівщини змушені були призупинити свою діяльність. Причини цього – різні, зокрема відсутність замовлень і збуту, проблеми з постачанням сировини для виробництва, проблеми з логістикою, мобілізація працівників до ЗСУ, відсутність оборотних коштів для ведення підприємницької діяльності тощо. Як інформують у департаменті економічної політики Львівської ОВА, в розрізі галузей найбільше постраждали від початку воєнних дій у Львівській області підприємства машинобудування, деревообробної та хімічної промисловості. Львівська обласна військова адміністрація здійснює супровід підприємств, які призупинили свою діяльність і надає допомогу в частині пошуку замовлень, кредитування, використання державних інструментів підтримки бізнесу, бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, розширення переліку критичного імпорту, консультування експортерів для пошуку нових ринків збуту. На сьогодні повністю відновили свою господарську діяльність приблизно 100 підприємств. Нагадаємо, що Львівська ОВА підготувала програму підтримки бізнесу на час воєнного стану. Програма розрахована як допоміжний інструмент до тих ініціатив, які уже запроваджує держава в частині зменшення податкового навантаження, безвідсоткових кредитів, тощо. Так, в межах Програми безповоротну фінансову допомогу у сумі 100 тис грн можуть отримати релоковані підприємства. Головна умова участі – їхня реєстрація на території Львівської області. Також підприємство отримає додаткових 100 тис грн, якщо створить не менше 20 нових робочих місць під час воєнного стану на момент подачі заявки. Також до 500 тисяч гривень можуть отримати підприємці Львівщини для закупівлі виробничого обладнання. Фінансова допомога є безповоротною і надається тим, хто: - планує закупити обладнання для виробництва одягу, харчових продуктів, машин та устаткування; - має намір провести модернізацію технологічного процесу виробництва з метою зниження його собівартості; - працює безперервно 2 роки і зареєстрований на Львівщині; - створив не менше 5 робочих місць під час воєнного стану. Для підтримки мікро та малого бізнесу, а також експортерів Львівської області на час воєнного стану передбачена ваучерна підтримка: - не більше 50 тис грн на маркетингові ваучери; - не більше 80 тис грн на ваучери для сертифікації продукції. Частка власних витрат суб’єктів господарювання на отримання послуг повинна становити не менше 30% суми від загальних витрат. Відтак, для того, щоб отримати допомогу, потрібно відповідні документи (заявки) подати у департамент економічної політики Львівської ОВА (м. Львів, вул. Винниченка, 18, тел.:299 92 79).
У 52 громадах області перевиконали план надходження податків до загального фонду бюджету
6 травня 2022
Незважаючи на воєнний стан, у січні-квітні 2022 року план надходження податків до загального фонду бюджету перевиконали в 52 із 73 територіальних громад області (понад 70 %). З 21 громади, де планові завдання не виконали, суттєве невиконання (понад 10 %) у Заболотцівській, Великолюбінській, Бібрській, Лопатинській, Белзькій, Моршинській, Новояричівській, Самбірській, Сокальській і Сокільницькій громадах. Зважаючи на рівень виконання річних планових показників, нестача доходів у бюджетах спостерігається, крім вищезгаданих, також у Глинянській і Красненській територіальних громадах. Детальніша інформація – на діаграмі.
План доходів обласного бюджету перевиконали на 6%: підсумки за чотири місяці
4 травня 2022
За даними оперативних підсумків бюджетування за доходами з січня по квітень цього року по обласному бюджету фіксують перевиконання плану та зростання надходження платежів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зокрема: До загального фонду місцевих бюджетів Львівщини надійшло 7,7 млрд грн податків. Це на 1,5 млрд грн або на 24 % більше від надходжень за відповідний період торік. План чотирьох місяців перевиконано на 403 млн грн або 6 %. Виконання річних планових завдань становить на 1 травня 33 %. До загального фонду обласного бюджету мобілізували 1,2 млрд грн, що становить 129 % до надходжень за відповідний період 2021 року та 107 % до плану на 4 місяці ц.р. (понад план надійшло 86 млн грн). До державного бюджету платники області мобілізували 18 млрд грн податків, що на 2 млрд грн або на 13 % більше порівняно з аналогічним періодом 2021 року.
Департамент екології та природних ресурсів видав висновки оцінки впливу на довкілля для 13 об’єктів
2 травня 2022
Упродовж березня – квітня департамент екології та природних ресурсів Львівської ОВА видав висновки з оцінки впливу на довкілля для реалізації 13 об’єктів. Зокрема, у Львівському, Самбірському, Червоноградському районах. «Висновки про оцінку впливу на довкілля, які видає департамент, спрямовані на попередження та запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів. Відтак, департамент видав висновки з оцінки впливу на довкілля для об’єктів видобувної промисловості, руслорегулювання і берегоукріплення та будівництва і реконструкції промислових об’єктів». – Зазначив заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко. Як наголосив Юрій Бучко, згідно зі ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля», така процедура є обов’язковою у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності. Також ця процедура сприяє тому, що підприємства в області використовують новітні та безпечні технології у сфері охорони довкілля. У департаменті екології та природних ресурсів повідомили, що зараз активно консультують підприємства, які розташовані у зоні активних бойових дій та планують переїхати у Львівську область, щодо наявності природоохоронних документів дозвільного характеру.
Два великі українські машинобудівні підприємства релокуються на Львівщину
14 квітня 2022
Підприємства із територій, де сьогодні ведуться активні бойові дії, релокують свої виробничі потужності на захід України. Так, вже найближчим часом у Львівській області свою роботу розпочнуть два потужні українські підприємства машинобудівної галузі. Сьогодні у Львівській ОВА їх керівники підписали відповідні договори про оренду виробничих приміщень. Перше підприємство – це ТОВ «УК «ВІТРОПАРКИ УКРАЇНИ», в складі групи компаній ПАТ «Краматорський завод важкого верстатобудування», яке створило сучасне виробництво повного циклу. Компанія розробляє, будує та обслуговує вітроустановки, генерує та здійснює постачання електроенергії. На всіх етапах – від проектування й монтажу вітростанцій до логістики, запуску та довгострокового сервісу – максимально використовує енергетичний потенціал України. Релокуються із Краматорська. Друге підприємство - промислова компанія «Пожмашина». Є єдиним виробником великої спеціалізованої протипожежної техніки в Україні, лідер на ринку пожежної, спеціалізованої та сільськогосподарської техніки. Сьогодні компанія демонтує обладнання і в оперативному порядку перевозить із Чернігівської області. Евакуюють третину заводу. Тут розгортатимуть виробництво с/г техніки та збірку пожежних машин. «Ми провели низку зустрічей в різних регіонах і зупинились на Львівській області, адже бачимо тут великий людський потенціал, традиції та потенційні ринки збуту, в тому числі експортні напрямки», - зазначив гендиректор ТОВ ПК «Пожмашина» Олег Авер’янов. Після завершення війни планують частину виробництва залишити, а також у можливій перспективі на базі орендованого приміщення розпочати виробництво вантажної техніки зі створенням нових робочих місць. «Перш за все дякую за довіру до області. За те, що ви продовжуєте працювати у такий складний час. Мені дуже приємно чути, що ви отримуєте усю необхідну допомогу та сприяння від нас. Ми і надалі готові вам допомагати. Сьогодні два великі машинобудівні підприємства заходять на територію Львівщини», - зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Начальник Львівської ОВА наголосив, що зокрема в такий спосіб Львівщина сьогодні збереже та розвиватиме українське машинобудування. «Львівщина завжди славилася своїми машинобудівними традиціями. Мені дуже приємно, що сьогодні ми відновлюємо цю традицію і посилюємо цей потенціал. Сподіваюсь, що прихід таких компаній стане поштовхом до подальшого залучення високотехнологічного бізнесу у Львівську область», - зазначив Максим Козицький. У зустрічі також взяв участь генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов, який зауважив, що сьогодні економічний фронт також важливий, як і фронт військовий. «Очікуємо створення нових 1000 робочих місць на цих об’єктах», - наголосив Руслан Іллічов. Зазначимо, що від початку війни росії проти України на Львівщину релокувались вже 79 підприємств, з них 32 запустили свої виробництва. Загалом відділ інвестиційної політики Львівської ОВА вже опрацював 347 заявок на переміщення виробничих потужностей.
В Україні запустили безоплатну платформу для допомоги з релокації бізнесу
11 квітня 2022
Перезапуск економіки у воєнний час - одне з найпріоритетніших завдань Уряду. Тому зараз дуже важливо, щоб бізнес продовжив діяти. За місяць із зони бойових дій евакуювали 216 підприємств і 97 із них вже відновили роботу на новому місці. Продовжуємо допомагати бізнесу ще швидше відновити роботу, піднімати економіку країни та надавати робочі місця. Для цього запускаємо платформу, що допоможе перемістити бізнес із «гарячих точок» та продовжити його діяльність у більш безпечному місці https://relocate.prozorro.sale Для кого платформа бізнесу, який подав заявки на релокацію; компаній, які хочуть допомогти підприємствам з релокацією; представників Міністерства економіки, військових адміністрацій, компаній, які допомагають з опрацюванням заявок, логістикою, процесом переїзду, пошуком нових виробничих приміщень та розселенням працівників тощо. Подавати заявки можуть як підприємства, що потребують переміщення, так і компанії, які готові надати для цього приміщення чи інші активи.
«У березні спостерігаємо погіршення надходжень податків і зборів до місцевих бюджетів Львівщини», - Олег Демків
25 березня 2022
За два місяці цього року загальний фонд місцевих бюджетів Львівщини перевиконали на 300 мільйонів гривень, обласний бюджет – на 80 мільйонів гривень, а динаміка надходження податків і зборів перевищувала 20%. Проте вже у березні на Львівщині спостерігають погіршення надходжень. Про це повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОВА Олег Демків. «Серед основних причин - сповільнення економічної активності суб’єктів господарської діяльності. Але ключовим фактором стало внесення змін до податкового законодавства, перш за все - в частині скасування податку на прибуток. Для обласного бюджету це велика втрата. Ми на весь рік планували майже півмільярда гривень надходжень цього податку. З початку року надійшло понад 100 мільйонів гривень і це все, на що ми можемо розраховувати», - зазначив Олег Демків. «Ми зараз завершуємо відкореговувати наші цьогорічні баланси під форс-мажорні обставини, спричинені зменшенням надходженням податків і зборів. Також розуміємо необхідність забезпечити першочергові видатки місцевих бюджетів. Зараз ми зі всіма територіями прораховуємо їхні нові прогнози податків і спільно пропрацьовуємо можливості фінансувати захищені статті першочергово - зарплат, стипендій, продуктів харчування, енергоносіїв – все найнеобхідніше для функціонування бюджетної сфери. Плюс виплати й підтримка малозабезпечених категорій громадян», - додав Олег Демків. Він також наголосив, що на місцеві бюджети покладено і повноваження військового характеру. Це фінансова підтримка формування територіальної оборони, покриття видатків з харчування для переселенців, компенсації видатків на спожиті енергоносії закладами комунальної власності, які розміщують ВПО. «Ми сьогодні не зможемо в повному обсязі фінансувати інвестиційні видатки. Але будемо працювати на перспективу. У час війни важливо першочергово фінансувати оборонні видатки, але мати плани дій в частині відновлення економіки та інфраструктури теж важливо», - повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОВА. Зазначимо, що місцеві бюджети Львівщини затвердили в кінці минулого року. Загалом в області є 81 місцевих бюджетів (бюджети громад, районів, обласний).
«У березні спостерігаємо погіршення надходжень податків і зборів до місцевих бюджетів Львівщини», - Олег Демків
25 березня 2022
За два місяці цього року загальний фонд місцевих бюджетів Львівщини перевиконали на 300 мільйонів гривень, обласний бюджет – на 80 мільйонів гривень, а динаміка надходження податків і зборів перевищувала 20%. Проте вже у березні на Львівщині спостерігають погіршення надходжень. Про це повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОВА Олег Демків. «Серед основних причин - сповільнення економічної активності суб’єктів господарської діяльності. Але ключовим фактором стало внесення змін до податкового законодавства, перш за все - в частині скасування податку на прибуток. Для обласного бюджету це велика втрата. Ми на весь рік планували майже півмільярда гривень надходжень цього податку. З початку року надійшло понад 100 мільйонів гривень і це все, на що ми можемо розраховувати», - зазначив Олег Демків. «Ми зараз завершуємо відкореговувати наші цьогорічні баланси під форс-мажорні обставини, спричинені зменшенням надходженням податків і зборів. Також розуміємо необхідність забезпечити першочергові видатки місцевих бюджетів. Зараз ми зі всіма територіями прораховуємо їхні нові прогнози податків і спільно пропрацьовуємо можливості фінансувати захищені статті першочергово - зарплат, стипендій, продуктів харчування, енергоносіїв – все найнеобхідніше для функціонування бюджетної сфери. Плюс виплати й підтримка малозабезпечених категорій громадян», - додав Олег Демків. Він також наголосив, що на місцеві бюджети покладено і повноваження військового характеру. Це фінансова підтримка формування територіальної оборони, покриття видатків з харчування для переселенців, компенсації видатків на спожиті енергоносії закладами комунальної власності, які розміщують ВПО. «Ми сьогодні не зможемо в повному обсязі фінансувати інвестиційні видатки. Але будемо працювати на перспективу. У час війни важливо першочергово фінансувати оборонні видатки, але мати плани дій в частині відновлення економіки та інфраструктури теж важливо», - повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОВА. Зазначимо, що місцеві бюджети Львівщини затвердили в кінці минулого року. Загалом в області є 81 місцевих бюджетів (бюджети громад, районів, обласний).
Майже сотня підприємств із постраждалих від війни областей прийняли рішення про релокацію на Львівщину
16 березня 2022
Львівська обласна військова адміністрація сприяє релокації підприємств з областей, які сьогодні знаходяться на територіях активних бойових дій. Так вже 90 підприємств вирішили перенести свої виробничі потужності на Львівщину. «За підтримки Міністерства економіки та Міністерства інфраструктури України нам вдалося налагодити роботу в частині релокації підприємств, які знаходяться в Центральній та Східній Україні в осередках бойових дій. Підприємці з цих областей сьогодні зголошуються на те, щоб перенести свої виробничі потужності на терени Західної України. Завданням департаменту економічної політики є забезпечити цю комунікацію і разом в координації з Міністерствами здійснити таку релокацію», - розповів під час брифінгу керівник департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда. Станом на сьогодні департамент вже опрацював 160 заявок на релокацію і на кожну з них надав низку пропозицій для підприємців. 90 вже прийняли рішення про перенесення виробничих потужностей. «Ми дякуємо Міністерству інфраструктури, яке сьогодні нам помагає з логістикою, оскільки не просто з осередку бойових дій вивозити ті чи інші виробництва, обладнання, технологічні процеси та людей»,- додав Степан Куйбіда. Власники виробництв, які релокують свої підприємства, можуть на тимчасовій основі розмістити свої виробничі потужності на складських приміщеннях, які департамент постійно підшукує на території області у співпраці з підприємцями, власниками таких площ. Окрім цього, Степан Куйбіда звернувся до іноземних компаній та фондів з проханням фінансової підтримки таких підприємців. «Я звертаюсь до іноземних фондів, великих компаній, ЄБРР, Європейського інвестиційного банку, до всіх структур, які знають, що таке вести бізнес, відновлювати його, будувати з нуля, ми просимо про фінансову підтримку таких бізнесменів, трансфер технологій, кооперацію з нашим бізнесом. Ми готові співпрацювати»,- зазначив він. Вже сьогодні Львівська ОВА підготує звернення до відповідних інституцій.
Пошук приміщень для релокованих на Львівщину підприємств запрацював у телеграмі
15 березня 2022
Команда відділу інвестиційної політики департаменту економічної політики Львівської ОВА створила телеграм канал для власників виробничих площ та складів на території Львівщини. Його мета - швидкий та зручний пошук приміщень для підприємців, які вимушені перемістити свій бізнес на безпечнішу територію. «Створення такого майданчику зробить пошук найвигідніших пропозицій для переміщення підприємств на територію Львівщини спрощеним, адже всі пропозиції будуть знаходитися в одному місці і підприємці із гарячих точок зможуть обрати для себе саме ту локацію, яка відповідає потребам їх підприємств»,- розповів керівник відділу інвестиційної політики Орест Фільц. На сьогодні Львівська ОВА вже отримала понад 100 запитів про потребу релокації від представників харчової, легкої промисловості, машинобудування, фармацевтики тощо. Відтак, якщо у вас є вільні виробничі площі та склади, надсилайте їх одним повідомленням у коментарях в телеграм каналі, вказуючи: • Площу виробничих приміщень • Місце розташування • Підведені комунікації та потужності • Фото за посиланням на драйв (за наявності) • ПІБ • Номер телефону.
Майже вісім десятків українських підприємств із територій бойових дій мають намір переміститись на Львівщину
12 березня 2022
Сьогодні чимало українських промислових підприємств перебувають на територіях, які постійно обстрілюються Російською Федерацією. Щоб зберегти промислову базу виробництв Львівщина сприяє підприємцям у їх релокації на територію області. Станом на сьогодні майже 80 підприємств заявили про таке бажання, більше трьох десятків вже перевозять власне устаткування. «За час війни Львівщина стала гуманітарним хабом між Європою та регіонами України, які найбільше страждають від воєнних дій. Також, сьогодні Львівщина готова стати хабом економічним. Ми провели відповідну комунікацію з Міністерством економіки, Федерацією роботодавців України та профільним комітетом Верховної ради. Військові адміністрації, які сьогодні перебувають під обстрілами, поширюють інформацію на місцях в профільні асоціації чи інші осередки бізнесу та пропонують західні регіони, зокрема Львівщину, як майданчик для релокації виробництв: обладнання, знання і людей, які забезпечують технологічний процес»,- зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда. За останні дві доби відділ інвестиційної політики департаменту отримав 78 запитів на релокацію підприємств, від найменших до найбільших. Це підприємства з виробництва пластику, чаю, підприємства легкої промисловості. На ці вісім десятків запитів відділ надав більше 270 пропозицій можливих локацій. «Вже 31 підприємство озвучило ініціативу в частині повного переміщення виробничих потужностей. Тобто наші пропозиції їм підійшли і вже безпосередньо з власниками таких приміщень вони будують свої договірні зобов’язання. Є декілька категорій таких приміщень. Це, як державна власність, комунальна власність ОТГ, або ж приватна власність тих суб’єктів господарювання, які вже здійснювали діяльність на території області, але їхні виробничі потужності не були задіяні на всі 100%», - додав Степан Куйбіда. Також, підприємцям, які хочуть перемістити свої виробництва, спершу пропонують розмістити свої потужності на складах, які охороняються і вже після цього відпрацьовувати можливі розміщення на території Львівської області або ж сусідніх областей.