«Орієнтири молоді в літературі»: на Львівщині вдосконалюють рівень компетентності бібліотекарів
У четвер, 2 серпня, у Львівській обласній бібліотеці для дітей відбудеться семінар «Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники». Семінар відбудеться в межах проведення циклу семінарів, спрямованих на вдосконалення рівня професійної компетенції бібліотечних фахівців. Організаторами заходу є Міністерство культури України спільно з Державною бібліотекою України для юнацтва та Українським центром культурних досліджень.
У семінарі візьмуть участь молоді письменники: Боісіда (Олена Березюк) (Київ), Ярина Каторож (Львів), Анна Дегтяренко (Запоріжжя), Любов Відута (Львів),Оксана Блажевська (Київ). А також представники Українського центру культурних досліджень Ірина Ковальчук та Інна Ковальчук.
Під час семінару будуть розглядатись питання:
- літературна компетенції бібліотечних спеціалістів;
- підвищення якості та ефективності процесу читання дітей та юнацтва;
- створення належних умов для рівного та всеохоплюючого доступу дітей та юнацтва до літератури;
- активізація розвитку української літератури для дітей та молоді.
Зустріч відбудеться 2 серпня о 12:00 год у приміщенні Львівської обласної бібліотеки для дітей (В.Винниченка,1).
Новини за темою
«Бібліотека - відкритий публічний простір»: для бібліотекарів Львівщини провели навчання
13 серпня 2021
Упродовж трьох днів з 11 по 13 серпня 2021 року у трьох обласних бібліотеках Львова провели курси підвищення кваліфікації для бібліотечних працівників територіальних громад Львівської області. Навчання проходили у межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2021-2025 роки. Цьогоріч на напрям підвищення кваліфікації працівників галузі культури в обласному бюджеті передбачили 200 тис грн. На семінарах виступили: Оксана Бруй, кандидатка наук із соціальних комунікацій, директорка Науково-технічної бібліотеки КПІ імені Ігоря Сікорського, президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація Ярослава Сошинська, кандидатка історичних наук, доцентка КПІ імені Ігоря Сікорського, виконавча директорка ВГО Українська бібліотечна асоціація Станіслав Колосовський, менеджер з бренду та комунікації БО «Львівська освітня фундація» Основні теми навчань: сучасна бібліотека: значення та призначення; бібліотека як простір зустрічей для громадських активностей, спілкування та дозвілля; хто такий сервісний бібліотекар, розвиток людського капіталу; комунікація з користувачами і зв’язки з громадою; мобілізація та залучення необхідних ресурсів. проєктний менеджмент у бібліотеці. У навчаннях взяли участь близько 70 працівників бібліотечної галузі, які після закінчення навчань отримали сертифікат учасника навчального семінару «Бібліотека –відкритий публічний простір». У Львові з працівниками бібліотечної справи зустрівся заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко. «Обласна влада зацікавлена в тому, щоб усіляко сприяти розвитку бібліотечної галузі і зберігати статус українців як читаючої нації. Цьогоріч успішно стартував конкурс ТОП-10 бібліотек і бібліотека с. Підгірці Заболотцівської ТГ першою використала отриманий фінансовий ресурс у розмірі 60 тисяч грн. Також щорічно з обласного бюджету виділяються кошти на поповнення бібліотечних фондів художніми та періодичними виданнями, розподілом яких займаються обласні бібліотеки. Та все одно хочу наголосити на тому, аби кожна з бібліотек брала ініціативу в свої руки і шукала шляхи залучення додаткових коштів. Адже зараз для цього є багато можливостей - програм, грантів і конкурсів. Ще раз усіх вітаю і дякую вам за вашу працю! Бажаю всім здоров’я, оптимізму і ефективного застосування отриманих знань у вашій роботі!», - сказав Іван Собко. Нагадаємо, що нещодавно серію семінарів провели для працівників музейної галузі та для працівників народних домів і клубних формувань Львівської області. Організатор навчань – департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА.
Центр культурно-мистецьких ініціатив співпрацюватиме із науковою бібліотекою
22 лютого 2021
Один із креативних осередків Центру культурно-мистецьких ініціатив уже невдовзі функціонуватиме на базі Педагогічно-наукової бібліотеки, що на вулиця Зеленій, 24. Днями уклали тристоронній меморандум про співпрацю між Центром Культурно-Мистецьких Ініціатив, департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації й Львівською обласною науково-педагогічної бібліотекою. Наприкінці січня Центр звернувся до обласної комісії з питань освіти із проханням посприяти у пошуку приміщення, в якому ЦКМІ міг би реалізовувати свої творчі ініціативи. «Департамент ознайомився і ретельно вивчив питання, яке викладене у листі-зверненні ГО «Центр Культурно-Мистецьких Ініціатив». Нам відомо про багаторічну успішну діяльність ЦКМІ у галузі культури, зокрема мистецтва, освіти, науки. Ми з’ясували можливості та графік роботи Педагогічно-наукової бібліотеки, провели робочі наради з адміністрацією бібліотеки і вважаємо, що співпраця ЦКМІ з цією бібліотекою є можливою і необхідною як для суспільно-активної громади міста й області в цілому, так і для бібліотеки зокрема», - зазначив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Адміністрація Педагогічно-наукової бібліотеки солідарна з баченням департаменту щодо взаємної зацікавленості сторін у співпраці, відтак уже навесні один із креативних осередків Центру почне свою роботу у приміщенні бібліотеки. «Від імені колег творчої родини Центру Культурно-Мистецьких Ініціатив дякуємо директору департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Олегу Пасці та начальнику управління інновацій Ользі Котовській за те, що відгукнулися на нашу ініціативу і, що найважливіше - підтримали її не словом, а ділом. Окремі слова подяки адресуємо партнерській інституції – Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці за взаємне зацікавлення у розбудові культурно-мистецької та едукаційної діяльності. Організація провадить численні програми і проєкти, у результаті чого маємо у своєму доробку не один їх десяток», - наголосив Голова правління ЦКМІ Сергій Гаврилович. Під опікою ЦКМІ вже понад 15 років працює Школа мистецтв «СПІРОГРАФ» та Львівський авторський драматичний Театр «ScenA8», при якому діє едукаційна театральна лабораторія «СПІРОГРАФ». Організація гуртує у своїх осередках фахівців та професіоналів, які мають можливість ефективно обмінюватися досвідом, здобутим у роботі з дітьми та молоддю. Низка проєктів є спрямована на роботу з дітьми, позбавленими батьківської опіки, та особами з особливими потребами. Громадська організація «Центр Культурно-Мистецьких Ініціатив» проводить свою діяльність з 2003 року.
Бібліотеки Миколаївського району забезпечили комп’ютерами
17 листопада 2020
В межах проекту «Дія.Цифрова освіта» бібліотеки Миколаївського району забезпечили комп’ютерами. Днями Львівська обласна державна адміністрація отримала для подальшого розподілу між бібліотеками Львівщини 300 комп’ютерів. Цього року стартував проєкт «Дія.Цифрова освіта», який дає можливість навчатись цифровим навичкам в онлайн та оффлайн форматі. В рамках проекту «Дія.Цифрова освіта» Міністерство цифрової трансформації України спільно з партнерами допомагає регіональним та сільським бібліотекам із технічним обладнанням, зокрема, забезпеченням комп’ютерною технікою. "Ми розглядаємо бібліотеки як драйвери цифрової освіти в регіонах. Тому нам дуже приємно їх підтримувати та допомагати. Це спільна робота над масштабною програмою цифрової грамотності населення, кінцева мета якої — навчити 6 млн українців цифрової грамотності» - наголосила заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан. Міністерство цифрової трансформації завдяки проєкту "Дія.Цифрова освіта" у співпраці з Офісом Президента України отримали можливість комп’ютеризувати міста та села і передати за сприяння Української бібліотечної асоціації 5000 одиниць комп‘ютерної техніки українським бібліотекам. Варто зазначити, що на реалізацію проєкту не витрачатимуться кошти державного бюджету. Сьогодні заступник голови ОДА Іван Собко спільно з заступницею міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерією Іонан, головою правління Асоціації розвитку туризму та координатором проекту Фазилем Аскеровим, головою благодійного фонду «Дитячі стежинки» Миколою Шагаровим, генеральним директором директорату внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента Веронікою Селегою та членкинею президії УБА Ларисою Луговою передали перші комп’ютери для сільських бібліотек Миколаївського району, Тростянецької та Розвадівської ОТГ. "Ми вже давно перестали асоціювати міські бібліотеки лише з книгозбірнями. Адже це осередки інтелектуального та культурного життя, дозвілля й розвитку наших дітей. І дуже тішить,що сьогодні, завдяки проєкту «Дія. Цифрова освіта» і сільські бібліотеки мають можливість стати платформою для якісної цифрової освіти» - наголосив Іван Собко.
Львівській обласній бібліотеці для дітей сьогодні 80 років
9 травня 2020
З ювілеєм бібліотеку привітав заступник голови облдержадміністрації Іван Собко. «Львівська обласна бібліотека для дітей – це особливий простір, окрема книжкова планета, де дітям завжди цікаво та комфортно. Це місце, де вже цілих 80 років наших з вами дітей навчають любити найбільший скарб – книгу. Львівщина пишається такою бібліотекою, усіма її здобутками та відданими працівниками. З нагоди ювілею бажаю колективу бібліотеки сил, наснаги та усіх необхідних ресурсів для реалізації задуманих проєктів, оптимізму та невичерпної енергії» – йдеться у повідомленні. Львівська обласна бібліотека для дітей – культурно-інформаційний центр для дітей, підлітків, батьків та організаторів дитячого читання. Офіційне найменування бібліотеки – Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівська обласна бібліотека для дітей», неофіційне – Бібліотека «Левеня», Леотека. Розпочавши свою роботу 9 травня 1940 року як Львівська державна обласна бібліотека для дітей та юнацтва, з часом бібліотека перетворилася на інноваційний простір, багатофункціональний інформаційний, освітній, культурний та центр дозвілля. Завдяки зусиллям працівників у закладі панує унікальна атмосфера, яка сприяє навчанню, розвитку і креативності дітей та дорослих. Сервіс та відповідальність, відкритість та доступність, позитивна філософія роботи з користувачами, інновації – це те чим «Левеня» притягує до себе своїх читачів. Штат бібліотеки – 48 працівників, з них 39 осіб – з фаховою освітою. Бібліотечний фонд містить 100 459 примірників науково-пізнавальної, довідкової, художньої літератури та періодичних видань, незалежно від носіїв: друкованих, аудіовізуальних матеріалів, DVD, CD-дисків, електронних ресурсів. Понад 11 тис. читачів обслуговує відділ обслуговування користувачів з 2-ма секторами: читальних зал та абонементів. Для дошкільнят та учнів початкових класів створені спеціальні куточки, ігрові зони, а також працює бібліотека іграшок – ігротека. Послугами бібліотеки користуються учні понад 100 шкіл міста, соціокультурною діяльністю охоплені учні шкіл, інтернатів, гімназій, садочків, вихованці студій естетичного дошкільного виховання, студенти Львівського коледжу культури і мистецтв, Педагогічного коледжу Львівського національного університету ім. І. Франка, Львівського поліграфічного коледжу Української академії друкарства та багатьох інших закладів. Щороку бібліотека бере участь у конференціях PZB – Польської спілки бібліотек (єдиний член з України), активно обмінюється досвідом з бібліотеками Польщі, Литви, Білорусі. Договори про співпрацю підписані з публічними бібліотеками міста Кросно (Республіка Польща) та міст Гарждай і Скуодас (Литва). Бібліотека є офіційним партнером Української бібліотечної асоціації в реалізації спільних програмних цілей та Форуму видавців. Вартує зазначити, що новий стратегічний розвиток бібліотеки розпочався з 2010 року під керівництвом Лариси Лугової, заслуженого працівника культури України та віцепрезидентки Української бібліотечної асоціації.
Екопроєкт Львівської обласної бібліотеки для дітей визнали у світі
4 травня 2020
У Львівській обласній бібліотеці для дітей, що цьогоріч відзначає ювілей – 80 років з дня створення, вже не перший рік успішно діє проєкт «Екобібліотека». Днями Львівська обласна бібліотека для дітей засвітилася на всесвітній мапі бібліотечного олімпу IFLA - International Federation of Library Associations and Institutions Корисність та необхідність проєкту «ЕкоБібліотека» визнали у світі. В рамках проєкту «Екобібліотека» бібліотекарі вчать своїх користувачів екограмотності: як правильно сортувати сміття, якими бувають процеси його переробки, які негативні наслідки стають результатом безвідповідального ставлення до відходів. Проєкт спрямований на дітей віком від чотирьох до п’ятнадцяти років, їхніх батьків та вчителів. За даними громадської організації «Україна без сміття», на українські сміттєзвалища щороку відвантажується близько 10 мільйонів тонн сміття. Хоча 30-40% цього сміття підлягає вторинній переробці, лише 4% його реально переробляється. Ідея проєкту виникла після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі у Львові у 2016 році. Неконтрольована пожежа спричинила загибель шести людей. Ця аварія спрямовувала увагу всієї громади міста на екологічні проблеми області. Львівська обласна дитяча бібліотека для дітей хотіла допомогти вирішити екологічні проблеми регіону, тому його бібліотекарі розпочали навчальний проєкт "Герой сміття". З моменту запуску проєкту в бібліотеці було проведено 150+ заходів «Герой сміття». Понад 3000 людей взяли участь у презентаціях, демонстраціях, екранізаціях та багатьох інших заходах. Ознайомитися зі статтею можна за
Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука стала учасницею проєкту "Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги"
29 квітня 2020
Проєкт реалізується Всеукраїнською громадською огранізацією «Українська бібліотечна асоціація за підтримки Європейського Союзу» (програма Дім Європи). Партнери проєкту: Публічні бібліотеки м. Орхус (Данія) та Білоруська бібліотечна асоціація. З квітня по грудень 2020 року понад тридцять учасників, бібліотекарі з України та Білорусі, навчатимуться створювати проєкти, зокрема, працюватимуть над розробкою програм з інноваційних бібліотечних послуг. В рамках проєкту було заплановано два п’ятиденні тренінги у Києві, де лекції мали б читати фахівці з Данії. На жаль, у зв’язку із карантином, навчання відбуватиметься онлайн на платформі Zoom. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробить та впровадить у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій та презентує її на ХІ Львівському міжнародному бібліотечному форумі (16-19 вересня 2020 р.). Завдяки проєкту бібліотекарі матимуть чудову нагоду навчатися та створювати інноваційні бібліотечні послуги, які розвиватимуть культурну та творчу індустрію Львівщини.
У межах відзначення року Митрополита Шептицького організували наукову конференцію
15 листопада 2019
У науковій бібліотеці імені Василя Стефаника розпочалася наукова конференція. Захід організували у межах відзначення 150 ліття з дня народження Климентія Шептицького, відзначення року Климентія Шептицького. З вітальним словом виступив митрополит Ігор Возьняк. Окрім того, в неділю в Прилбичах біля каплиці Шептицьких відбудеться архиєрейська літургія.
Львівська обласна бібліотека для дітей запрошує на Свято книги
15 жовтня 2019
Львівська обласна бібліотека для дітей нагадує, що вже традиційно у другій половині жовтня у бібліотеці відбудеться Свято української книги. Свято відбуватиметься з 16 по 26 жовтня 2019 року. З історії свята: традиція проведення була започаткована в довоєнній Галичині товариством «Просвіта». Відтоді це свято щорічно відбувалося до 1940 року. В 1992 році Львівська обласна бібліотека для дітей разом з товариством «Просвіта» відновили призабуте Свято української книги. У програмі Свята - презентації, виставки, зустрічі із письменниками, фотосесії тощо. Детальна програма тут.
Для бібліотекарів організували школу культурних студій
30 вересня 2019
Впродовж 25-27 вересня у приміщенні КЗ ЛОР Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулось навчання "Школа культурних студій" для біліотекарів Львівщини. Дводенний семінар організував департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації. У програмі: різноманітні тренінги, лекції, практичні завдання, культурне дозвілля, панельні дискусії тощо. «Метою проведення «Культурних студій» є розвиток творчих ініціатив спрямованих на соціальний, культурний і освітній розвиток, налагодження партнерства, підвищення рівня компетентності працівників культури Львівщини, росту їх професійної майстерності», - наголосив начальник відділу культурно-просвітницької роботи та навчальних закладів управління культури департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Ілля Стефанко. У культурних студіях навчалося понад 150 працівників культури. По завершенню школи культурних студій працівникам культури вручили сертифікати.
Поціновувачів фотомистецтва запрошують на зустріч із литовським художником
22 липня 2019
У вівторок 23 липня о 18:30 у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва ім.Романа Іваничука (пл. Ринок, 9) відбудеться зустріч з литовським приятелем України ‒ Юозасом Валюшайтісом. Запрошуємо на відкриття фотовиставки Юозаса Валюшайтіса «LAISVĖS SKONIS / СМАК СВОБОДИ» про боротьбу Литви та України за свободу у 1917–2017 рр., а також показ його фотофільму «Синьоводська битва». Модеруватиме зустріч - Володимир Тимчук, офіцер Збройних Сил України, підполковник, громадський діяч, автор, перекладач, продюсер кількох мистецько-патріотичних акцій. Довідково: Юозас Валюшайтіс - громадський діяч, фотохудожник, співтворець літературно-мистецького проекту "Опус ходи", присвяченого Блаженному Омеляному Ковчу, укладач та ілюстратор книг.
Бібліотеці Стефаника передали сучасне обладнання для зберігання інформації
24 травня 2019
Сьогодні, 24 травня, одна з провідних компаній у сфері комунікацій передала сучасне обладнання Львівській національній бібліотеці імені Василя Стефаника. Відтепер наукова бібліотека матиме сервери для зберігання та оцифровування інформації. «Це дуже оптимічстична подія у Львові. Українці та дослідники з різних країн мають унікальний інтелектуально-науковий центр, яким є бібліотека Стефаника. Тут є понад 8 млн книг, деякі із ХІ століття, документи тощо. Бібліотека входить в дев`ятку європейськи наукових бібліотек. Сьогоднішня подія є прекрасним кроком в цьому напрямі, адже до нас звертаються зі всього світу по інформацію», - зазначив генеральний директор компанії Василь Ферштей. Він також наголосив, що важливо надати бібліотекам можливість використати ІТ-технології, адже попри те, що ІТ забирає із залу читачів, запит на інформацію зберігається. «Ми й надалі підтримуватимемо Україну та робитимемо все, що в наших силах для оцифрування цінних архівних документів», - зазначив керівник департаменту комунікацій Гуань Шилун.
Дівчат-підлітків запрошують до онлайн-марафону GIRLS POWER TECH
22 травня 2019
У пятницю, 24 травня, у Львівській обласній бібліотеці для дітей відбудеться онлайн-марафон GIRLS POWER TECH ("Дівчата заряджають технології") Організатор події–Львівська обласна бібліотека для дітейтаCode Club LVIV. З нагоди Міжнародного дня жіночи хкар'єр в ІТ Програма академій Cisco, Інженерний інститут Запорізького національного університету та Національний університет "Львівська політехніка" проводять онлайн-марафон GIRLS POWER TECH ( "Дівчата заряджають технології"). Форматзаходу: • перегляд відеозаписів розповідей дівчат, які зробили успішну кар’єру в ІТ, • перегля донлайн-лекції з курсу «Вступ до Інтернету речей», • Складання тесту українською для отримання сертифікату. Вік: 14+ За результатами події учасники отримують сертифікати "Вступ до Інтернет речей" Місія заходу: залучити дівчат до вивчення технологій. Сприяти розвитку STEM-освіти в Україні. Показати дівчатам-підліткам можливості побудови успішної кар’єри в ІТ відповідно до гендерної політики. Тривалість: 4години, початок о 15:00. Контактна особа –0676543919–Ольга Яжинська.