Екопроєкт Львівської обласної бібліотеки для дітей визнали у світі

4 травня 2020р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

У Львівській обласній бібліотеці для дітей, що цьогоріч відзначає ювілей – 80 років з дня створення, вже не перший рік успішно діє проєкт «Екобібліотека».

Днями Львівська обласна бібліотека для дітей засвітилася на всесвітній мапі бібліотечного олімпу IFLA - International Federation of Library Associations and Institutions  Корисність та необхідність проєкту «ЕкоБібліотека» визнали у світі.

В рамках проєкту «Екобібліотека» бібліотекарі вчать своїх користувачів екограмотності: як правильно сортувати сміття, якими бувають процеси його переробки, які негативні наслідки стають результатом безвідповідального ставлення до відходів.

Проєкт спрямований на дітей віком від чотирьох до п’ятнадцяти років, їхніх батьків та вчителів. 

За даними громадської організації «Україна без сміття», на українські сміттєзвалища щороку відвантажується близько 10 мільйонів тонн сміття.  Хоча 30-40% цього сміття підлягає вторинній переробці, лише 4% його реально переробляється.

Ідея проєкту виникла після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі у Львові у 2016 році. Неконтрольована пожежа спричинила загибель шести людей. Ця аварія спрямовувала увагу всієї громади міста на екологічні проблеми області.

Львівська обласна дитяча бібліотека для дітей хотіла допомогти вирішити екологічні проблеми регіону, тому його бібліотекарі розпочали навчальний проєкт "Герой сміття". З моменту запуску проєкту в бібліотеці було проведено 150+ заходів «Герой сміття». Понад 3000 людей взяли участь у презентаціях, демонстраціях, екранізаціях та багатьох інших заходах.

Ознайомитися зі статтею можна за посиланням. Слідкувати за новинами проєкту можна у мережі фейсбук.

Ключові слова:

проектбібліотека

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook