Дівчат-підлітків запрошують до онлайн-марафону GIRLS POWER TECH
У пятницю, 24 травня, у Львівській обласній бібліотеці для дітей відбудеться онлайн-марафон GIRLS POWER TECH ("Дівчата заряджають технології")
Організатор події–Львівська обласна бібліотека для дітейтаCode Club LVIV.
З нагоди Міжнародного дня жіночи хкар'єр в ІТ Програма академій Cisco, Інженерний інститут Запорізького національного університету та Національний університет "Львівська політехніка" проводять онлайн-марафон GIRLS POWER TECH ( "Дівчата заряджають технології").
Форматзаходу:
• перегляд відеозаписів розповідей дівчат, які зробили успішну кар’єру в ІТ,
• перегля донлайн-лекції з курсу «Вступ до Інтернету речей»,
• Складання тесту українською для отримання сертифікату.
Вік: 14+
За результатами події учасники отримують сертифікати "Вступ до Інтернет речей"
Місія заходу: залучити дівчат до вивчення технологій. Сприяти розвитку STEM-освіти в Україні. Показати дівчатам-підліткам можливості побудови успішної кар’єри в ІТ відповідно до гендерної політики.
Тривалість: 4години, початок о 15:00.
Контактна особа –0676543919–Ольга Яжинська.
Новини за темою
Онлайн-марафон «Україна надихає» до 30-річчя незалежності України переглянули 3,5 млн осіб в різних країнах світу
6 вересня 2021
3,5 млн осіб в усіх куточках світу – від Австралії до Канади – стали глядачами англомовного онлайн-марафону «Україна надихає», який Міністерство закордонних справ підготувало до 30-ї річниці незалежності нашої держави. Марафон був розрахований на іноземну аудиторію та транслювався через соціальні мережі МЗС, закордонних дипломатичних установ України та ДУ «Український інститут» протягом усієї доби 24 серпня 2021 року в усіх 24 часових поясах. Проєкт є одним із заходів зовнішньополітичного відомства у сфері публічної дипломатії, покликаних змінювати стереотипні уявлення про нашу державу, що формувалися протягом багатьох десятиріч і не відображають тих позитивних змін, які мали місце з часу набуття незалежності та дійсно здатні вразити й надихнути. Глядачі побачили, що сучасна Україна – це динамічна, креативна, інноваційна держава, яка стрімко розвивається. Що тут цінують свободу та різноманітність, а потенціал та можливості для реалізації нових ідей і проєктів є безмежними. У межах марафону іноземна аудиторія також мала можливість дізнатися реальні факти про незаконну анексію Російською Федерацією українського Криму, який неодмінно буде звільнений від тимчасової окупації.
Центр культурно-мистецьких ініціатив співпрацюватиме із науковою бібліотекою
22 лютого 2021
Один із креативних осередків Центру культурно-мистецьких ініціатив уже невдовзі функціонуватиме на базі Педагогічно-наукової бібліотеки, що на вулиця Зеленій, 24. Днями уклали тристоронній меморандум про співпрацю між Центром Культурно-Мистецьких Ініціатив, департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації й Львівською обласною науково-педагогічної бібліотекою. Наприкінці січня Центр звернувся до обласної комісії з питань освіти із проханням посприяти у пошуку приміщення, в якому ЦКМІ міг би реалізовувати свої творчі ініціативи. «Департамент ознайомився і ретельно вивчив питання, яке викладене у листі-зверненні ГО «Центр Культурно-Мистецьких Ініціатив». Нам відомо про багаторічну успішну діяльність ЦКМІ у галузі культури, зокрема мистецтва, освіти, науки. Ми з’ясували можливості та графік роботи Педагогічно-наукової бібліотеки, провели робочі наради з адміністрацією бібліотеки і вважаємо, що співпраця ЦКМІ з цією бібліотекою є можливою і необхідною як для суспільно-активної громади міста й області в цілому, так і для бібліотеки зокрема», - зазначив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Адміністрація Педагогічно-наукової бібліотеки солідарна з баченням департаменту щодо взаємної зацікавленості сторін у співпраці, відтак уже навесні один із креативних осередків Центру почне свою роботу у приміщенні бібліотеки. «Від імені колег творчої родини Центру Культурно-Мистецьких Ініціатив дякуємо директору департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Олегу Пасці та начальнику управління інновацій Ользі Котовській за те, що відгукнулися на нашу ініціативу і, що найважливіше - підтримали її не словом, а ділом. Окремі слова подяки адресуємо партнерській інституції – Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці за взаємне зацікавлення у розбудові культурно-мистецької та едукаційної діяльності. Організація провадить численні програми і проєкти, у результаті чого маємо у своєму доробку не один їх десяток», - наголосив Голова правління ЦКМІ Сергій Гаврилович. Під опікою ЦКМІ вже понад 15 років працює Школа мистецтв «СПІРОГРАФ» та Львівський авторський драматичний Театр «ScenA8», при якому діє едукаційна театральна лабораторія «СПІРОГРАФ». Організація гуртує у своїх осередках фахівців та професіоналів, які мають можливість ефективно обмінюватися досвідом, здобутим у роботі з дітьми та молоддю. Низка проєктів є спрямована на роботу з дітьми, позбавленими батьківської опіки, та особами з особливими потребами. Громадська організація «Центр Культурно-Мистецьких Ініціатив» проводить свою діяльність з 2003 року.
Бібліотеки Миколаївського району забезпечили комп’ютерами
17 листопада 2020
В межах проекту «Дія.Цифрова освіта» бібліотеки Миколаївського району забезпечили комп’ютерами. Днями Львівська обласна державна адміністрація отримала для подальшого розподілу між бібліотеками Львівщини 300 комп’ютерів. Цього року стартував проєкт «Дія.Цифрова освіта», який дає можливість навчатись цифровим навичкам в онлайн та оффлайн форматі. В рамках проекту «Дія.Цифрова освіта» Міністерство цифрової трансформації України спільно з партнерами допомагає регіональним та сільським бібліотекам із технічним обладнанням, зокрема, забезпеченням комп’ютерною технікою. "Ми розглядаємо бібліотеки як драйвери цифрової освіти в регіонах. Тому нам дуже приємно їх підтримувати та допомагати. Це спільна робота над масштабною програмою цифрової грамотності населення, кінцева мета якої — навчити 6 млн українців цифрової грамотності» - наголосила заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан. Міністерство цифрової трансформації завдяки проєкту "Дія.Цифрова освіта" у співпраці з Офісом Президента України отримали можливість комп’ютеризувати міста та села і передати за сприяння Української бібліотечної асоціації 5000 одиниць комп‘ютерної техніки українським бібліотекам. Варто зазначити, що на реалізацію проєкту не витрачатимуться кошти державного бюджету. Сьогодні заступник голови ОДА Іван Собко спільно з заступницею міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерією Іонан, головою правління Асоціації розвитку туризму та координатором проекту Фазилем Аскеровим, головою благодійного фонду «Дитячі стежинки» Миколою Шагаровим, генеральним директором директорату внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента Веронікою Селегою та членкинею президії УБА Ларисою Луговою передали перші комп’ютери для сільських бібліотек Миколаївського району, Тростянецької та Розвадівської ОТГ. "Ми вже давно перестали асоціювати міські бібліотеки лише з книгозбірнями. Адже це осередки інтелектуального та культурного життя, дозвілля й розвитку наших дітей. І дуже тішить,що сьогодні, завдяки проєкту «Дія. Цифрова освіта» і сільські бібліотеки мають можливість стати платформою для якісної цифрової освіти» - наголосив Іван Собко.
У листопаді відбудеться музичний марафон Білорусь-Україна "Ми разом"
27 жовтня 2020
4 листопада за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики відбудеться масштабний музичний марафон. Як зазначив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, присвятять захід українському та білоруському народам, які лишаються вірним своєму серцю, багатовіковій дружбі та прагненню свободи. Концерт відбудеться на сцені київської концертної зали Stereo Plazа та транслюватиметься у прямому ефірі телеканалу М1. “Білорусів та українців віками пов’язує спільна доля європейських цінностей. Тому у кращих європейський традиціях об’єднаємось у тому, чим живемо - музикою, бо ніщо так не зцілює, як культура”, - зазначив Міністр. Серед заявлених учасників великого концерту такі гурти як: “Brutto Nostra”, “NAVIBAND”, “NAKA” (Білорусь), “БЕZ ОБМЕЖЕНЬ”, “Друга Ріка”, “СКАЙ”, “ДахаБраха”, “Kozak System”. Розпочнеться музичний марафон о 20:00 годині. Христина Дмитрик
Віктор Легкодух здолав Лондонський марафон
5 жовтня 2020
28-річний ветеран Збройних сил України, учасник російсько-української війни, член національної збірної Invictus Games Віктор Легкодух учора, 4 жовтня, здолав один з найпрестижніших світових забігів – 40-й Лондонський марафон. Цьогоріч у зв’язку з пандемією коронавірусу взяти участь у марафоні можна було онлайн з будь-якого куточку світу, тож Віктор долав забіг у Києві на Трухановому острові. Дистанцію у 42 кілометри Віктор здолав на візку, на якому пересувається після того, як отримав важке вогнепальне мінно-вибухове поранення у хребет у зоні АТО, інформують в Управлінні фізичної культури та спорту. “Про марафон я дізнався два тижні тому. Якраз перебував у Києві на навчально-тренувальних зборах з баскетболу на візках. З національною збірною готуємось до Invictus Games 2020 у Гаазі, які перенесли на наступний рік через карантин. Щодня в процесі підготовки ми долали в залі по 10-15 кілометрів, тож сил цільово готуватись до марафону не було”, - розповідає Віктор. Марафон у випадку Віктора можна було здолати на біговому та повсякденному візку. Біговий, розповідає спортсмен, йому по стану здоров’я не підходив, тому долав дистанцію на тому візку, на якому пересувається щодень. “Це перший мій марафон. Ніколи раніше не долав дистанції цілеспрямовано на час, тому навіть не міг спрогнозувати, за скільки подолаю дистанцію. А це насправді доволі велика відстань - не всі люди відважуються пробігти такий марафон, а на візку тим паче. Однак переконався, що мені це під силу. Тож можу зарахувати собі ще одну перемогу”, - каже Віктор. Впродовж марафону чоловіка підтримувала дружина Галина та команда національної збірної Ігор Нескорених. Незабаром з Лондона Віктору надішлють футболку та медаль фінішера. “Пишаюся безмежно мужністю і силою волі свого чоловіка! Після важкого поранення, він на своєму шляху не бачить перешкод і впевнено йде до мрій”, - наголошує дружина Віктора Галина. Нагадаємо, у складі національної збірної, що виступатиме на Іграх Нескорених у Гаазі, Віктор Легкодух змагатиметься у греблі, їзді на ручному велосипеді, легкій атлетиці та баскетболі на візках. Також у складі збірної виступатимуть львів’яни Ігор Галушка, Дмитро Афанасьєв та Сергій Калитюк. Тренером, що готує національну збірну до змагань зі стрільби з лука, також є львів’янин Дмитро Сидорук.
Мешканців області закликають долучитись до благодійного марафону «Running for children»
28 вересня 2020
Завтра, 29 вересня, у світі відзначають Всесвітній день серця. В цей день з ініціативи Всеукраїнського благодійного фонду «Від серця до серця» стартує благодійний марафон «Running for children». Про це інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА. «Щорічно, майже 10 000 дітей народжується із вродженими вадами серця, з них 1500 немовлят — в критичному стані і потребують невідкладного хірургічного втручання»,- зазначають організатори. Проєкт «Running for children» - ініціатива громадської організації «UMSA» (Ukrainian Medical Students’ Association) спільно з Sport the park. Учасники забігу матимуть змогу обрати для себе оптимальний рівень дистанції: початківець – 5 км, аматор – 10 км, професіонал – 21 км. Додатково учасники отримують не лише місячну програму тренувань, а й підтримку організаторів проєкту та корисну інформацію про біг та методи профілактики серцево-судинної патології. Для участі у проекті необхідно заповнити анкету за посиланням. Контактна особа: Ольга Якимів, тел.: 097-630-66-33.
Для молоді Львівщини відбудеться онлайн-марафон
15 липня 2020
Львівський обласний молодіжний центр спільно з громадським об’єднанням «Фундація Регіональних Ініціатив» у межах школи розвитку молодіжного тренера “КРОК” 3.0 запускає онлайн-марафон. Основною метою марафону є формування корисних навичок учасників проекту. Щоранку у телеграм каналі проекту буде з’являтися відеотренінг на теми неформальної освіти, медіаграмотності, громадської активності, мистецтва публічних виступів, тощо. Як зазначають організатори, тренерами марафону стануть випускники школи розвитку молодіжного тренера “КРОК” 3.0. Нагадаємо, що проект складався із двох етапів: серії навчань із 10 занять, впродовж яких учасники набували навичок необхідних для успішного молодіжного тренера та власне онлайн-марафону. Під час першого етапу майбутні тренери вчились як будувати структуру тренінгів, як ефективно використовувати невербальну комунікацію, як формувати власний бренд, створювати ефектні презентації та втримувати увагу аудиторії під час публічних виступів. Також в учасників відбувся захист структури їхніх проектів. Марафон стартує вже 20 липня, для участі необхідно зареєструватися.
Розпочалась реєстрація на Всеукраїнський онлайн-марафон “Стан та перспективи розвитку будівельної галузі 2020”
21 травня 2020
Громадська рада при Мінрегіоні разом з партнерами запрошують всіх зацікавлених взяти участь у Всеукраїнському онлайн-марафоні «Стан та перспективи розвитку будівельної галузі 2020», який триватиме з 1 по 5 червня 2020 року. Основною метою марафону є обговорення питань поточного стану та вироблення рекомендацій щодо шляхів розвитку будівельної галузі в Україні. Місія заходу - просвітницька діяльність, яка може допомогти всім зацікавленим сторонам отримати корисну інформацію про сучасний стан функціонування та перспективи розвитку будівельної галузі в Україні. Експертне та аналітичне розкриття принципів державної політики з питань будівництва та містобудування, аналіз практики впровадження пріоритетних проектів регіонального розвитку та перспектив реалізації Національної програми "Велике будівництво". Серед спікерів відеоконференції відомі експерти в сфері містобудування, архітектури, будівництва та державного управління, Народні депутати України, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування. У межах марафону заплановані панелі: державна політика у сфері будівництва та архітектури; Національна програма «Велике будівництво». Будівництво доріг в Україні у 2020 році; ціноутворення у будівництві, експертиза проектів будівництва; електронні системи у сфері будівництва; архітектурно-будівельний контроль та нагляд, дозвільні процедури у будівництві, особливості ліцензування; саморегулювання у сфері містобудівної діяльності та ін. Детальна інформація, порядок денний, спікери, а також реєстраційна форма за посиланням.
Львівській обласній бібліотеці для дітей сьогодні 80 років
9 травня 2020
З ювілеєм бібліотеку привітав заступник голови облдержадміністрації Іван Собко. «Львівська обласна бібліотека для дітей – це особливий простір, окрема книжкова планета, де дітям завжди цікаво та комфортно. Це місце, де вже цілих 80 років наших з вами дітей навчають любити найбільший скарб – книгу. Львівщина пишається такою бібліотекою, усіма її здобутками та відданими працівниками. З нагоди ювілею бажаю колективу бібліотеки сил, наснаги та усіх необхідних ресурсів для реалізації задуманих проєктів, оптимізму та невичерпної енергії» – йдеться у повідомленні. Львівська обласна бібліотека для дітей – культурно-інформаційний центр для дітей, підлітків, батьків та організаторів дитячого читання. Офіційне найменування бібліотеки – Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівська обласна бібліотека для дітей», неофіційне – Бібліотека «Левеня», Леотека. Розпочавши свою роботу 9 травня 1940 року як Львівська державна обласна бібліотека для дітей та юнацтва, з часом бібліотека перетворилася на інноваційний простір, багатофункціональний інформаційний, освітній, культурний та центр дозвілля. Завдяки зусиллям працівників у закладі панує унікальна атмосфера, яка сприяє навчанню, розвитку і креативності дітей та дорослих. Сервіс та відповідальність, відкритість та доступність, позитивна філософія роботи з користувачами, інновації – це те чим «Левеня» притягує до себе своїх читачів. Штат бібліотеки – 48 працівників, з них 39 осіб – з фаховою освітою. Бібліотечний фонд містить 100 459 примірників науково-пізнавальної, довідкової, художньої літератури та періодичних видань, незалежно від носіїв: друкованих, аудіовізуальних матеріалів, DVD, CD-дисків, електронних ресурсів. Понад 11 тис. читачів обслуговує відділ обслуговування користувачів з 2-ма секторами: читальних зал та абонементів. Для дошкільнят та учнів початкових класів створені спеціальні куточки, ігрові зони, а також працює бібліотека іграшок – ігротека. Послугами бібліотеки користуються учні понад 100 шкіл міста, соціокультурною діяльністю охоплені учні шкіл, інтернатів, гімназій, садочків, вихованці студій естетичного дошкільного виховання, студенти Львівського коледжу культури і мистецтв, Педагогічного коледжу Львівського національного університету ім. І. Франка, Львівського поліграфічного коледжу Української академії друкарства та багатьох інших закладів. Щороку бібліотека бере участь у конференціях PZB – Польської спілки бібліотек (єдиний член з України), активно обмінюється досвідом з бібліотеками Польщі, Литви, Білорусі. Договори про співпрацю підписані з публічними бібліотеками міста Кросно (Республіка Польща) та міст Гарждай і Скуодас (Литва). Бібліотека є офіційним партнером Української бібліотечної асоціації в реалізації спільних програмних цілей та Форуму видавців. Вартує зазначити, що новий стратегічний розвиток бібліотеки розпочався з 2010 року під керівництвом Лариси Лугової, заслуженого працівника культури України та віцепрезидентки Української бібліотечної асоціації.
Екопроєкт Львівської обласної бібліотеки для дітей визнали у світі
4 травня 2020
У Львівській обласній бібліотеці для дітей, що цьогоріч відзначає ювілей – 80 років з дня створення, вже не перший рік успішно діє проєкт «Екобібліотека». Днями Львівська обласна бібліотека для дітей засвітилася на всесвітній мапі бібліотечного олімпу IFLA - International Federation of Library Associations and Institutions Корисність та необхідність проєкту «ЕкоБібліотека» визнали у світі. В рамках проєкту «Екобібліотека» бібліотекарі вчать своїх користувачів екограмотності: як правильно сортувати сміття, якими бувають процеси його переробки, які негативні наслідки стають результатом безвідповідального ставлення до відходів. Проєкт спрямований на дітей віком від чотирьох до п’ятнадцяти років, їхніх батьків та вчителів. За даними громадської організації «Україна без сміття», на українські сміттєзвалища щороку відвантажується близько 10 мільйонів тонн сміття. Хоча 30-40% цього сміття підлягає вторинній переробці, лише 4% його реально переробляється. Ідея проєкту виникла після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі у Львові у 2016 році. Неконтрольована пожежа спричинила загибель шести людей. Ця аварія спрямовувала увагу всієї громади міста на екологічні проблеми області. Львівська обласна дитяча бібліотека для дітей хотіла допомогти вирішити екологічні проблеми регіону, тому його бібліотекарі розпочали навчальний проєкт "Герой сміття". З моменту запуску проєкту в бібліотеці було проведено 150+ заходів «Герой сміття». Понад 3000 людей взяли участь у презентаціях, демонстраціях, екранізаціях та багатьох інших заходах. Ознайомитися зі статтею можна за
Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука стала учасницею проєкту "Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги"
29 квітня 2020
Проєкт реалізується Всеукраїнською громадською огранізацією «Українська бібліотечна асоціація за підтримки Європейського Союзу» (програма Дім Європи). Партнери проєкту: Публічні бібліотеки м. Орхус (Данія) та Білоруська бібліотечна асоціація. З квітня по грудень 2020 року понад тридцять учасників, бібліотекарі з України та Білорусі, навчатимуться створювати проєкти, зокрема, працюватимуть над розробкою програм з інноваційних бібліотечних послуг. В рамках проєкту було заплановано два п’ятиденні тренінги у Києві, де лекції мали б читати фахівці з Данії. На жаль, у зв’язку із карантином, навчання відбуватиметься онлайн на платформі Zoom. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробить та впровадить у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій та презентує її на ХІ Львівському міжнародному бібліотечному форумі (16-19 вересня 2020 р.). Завдяки проєкту бібліотекарі матимуть чудову нагоду навчатися та створювати інноваційні бібліотечні послуги, які розвиватимуть культурну та творчу індустрію Львівщини.
Для педагогів організують марафон розвитку інклюзивної початкової мистецької освіти
3 грудня 2019
6-7 грудня 2019 року у м. Львові відбудеться Міжнародний проект «Педагогічний марафон розвитку інклюзивної початкової мистецької освіти ARTS FOR HEARTS: Одеса-Харків-Львів-2019», спрямований на розвиток інклюзивної мистецької освіти в початкових мистецьких закладах країни. Під час марафону заплановані семінари-практикуми, педагогічні читання, дискусійні сесії, майстер-класи, кругли столи, концерти за участю учнів з особливими освітніми потребами, екскурсії в спеціалізовані школи та центри. У дні марафона участь у заході візьмуть представники мистецьких закладів освіти з усієї України. Місце проведення: ● 06.12.2019 р. – Центр творчості дітей та юнацтва Галичини. Адреса: вул. Анатолія Вахнянина, 29. ● 07.12.2019 р. – Львівська середня спеціалізована музична школа-інтернат імені Соломії Крушельницької. Адреса: вул. Зелена, 10. Час проведення: 09.20 – 18:00. Координатори: директор Дитячої школи мистецтв № 5 ім. І. О. Дунаєвського – Оксана Кравчук (моб. тел. 067 290 8715); директор Львівської музичної школи № 6 ім.Б-Ю.Янівського – Богдан Ховзун (моб. тел. 0676768867).