Небезпечний вогонь: мешканців Львівщини закликають не спалювати суху рослинність

8 серпня 2018р, Новини. Департамент екології та природних ресурсів, Прес-служба ОДА

Спалюючи суху траву, опале листя, сухі гілки та інше сміття, люди часто забувають, що за умов сухої та вітряної погоди вогонь швидко виходить з-під контролю і здатен наробити лиха. Наслідки таких пожеж зазвичай невтішні: спалені гектари трави, пошкоджені лісові насадження, знищені вогнем будівлі.

Горіння сухої трави поблизу автошляхів може стати причиною дорожньо-транспортних пригод, адже при горінні утворюється димова завіса.

Якщо спалювати суху траву на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити замикання електроліній. А це призведе до відключення електропостачання населених пунктів.

У результаті пожеж знижується родючість ґрунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря. Також збіднюється видовий склад лугової рослинності і тваринного світу.

Значна кількість диму від випалювання сухої рослинності та її залишків впливає і на стан здоров’я людей - сприяє збільшенню кількості запальних захворювань органів дихання й очей, захворювань серцево-судинної системи.

За фактом випалювання сухої рослинності станом на 07.08.2018 працівниками Державної екологічної інспекції у Львівській області до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 77-1, ч.1 ст.77 КУпАП притягнуто 160 осіб та накладено штрафів на  суму – 27 200 грн.

Застерігаємо, що необережне поводження з вогнем у природному середовищі може призвести до непоправних наслідків, а спалювання сухої рослинності чи її залишків є екологічним лихом. 

Ключові слова:

суха траваштраф

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook