Водія маршруту Дрогобич-Сколе оштрафували за нелегальне перевезення пасажирів
Вчора Управління транспорту та зв'язку Львівської ОДА спільно із Західним міжрегіональним управлінням “Укртрансбезпеки” та працівниками Стрийського районного управління поліції в м. Сколе виявили факти надання послуг без дозвільних документів з перевезення пасажирів автомобільним транспортом сполученням Дрогобич – Сколе.
Працівники Західного міжрегіонального управління “Укртрансбезпеки” склали на водія відповідний акт про порушення вимог статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Також під час перевірки поліціянти встановили, що водій цього транспортного засобу перевозив більше пасажирів, ніж кількість місць для сидіння, передбачена технічними характеристиками транспортного засобу, чим порушив протиепідемічні заходи та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 44-3 КУпАП.
“Управлінням транспорту та зв’язку облдержадміністрації напрацьовуватиме можливість відкриття регулярного автобусного маршруту загального користування за напрямком Дрогобич – Сколе з метою комфортного і безпечного перевезення пасажирів та подальшого унеможливлення нелегальних перевезень за даним напрямом”, - зазначив керівник Степан Рудницький.
Новини за темою
Свідомо спалювати суху траву – злочин: надзвичайники Львівщини звернулись до жителів області
11 квітня 2022
За минулу добу рятувальники Львівщини здійснили 5 виїздів на ліквідацію пожеж сухостою. Загальна площа згарища складає 3 650 кв.м. Пожежі зафіксували в Яворівському, Львівському та Червоноградському районах. Для тих, «господарів», які хочуть спалювали сухостій на своїх присадибних ділянках, у полях, біля хат – задумайтесь чи маєте зайві гроші. Так, як такі підпали караються законом у вигляді штрафу. для громадян від 3 060 грн до 6 120 грн; для посадових осіб 15 300 грн до 21 420 грн. «Звертаємось до свідомих та небайдужих жителі Львівщини, не допускайте подібні загоряння та пильнуйте ситуацію у своєму населеному пункті. У такий складний час, в умовах воєнного стану, свідомо нищити Україну, спалюючи суху траву – це ЗЛОЧИН!», - повідомили в ГУ ДСНС у Львівській області. Постійні виїзди рятувальників на ліквідації пожеж сухостою – це зайві витрати ресурсів. А вони зараз так потрібні нам для ПЕРЕМОГИ!
В умовах війни відповідальність за спалення сухостою може прирівнюватись до диверсійної діяльності
24 березня 2022
За минулу добу надзвичайники Львівщини ліквідували 121 пожежу сухої трави, вогонь знищив понад 29 га сухостою. «Цифри вражають, не має слів, як потрібно не любити себе, не любити свій дім, не любити своїх рідних. Не цінувати рідну Землю. Це - від рук ГАЛИЧАН, і це Наша Галицька Земля - у вогні! У такий складний час, в умовах воєнного стану свідомо нищити Україну, свою землю спалюючи суху траву – це злочин! Будьте людьми – майте совість!», - звернулись у ГУ ДСНС Львівської області. Рятувальники вкотре наголошують, що спалювання сухої трави, чагарників, сміття та іншої рослинності заборонене, а також карається законом у вигляді штрафу: для громадян від 3000 до 6000 тисяч гривень, а для посадових осіб від 15 000 до 21 000 тисячі. «Попри ту кількість вогню на території країни, яку спричинили окупанти, на Львівщині несвідомі громадяни продовжують спричиняти пожежі, завдавати шкоди довкіллю. Ба більше, самі ж страждають – отримують опіки, нищать власне майно. За інформацією ДСНС, з-поміж усіх викликів на день, близько 70 викликів стосуються саме спалення сухої трави», - розповів заступник начальника Львівської ОВА Віталій Загайний. В умовах воєнного часу відповідальність за спалення сухостою збільшуватиметься. Адже умисний підпал з метою нанесення збитків можуть прирівнювати до диверсійної діяльності.
Спалювання сухої рослинності заборонене: штраф для громадян складає від 3 тисяч гривень
21 березня 2022
Учора, 20 березня, рятувальники області провели рейдові відпрацювання щодо притягнення винних осіб за спалення сухої рослинності у всіх семи районах. В ході проведення рейдів склали 6 адміністративних протоколів. В ДСНС Львівщини вкотре наголошують, що спалювання сухої трави, чагарників, сміття та іншої рослинності ЗАБОРОНЕНЕ, а також карається законом у вигляді штрафу: для громадян від 3 060 до 6 120 для посадових осіб 15 300 до 21 420 Під час рейдів із населенням провели роз’яснювальну роботу. Громадянам роздавали інформаційні листівки, щодо заборони спалювання сухої трави, небезпеки, яку несуть такі пожежі, а також доносили інформація про штрафні санкції. Рятувальники Львівщини, звертаються до всіх небайдужих і свідомих мешканців нашої області, лише спільними зусиллями та відповідальним ставлення ми можемо зупинити паліїв. Жителі Львівщини, пильнуйте ситуацію у своєму населеному пункті та не допускайте подібні загоряння. А ми, своєю чергою, будемо продовжувати такі рейди. Віримо, що лише разом, ми зможемо зменшити кількість пожеж у природних екосистемах.
Мешканцям області нагадують: за знищення або незаконне вилучення ранньоквітучих рослин з природного середовища загрожують штрафи
22 лютого 2022
Ранньоквітучі рослини – це рослини, які занесені до Червоної книги України, які часто використовують як засіб заробітку, хоча зривати та продавати їх заборонено. Найбільш відомі – проліски, черемша (цибуля ведмежа), шафран (крокуси). Станом на сьогодні, за інформацією Державної екологічної інспекції у Львівській області на виконання доручення Державної екологічної інспекції України № 42 від 09.02.2022 року про посилення заходів державного нагляду (контролю) щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу та відповідно до плану спільних заходів на території Львівської області триває операція «Первоцвіт-2022». За знищення або незаконне вилучення ранньоквітучих рослин з природного середовища, передбачена адміністративна відповідальність та нараховується шкода, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність. Що загрожує правопорушникам: - статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 гривень; - за ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією об'єктів рослинного світу (ч.2 ст.88-1 КУпАП). - за один екземпляр незаконно зірваної рослини, яку занесено до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад, черемша (цибуля ведмежа) – 62 гривні, шафрани (крокуси) та проліски – від 49 до 62 гривень (залежно від виду), сон-трава – від 37 до 62 гривень (залежно від виду). «Вирощування рослин, занесених до Червоної книги України у домашніх умовах, однаково не дає права їх продавати, оскільки торгівля, як і інші форми комерційного використання червонокнижних видів, прямо заборонені статтею 19 Закону України «Про Червону книгу України», а кожен, хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом», – зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.
На трьох перевізників склали акти за порушення маршруту об’їзду дороги Львів - Луцьк
14 травня 2021
Сьогодні працівники управління транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації спільно із “Укртрансбезпекою” та працівниками ГУ НП перевірили автотранспортні підприємства щодо дотримання затверджених схем доїзду до безпечних меж аварійної ділянки дороги Н-17 Львів – Радехів – Луцьк з напрямку міста Львів до с. Гайок, з Радехівського напрямку до с. Руда Сілецька. У межах перевірки склали 3 акти за порушення вимог статті 40 Закону України «Про автомобільний транспорт». “Такі перевірки проводитимемо надалі систематично, перевізники зобов’язані чітко дотримуватись затверджених графіків руху транспорту, аби мешканці області могли комфортно доїжджати до місця призначення”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Зазначимо, задля недопущення припинення перевезень на автобусних маршрутах загального користування, які курсують вищевказаною автомобільною дорогою після відкриття наземної пішохідної переправи, перевезення пасажирів на міжміських автобусних маршрутах загального користування: • № 540 Львів АС-2 - Опліцько ч/з Радехів; • № 543 Львів АС-2 - Радванці ч/з Радехів; • № 544 Львів АС-2 – Криве – Радехів АС; • № 590 Львів АС-2 – Полонична; • № 655 Львів АС-2 - Радехів АС; • № 671 Львів АС-2 – Лопатин ч/з Радехів; • № 672 Львів АС-2 - Радехів АС – Грицеволя; • № 673 Львів АС-2 – Торки ч/з Сушне; • № 674 Львів АС-2 - Бишів ч/з Радехів; • № 680 Львів АС-2 - Радехів АС - Лопатин – Сморжів; • № 681 Львів АС-2 - Радехів АС – Павлів; • № 850 Львів АС-2 – Кам'янка-Бузька АС – Сілець здійснюється до безпечних меж аварійної ділянки дороги H-17 «Львів – Радехів – Луцьк» з напрямку міста Львів до с. Гайок, з Радехівського напрямку до с. Руда Сілецька. Перевезення пасажирів від с. Руда Сілецька здійснюється до кінцевих пунктів маршрутів згідно постійно затверджених схем. Нагадаємо, 3 травня стався обвал аварійного мосту поблизу села Гайок, що у Кам’янка-Бузькому районі. Мостовий перехід через річку Західний Буг знаходиться на автомобільній дорозі Н-17 Львів – Радехів – Луцьк. Унаслідок обвалу мосту ніхто не постраждав.
Автобусний маршрут № 217а перевірили на відповідність вимогам перевезення пасажирів
30 листопада 2020
Сьогодні, 30 листопада, працівники управління транспорту та зв’язку облдержадміністрації обстежили наповнюваність автобусів на маршруті загального користування № 217а Підбірці - Рясне-Руське ч/з Рясне. Моніторинг проводили у селі Підбірці, в години "пік" - з 06.45 год до 08.50 год. Зауважимо, на днях у соцмережах поширили інформацію про неналежне обслуговування цього автобусного маршруту перевізником ПП «Ліон-Транс». За результатами візуального обстеження пасажиропотоків встановлено, що у період з 06.45 до 08.50 автобуси ПП «Ліон-Транс» забезпечують потреби жителів с. Підбірці в послугах автомобільного пасажирського транспорту. Година відправлення з с. Підбірці Кількість пасажирів Номерний знак автобуса 06.45 год 9 ВС3656 07.05 год 12 ВС6748 07.20 год 14 ВС0348 07.38 год 15 ВС0588 07.54 год 20 ВС7813 08.11 год 16 ВС8930 08.34 год 29 ВС0341 08.50 год 13 ВС5071 «Також управління транспорту та зв’язку облдержадміністрації надіслало лист до уповноваженого органу з контролю та безпеки на пасажирському транспорті Західного міжрегіонального Управління Укртрансбезпеки щодо проведення рейдової перевірки автобусного маршруту загального користування № 217а Підбірці - Рясне-Руське ч/з Рясне. Зокрема, в частині використання перевізником ПП «Ліон-Транс» на зазначеному вище автобусному маршруті технічно справних, в належному санітарному стані транспортних засобів, які відповідають вимогам щодо перевезень пасажирів», - зазначив заступник голови ОДА Тарас Грень. Марта Кудляк
У Старосамбірському районі оштрафували порушника, який незаконно відвантажував тверді побутові відходи
20 травня 2020
Сьогодні, 20 травня працівники департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації та Державної екологічної інспекції у Львівській області провели перевірку дотримання вимог законодавства у сфері благоустрою населених пунктів Старосамбірського району. У ході перевірки на території, яка знаходиться в адміністративному підпорядкуванні Стрільбицької сільської ради, виявили хаотично розміщене сміття на узбіччі дороги до полігону твердих побутових відходів м. Старий Самбір. За результатами перевірки вжили відповідних заходів держекоконтролю. Окрім того, в ході здійснення перевірки виявили та затримали порушника, який незаконно відвантажував тверді побутові відходи на землях запасу Слохинівської сільської ради в урочищі «Широкі стаї». На порушника склали протокол про адміністративне правопорушення за статтею 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення». Львівська облдержадміністрація наголошує на необхідності неухильного дотримання правил благоустрою населених пунктів та відповідальності у разі їх порушення, оскільки зазначені рейди та перевірки працівниками департаменту та інспекції будуть проводитись регулярно.
Фахівці парку «Північне Поділля» обстежили туристичний маршрут «Маркіянові місця»
6 Червня 2019
Працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля» провели сезонне обстеження екологічно-пізнавального, етнологічного туристичного маршруту «Маркіянові місця», що пролягає через заповідні ділянки природоохоронної установи. Фахівці з рекреації та туризму НПП «Північне Поділля» оглянули фізичний стан величного пам’ятного хреста Маркіяна Шашкевича, який розташовується на Підлисецькій горі Білій. Крім цього, працівники парку оглянули природні туристичні атракції, зокрема «болото дикої свині», багатолітні буки-патріархи та кам’яні штольні довоєнного періоду й розкопи бліндажів Другої світової війни. Також під час обстеження – встановили QR-коди із посиланнями на офіційний веб-сайт установи на інформаційних стендах, що в околицях заповідних ділянок. Тепер кожен турист, який мандрує самостійно, має унікальну нагоду, використовуючи смартфон, отримати детальну інформацію про турмаршрут. Водночас зазначаємо, якщо у літній період, коли – найкращий час для туризму маєте потребу у організації мандрівки територією парку – зателефонуйте до у НПП «Північне Поділля» за номером телефону (03266) 4-40-05 або 0667508064 .
У межах НПП «Північне Поділля» напрацьовують новий веломаршрут
6 березня 2019
Представники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля» та відділу культури, національностей, релігій та туризму Бродівської РДА у межах угоди про співпрацю, розпочали роботу над проектом нового туристичного веломаршруту для школярів, який пролягатиме лісовими масивами по шляху вузькоколійки австрійського періоду. Під час недавньої робочої поїздки фахівці з туризму оглянули ділянки майбутнього веломаршруту, зокрема побували у лісових кварталах, де зростають первоцвіти (підсніжник звичайний, печіночниця звичайна, цибуля ведмежа, яку в народі називають черемша та інші), які у лісах Бродівщини тільки-но пробиваються крізь сухе листя. Водночас у адміністрації НПП «Північне Поділля» зазначають, що в цій місцевості досить багато зубрів. За словами мисливствознавця Андрія Яремчук, сьогодні у Бродівських лісах перебуває 67 зубрів різного віку. У весняний період вони поділилися на два-три стада й часто виходять на поля, де зростає ріпак. Також він наголосив, що зубри Бродівщини багато в чому відрізняються від тих, яких сьогодні можна бачити у Львівських Карпатах. Адже у Бродівських лісах, за словами Андрія Яремчука, зубри – біловезькі та кавказько-біловезькі, тобто племінні.
Понад 83 тисячі євро - сума штрафів за недотримання габаритно-вагових обмежень у 2018-му році
14 лютого 2019
Про це сьогодні, 14 лютого, під час звіту розповів в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Роман Кокотайло. «Не менш важливим питанням є габаритно-ваговий контроль на автомобільних дорогах загального користування. Так, упродовж 2018 року представниками управління Укртрансбезпеки було перевірено понад 13 тисяч транспортних засобів», - зазначив Роман Кокотайло. В ході здійснення габаритно-вагового контролю виявили 520 порушень, серед яких: 393 факти перевищення вагових обмежень, 23 факти перевищення габаритних параметрів, 5 фактів порушення температурного режиму та 45 фактів відмов від габаритно-вагового контролю. «Щодо накладених штрафів за проїзд автомобільними дорогами з перевищенням габаритно-вагових обмежень , то загальна сума склала понад 83 тисячі євро. До бюджету перераховано понад 905 тисяч грн», - додав Роман Кокотайло. За словами Романа Кокотайла, окрім того також згідно зі ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» додатково наклали штраф у розмірі понад 826 тисяч грн, з яких до бюджету перерахували понад 570 тисяч грн. «У відсотковому відношенні кількість таких порушень у 2018 році є значно меншою, аніж торік», - додав в.о. директора департаменту.
13,6 млн грн – за недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці на Львівщині
28 листопада 2018
З початку року за недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці ГУ Держпраці у Львівській області оштрафовано 63 суб’єкти господарювання на загальну суму понад 13,6 млн грн. Нагадаємо, за недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці передбачено застосування штрафної санкції у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого вчинено порушення. При цьому, заходи щодо притягнення до відповідальності за таке порушення вживаються незалежно від факту його усунення в ході інспекційного відвідування та не звільняють роботодавців від обов’язку усунення такого порушення. Звертаємо увагу, що мінімальними державними гарантіями в оплаті праці є не лише мінімальна зарплатня, але й норми і гарантії в оплаті праці, які передбачені частиною першою статті 12 Закону України «Про оплату праці». А саме: норми оплати праці за роботу в надурочний час; у святкові, неробочі та вихідні дні; у нічний час; за час простою, який мав місце не з вини працівника; при виготовленні продукції, що виявилася браком не з вини працівника; працівників молодше вісімнадцяти років, при скороченій тривалості їх щоденної роботи тощо. Гарантії в оплаті праці для працівників – оплата щорічних відпусток; за час виконання державних обов’язків; для тих, які направляються для підвищення кваліфікації, на обстеження в медичний заклад; для переведених за станом здоров’я на легшу нижче оплачувану роботу; переведених тимчасово на іншу роботу у зв’язку з виробничою необхідністю; для вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, переведених на легшу роботу; при різних формах виробничого навчання, перекваліфікації або навчання інших спеціальностей; для донорів, тощо. Гарантії та компенсації працівникам в разі переїзду на роботу до іншої місцевості, службових відряджень, роботи у польових умовах тощо. Водночас звертаємо увагу суб’єктам господарювання на необхідності нарахування та виплати індексації заробітної плати, яка також є мінімальною гарантією в оплаті праці та підлягає обов’язковому проведенню у встановленому законодавством порядку.
Неподання звітності про працевлаштованих громадян за кордоном загрожує фірмі-посереднику штрафом 7,5 тис грн
14 серпня 2018
Головне управління Держпраці у Львівській області нагадує суб’єктам господарювання, які надають послуги із працевлаштування громадян за кордоном: за неподання документів обов’язкової звітності за два звітні періоди підряд суб’єкту господарювання загрожує штраф у двократному розмірі мінімальної заробітної плати. ГУ Держпраці здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства про зайнятість населення, зокрема в частині провадження діяльності з надання послуг з посередництва та працевлаштування за кордоном. Слід зазначити, що одними із підстав для проведення Головним управлінням позапланового заходу контролю є виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених суб’єктом господарювання у документі обов’язкової звітності. Це не стосується випадків, коли суб’єкт господарювання протягом місяця з дня первинного подання повторно подав такий документ з уточненими достовірними даними. Також підставою для проведення перевірки є неподання суб’єктом господарювання документів обов’язкової звітності за два звітні періоди підряд без поважних причин. У випадку виявлення порушення законодавства про зайнятість в частині неподання суб'єктом господарювання відомостей про працевлаштованих ним осіб без поважних на це причин, відповідно до п. 4 ст. 53 Закону України “Про зайнятість населення”, на суб’єктів господарювання накладається штраф у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення. А це на сьогодні становить 7446 грн. Звертаємо увагу, що відповідно до вимог п.5 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, ліцензіат повинен провадити свою діяльність у нежитловому приміщенні, відомості про яке подаються разом із заявою про отримання ліцензії. Про усі зміни даних, суб’єкти господарювання зобов’язані повідомляти протягом одного місяця з дня їх настання. Порушення суб’єктом господарювання ліцензійних умов, зокрема вищезазначених, є підставою для анулювання ліцензії. До слова, з початку року ГУ Держпраці у Львівській області за неподання звітності 1-ПА оштрафовано 3 суб’єкти господарювання, які надають послуги із працевлаштування громадян за кордоном на загальну суму 22,3 тис.грн. господарювання. Також Головним управлінням ініційовано анулювання ліцензії 7 фірм-посередників, які відсутні за місцем реєстрації, зазначеним в ліцензіях на посередництво у працевлаштуванні за кордоном.