Олег Синютка проінспектував хід робіт із реконструкції Собору святого Юра
Сьогодні, 21 серпня, відбулась виїзна нарада щодо реконструкції Собору святого Юра за участю голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки.
Олег Синютка ознайомився планом прокладання інженерних мереж, ходом робіт із впорядкування оглядової тераси, верхнього обходу навколо Собору, прокладання каналізаційних мереж тощо.
Роботи здійснює ТОВ "Підприємство "Турист".
Зазначимо, що цьогоріч з державного бюджету на реконструкцію виділили 20 мільйонів гривень з державного бюджету.
Довідково:
Архикатедральний собор святого Юра у Львові — собор Галицької митрополії УГКЦ, до 1817 при монастирі Чину св. Василія Великого, бароково-рококовий монументальний архітектурний ансамбль з виразними національними рисами (1744–1762), вважався головною святинею українських греко-католиків, до побудови Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві. Розташований на Святоюрській горі, за адресою: площа Святого Юра № 5. Висота над рівнем моря — 321 метр.
З 1998 року Собор разом із Ансамблем історичного центру Львова належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Власне собор є частиною комплексу: барокового собору (1745–1770) з дзвіницею (дзвін з 1341), рококової з класицистичними портиками митрополичої палати (1761–1762), будинків капітули, тераси з двораменними сходами, ажурної огорожі довкола соборового подвір'я з двома брамами в подвір'ї (1771) та мурів, що обводять капітульні будинки і митрополичі сади (1772).
Багатовікову архітектурну історію Святоюрського монастиря умовно можна поділити на два великі періоди відповідно до історії його головної споруди.
Перший період тривав майже півтисячоліття — від початків чернечої оселі приблизно до середини XVIII ст., — завершився руйнацією старого храму.
Другий період розпочався з будівництва нового собору, яке згодом стало новою точкою відліку в цілеспрямованому формуванні майбутнього ансамблю. Завершився він у XIX ст., коли з'явилася остання з існуючих нині будівель.
Новини за темою
Дерев’яні церкви Карпатського регіону на Львівщині: що варто побачити
6 травня 2022
Плануючи мандрівку, щоб відновити свої сили у тиші та спокої, пропонуємо відвідати дерев’яні церкви Карпатського регіону, які внесені до світової спадщини ЮНЕСКО. Львівщина унікальний край, де можна знайти відпочинок на будь-який смак та вподобання. У час, коли ворог намагається знищити нашу ідентичність, а ракети пролітають над нашими будинками, нам як ніколи потрібно піклуватись та зберегти нашу неповторну спадщину. Також потрібно знаходити час на душевні мандри, щоб запобігти внутрішньому вигоранню та мати сили боронити країну в тилу. Гарною нагодою для цього є відвідини дерев’яних храмів нашої області. «Сакральна спадщина Львівщини є унікальною візитною карткою нашого регіону. Тут розташовано найбільше дерев’яних храмів внесених до світової спадщини ЮНЕСКО в Україні, що надало їм найвищий пам’яткоохоронний статус, а також щороку привертало велику кількість туристів зі різних країн світу» - зазначає керівниця управління туризму та курортів Львівської ОВА Наталя Табака. У 2013 році в Камбоджі, було зараховано до списку ЮНЕСКО 16 дерев’яних церков карпатського регіону України і Польщі. Їх обирали зі 44 об’єктів бойківського, гуцульського, галицького, лемківського типів. В цей список увійшли 8 сакральних споруд, які розташовані на території Польщі, а також 8 храмів в Україні, чотири із яких на Львівщині. Найстарішою у списку є церква Зіслання Святого Духа у селі Потеличі, вона датується 1502–1600 роками. Будівництво церкви замовили місцеві гончарі, які славилися в ті часи далеко за межі свого регіону. Кажуть, у цій церкві молився Богдан Хмельницький, а у давні часи біля храму було встановлено 7 козацьких гармат. Церква Святого Юра у Дрогобичі – її ще називають «поемою в дереві», була виміняна на сіль і привезена із с. Надіїв, що на Франківщині. В церкві збережений дерев’яний іконостас XVII ст та унікальні розписи на біблійні теми та рослинні орнаменти. Церква Святої Трійці – святиня у Жовкві збудована без жодного цвяха, повністю з дерева. До її спорудження долучився Костянтин, син короля Речі Посполитої Яна ІІІ Собеського. У храмі є цінним іконостас, який, за даними істориків, старіший, ніж сама церква. Церква Собору Пресвятої Богородиці – побудована у бойківському стилі у с. Матків. Триверха, з багатьма ярусами над кожним куполом, наче ялинка. Цікаво, що робочою силою на будові храму в основному були жінки – чоловіче населення села у ті роки масово було рекрутовано до війська Австро-угорської імперії. Тож нова церква була ще й своєрідною офірою Богові задля повернення чоловіків і синів додому. На фото: Церква Собору Пресвятої Богородиці
В межах "Великого будівництва" у Дрогобичі активно триває реконструкція стадіону «Галичина» (ВІДЕО)
8 лютого 2022
Проєктом передбачено реконструкція стадіону з улаштуванням футбольного поля, трибун та підтрибунних приміщень (тренажерні зали, роздягальні, душові тощо), внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи, комплексний благоустрій території, закупівля та монтаж обладнання. Улаштування інженерних мереж (водопостачання, водовідведення, електропостачання, опалення та вентиляція). ''З державного бюджету наприкінці минулого року на реконструкцію стадіону «Галичина» скерували 20 мільйонів гривень. Будівництво об’єкта розпочалось у 2010 році. За період 2010-2021 року розпочали загальнобудівельні роботи з реконструкції західної трибуни з надбудовою для розміщення адміністративних, господарських та спортивних приміщень, провели роботи з улаштування господарської та дощової каналізації, системи зовнішнього водопостачання, провели підготовчі роботи з улаштування основи для футбольного поля з щебеню та піску та завершили улаштування зовнішнього освітлення'', — зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Станом на сьогодні тривають улаштування підлоги, електропостачання та електроосвітлення західної трибуни. Розпочали прокладання ліній пожежного водогону, улаштування кабельних ліній для забезпечення електроосвітлення веж стадіону. Реалізація цього проєкту суттєво покращить умови для занять спортом для 500 осіб, створить 20 додаткових робочих місць та 990 глядацьких місць західної трибуни. Роботи на об'єкті тривають у межах програми Президента "Велике будівництво".
Цього року розпочнуть реконструкцію західної об’їзної Львова
1 лютого 2022
Цього року розпочнуть реконструкцію західної об’їзної Львова. Загальна протяжність дороги – понад 15 кілометрів. Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко провів робочу нараду із представниками Служби автомобільних доріг та ОТГ щодо реалізації цього інфраструктурного проекту. Як зазначили під час наради, у лютому буде оголошено тендер на будівництво першої ділянки об’їзду від Рясне-Руської до Зимної Води з влаштуванням трьохрівневої розв’язки, яка примикатиметься до вулиці Городоцької. Її протяжність 6 кілометрів, дорога буде І категорії, матиме наземні пішохідні переходи та по дві смуги руху. Наступна ділянка від шляхопроводу у Солонці до кільцевої розв’язки у Сокільниках протяжністю 3 кілометри. Тендер планують оголосити весною. На цій ділянці передбачається дві транспортні розв'язки. “На сьогодні важливо викупити земельні ділянки, які є на цих територіях. Відтак в межах наради з представниками ОТГ, САД та міською владою узгодили подальший агоритм дій. Зокрема, усі ділянки мають бути викуплені в законний спосіб, відтак важливо по кожному обєкту провести експертно-грошову оцінку”, - зазначив Юрій Бучко. Також він додав, що зараз у розробці проектно- кошторисна документація на третю ділянку від Сокільник до Зимної Води.
У Мостиськах триває реконструкція парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва
5 січня 2022
В межах Програми охорони навколишнього природного середовища на 2021-2025 рр. розпочато реалізацію проєкту «Реконструкція парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк ім. Т.Шевченка» по вул. Т. Шевченка, 31а в м. Мостиська Львівської області». Метою реалізації проєкту є збереження унікального місцевого рослинного світу парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення, який розташований у центральній частині Мостиськ площею 1,9 га. Зокрема, в межах заходу будуть виконані наступні роботи: висаджування дерев та кущів; належний догляд за наявними рослинами; влаштування доріжок вздовж території парку; прокладання мереж електропостачання для забезпечення освітлення парку; встановлення урн та лавок в межах парку. У 2021 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища профінансовано 881,0 тис. грн та розпочато роботи з реконструкції парку ім. Т. Шевченка в Мостиськах, а саме улаштовано пішохідні доріжки покриттям ФЕМ площею 817 м2.
«Велике будівництво»: у Волі Висоцькій на Жовківщині відкрили дитячий садок на 40 навчальних місць
30 грудня 2021
У с. Воля Висоцька Жовківської територіальної громади Львівського району після трирічної реконструкції відкрили дошкільний навчальний заклад. Відтепер у садку зможуть навчатися 40 дітей.Реконструкцію провели у межах програми Президента України «Велике будівництво». Загальна вартість ремонтних робіт склала майже 18,5 млн грн, з яких майже 4 млн грн скерували з обласного бюджету. Окрім того, 8,5 млн грн виділили з державного бюджету та 6 млн – з бюджету громади. На урочистий захід завітали представники влади, керівництво громади, села, вихователі та майбутні вихованці садочку, батьки. Участь у відкритті садка взяв голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. «Наше завдання - дарувати дітям щасливе дитинство і створювати гідні умови для навчання у незалежній державі. Ми маємо виховувати їх справедливими, чесними та працьовитими. Батьки мають допомагати дітям у досягненні висот. Відкриття цього садочка - це комфортні умови для малечі та вихователів, а також нові робочі місця. Програма Президента асоціюється з будівництвом доріг, об'єктів інфраструктури, але також вона дає можливість виховувати українця. Завдяки спільним зусиллям громади, створюються умови для виховання дитини, щоб вона з дитинства розуміла, що таке українська пісня, народний танець. Дякую усім, хто долучився до реалізації цього закладу», - зазначив Максим Козицький. Воля-Висоцька входить до складу Жовківської територіальної громади Львівського району. Населення складає 1724 жителі, з них 157 - діти дошкільного віку, які до цього часу не мали змоги навчатись через відсутність дошкільного навчального закладу. Щоб розв'язати проблему, придбали нежитлове приміщення, яке реконструювали під дошкільний навчальний заклад на 40 місць. Реконструкція будівлі також дозволить створити п’ятнадцять нових робочих місць, забезпечить отримання якісного рівня теплового комфорту/санітарних норм для належної організації навчально-виховного процесу у приміщеннях закладу та дозволить економити бюджетні кошти на оплату послуг з теплопостачання будівлі. Зокрема, під час реконструкції: добудували другий поверх; улаштували дах, підлогу, інженерні мережі (водопостачання, каналізування, опалення, вентиляції, електропостачання); встановили віконні та дверні блоки; провели внутрішні оздоблювальні роботи; здійснили утеплення та опорядження фасадів; облаштували паливну з встановленням електричних котлів; провели благоустрій території та закупили необхідне обладнання.
40 місць для дошкільнят громади: триває реконструкція дитсадка у с. В’язова
8 грудня 2021
Триває реконструкція приміщення дошкільного навчального закладу в селі В’язова Жовківського району. Роботи проводять в межах програми Президента України «Велике будівництво». Замовником робіт є Жовківська міська рада. Будівництво об’єкта розпочали цьогоріч, на що загалом передбачили 20 млн 753 тис. грн. Фінансується реконструкція за кошти ДФРР, місцевого бюджету та субвенції з державного бюджету. У проєкті передбачили реконструкцію приміщення під дитячий садок (добудова корпусу), влаштування даху, заміну вікон та дверей, влаштування інженерних мереж (водопостачання та водовідведення, теплопостачання, електропостачання), фасадні, внутрішні оздоблювальні роботи, проведення до ладу території, закупівлю обладнання. Станом на зараз на об’єкті проводять роботи зі зведення даху. Також тривають роботи із заливання стяжок з утепленням підлоги у спальних і ігрових кімнатах, розпочали роботи із монтажу внутрішніх електромереж. Реконструкція об’єкта у В’язовій дозволить створити 40 місць для дошкільнят та ще 15 нових робочих місць. Таким чином дитсадок забезпечить право дітей на здобуття дошкільної освіти.
У Мостиськах завершують реконструкцію стадіону
2 грудня 2021
У Мостиськах триває реконструкція стадіону «Карпати». Тут вже облаштували легкоатлетичні доріжки та розпочали встановлення трибуни для вболівальників. Інформують в управлінні молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації. Також передбачено проведення комплексної реконструкції адміністративного будинку стадіону з підведенням інженерних мереж. Для цього з обласного бюджету скерували 7 мільйонів гривень. Ще 2 мільйони громада дофінансовує самотужки. Роботи на об’єкті відбуваються у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини, яку реалізовує управління молоді та спорту Львівської ОДА. «З кожним роком ми інвестуємо все більше коштів у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини саме у великі інфраструктурні об‘єкти. Тут можуть змагатись та розвиватись таланти, які росли на «штучках» – ігрових майданчиках з різного типу синтетичним покриттям, яких сьогодні маємо вдосталь», - пояснив керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Нагадаємо, цьогоріч у межах програми також проводять реконструкцію стадіонів у Сокалі та Стрию.
Реконструкція Архикатедрального собору святого Юра триває
27 листопада 2021
На Львівщині реконструкція греко-католицького Архикатедрального собору св. Юра триває. Він є однією з найвизначніших пам’яток архітектури на Заході України. Наразі розпочали підготовчі роботи з реставрації фасаду Митрополичих палат, а також встановили риштування. Реставратори вже проводять роботи зі збереження білокам'яних елементів фасаду. За словами начальника управління Романа Калагурського роботи з відновлення собору проходять відповідно до графіка. «Зараз реконструкція на тому етапі, коли парафіяни бачать значні зміни, оскільки територія нижнього подвір’я перед входом у собор у належному вигляді. Працівники підрядної організації працюють щодня, аби завершити роботи вчасно» - зазначив начальник управління Роман Калагурський. Додамо, виконання першого комплексу будівельних робіт стартували 11 жовтня поточного року. Більше, ніж за місяць, працівники підрядної організації ТОВ «Підприємство «Турист» завершили роботи з впорядкування нижнього подвір’я. Зокрема, демонтували стару бруківку, а територію долішнього подвір’я заклали новою бруківкою та встановили поребрик. З метою підняття рівня землі навколо обходу собору встановили георешітки для підсилення ґрунту, який усувався.
Реконструкцію дитячого садочка у Волі-Висоцькій завершують
26 листопада 2021
У Волі-Висоцькій завершують реконструкцію дитячого садочка для 40 дітей Жовківської громади. Цьогоріч на реконструкцію дитсадка скерували майже 10 мільйонів. Цей проєкт передбачає: добудову та надбудову другого поверху під дошкільний навчальний заклад на 40 місць; улаштування даху, підлоги та інженерних мереж (водопостачання, каналізування, опалення; вентиляції, електропостачання); встановлення віконних та дверних блоків; здійснення внутрішніх оздоблювальних робіт; утеплення та опорядження фасадів; встановлення паливної з встановленням електричних котлів; благоустрій території, а також закупівлю обладнання. Загальна вартість робіт у Волі-Висоцькій - понад 16 мільйонів гривень. Нагадаємо, роботи на цьому об’єкті тривають у межах програми Президента «Велике будівництво».
У Волі-Висоцькій завершують реконструкцію дитячого садка на 40 місць
22 листопада 2021
У межах програми Президента України «Велике будівництво» у Волі-Висоцькій завершують реконструкцію дитячого садка для 40 дітей. Воля-Висоцька входить до складу Жовківської територіальної громади Львівського району. Населення складає 1724 жителі, з них 157 - діти дошкільного віку, які не мають змоги навчатись через відсутність дошкільного навчального закладу. Щоб вирішити проблему придбали нежитлове приміщення, яке надалі будуть реконструювати під дошкільний навчальний заклад на 40 місць. Замовником робіт виступає Жовківська міська рада. Загальна кошторисна вартість робіт понад 16 мільйонів гривень. Реконструкцію розпочали у 2019 році коштами місцевого бюджету. За два минулі роки на об’єкт спрямували 7,9 млн грн. За цей час підсилили фундаменти, добудували другий поверх, встановили дах, сходи, виконали стяжки в приміщеннях, встановили віконні та дверні блоки. Введення об’єкту в експлуатацію забезпечить створення 40 нових місць для дошкільнят та 15 нових робочих місць для мешканців громади. Цьогоріч на реконструкцію дитсадка скерували майже 10 мільйонів. Проєкт передбачає: добудову та надбудову другого поверху під дошкільний навчальний заклад на 40 місць, улаштування даху, підлоги, інженерних мереж (водопостачання, каналізування, опалення, вентиляції, електропостачання), встановлення віконних та дверних блоків, здійснення внутрішніх оздоблювальних робіт, утеплення та опорядження фасадів, влаштування паливної з встановленням електричних котлів, благоустрій території, а також закупівля обладнання.
150 дітей зможуть виховуватись у новому садку на Самбірщині
18 листопада 2021
У новому садочку у селі Воля-Баранецька на Самбірщині зможуть виховуватись 150 діток. Роботи на об’єкті активно тривають. Зокрема, підрядники встановили інженерні мережі, віконні та дверні блоки, працюють над внутрішнім оздобленням. “Це буде сучасний дошкільний заклад, окрім спалень, роздягалок для малечі, облаштують яскраві ігрові кімнати, їдальню. Реалізуючи стратегію безбар’єрності, у дитячому садку встановлять ліфт для дітей з інвалідністю. Новий садочок - це запорука розвитку села, це півтори сотні місць для дітей, щоб розвиватися, вчитися і спілкуватись. А також це нові робочі місця у громаді. Тримаємо на контролі, щоб об’єкт був до кінця завершений”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Загальна вартість реконструкції – 18 млн гривень, на сьогодні передбачене фінансування – 4, 5 млн гривень.
«Велике будівництво»: триває реконструкція школи у смт Гірник
10 листопада 2021
У селищі міського типу Гірник Червоноградської територіальної громади триває реконструкція з добудовою Червоноградської загальноосвітньої школи I-III ступенів №6. Об’єкт розташований на вул.Шахтарській. Його реалізують в межах Програми Президента України «Велике будівництво». Роботи по об’єкту розпочали цьогоріч, на що загалом скерували 18,5 млн грн. Це кошти державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) та обласного бюджету. Підрядна організація, яка виконує роботи - ПП «СПЕЦБУД-ЗАХІД». Відтак, проєкт передбачає укріплення фундаменту діючої школи, заміну покрівлі, утеплення зовнішніх стін мінераловатними плитами, заміну дверних блоків, влаштування пандусу та відмостки, внутрішні оздоблювальні роботи, встановлення модульної котельні. Станом на середину листопада вже завершені роботи по заміні покрівлі, посиленню фундаменту, відмотці, тривають роботи по монтажу гіпсокартонних стель, заміні електричної проводки, заміні системи опалення, утепленні горища. Також розпочали роботи по монтажу автоматичної системи пожежної сигналізації та системи внутрішнього сповіщення. «Реалізація проекту дасть можливість покращити умови навчання для 300 учнів школи, створити низку робочих місць, провести заходи із термомодернізації будівлі, щоб діти навчались у теплих, світлих та затишних класах»,- зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Очільник області додав, що школа у смт Гірник – один із п’яти загальноосвітніх об’єктів, які передбачено реалізувати в межах Програми Президента України «Велике будівництво». Окрім школи у смт Гірник передбачено реалізацію таких загальноосвітніх об’єктів: - Добудова Новокропивницького НВК І-ІІІ ст. та спортивного залу із застосуванням енергозберігаючих технологій в селі Новий Кропивник Дрогобицького району; - Реконструкція з надбудовою Прилбичівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Митрополита А.Шептицького по вул.А.Шептицького, 67 в с. Прилбичі Яворівського району Львівської області; - Школа в смт.Гніздичів Жидачівського району Львівської області. Будівництво. - Школа I-II ступеня у селі Братковичі Львівського району. Будівництво.