Музичні інструменти, народне весілля, майстер-класи: райони Львівщини презентували свою творчість на етноалеї “Унікальна Львівщина”

24 серпня 2018р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 24 серпня,  у День Незалежності у центральні частині міста упродовж дня працює етноалея “Унікальна Львівщина”.  

Відтак, Мостищина привезла унікальні солом’яні ляльки-мотанки.

“Ми проводимо майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок з сіна і трави. Такі ляльки оберігають від усього злого. Особливість таких ляльок – вони не мають очей, виготовляти їх дуже просто”, - розповіла директор Судово-Вишнянського дитячої і юнацької творчості Оксана Брик.

Народні колективи Буського району презентували львів’янам українське весілля з викупом нареченої та українськими піснями.

“Сьогодні відтворюємо справжнє народне весілля. Коли наречена напередодні несе молодому сорочку, показуємо як виглядає українська брама, обряд,  коли батьки благословляють молодих на щасливе життя, співаємо весільні пісні. Важливо славити українські традиції і навчати молодь”, - зазначила методист Оксана Шквир.

Майстриня Юлія Пильо із Жидачівщини привезла на етноалею тарілки, розписані власноруч з різноманітними узорами.

“Ідея створювати тарілки виникла, коли я працювала в Італії, техніка виконання – надглазурний розпис на порцеляні. Сьогодні привезли майже 100 тарілок, на яких зображені птахи, квіти і навчатимемо усіх, хто забажає”, - розповіла Юлія Пильо.

Солом’яні іграшки, капелюхи, дідухи представили майстри з Самбірщини. Як розповідає Ірина Грубрін, навчитись такому вмінню  можна за декілька годин.

“Це мистецтво, на жаль, забуте, але колись наші бабусі не мали іграшок, куплених в магазині, а виготовляли самостійно із соломи. Для цього потрібно солому запарити у воді і вже аж тоді майструвати іграшки”, - зазначила Ірина Грубрін.

Золочівщина презентувала на етноалеї виставку тканих старовинних килимів.

“На виставці є килими 1920 року, а також привезли ткацький верстат, де сьогодні виготовляємо крайку”, - підкреслила представник Винниківського історико -краєзнавчого музею Олена Сіра.

Юрій Чопик з Турківщини на етноалеї навчає львів’ян та мешканців міста гри на гірських інструментах трембіті та дримбі.

“Трембіту виготовляють із смереки, бажано обирати таку, у яку влучила блискавка, тоді буде краще звучання. Навчитись гри на цих музичних інструментах не складно, є спеціальна техніка, яку сьогодні будемо демонструвати охочим”, - наголосив Юрій Чопик.

Представник  громадської організації  “Майбутнє Опілля” Степан Микитів привіз до Львова різноманітні сорти меду.

“Перемишлянщина є бджолярським краєм. Ми привезли різні сорти меду: квітковий, трав’яний, гречаний”, - розповів Степан Микитів.  

Майстрина Лідія Кучма з Пустомитівщини презентувала на етноалеї створені власноруч вишивані сорочки та сукні.

“Це борщівська вишиванка, на одну сорочку потрібно витратити 3 місяці, якщо працювати по 10 годин у день. Цей стиль характеризується яскравими кольорами”, - зазначила Лідія Кучма.

Майстри з Стрийщини привезли вироби з бісеру та каменю, а саме браслети, сережки, кольє. Жовківщина  представила майстер-клас з в’язання, Миколаївщина показала як виготовляти прикраси з  вовни, а Яворівщина організувала навчання із розпису дерев’яних іграшок. Майстри зі Львова представили майстер-клас з гончарства.

Зазначимо, етноалея “Унікальна Львівщина” діятиме упродовж дня.

Ключові слова:

етноалеямайстер-класи

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook