“Львівщина – одна з трьох областей, яка найбільш активно долучається до реформи”, - голова НЗСУ Олег Петренко
34 заклади у Львівській області уже уклали угоди із Національною службою здоров’я України. Це 26 комунальних закладів, 3 приватні та 5 фізичних осіб.
Про це під час брифінгу повідомив голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко.
“Львівщина – одна з трьох областей, яка найбільш активно долучається до реформи. Більше ніж 1, 2 млн мешканців уклали декларації в області. Львівщина активно включилась до укладення договорів з НЗСУ. У другій хвилі 34 заклади стали партнерами з НЗСУ і у них працюють лікарі, які з 1 жовтня можуть розраховувати на гідний дохід, а пацієнти на нову якість сервісу та обслуговування. Це 26 комунальних закладів, 3 приватні та 5 фізичних осіб", - зазначив Олег Петренко.
Олег Петренко зазначив, що пацієнти вільно можуть обирати лікаря як у приватному закладі, так і у комунальному.
“Держава не обмежує можливість пацієнтом обрати лікаря як у державному закладі, так і у приватному. Це поштовх у медицині, бо зараз будь-який лікар чи заклад, який підписує з нами договір може розраховувати на отримання доходу від НЗСУ. На Львівщині хороші показники, бо тут є тендем, активне оснащення закладів комп’ютерною технікою, доступ до Інтернету, співпраця з владою”, - наголосив Олег Петренко.
Також голова НЗСУ зазначив, що нова класифікація ICPC-2 у сфері сімейної медицини та загальної практики передбачає впровадження електронного документообігу у системі первинної допомоги.
“Україна може зробити ривок у цифрове майбутнє. Ми сподіваємось, що з наступного року кожен сімейний лікар, який зараз укладає декларацію за допомогою комп’ютера буде описувати свою взаємодію з пацієнтом за допомогою спеціальної класифікації ICPC-2. Ми хочемо бачити в Україні безпаперовий документообіг у системі охорони здоров’я. Перші кроки показують, що Україна за півтори–два роки може мати повністю електронний документообіг”, - підкреслив Олег Петренко
В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зазначила, що під час переходу на електронний документообіг, персональні дані пацієнта будуть захищені.
“Електронна картка чи історія належатиме пацієнту, він тоді надає право доступу до інформації лікарю. НЗСУ матиме доступ до того, що потрібно, щоб слідкувати за оплатою та якістю надання послуг. Міністерство не матиме доступу до персональної даних пацієнта, лише до статистики. Електронна система почала розвиватись, наступний крок – це електронні рецепти, лікарняні, довідки”, - додала Уляна Супрун.
Новини за темою
До електронної системи охорони здоров’я приєдналися вже понад два мільйони жителів Львівщини
4 січня 2021
Міністерство охорони здоров’я розвиває електронну систему охорони здоров’я eHealth. До системи вже приєдналися 2,2 мільйона мешканців області та більше 137 надавачів первинної медичної допомоги. Метою запровадження та розвитку eHealth є поступова відмова від паперового документообігу в медичній сфері. Важливим кроком у цьому напрямі стало запровадження з 1 жовтня електронних медичних висновків про народження. Цю функціональність розроблено МОЗ спільно з Міністерством цифрової трансформації, НСЗУ, Фондом Східної Європи, програмою EGAP. Наразі на Львівщині вже створено понад 2308 електронних висновків про народження дитини. Міністерство планує надалі розвивати напрям електронних медичних висновків. У 2021 році буде запроваджено систему видачі електронних рецептів на інсуліни, наркотичні засоби та усі рецептурні препарати; Нагадаємо, МОЗ спільно із НСЗУ, ДП “Електронне здоров’я” працює над спрощенням роботи медичних працівників та депаперизацією. У рамках розвитку eHealth у 2021 році запланований старт кількох сервісів: електронного лікарняного, електронних рецептів, плану лікування, модуля чутливих даних, електронного кабінету пацієнта тощо.
Керівників та власників лікарень закликали пришвидшити процес контрактування зі службою здоров’я
25 вересня 2020
З 11 вересня Національна служба здоров’я України контрактує заклади на додаткові доплати медпрацівникам. Про це сьогодні під час брифінгу розповів директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис. «На Львівщині ми тримаємо цю ситуацію під контролем. Станом на сьогоднішній ранок 80% медичних установ уже подали заявку на це перехідне фінансування, але нагадуємо всім власникам лікарень та головним лікарям, що провести контрактування треба в короткі терміни, аби всі медичні працівники у перших числах жовтня могли отримати передбачені державою доплати», - розповів Орест Чемерис. Так званий пакет №33 дозволить виплатити доплати лікарям у розмірі 75%, медичним сестрам - 50% та молодшому медичному персоналу - 25%.
Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги уклав угоду на більш як 5 млн грн за лікування пацієнтів із COVID-19
25 травня 2020
Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги отримав 5 485 801 грн за квітень за пакетом “Екстрена медична допомога пацієнтам з підозрою або встановленим захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19”. Сума отримана виходячи із кількості зареєстрованих пацієнтів в області станом на 30 квітня – 451 особа, помноженої на тариф – 12 163,64 грн за одного пацієнта. Вже підписано 15 договорів з закладами області за пакетом “Медична допомога, яка надається мобільними медичними бригадами, що створені для реагування на гостру респіраторну хворобу COVID-19”. Всього пропозиції подали 26 закладів. 12 закладів Львівщини подали пропозиції на укладення договорів за пакетом “Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19”. За цим пакетом договори можуть укласти лише ті лікарні, які є у переліку визначених для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною інфекцією і відповідають вимогам надання допомоги. Вже підписано 7 договорів з лікарнями Львівської області. Загалом НСЗУ виплатила 135 944 059 млн грн за надання допомоги пацієнтам з COVID-19 всього за 12 робочих днів. Кошти на свої рахунки отримали усі центри екстреної медичної допомоги, мобільні бригади та лікарні, які госпіталізовували пацієнтів з коронавірусною інфекцією у квітні. Також НСЗУ вийшла на фінальну стадію контрактування медзакладів, що надають стаціонарну допомогу хворим на COVID, та мобільних бригад, які виїжджають до таких пацієнтів.
Процес укладення договору з Національною службою здоров’я України обговорили із медиками
5 лютого 2020
Підготовку медичних закладів до початку процесу укладення договору з Національною службою здоров’я України обговорили сьогодні із представниками органів місцевого самоврядування та керівниками закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану медичну допомогу. В межах наради щодо впровадження програми медичних гарантій з 2020 року акцентували увагу на наданні інформації щодо пакетів медичних послуг, проведенні консультацій щодо відповідності закладу вимогам до пакетів послуг і реєстрації в електронній системі охорони здоров’я. «Ми маємо ще час зреагувати на ризики, які можуть виникнути в процесі реформування. Якщо є проблемні питання, треба їх спільно вирішити. До 25 лютого усі заклади мають бути законтрактовані. Впевнений, що на Львівщині реформа буде успішною», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський. Під час обговорення директор Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця презентувала новий підхід до фінансування системи охорони здоров’я та роль НСЗУ в трансформації системи. «Сенс реформи у тому, щоб змінити систему фінансування медзакладів. По окремих закладах відділення працюють лише на 20% своєї потужності. В центрі медицини має бути пацієнт. Нам потрібні медичні заклади, з яких пацієнти виходитимуть здоровими», - наголосила Мар’яна Возниця. Директор Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ також наголосила, що в межах медичних гарантій затверджено 27 пакетів, пріоритетними серед яких будуть послуги із надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті, інфаркті міокарда, пологах та неонатальних станах, а також діагностика онкологічних захворювань. На нараді також розповіли про реєстрацію в електронній системі охороні здоров’я та подачу заяви на укладення договору з НСЗУ, а також про розробку та затвердження фінансового плану медичних закладів.
Львівщина готова до реформування вторинного та третинного рівнів медичних послуг, - Василь Лозинський
5 лютого 2020
У Львівській області понад 95 % спеціалізованих медичних закладів перетворено на комунальні некомерційні підприємства. З них у електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) зареєстровано близько 95 %, підключено до медичних інформаційних систем (МІС) - понад 97 % медзакладів. Про це сьогодні йшлося під час брифінгу у Львівській ОДА. До контрактування з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) за усіма показниками готові 83,5 % медичних закладів, що надають спеціалізовану допомогу у Львівській області. «Ті, хто буде готовий до змін і до роботи в нових умовах, ті будуть затребувані та конкурентоспроможні. Конкуренція за пацієнта буде шалена. Ми - місцева влада - чітко розуміємо свої обов’язки та відповідальність. Докладаємо якнайбільше зусиль, щоб з 1 квітня Програма медичних гарантій запрацювала у Львівській області у повному обсязі», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський. Трансформація системи відбувається в інтересах пацієнта. «Саме пацієнт з його потребами та інтересами повинен бути в центрі системи охорони здоров’я. З 1 квітня у повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій - перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Щоб скористатися цим переліком, пацієнт повинен зробити кілька простих кроків - укласти декларацію з лікарем первинки, отримувати направлення на наступні рівні допомоги», - наголосила директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко. «Перший рік медичної реформи дав упевненість, що зміни, які відбуваються — незворотні. При реформуванні на первинці у минулому році досягнуто істотних успіхів. Медики повірили нам. У новому році активно готуємося до впровадження нової моделі фінансування на рівні спеціалізованої медицини», - акцентувала директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця. «Зараз більшість закладів уже готові до контрактування. В питаннях мереживих та опорних лікарень, департамент організує виїзні наради по територіях і напрацьює механізми по кожному індивідуальному випадку», - розповів т.в.о. директор департаменту охорони здоров’я Андрій Васько. Мешканців Львівщини також закликають повідомляти про хід реформи чи якісь труднощі на безкоштовний номер контакт-центру 1677. Це дасть змогу на центральному рівні розуміти як триває процес на місцях та вносити у нього корективи.
Готовність закладів охорони здоров'я до співпраці з НЗСУ обговорили під час наради
16 січня 2020
У департаменті охорони здоров'я відбулася робоча нарада щодо питань готовності закладів охорони здоров'я до співпраці з Національною службою здоров’я України у 2020 році. Участь у зустрічі з представниками НСЗУ взяли керівники обласних, міських, центральних районних та міських лікарень, а також голови ОТГ. "Згідно доручення Кабінету міністрів України до 15 січня усім закладам охорони здоров'я необхідно зареєструватись в електронній системі охорони здоров'я. Варто передбачити усі проблемні питання стосовно реєстрації закладу, групи ризику та внесення статистичних даних", - наголосив, т.в.о. директора департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Андрій Васько. Також він довів до відома присутніх інформацію селекторної наради МОЗ України про епідситуацію по грипу, зазначивши, що передбачається підвищення захворюваності на грип у кінці січня на початку лютого. Про реєстрацію суб'єктів господарювання в сфері охорони здоров'я, місць надання послуг та персоналу розповіла начальник управління у м. Львові і Львівській області Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мирослава Децик. Йшлося про особливості процесу реєстрації юридичних осіб, ліцензії, місць надання послуг та сервісів медичної допомоги ЗОЗ. Володимир Мельничук, заступник директора Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ, роз'яснив принципи співпраці закладів охорони здоров'я з НСЗУ. "Згідно статистичних даних, персоналу та оснащення, після того як заклади будуть законтрактовані і подадуть заявку на певну медичну послугу, кошти, які йдуть через НСЗУ будуть рівномірно розподілені по законтрактованих закладах. НСЗУ буде ставитись лояльно та з розумінням до усіх закладів, адже це час нових можливостей. Після впровадження нового етапу реформи, і медичний персонал, і пацієнти відчують, що ми рухаємось в правильному напрямку". Нагадаємо, що НСЗУ буде сплачувати медичним закладам за пріоритетним тарифом надані послуги, які пацієнти отримуватимуть безкоштовно. Аби укласти договір з НСЗУ закладам потрібно перетворитись у комунальне некомерційне підприємство, мати ліцензію, комп'ютерне забезпечення для реєстрації в електронній системі охорони здоров'я, бути оснащеним необхідним обладнанням та мати кваліфікований персонал.
Дві установи охорони здоров'я Львівщини - одні з перших серед закладів третинного рівня уклали договори з НСЗУ
17 січня 2019
Комунальні некомерційні підприємства Львівської обласної ради "Львівський обласний спеціалізований центр радіаційного захисту населення" та "Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр" є одними з перших в Україні серед установ третинного рівня надання медичної допомоги, що уклали договори з Національною службою здоров'я України. Як повідомляють у департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА, це дає можливість мешканцям підписувати декларації з сімейним лікарем ЛОСЦРЗН та педіатрами ЗУСДМЦ. Сімейним лікарем ЛОСЦРЗН активно укладаються декларації з дорослим населенням, постраждалим від наслідків аварії на ЧАЕС, членами їх сімей і мешканцями Львова та області. Педіатри ЗУСДМЦ також розпочинають підписання декларацій.
Центр первинної медико-санітарної допомоги Червонограда - у двадцятці закладів за рівнем фінансування НСЗУ
17 січня 2019
В області Центр первинної медико-санітарної допомоги Червонограда першим підписав договір з НСЗУ і перейшов на нову модель фінансування. Станом на сьогодні більше 84,5% населення уже обрали свого лікаря з числа лікарів цього медзакладу. Про це повідомили сьогодні під час брифінгу. «Всі ті зміни, що сталися в первинній медицині Червонограда, а також ті зміни, що будуть в майбутньому - є результататом довіри, підтримки та спільного руху. Великий успіх, що ми маємо такі приклади в області. Таких прикладів з кожним днем більшає. Ми поставили собі за мету підвищити рівень медичної допомоги пацієнтам та забезпечити кращі умови роботи для медиків. І ми спільно наближаємось до цієї мети», - наголосив т.в.о заступника директора департаменту охорони здоров’я Андрій Васько. 5 червня у першій хвилі підписання договорів Підприємством укладено угоду з Національною службою здоров'я України, і з 1 липня Центр перейшов на нову систему фінансування, яка вже забезпечила збільшення обсягу фінансування закладу майже на 90% порівняно із фінансуванням за рахунок медичної субвенції. «Співпраця, безумовно, запорука успіху і якісного результату. Наш Центр був створений у 2017 році. Рішення себе виправдало на 100%, це вирішило багато проблем. За цей час ми змогли виконати значний обсяг роботи. За рік нашої роботи змінилось дуже багато як в плані надання медичних послуг для мешканців, так створення комфортних умов для лікарів. Зі зміною фінансування змінилось все. Тож нам вдалось закупити багато необхідних речей, однак ми і надалі працюватимемо над підвищення рівня якості надання послуг», - зауважила директор КП "Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Червонограда" Анна Ярмола. З метою стимулювання працівників задіяних у безпосередньому наданні послуг первинної медичної допомоги та зростання кількісних і якісних показників їх роботи, впровадили систему преміювання. Відтак, преміювання лікаря та медичної сестри залежить від кількості осіб, що обрали цього лікаря, підписавши декларацію . Як результат, заробітна плата лікарів, та середнього медичного персоналу (медичних сестер) зросла у 2,5-3 рази. Вже зараз, заробітна плата лікаря , з яким пацієнтами підписано максимально дозволену кількість декларацій, після оподаткування становить 16500грн, а медичної сестри – 9 500 грн. Для забезпечення повноцінного функціонування підприємства та надання якісної послуги медичного обслуговування населення за кошти місцевого бюджету, та кошти, отримані згідно укладеного з Національною службою здоров'я України договору проводять заміну застарілого та закупівлю оснащення закладу. Відтак, придбано все необхідне обладнання та устаткування, набори лікарських засобів та медичних виробів для надання медичної допомоги при невідкладних станах, розхідні матеріали одноразового використання та інші засоби, необхідні для надання якісної та повноцінної медичної послуги населенню. Підприємство повністю комп’ютеризовано. Працівники регулярно проходять навчання. Окрім того, обладнали кімнату для відпочинку медичного персоналу. Планується облаштування ігрової кімнати для дітей та кімнати матері і дитини. Також налагодили роботу електронної черги.
Львівщина серед лідерів щодо кількості поданих заяв до НЗСУ
20 грудня 2018
Станом на 15:00 год 20 грудня 97 медичних закладів подали заяви до НЗСУ і очікують на підписання договору. Про це інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА. «НЗСУ перевірила ці заяви і не виявила помилок, відтак ці заклади можуть очікувати на укладення договору, з 97 закладів 80 - некомерційні підприємства,14 фізичні особи-підприємці та 3 приватні заклади охорони здоров‘я», - зазначила директор департаменту охорони здоров‘я Львівської ОДА Ірина Микичак. Нагадаємо,подати заяву до НЗСУ медичні заклади можуть до 18:00 год 20 грудня.
“1,2 мільйона мешканців Львівщини підписали декларації з лікарями, це вияв довіри до нашої медицини”, - Ірина Микичак
27 серпня 2018
Поштовхом до підписання угод із Національною службою здоров’я стало перетворення обласних медзакладів у комунальні некомерційні підприємства. Про це зазначила сьогодні під час брифінгу директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Ірина Микичак. “Те, що сьогодні 1,2 мільйона мешканців Львівщини підписали декларації з лікарями, насправді це є виявом довіри до нашої сімейної медицини. Ми інколи у нашому товаристві часто жартуємо, що це є своєрідними медичними виборами. Люди обирають тих лікарів, яким довіряють. У нас вже є багато таких лікарів, які мають більше 2000 підписаних декларацій”, - зазначила Ірина Микичак.. Також Ірина Микичак підкреслила, що високий відсоток договорів з Нацслужбою здоров’я підписали не лише у містах обласного значення, але й у сільських місцевостях. “Мене тішить, що не лише Львів та міста обласного значення мають високий відсоток підписання декларацій. Сьогодні з 38 закладів охорони здоров’я комунальної і приватної власності, які підписали договори з Нацслужбою здоров’я, 11 – це заклади, що розташовані у Львові. Інші – це міська лікарня міста Славська, Гніздичівська сільська лікарська амбулаторія, яка у першій хвилі підписала договір, це Борислав, Самбірський, Жовківський, Кам’янка-Бузький райони”, - наголосила Ірина Микичак.
“Наша мета - створити сильну інституцію сімейних лікарів, які станують нашими амбасадорами”, – Уляна Супрун
27 серпня 2018
В області 44 % мешканців уклали декларації з лікарями. Загалом до системи первинної медицини приєднались 538 комунальних закладів, що становить половину медичних закладів первинної ланки усієї України. Про це повідомила сьогодні під час брифінгу з нагоди міжнародної зустрічі сімейних лікарів у Львові «Як змінюється первинна допомога в Україні» в.о міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун. “Ми розпочали трансформацію системи охорони здоров’я саме з первинної ланки, де є сімейні лікарі, педіатри та лікарі загальної практики. Нова система передбачає вільний вибір кожного лікаря на довірі до нього. З квітня 16 млн пацієнтів обрали свого лікаря, на Львівщині – 44 % мешканців. Це підкреслює, що пацієнти готові на трансформацію, зміну системи і мають довіру до своїх сімейних лікарів. Такі конференції, як нині у Львові, підтверджуватимуть ідею що наш сімейний лікар – та людина, яка разом піклуватиметься про наше здоров'я”, – зазначила Уляна Супрун . Також Уляна Супрун підкреслила, що система первинної медицини відкриває нові можливості не лише для пацієнтів, але й для медиків “Це не лише нові можливості для пацієнтів, але й для лікарів, бо вони зможуть обирати своє місце роботи, як вони будуть співпрацювати з НЗСУ, яка з ними підписує договір, щоб вони надавали послуги пацієнтам. Наша мета - створити сильну інституцію сімейних лікарів, які станують нашими амбасадорами, амбасадори того, що держава гарантує список послуг, які надаються на первинній ланці. Сімейні лікарі навчатимуть українів здорового способу життя”, – додала Уляна Супрун. Зазначимо, з 25 по 29 серпня у Львові кращі сімейні лікарі з різних країн світу діляться своїм досвідом у сфері первинної медичної допомоги, зокрема використання класифікацій ICD-11, ICPC-2, SNOMED, ICF, новітніх практик та ініціатив під час щорічної зустрічі Міжнародного класифікаційного комітету (WICC) Світової організації сімейних лікарів (WONCA). Довідково: Міжнародний класифікаційний комітет (WICC) розробляє та підтримує впровадження класифікацій у сфері сімейної медицини та загальної практики з метою покращення якості медичних послуг по всьому світу. На початку 2017 року Міністерство охорони здоров'я України підписало угоду зі Всесвітньою організацією сімейних лікарів (WONCA) щодо ліцензійного використання Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ІСРС-2) у загальній практиці. Українські лікарі офіційно долучилися до глобальної спільноти медиків, які щоденно у своїй роботі використовують цю просту та зручну класифікацію первинної медичної допомоги. Це один з елементів докорінних змін в українській системі охорони, які розпочалися з квітня 2018 року. ICPC-2 – це система, що дозволяє кодувати причину кожного окремого звернення пацієнта до лікаря. Це єдина система, яка дає змогу класифікувати не лише хвороби, але й симптоми. В основі класифікації лежить візит пацієнта до лікаря. Це базова одиниця обліку роботи сімейного лікаря, яка в ICPC-2 складається з трьох основних частин: 1. Причина звернення пацієнта до лікаря (найчастіше це певні скарги, консультації щодо підтримки здоров'я чи оцінка результатів аналізів). 2. Діагноз (як бачить проблему сімейний лікар). 3. Дії (що необхідно зробити у конкретній ситуації – направлення на додаткові методи обстеження чи направлення на вторинну ланку до спеціалістів). Систему ІСРС-2 розробили спеціально для електронного ведення медичних записів. Використання ІСРС-2 для отримання статистичних відомостей та контролю якості надання медичних послуг є набагато простішим та достовірнішим, ніж ручний підрахунок медичних записів пацієнтів.
Львівщина серед лідерів щодо кількості підписаних договорів з Національною службою здоров’я
16 серпня 2018
Станом на сьогодні у Львівській області 34 медичні заклади підписали договори з НЗСУ. Як повідомили у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА, підписання медзакладами договорів з НСЗУ дозволить уже з 1 жовтня цього року отримувати фінансування за новими правилами, тобто за конкретно надані послуги конкретному пацієнту. Зазначимо, першими уклали договори з НЗСУ і отримали кошти на рахунки три медичні заклади області. Це Червоноградський Центр первинної медико-санітарної допомоги, Моршинська міська лікарня, Гніздичівська амбулаторія загальної практики сімейної медецини. Також станом на сьогодні в області підписали 1 млн 092384 тис декларацій з лікарями, що становить понад 40 %.