У Жовкві відбудуться Дні європейської спадщини
Дні європейської спадщини відбуваються щовересня у країнах, які приєдналися до Європейської культурної конвенції. В ці дні відчиняються двері зазвичай закритих чи маловідомих пам'яток, щоб привернути увагу громадськості до їх історичної та архітектурної цінності. Цьогоріч Державний історико-архітектурний заповідник у Жовкві запрошує дізнатись багату історію та культурну спадщину Жовківщини.
Локація заходів: територія Жовківського замку, пл. Вічева, 2.
Організатор:Державний історико-архітектурний заповідник у м. Жовква
16 вересня, День української культури:
13:00-16:00 год –майстер-класи «Виготовлення іграшки з сіна» від Майстерні сіномотання «Вухата сова» (майстриня Галина Данило (Кудлак).
13:00-16:00 год –майстер-класи «Виготовлення прикрас з натурального каменю та скла» від Світлани Майстрині (HandmadejewelryfromSvitlana).
На майстер-класи обов’язкова попередня реєстрація, тел: 068-335-73-46.
14:30 год – лекція-презентація «Шляхами дерев’яної сакральної архітектури»;
15:00 год – концертна програма від викладачів Жовківської дитячої школи мистецтв;
15:30 год – частування варениками та узваром – традиційною їжею українців;
16:00-19:00 год – тематична екскурсія «Шляхами дерев’яної сакральної архітектури Жовківщини» повідає історію одних з найстаріших сакральних пам`яток Жовківщини:
- церква Св. арх. Михаїла (1508 р.) в Старій Скваряві;
- церква Св. Трійці (1720 р.) в Жовкві;
- церква Різдва Пресвятої Богородиці (1705 р.) в Жовкві (Винники);
- церква Св. арх. Михаїла (1598 р.) у Волі-Висоцькій;
- церква Зішестя Св. Духа (1502 р.) в с. Потелич.
Попередня реєстрація обов’язкова, тел: 068-335-73-46.
23 вересня,День єврейської культури 15:00 год.:
концертна програма від Вокального ансамблю «Шейне-Мейделах»;
частування традиційною єврейською їжею.
27 вересня, День польської культури 15:00 год.:
презентація діяльності Суботньої Школи Польської Мови при Делегатурі Згромадження Сестер св. Домініка в Жовкві;
презентація діяльності ГО «Жовківський районний осередок польської культури» (Олена Заверуха, голова осередку);
лекція «Стосунки між українськими та польськими студентами Львівського університету Яна Казімєжа (ЛНУ ім. Івана Франка) в міжвоєнний період» (Ева Буковска-Марчак, доктор історичних наук);
презентація діяльності, народний фольклор та конкурси від викладачів та вихованців Жовківського районного центру дитячої та юнацької творчості;
частування традиційною їжею поляків – бігосом, хрустами та пончиками.
Новини за темою
Фестиваль «Bulava Fest» у Жовкві зібрав команди різних територіальних громад
22 серпня 2021
Сьогодні з нагоди 30-річчя незалежності України на Площі Вічевій біля Жовківського замку стартував фестиваль «Bulava Fest». Команди з територіальних громад Львівського району змагаються у спортивних та силових конкурсах. Учасників і гостей свята привітав перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, який наголосив, що такі заходи - чудова нагода знайомитися, налагоджувати комунікацію між громадами, щоб надалі обмінюватися досвідом і плідно співпрацювати у різних сферах. Принагідно він привітав усіх з прийдешнім ювілеєм Незалежності України та Днем прапора. Основна мета фестивалю - відродити традиції українського народу, а також пропагандувати фізичну культуру й спорт, активного відпочинку та здорового способу життя. Представники громад, одягнені у козацькі строї, проявлятимуть свою силу і спритність у рукоборстві, метаючи булаву, піднімаючи колоду, стрибаючи у мішках, перетягуючи линву. Громада, команда якої набере найбільшу кількість очок, наступного року прийматиме фестиваль «Bulava Fest» у себе. Зазначимо, захід організувала Львівська районна державна адміністрація за підтримки Львівської районної ради та Жовківської міської ради.
Змагання козаків, веселі забави та частування кулішем: у Жовкві пройде масштабний фестиваль «Bulava Fest»
18 серпня 2021
У неділю, 22 серпня, з нагоди 30-річчя незалежності України на Площі Вічевій біля Жовківського замку відбудеться фестиваль «Bulava Fest». Команди з територіальних громад Львівського району змагатимуться у спортивних та силових конкурсах. На гостей свята чекають багато цікавих розваг, святковий концерт, танці та частування справжнім кулішем. Захід проводить Львівська районна державна адміністрація за підтримки Львівської районної ради та Жовківської міської ради. «Це буде наш перший районний фестиваль. Знаменно, що проводимо його до такої величної події – ювілею Незалежності України. Тож запрошую усіх у неділю до Жовкви. Тут відчуватиметься дух справжнього українського свята, буде весело і цікаво. Представники громад, одягнені у козацькі строї, проявлятимуть свою силу і спритність у рукоборстві, метаючи булаву, піднімаючи колоду, стрибаючи у мішках, перетягуючи линву. Громада, команда якої набере найбільшу кількість очок, наступного року прийматиме фестиваль «Bulava Fest» у себе. Відтак захід стане традиційним і, переконана, це буде одна з найбільш очікуваних подій району», - розповідає голова Львівської РДА Христина Замула. Основна мета фестивалю - відродити історичні традиції українського народу, а також пропагандувати фізичну культуру й спорт, активного відпочинку та здорового способу життя. «А ще це чудова нагода представникам громад познайомитися, налагодити комунікацію, щоб надалі обмінюватися досвідом і налагоджувати співпрацю у різних сферах», - додає Христина Замула. Урочисте відкриття фестивалю «Bulava Fest» - о 17.00. Учасники змагань зустрінуться біля адмінбудинку Жовківської міської ради (вул. Львівська, 40) та пройдуться до замку святковою ходою.
У Львові можна подивитися на відреставрований іконостас жовківської церкви Св. Трійці
11 Червня 2021
Сьогодні у Музеї Івана-Георгія Пінзеля у Львові відкрили для огляду відреставрований іконостас з церкви Св. Трійці м. Жовкви. Іконостас є п’ятиярусним, він налічує приблизно 50 ікон, створений майстрами Жовківської школи малярства та різьби Івана Рутковича на початку XVIII ст. В іконостасі втілено новаторський пошук — образи святих наділені елементами українського типажу. Іконостас виготовлений з липи, його декор має глибоке різьблення, котре виконав Ігнатій Стобенський (український, галицький скульптор різьбяр поч. XVIII ст.). Яскравий декоративний живопис, енергійний рисунок, різноманітність у композиціях цілком відповідають барочному стилю різьби і композиції іконостаса. За сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у збереження, дослідження та реставрацію унікальної пам’ятки національної культурно-мистецької спадщини, до якої належить іконостас, почесними грамотами Львівської облдержадміністрації відзначили чотирьох працівників Львівській філії Національного науково-дослідного рестравраційного центру України - Мирославу Білецьку-Зварич, Роксолану Мокрій, Анастасію Боднар та Оксану Войтович. Грамоти від імені голови ЛОДА Максима Козицького вручила заступниця директора департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Тетяна Плугатор. Нагадаємо, Музей Івана-Георгія Пінзеля знаходиться на вул. Личаківська, 2а у Львові. Заснований у 1996 р. Довідково: У 1978-1979 роках церкву і, зокрема, іконостас було реставровано. Приміщення церкви було передано у користування музею, а вже в часи незалежності було передано спочатку православній, а потім греко-католицькій громаді. Храм належав УГКЦ з часу заснування. В 1993 році церква знову передана віруючим УГКЦ. У 2019 році іконостас був відданий на реставрацію до Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Відреставрований іконостас буде розміщено у виставковій залі Музею-заповідника «Жовківський замок» до завершення реставраційних робіт у церкві Святої Трійці в Жовкві.
Понад вісім тисяч об’єктів спадщини на Львівщині переносять у ГІС України
26 березня 2021
У департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА переносять дані про об’єкти культурної спадщини на окрему електронну карту геоінформаційного порталу області та, водночас, до національної інфраструктури геопросторових даних. Сьогодні відбулася онлайн-конференція, під час якої фахівці розповіли і показали, як виглядає їхня робота. “Збір даних, їх обробка, верифікація, валідація та геоприв’язка - така послідовність дій. Всі дані про пам’ятки інтегруються на публічну карту та в електронний реєстр. Тобто вся інформація буде відображатися в кількох місцях одночасно, не створюючи при цьому дубляжу та зайвих копій. Також все про пам’ятки Львівщини, що ми зараз оцифровуємо, синхронізується до Національної інфраструктури геопросторових даних. Така національна інформаційна система запрацювала з 1 січня 2021 року. І тут Львівська область є пілотною територією для впровадження”, - каже начальник управління містобудівного кадастру та архітектури департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Юрій Сало. Всі пам’ятки архітектури, археології та історії оцифровують і наносять на карти відповідно до нового територіального устрою. Так, фактично, ЛОДА зробить частину інвентаризації спадщини за самі громади. Це, однак, не виключає, що самі вони зможуть коригувати інформацію, зазначають фахівці. задумуються навіть над тим, аби дати можливість користувачам самим довантажувати у систему світлини об’єктів. На прикладі міста Угнів Юрій Сало показав, як саме відбувається оцифрування та перенесення інформації. Зокрема, наголосив, що загалом набір даних про населений пункт у галузі культурної спадщини міститиме - електронний реєстр паспортів об’єктів культурної спадщини, - електронний реєстр зон охорони пам'яток (охоронні зони, зони регулювання забудови, зони охоронюваного ландшафту та зони охорони археологічного культурного шару), Тобто йдеться про зони регулювання забудови чотирьох категорій згідно з історико-архітектурним опорним планом. Кожна зона має режим і обмеження у використанні. Оцифрована інформація про пам’ятки буде корисна: Органам охорони культурної спадщини - щоб забезпечити збереження, використання об'єктів культурної спадщини, захист автентичного середовища. Органам місцевого самоврядування - для збереження та правильного використання пам’яток. Органам містобудування та архітектури – при розробці містобудівної документації, видачі містобудівних умов та обмежень. Громадським активістам та пам’яткоохоронцям, громадськості - для контролю за діяльністю органів влади, а також збереження пам’яток.
Медики Жовківської лікарні спрацювали правильно, адміністрація – ні: попередні висновки комісії
1 грудня 2020
У Жовківській центральній районній лікарні впродовж двох днів працювала комісія департаменту охорони здоров'я. Були відібрані пояснення у медичних працівників, які на момент події перебували у лікарні, та представників адміністрації. «Комісія опрацювала надану інформацію та дійшла до висновку, що медичні працівники, які були на чергуванні, надали у повному обсязі усю необхідну медичну допомогу пацієнтам у момент відключення електроживлення. Водночас під час вимкнення енергії адміністрація лікарні не вчинила жодних дій для того, аби підключити хірургічний корпус, де знаходиться реанімація, до резервного живлення», - розповів директор департаменту охорони здоров'я Орест Чемерис. Відповідно, на власника лікарні, а саме на Жовківську районну раду, підготували лист з ініціативою звільнення керівництва лікарні. «Робота департаменту на цьому не завершиться. Департамент проведе клініко-експертну оцінку надання медичної допомоги померлим. За результатами такої оцінки зможемо зрозуміти, чи ці випадки смерті пов’язані із відключенням енергії», - наголосив голова комісії Андрій Голдун. Зазначимо, адміністрація Жовківської центральної районної лікарні також мусить негайно напрацювати алгоритм дій на випадок виникнення аварійних ситуацій у лікарні. Прес-служба ОДА
Усі обставини ситуації у Жовківській ЦЛР з’ясує комісія департаменту охорони здоров’я
30 листопада 2020
Голова облдержадміністрації Максим Козицький доручив створити на обласному рівні комісію, що з’ясує усі обставини ситуації у Жовківській центральній районній лікарні. Зараз комісія у складі керівника анестезіологічного відділення Центру легеневого здоров’я, завідувача реанімаційного відділення 8-ої лікарні, керівника відділу технічного нагляду департаменту під головуванням заступника директора департаменту охорони здоров’я працює на місці та збирає пояснення персоналу, що у день події працював у лікарні. «У Жовківській ЦЛР у п’ятницю між 17:00 і 18:00 внаслідок знеструмлення хірургічного корпусу двоє пацієнтів, хворих на Covid-19, померли. Чи сталось це через знеструмлення з’ясує комісія. За результатами роботи комісії, ми будемо ухвалювати управлінські рішення. За надання медичної допомоги та за безпеку пацієнта повністю несе відповідальність адміністрація закладу. Згідно зі статутом, головний лікар призначається сесією районної ради», - розповів сьогодні під час брифінгу заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. За його словами, при виникненні неконтрольованої ситуації, керівництво лікарні мало повідомити про це відповідні служби. «Випадок справді безпрецедентний. Якщо трапляються якісь ситуації локального рівня, кожен керівник установи знає, що він має усунути ці проблеми, заручитись підтримкою інших служб – МНС, РЕМ, або, якщо не дає собі ради, повідомити департамент охорони здоров’я, керівника робіт із ліквідації, заступника, голову районної адміністрації, голову райради. Бодай когось, хто міг би втрутитись в ситуацію. На жаль, ніхто нікому не повідомив про те, що о 13:00 відбулось перший раз знеструмлення», - наголосив Іван Собко. За висновком комісії будуть скеровані подання на власника закладу, тобто на Жовківську районну раду. «Всі лікарні будуть перевірятись. Буде створена комісія, яка перевірить стан кисневого забезпечення та енергоживлення. Ковідні лікарні часто оснащуються кисневими генераторами. Відповідно одномоментне увімкнення кисневих генераторів створює навантаження на мережу, що може призвести до поламок у електромережі. Департамент здійснюватиме перехресні перевірки закладів. Окрім того, спільна комісія із енергетиками перевірить стан енергомережі у лікарнях», - розповів директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис. Першочергово перевірять ковідні лікарні, а саме 22 установи, які внесені до переліку. Прес-служба ОДА
Юрій Холод оглянув хід ремонтних робіт на автомобільних дорогах Жовківщини
10 вересня 2020
Сьогодні, 10 вересня, із робочим візитом у Жовківському районі перебуває заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод. У межах поїздки заступник голови оглянув ремонтні роботи на автомобільних шляхах у межах району. “Розвиток транспортної інфраструктури є надзвичайно важливим. Якісні дороги є запорукою розвитку селищ, бізнесу. Це дає можливість кожному з нас вчасно потрапити до лікаря, дістатися до школи, на роботу, додому. Добробут наших мешканців - на першому місці. Тому роботи триватимуть і надалі”, - зазначив Юрій Холод. Зокрема, ознайомився із ремонтними роботами на дорозі Т-1425 Миколаїв-Городок-Жовква- Кам’янка-Бузька-Бібрка. Наразі ремонтні роботи виконують на відтинку між населеними пунктами Фійна та Крехів. Наразі дорожники розпушили старе дорожнє покриття, довжиною 1,2 км і приступили до влаштування основи із щебенево-піщаної суміші. Опісля, влаштують два шари асфальтобетонного дорожнього покриття. Роботи виконує ТОВ “Експодор”. Ця дорога є важливою, адже веде до Крехівського монастиря, куди щорічно приїжджають сотні вірян. Також тривають роботи з поточного ремонту автомобільної дороги С140610 Воля Гомулецька – Малі Підліски, що в Жовківському районі. На її ремонт з обласного бюджету скерували 3, 5 млн гривень, з місцевого – 100 тисяч гривень. Зараз дорожня техніка працює на ділянці в межах населеного пункту Гряда. Усього заплановано відремонтувати близько 1,4 км. Роботи виконує підрядна організація ПП "Poма".
У Жовкві відкрили перший літній молодіжний простір
20 липня 2020
Як інформують у відділі молодіжної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА у Жовкві відбулось відкриття першого літнього молодіжного простору «Літній театр». Це відкритий майданчик реалізації спільних проєктів та заходів над створенням якого упродовж останнього місяця працювали представники громадської організації «Молодь Королівського». Молодіжний простір розміщений у центральній частині міського парку. «Літній театр – це місце, де молодь міста та району зможе ініціювати та реалізувати власні ідеї, здобувати нові навички, організовувати заходи неформальної освіти, долучатися до волонтерського руху, набувати лідерських якостей та налагоджувати співпрацю із владою, громадою та партнерами, в тому числі із навчальними закладами, громадськими організаціями та бізнес-середовищем»,- розповіли у ГО «Молодь Королівського». Вже від сьогодні простір функціонуватиме як локація для реалізації молодіжних проєктів та ініціатив. Проєкт реалізований ГО «Молодь Королівського» за підтримки Жовківської райдержадміністрації, команди волонтерів, меценатів та спонсорів.
Юрій Холод відреагував на звернення громадян щодо екологічної ситуації на Жовківщині
22 Червня 2020
Сьогодні, 22 червня, заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод провів нараду з головою РДА Романом Черніховським та в.о. керівника Державної екологічної інспекції у Львівській області Василем Стрищаком. Йшлося про можливі варіанти вирішення ситуації у селі Гряда та Боянець на Жовківщині. “Прийоми громадян через коронавірус не відбуваються. Але мене позначають у дописах в соцмережах, пишуть особисті повідомлення, я реагую на матеріали журналістів. У Гряді продовжується тема викидів від місцевої свиноферми. Люди скаржаться на сморід. Торік восени ми виїжджали на місце, вимагали, щоб відреагувала Держекоінспекція та Держпродспоживслужба. І ми не залишимо людей один на один з проблемою. Ці відходи потребують особливого процесу ферментації в лагуні. Наразі підприємці облаштовують ці споруди і найближчими днями мають надати план рішень, котрі убезпечать мешканців від неприємних побічних ефектів їхнього господарювання. Бо далі так бути не може”, - зазначає заступник голови ОДА Юрій Холод. Другою темою для розмови стала ситуація на Жовківській філії ДП “Укрветсанзавод”. Наразі підприємство, яке єдине в області утилізує рештки тваринного походження, є в оренді ТзОВ “Агротехніка”, але довкола нього на території майже 50 га відбувається несанкціоноване розкидання кісток, нутрощів та інших тваринних відходів. “Щодо костомельного заводу - обов’язково будемо реагувати. Фактично, ситуацію моніторимо постійно, проте там надто часто змінюються керівники, а ми надто довго чекаємо дозволу від Києва. Щоб зафіксувати порушення, маємо діяти швидко без попереджень. І саме так будемо робити. Проте, на жаль, штрафи за порушення екологічного законодавства у нас, здебільшого, надто малі”, - розповідає в.о. очільника Держекоінспекції Василь Стрищак. На контролі обидві проблеми триматиме і голова Жовківської РДА Роман Черніховський. Він зазначає, що про сморід у Гряді за минулий тиждень отримав майже два десятки звернень. Вже встиг відреагувати та побував особисто на свинофермі. “Наразі на підприємстві висаджують ряд дерев по периметру відведеної ділянки, як і передбачалося, і збудували лагуну для відстоювання відходів. Цього тижня мають накрити її спеціальним тентом. Там відходи свиноферми повинні зберігатися певний час до того, як їх можна буде використовувати як добрива. Щодо незаконного вивезення відходів зараз, то, за законом, зафіксувати ці факти може лише поліція. І тому я раджу людям викликати саме її”, - каже голова Жовківської РДА Роман Черніховський. Наразі управлінці також домовилися з’ясувати, яку частку перероблених відходів на Жовківському костомельному становлять саме відходи тваринного походження з Львівщини, які реальні потужності підприємства і які альтернативні способи утилізації таких відходів в області є або можуть з’явитися найближчим часом. Для напрацювання варіантів вирішення цих та інших екопроблем Жовківщини, Роман Черніховський має намір створити робочу групу, до якої обов’язково залучать Держпродспоживслужбу, органи місцевого самоврядування, а також Департамент агропромислового розвитку ЛОДА.
Максим Козицький передав лікарням Жовківщини засоби індивідуального захисту
30 квітня 2020
У межах робочого візиту у Жовківський район голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький відвідав Жовківську центральну лікарню та Рава-Руську районну лікарню. У медичних закладах очільник Львівщини оглянув лікарняні палати та передав засоби індивідуального захисту лікарям: одноразові та багаторазові захисні комплекти (комбінезон, халат, бахіли, маска), дезрозчин. Зазначимо, Рава-Руська районна лікарня складається із таких основних відділень: приймальне відділення, терапевтично-неврологічне на 45 ліжок, травматологічне відділення з хірургічними ліжками на 15 ліжок, дитяче відділення на 15 ліжок, відділення паліативної допомоги на 40 ліжок та поліклінічне відділення. КНП Рава-Руська лікарня обслуговує 33 407 людей.
На Львівщині запустили реконструйовану каналізаційно-насосну станцію
21 грудня 2019
Два роки та 4 мільйони гривень - стільки часу та коштів знадобилося для офіційного запуску реконструйованої каналізаційно-насосної станції (КНС), яка розташована на території Рави-Руської. Роботи з реконструкції КНС виконані за підтримки департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації в межах Програми охорони навколишнього природного середовища Львівської області на 2016-2020 роки. Офіційний запуск відбувся сьогодні, 21 грудня, за участі заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Холода. Відтак, за 3 мільйони 854 тисячі гривень з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на КНС встановили систему вентиляції, замінили трубопровід, засувки та клапани, електросилове обладнання, 2 насоси, одноканальний ультразвуковий водолічильник, ручний стаціонарний таль, щит керування погружним насосом та електрообладнання для каналізаційної насосної станції. Свою частину - 14 % до зазначеної суми - у співфінансування проєкту додала і місцева громада. Нагадаємо, що об’єкт розташований у північній частині міста і призначений для перекачування стічних вод побутової каналізації з подальшою їх очисткою на очисних спорудах. “Наразі старі очисні працюють, проте потребують реконструкції. У нас готова проектно-кошторисна документація. Щоб оновити обладнання очисних у Рава-Руській, потрібно понад 8,5 млн гривень. Центральним водовідведенням у місті охоплено понад 90% домогосподарств”, - зазначає директор департаменту екології Львівської обласної державної адміністрації Руслан Гречаник. Ситуація з оновленням інженерних комунікацій у містах має міжнародний вимір, наголошує заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. “Йдеться про загрозу критичного забруднення річок Західний Буг та Сян. Водою цих річок користується також Польща і Білорусь, бо вони впадають у Віслу, а відтак і Балтійське море. Тому ми намагаємося робити все, що в наших силах, для зменшення забруднення водойм стічними водами. Левова частка зі 176 природоохоронних заходів, які реалізовуються в області 2019-го року, - це заходи, спрямовані на охорону водних ресурсів. Якщо бути точним, то понад 180 мільйони гривень з 304-ох витрачено саме на реконструкцію і будівництво очисних споруд, бо ці роботи, насправді, дорогі”, - зазначає посадовець. Юрій Холод підкреслює, що питання модернізації та будівництва міських комунікацій потребує системного підходу, адже більшість із наявних встановлені у 60-х роках минулого століття і надто часто виходять з ладу. Це, на жаль, призводить до забруднення грунтових вод, водойм тощо. У департаменті екології Львівської ОДА повідомляють, що основним джерелом фінансування природоохоронних заходів є кошти природоохоронних фондів та міжнародної технічної допомоги. Наразі будівництво або реконструкція систем перекачування та очищення побутових стоків триває у 7 населених пунктах області. Серед них: Моршин, Червоноград, Стрий, Раневичі, Судова Вишня, Пустомити та Верхня Білка. Загалом у басейні річки Західний Буг ще чекають реконструкції каналізаційно-очисних споруд 9 населених пунктів. Ще в семи їх необхідно побудувати найближчим часом. Одним з варіантів цих заходів могло би бути співфінансування з Національного фонду охорони навколишнього середовища та управління водними ресурсами Республіки Польща та інші міжнародні програми. Нагадаємо, що роботи з реконструкції каналізаційно-насосної станції у Раві-Руській виконала компанія "Акваполімер Інжиніринг".
Збереження букових пралісів у Карпатах розглянули на Національної комісії у справах ЮНЕСКО
19 грудня 2019
Сьогодні, 19 грудня 2019 року, відбулося засідання Сектору природної спадщини Національної комісії України у справах ЮНЕСКО на 2020 рік. Участь у роботі сектору взяв Руслан Гречаник – директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністації. На засіданні розглядали питання виконання Плану заходів щодо збереження української частини природного об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» та сталого розвитку прилеглих до нього територій; організації урочистої церемонії вручення сертифікату ЮНЕСКО транскордонному біосферному резервату «Розточчя» та інші. Нагадуємо, що на 31-й сесії Міжнародної координаційної ради Програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» 19 червня 2019 року ухвалили рішення про включення Міжнародного українсько-польського біосферного резервату «Розточчя» до світової мережі біосферних резерватів. Загальна площа транскордонного українсько-польського резервату становить 371902 га, в тому числі ділянки площею 74887 га в межах Жовківського та Яворівського районів Львівської області. Отримання статусу транскордонного біосферного резервату є визнанням на міжнародній арені визначних природних, ландшафтних і культурних цінностей регіону Розточчя. «Ми переконані, що при об’єднанні зусиль усіх зацікавлених сторін, біосферний резерват «Розточчя» може виступити каталізатором в питаннях реалізації спільних (з польською стороною) проєктів щодо вирішення у прикордонній зоні екологічних проблем, розвитку екотуризму і культурного спілкування населення, розвитку місцевих громад, відродження традиційних ремесел» - зазначив Руслан Гречаник Також варто зазначити, що Україна володіє унікальним природним об’єктом, який входить до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО – це «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини», до складу якої входить цінна ділянка старовікових букових лісів площею 384,81 га природного заповідника «Розточчя», що на Львівщині