Ми вбачаємо своє майбутнє у європейському спільному домі, - Олег Синютка

17 вересня 2018р, Новини. Прес-служба ОДА

Сьогодні, 17 вересня, у Львові відбувається Восьме засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та Європейським Союзом (ПКА) під співголовуванням Миколи Княжицького та Даріуша Розатті за участю народних депутатів України, депутатів Європейського Парламенту, представників Уряду України та ЄС.

"Сьогодні у нас надзвичайно важлива подія, адже у Львові відбувається саміт Парламентарів Європейського Союзу і України. Ми сподіваємося, що Львівщина є найбільш проєвропейський регіон. Регіон, у якому найбільша кількість мешканців бачить наше майбутнє у Північноатлантичному оборонному альянсі, стане тією доброю площадкою, яка продемонструє, що виконання угоди Україною про асоціацію з Європейськи Союзом набирає темпів і ми вбачаємо своє майбутнє у європейському спільному домі", - зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

Зауважимо, що програма ПКА передбачає проведення 8 засідання ПКА 18-19 вересня у м. Львів та м. Івано-Франківськ, офіційні зустрічі в м. Київ, круглий стіл за участю представників національних меншин, зустріч із місцевою владою, представниками малого та середнього бізнесу, студентами, а також проведення конференції на тему впровадження антикорупційної реформи.

"Двічі в рік ми зустрічаємося з нашими колегами з Верховної Ради України і обговорюємо прогрес з асоціацією України. Я дуже щасливий, що цього року у нас вийшло організувати зустріч у чудовому місті Львові. Ми будемо обговорювати низку питань, зокрема, того, що Європейський Союз, а особливо Європейський Парламент зможе залучити, щоб імплементувати угоду про асоціацію. Також порушимо питання про економічні проблеми, соціальні проблеми і про допомогу Україні в міжнародному плані, зокрема у боротьбі з агресією на Сході країни ", - наголосив співголова ПКА Україна ЄС Даріуш Розатті.

Під час заходів порушать актуальні питання порядку денного відносин України з ЄС та перспективи подальшого поглиблення відносин між ЄС та Україною.

“Коли ми говоримо про імплементацію Угоди про асоціацію важливо, щоб європейці побачили як змінюється Україна в багатьох напрямках, починаючи від децентралізації, закінчуючи рішеннями, які ми прийняли в реформі сфер енергетики, екології, прав людини. Один із ключових моментів нинішньої зустрічі є акцент не лише на питаннях боротьби з корупцією, децентралізацією, реформ в інших сферах, але й питаннях захисту прав людини, зокрема захисту прав меншин. Це дуже важливо в контексті спекуляцій і не завжди чесних заходів, які роблять наші сусіди, що начебто в Україні існують проблеми у національних меншин, наприклад, щодо мови чи щодо отримання освіти. Ми дуже цінуємо, що спільно з європейськими колегами зможемо переконатись, що Україна, як багатонаціональна країна, повністю забезпечує права нацменшин, але при цьому захищає право українців на розвиток мови і щоб українська мова змогла повноцінно функціонувати у всіх державних інститутах”, – зазначила Ірина Геращенко.

Окрему увагу приділять питанню транскордонного співробітництва та безпекової та гуманітарної ситуації на сході України та в Криму, питанням національних меншин та етнічних груп, а також розвитку українських міст.

"Нам надзвичайно приємно зустрічати у Львові наших колег з Європейського Союзу. Сьогодні на календарі дуже символічна дата, у цей день, 17 вересня 1939 року тут, на кордоні постав мур, який відділив нас від Європи. Після Майдану, який робив усе, щоб ми були в Європі, ми почали цей процес. І Парламентський Комітет асоціації є якраз тим органом, який моніторить, яким чином Україна наближається до Європеського Союзу. І як зробити так, щоб це наше наближення і ця наша інтеграція були повністю об'ємними і привели і до нашого членства в ЄС та в інших європейських структурах", - додав співголова Парламентського Комітету Асоціації між Україною та ЄС Микола Княжицький.

Зазначимо, що за результатами Восьмого засідання ПКА планується прийняття Заключної Заяви та рекомендацій.

Ключові слова:

ЄСзасіданняПКАУкраїна

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook