Дипломати є надійними союзниками військовослужбовців у захисті України – Президент

20 вересня 2018р, Новини. Прес-служба ОДА

Українські дипломати є надійною підтримкою на зовнішньополітичному фронті для українських військових, які щоденно захищають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України, наголошує Президент Петро Порошенко.

«Найнадійнішими союзниками Збройних Сил України у захисті Батьківщини є наші дипломати, які діють у надзвичайно складних умовах. Їхня робота потребує неабиякого досвіду і хисту», - сказав він під час виступу у Парламенті.

Саме завдяки їм Україні вдалося отримати таку підтримку світу у протидії агресору, також підкреслив Петро Порошенко.

«Глибоко помиляється той, хто думає, ніби російська агресія автоматично забезпечує нам автоматичну підтримку Заходу. Це не так. І за підтримку треба щоденно боротися. І за ці чотири з половиною роки нам вдалося не просто створити та зберегти потужну трансатлантичну коаліцію на підтримку України, а й значно розширити і зміцнити її. Принцип «нічого про Україну без України» став аксіомою міжнародної політики. Пропозиції його порушити і домовитися у нас за спиною час від часу фактично випливають кожного місяця і тут же нами гасяться», - констатував Президент.

«І ніхто більше не заперечує нашу європейську ідентичність», - додав він.

Тож у цьому контексті важлива підтримка працівників зовнішньополітичного відомства та представництв України у світі, наголосив Глава держави.

«І я хотів би подякувати Парламенту, Уряду, який вніс цей проект, за прийняття відповідного Закону «Про дипломатичну службу», різке збільшення фінансування української дипломатії. Бо завдання, яке стоїть перед українськими дипломатами – надважливе», - сказав він.

Все це є важливим в умовах, коли «світ лихоманить, глобальна та регіональні системи безпеки не ефективно працюють, а Україна перебуває в епіцентрі процесів, які визначають майбутнє континенту та світу», додав Петро Порошенко.

«Російська агресія заскочила Захід зненацька. Проігноровані були усі важливі сигнали: і провокацію на Тузлі; і відверто агресивний виступ російського президента на Мюнхенському безпековому форумі 2007 року, де він в принципі всіх про все попереджав; і напад у 2008 Росії на Грузію, і перша реакція на окупацію Криму виявилася напрочуд млявою та беззубою. Та навіть тепер  –  після тисяч спричинених Росією жертв на Донбасі, після  трагедії MH17, після Сирії, після  Солсбері – на Заході чимало охочих зазирнути Путіну в душу, чи ще не знаю куди. І мені цікаво – а що ви хочете там побачити, панове? Все ж і так у всіх на очах. Росія підтримує праві та ліво-популістські рухи, роздмухує євроскептицизм, втручається у вибори по всьому світу, втручається у референдуми, як це було в Нідерландах. У такий спосіб Кремль просуває свій альтернативний порядок денний, свої альтернативні цінності, сподіваючись на те, що Заходу дедалі складніше буде тримати єдину позицію щодо Москви», - сказав Президент.

Ключові слова:

Президент

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook