Туроператори із Канади в межах промоційного туру вперше відвідали Львівщину
Сьогодні, 26 вересня, в межах промоційного туру Україною, представники туристичного бізнесу Канади вперше прибули на Львівщину. В межах візиту канадські туроператори зустрілись із першим заступником голови Львівської ОДА Ростиславом Замлинським.
«Мені дуже приємно, що ми маємо таку хорошу співпрацю з Канадою в різних галузях. Зокрема на території області успішно діє канадський проект пов'язаний із розвитком молочного бізнесу. Також це співпраця із Джеймсом Темертеєм у напрямку обладнання для дитячих лікарень та чимало ініціатив пов’язаних з економічною співпрацею. Сьогодні ми говоримо про промоцію і донесення інформації, що насправді відбувається в Україні і на Львівщині зокрема. Донести її до мешканців Канади і усіх тих, хто хоче отримати об’єктивну інформацію про можливості, те, що відбувається, адже агресор також веде проти нас інформаційну війну», - зазначив Ростислав Замлинський.
Також Ростислав Замлинський запросив туроператорів із Канади відвідати Міжнародний економічний форум, в межах якого відбудеться секція «Туризм»: «Lviv Region Tourism Marketplace».
Із туристичним потенціалом туроператорів ознайомила начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака.
«Туристична Львівщина – це культурна, історична спадщина, традиції. У нас багата сакральна спадщина – 4 дерев’яні церкви внесені до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На Львівщині є 10 замків, починаючи з 14 століття, які збереглися до сьогодні», - розповіла Наталія Табака.
Зазначимо, що промоцій ний тур представників туристичного бізнесу Канади Україною триватиме до 2 жовтня за маршрутом: м. Київ – м. Львів – с. Стрілки (Перемишлянський р-н) – с. П’ятничани (Жидачівський р-н) – м. Івано-Франківськ – м. Яремче – смт. Верховина – м. Чернівці – м. Хотин – м. Кам’янець – Подільський – м. Київ.
Новини за темою
«Канадці завжди з вами у ваших серцях»: заступник міністра закордонних справ Канади запевнив у підтримці України
7 квітня 2022
Канада підтримує Україну у всіх можливих сферах, зокрема, у військовій, фінансовій, а канадці – поряд з українцями у ці важкі часи і готові підтримувати їх і в подальшому. Про це під час онлайн-зустрічі з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким зазначив заступник міністра закордонних справ Канади з різносторонніх питань Пітер МагДугал. «Від початку війни Канада надала Україні гуманітарну допомогу на понад 150 мільйонів канадських доларів. І Канада буде продовжувати це робити. Знайте, що хоч ми дуже далеко географічно, ми завжди з вами у ваших серцях», - сказав заступник міністра. Пітер МагДугал зазначив також, що він займається саме гуманітарною допомогою, тож під час зустрічі обговорили, чого найбільше потребують внутрішньо переміщені особи в Україні, та як допомагають нашій державі міжнародні організації, зокрема, від ООН. Максим Козицький розповів, що найбільш необхідними зараз є кровоспинні бинти, обезболюючі препарати, генератори, а також військова амуніція – бронежилети, каски, засоби зв’язку, військова форма. Він також зазначив, що після шести тижнів війни в Україні міжнародні організації розпочали активну співпрацю з українською владою. Це, зокрема, World Food Program, UNHCR, Карітас, World Central Kitchen, фонди Чехії та Угорщини. З перших днів війни допомогу біженцям на кордоні почала надавати організація «ЮНІСЕФ». «Комісаріат ООН у справах біженців (UNHCR) працює вже з 50-ма центрами, де розміщені внутрішньо переміщені особи, і вже 500 з цих людей отримали від комісаріату грошову допомогу – 80$ на особу. Як повідомили у комісаріаті, допомогу зможуть надати близько 350 тисячам осіб. На постійній основі гуманітарну допомогу надає «Карітас». Допомога «Міжнародного Червоного Хреста» саме в області майже відсутня», - зазначив Максим Козицький. За підсумками зустрічі Пітер МакДугал пообіцяв посприяти у залученні до надання допомоги Україні міжнародних інституцій ООН та активнішій співпраці з МЧХ. «Завдяки підтримці Канади наша армія сьогодні може давати відсіч і перемагати ворога. Тому що з 2014 року ваші інструктори, солдати, офіцери робили все, щоб підготувати нас тут, в Україні, до боротьби. Канада - одна з небагатьох країн, яка не робить напівкроків, а допомагає від душі і в цілому. Ви одні з перших, хто встановлює санкції, говорить правду про цю війну, одні з перших, хто надав летальну зброю для нашої держави. Величезне дякую за все, що ви робите для нас!», - сказав Максим Козицький. Зазначимо, що окрім надання озброєння та гуманітарної допомоги, уряд Канади запровадив програму для біженців з України, яка пропонує безкоштовне оформлення візи, надає право на працевлаштування та навчання в країні, отримання статусу тимчасового резидента. Скористатися програмою висловили бажання вже 9 тисяч осіб.
Німецький туроператор вперше завітав на Львівщину, щоб розробити нові туристичні програми
18 лютого 2022
Представник туристичного оператора «Tour mit Schanz» Йоахим Анц з Німеччини вперше відвідав Львівщину та поділився враженнями від перебування з працівниками управління туризму та курортів ЛОДА. Візит Йоахима Анца до України був запланований у межах проєкту «Greentour Ukraine», що фінансується Європейським Союзом. Його мета – створити нові можливості для бізнесу у сфері сталого туризму. Перші зустрічі учасників «Greentour Ukraine», де українські та німецькі компанії мали можливість познайомитись один з одним, відбувались онлайн. Наступний крок передбачав приїзд представників туристичних операторів з Німеччини до України. Але в минулу суботу візит делегації скасували, через рекомендації МЗС утриматись від поїздок до України. Йоахим Анц вирішив самостійно прилетіти до Львова для налагодження співпраці у туристичній сфері. «У понеділок показали Йоахиму Львів та познайомили з представниками туристичної галузі області. Наступного дня їздили в Дрогобич і Тустань. Оскільки він більше зацікавлений у культурному туризмі, то ми вибрали саме ці пункти. Дрогобич – це церква ЮНЕСКО, солеварня, єврейська тематика, ну а Тустань – це поєднання природи та історії одночасно, тому теж було йому цікаво», – зазначила засновниця та генеральний директор компанії «Карпати.інфо» та туристичного оператора «Karpaty.travel» Ганна Сидоренко, яка також є учасницею проєкту «Greentour Ukraine». Під час візиту поспілкувались про розробку нових туристичних програм для німецьких туристів в Україні. Також йшла мова про організацію інфотурів. «Львівський аеропорт нарощує географію авіасполучень і наш регіон має цікаві туристичні пропозиції для іноземних, в тому числі і німецьких туристів. Туристичні напрямки, на яких спеціалізується Йоахим, для нас є в пріоритеті. Це той змістовний турист, який приїжджає і готовий пізнавати культуру та витрачати у нас кошти. Під час зустрічі ми домовились про промоційний візит німецьких турагентів до України, для того, щоб максимально донести інформацію про туристичні можливості і щоби туроператори на особистому досвіді пересвідчилися в якості, сервісі та безпеці», - зазначила керівниця управління туризму та курортів ЛОДА Наталя Табака. Своєю чергою, Анц розповів, що має хороші враження від перебування на Львівщині і зацікавлений привозити сюди туристів. «Я є представником компанії, яка вивчає культуру, історію, політичні речі, активний туризм. Вперше прилетів до Львова. Дуже зворушений з приводу того, що побачив. У Львівського регіону є дуже велика культурна різноманітність. Не можу виділити щось одне, тут є багато об’єктів ЮНЕСКО, вразили дерев’яні церкви, пейзажі, люди, їжа. Ми насолоджувались смакуванням кави в центрі міста. Тут люди з відкритим серцем та душею», – поділився Анц Йоахим. Читайте також: Представників туристичної галузі Львівщини закликають долучитися до порталу discover.ua
Максим Козицький зустрівся з Послом Канади в Україні
17 лютого 2022
Сьогодні голова Львівської ОДА Максим Козицький провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Ларисою Ґаладзою. Для пані Посла це перший робочий тиждень у Львові. Максим Козицький висловив вдячність за підтримку України Канадою з метою стримування подальшої російської агресії, а також наголосив на важливості технічної та гуманітарної допомоги з боку Канади, що надається як на двосторонній основі, так і в рамках міжнародних ініціатив. Очільник області ознайомив гостю із безпековою ситуацією в регіоні, зокрема роботою, яка ведеться в напрямку посилення територіальної оборони, забезпечення медичних закладів усім необхідним, захистом об'єктів критичної інфраструктури тощо. Максим Козицький наголосив, що попри складність ситуації на кордоні, Львівщина залишається безпечною, як для мешканців, так і до прикладу підприємців, які готові інвестувати в область. Нагадаємо, що раніше Максим Козицький також провів зустріч із тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін та Генеральним консулом Республіки Польща Елізою Дзвонкєвіч. Більше достовірної інформації про стан справ на Львівщині читайте на телеграм-каналі голови ЛОДА Максима Козицького.
Україна та Канада відзначають 30-річчя дипломатичних відносин
27 січня 2022
Сьогодні, 27 січня, минає рівно 30 років з дня встановлення українсько-канадських відносин. У 1991 році Канада стала другою, після Польщі, західною країною, яка визнала незалежність України після її відновлення. Привітання з нагоди цієї річниці висловив також голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. «Найперше хочу подякувати нашим друзям за постійну послідовну підтримку України на всіх міжнародних майданчиках. Таких, як ООН, ОБСЄ, НАТО і «Велика сімка». Дякую за постійну присутність у нашому війську, на нашому Яворівському полігоні військових інструкторів з Канади. А також - за готовність, через російську загрозу, надати нашій державі кредит на суму 120 млн доларів для стабілізації економічних ризиків. Також сподіваємося, що позитивною буде відповідь щодо передачі додаткового озброєння для українського війська», - наголосив очільник Львівщини. В Канаді живе найбільша та найактивніша українська діаспора – понад 1, 2 мільйони українців офіційно. З кожним роком між країнами дедалі сильніше розвиваються культурні, освітні, наукові та економічні зв’язки. Українська громада Канади дбайливо плекає українську мову, культуру, зберігає звичаї і традиції. Окрім того, канадське українство надає суттєву гуманітарну, фінансову та матеріальну допомогу Україні у контексті протидії російській агресії. Як елементи культурної дипломатії щороку в різних містах Канади відбуваються близько 10 різноманітних українських фестивалів. Найдавнішим серед них є Канадський національний український фестиваль, що проходить в м. Дофін (провінція Манітоба) з 1965 року. Найбільшим українським фестивалем Північної Америки є щорічний Український фестиваль у Торонто. «Хочу наголосити, що між нашими державами є чинними пів сотні двосторонніх угод. А в парламентах обох країн працюють міжпарламентські групи дружби «Канада – Україна» та «Україна – Канада». Ми вдячні Країні Кленового Листка за послідовну підтримку демократичних реформ, територіальної цілісності та незалежності України. За чітку позицію загарбницької політики Російської Федерації, анексії Криму і війни на сході України», - додав Максим Козицький. Канадський політикум активно підтримує демократичні зміни в Україні після перемоги Революції Гідності. Канадські урядовці неодноразово оприлюднювали заяви, у яких засуджувалася політика РФ проти України та підтверджувалася позиція Канади щодо невизнання нелегальної анексії Криму, підтримки суверенітету та територіальної цілісності України. Між країнами насичена наукова та освітня співпраця. Широко практикуються обміни студентами і викладачами між університетами двох країн, створення спільних навчальних програм тощо. До прикладу, угода про співробітництво укладена між Львівським національним університетом ім. Івана Франка з одного боку та Альбертським університетом (м. Едмонтон) і Манітобським університетом з іншого. У багатьох університетах Канади створено кафедри україністики. Щодо безпеки, то Збройні сили Канади плідно співпрацюють із ЗСУ в межах програми UNIFIER, що продовжена до 31 березня 2022 року, та MTCP, де Україна є найбільшим одержувачем фінансування від канадської Програми військової підготовки та співробітництва. З початку роботи місії Збройні сили Канади підготували понад 12 500 українських військових. На Міжнародному безпековому форумі у Галіфаксі, який відбувся наприкінці листопада 2021 року, українська делегація провела низку зустрічей з представниками військово-політичного керівництва, політичних еліт та бізнес-структур Канади. Зокрема, представники української делегації зустрілися з новопризначеним Міністром національної оборони Канади пані Анітою Ананд.
Туроператорам презентували зміни у Жовківському замку
29 жовтня 2021
28 жовтня Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького організувала промотур до Жовківського замку. Музей-заповідник «Жовківський замок» – наймолодший відділ галереї мистецтв і найбільший музей в Україні. Нещодавно тут відкрили нову експозицію, під яку адаптували цілий поверх одного з корпусів замку. «Раніше в замку було мало на що подивитися і ми часто показували його туристам тільки зовні, а потім брали ключі та йшли до синагоги. Зараз замку є що показати і це дуже важливо», – зазначила керівниця туристичної компанії «Атвест України»Наталія Гладілова. За її словами, туристам у музеях потрібен також інтерактивний простір. Проведення на подвір’ї замку середньовічних фестивалів, реконструкція лицарських боїв, дегустації їжі та напоїв, які б були прив’язані до історичних подій, уроки історії у стінах замку для школярів, що вивчають козаччину, фотозони та сувеніри – це перелік рекомендацій від учасників рекламного туру щодо покращення роботи «Жовківського замку». «Культурний туризм – найчисельніший у світі. Його потрібно розвивати. На Львівщині найбільше історико-архітектурних пам’яток в Україні. Добре, коли представники музейних установ зацікавлені у ефективній співпраці з туроператорами та екскурсоводами», – розповів заступник керівника управління туризму та курортів облдержадміністрації Тарас Лозинський. Помічник директора Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Роман Назаровець під час зустрічі зазначив, що працює над угодою щодо врегулювання питання відвідання закладів галереї мистецтв екскурсоводами. Нагадаємо, що з 2021 р Жовківський замок став частиною програми Президента України «Велика реставрація», яка передбачає його відновлення як об’єкту культурно-історичної спадщини впродовж декількох наступних років.
За підтримки Канади на Львівщині розвиватимуть соціальні послуги в громадах
1 жовтня 2021
Сьогодні, 1 жовтня, відбулась робоча зустріч керівників служби у справах дітей та департаменту соціального захисту Львівської ОДА з представниками посольства Канада в Україні. Основною темою зустрічі став розвиток соціальних послуг в громадах Львівської області. Учасники обговорили результати поточної співпраці та виокремили головні напрямки подальшої роботи. Зокрема, зосередились на питанні реалізації ДІ-реформи у Львівській області. Її мета – забезпечити право дитини на виховання у сім’ї. Отож, варто впровадити інформаційні заходи для активного розвитку системи альтернативного (сімейного) догляду для дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, розвитку концепції патронату та в загалом захисту прав і найкращих інтересів дітей у Львівській області. Окремо сторони поспілкувались щодо співпраці через реалізацію спільних проєктів в питаннях розвитку соціальних послуг для мешканців територіальних громад області в тому числі по допомозі громадам у розробці Стратегій соціального добробуту та розвитку. Також серед найважливіших напрямків роботи є інформування щодо важливості виховання дитини в сім’ї, успішні практики реінтеграції дітей у сім’ї та негативи інституційного догляду. Нагадаємо, що Львівська обласна державна адміністрація з 2019 року відповідно до «Меморандуму про співпрацю» з Проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що впроваджується Alinea International за фінансової підтримки Уряду Канади, реалізує низку просвітницьких та інформаційних програм для структурних підрозділів сфери соціального захисту дітей районних державних адміністрацій та територіальних громад області. Учасниками зустрічі стали: начальник служби у справах дітей Володимир Лис, директор департаменту соціального захисту населення Роман Андрес, начальниця управління соціального обслуговування департаменту Тетяна Медвідь, завідувач сектору з питань реалізації реформи системи інституційного догляду та виховання дітей служби у справах дітей Михайло Обіход. Зі сторони посольства Канади в Україні були присутніми: перший секретар посольства Канади в Україні Влад Йонеску, координатор проєктів / контрактів посольства Канади в Україні В'ячеслав Зуб та регіональна координаторка проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) Ольга Бойко. До слова, цей проєкт впроваджується Alinea International за фінансової підтримки Уряду Канади.
Узбецьким туроператорам та профспілкам презентували курортні пропозиції Львівщини
29 вересня 2021
В межах візиту делегації із Львівщини в Самаркандську область Республіки Узбекистан, 24 вересня, відбулась презентація туристичних та курортних пропозицій регіону для узбецьких туристів, а також промоційного відео про Львівщину з акцентом на оздоровчий туризм. Зустріч із туристичним бізнесом та профспілками відбулась у Міжнародному університеті туризму «Шовковий шлях», під час якої керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака розповіла про можливості санаторно-курортних та готельно-рекреаційних комплексів Львівщини, зокрема – Славська, Трускавця, Моршина, Східниці. Пропозиціями відпочинку у Карпатах поділився під час презентації Володимир Бега, голова Славської селищної ради. «Можу сміливо стверджувати про високий попит з узбецької сторони на оздоровлення та відпочинок на курортах Львівщини. Під час зустрічі обговорили питання, які покращать співпрацю. Зокрема необхідно напрацювати ресурс оперативного обміну інформації щодо наявності місць в санаторно-курортних та готельних комплексах, їх вартості, прямі контакти із львівськими туроператорами, а також прямого авіасполучення між Самаркандом та Львовом. Важливо здійснювати промоційні кампанії для двостороннього обміну туристичними потоками, що дозволить на довготривалій основі забезпечити зацікавлення авіакомпанії в прямому авіасполученню», – зазначила Наталя Табака. Слід також відзначити сучасну матеріально-технічну бачу університету, де готують фахівців для туристичного ринку. Під час візиту домовились із радницею ректора з міжнародних питань Алією Аспановою щодо співпраці із навчальними закладами Львівщини, які здійснюють підготовку за напрямом туризм. На виконання заходів Дорожньої карти про співпрацю між Львівською та Самаркандською областями заплановані двосторонні пропорційні заходи. Серед них презентації культури, традицій та туристичних магнітів двох регіонів у Львові та Самарканді відповідно.
Лоукостер із Саудівської Аравії виконуватиме рейси до Львова
26 Червня 2021
Сьогодні у Міжнародному аеропорту «Львів» заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний зустрівся із представниками туристичних операторів Королівства Саудівської Аравії. Із 19 червня для гостей тривав тижневий ознайомчий тур із Україною. Туроператори та представниця авіакомпанії Flynas відвідали Київ, Одесу та Львівщину. Ініціатори туру - Державне агенство розвитку туризму України та всеукраїнська туристична спілка Visit Ukraine. Триденний промотур Львівщиною тривав за маршрутом : Львів - Стрілки - Трускавець - Львів. Зокрема, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський презентував пропозиції бальнеологічного курорту, селищний голова смт Славсько Володимир Бега презентував туроператорам гірськолижний курорт «Славсько», ще один гірськолижний курорт - «Буковиця», представив його директор Дмитро Мицак. У Трускавці гості ознайомились із роботою Міжнародної реабілітаційної клініки Козявкіна. Організаторами виступили Львівська ОДА, Львівська міська рада, Трускавецька міська рада у партнерстві із з Міжнародним аеропортом «Львів», Edem Resort Medical and SPA та Mirotel Resort and SPA. До слова, до туру долучились громадяни Королівства Саудівської Аравії, Сирійської Арабської Республіки, Арабської Республіки Єгипту, Республіки Індії. «Ми цінуємо вашу зацікавленість нашим регіоном, тому цікаво почути враження від вашого візиту на Львівщину. У нас є великі сподівання на те, що це початок цікавих та тривалих взаємовідносин. Поєднання зеленого, гірського, культурного і гастрономічного туризму, яке пропонує наш регіон – це те, що може зацікавити мандрівників із вашої країни», - наголосив Віталій Загайний. Керівники авіакомпанії Flynas із Саудівської Аравії зауважили, що вірять у туристичний потенціал України, зокрема Львівщини, та привабливість для туристів із їхньої країни. «Ми довго мріяли та працювали над тим, аби ваша країна стала ближчою до Львова. Очікуємо, що наша спідпраця відкриє низку нових напрямків», - наголосила генеральна директорка Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького Тетяна Романовська. Також гендиректорка летовища розповіла про переваги логістичних можливостей регіону, як елементу розвитку туризму, та зазначила, що зараз з аеропорту прямують 46 маршрутів. А вже з 3 липня авіакомпанія Flynas відкриває новий авіарейс Ер-Ріяд – Львів, з 7 липня відкриє ще один маршрут зі Львова до міст Бурайда та Джидда. Тож гості з аравійських міст матимуть змогу відновити здоров`я, ознайомитись з природньою, рекреаційною та історико-культурною спадщиною Львівщини. Для предстаників туропереаторів також підготували розширену презентацію про природно-рекреаційні ресурси, культурну та історичну спадщину, локальну гастрономію та традиції Львівської області. Довідково. Flynas – бюджетна авіакомпанія Саудівської Аравії, що базується в міжнародному аеропорту Короля Халіда. Компанія вийшла на український ринок у травні цього року, відкривши продаж на прямі рейси Київ – Ер-Ріяд. Flynas – раніше Nas Air, є провідною «лоукост» авіакомпанією в Саудівській Аравії, що виконує внутрішні та міжнародні рейси з 2007 року.
Туристична галузь Львівщини потребує підтримки через COVID-19
16 квітня 2021
15 квітня у Львівській ОДА відбулась зустріч із керівниками туристичних компаній, готелярами та рестораторами щодо підтримки їхньої діяльності в умовах карантину та «червоної зони», яка діє на території області з 25 березня 2021 року. За словами заступника голови облдержадміністрації Віталія Загайного, ключові тези туристичного середовища озвучать Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, який сьогодні перебуває з візитом на Львівщині. «Першого квітня на Кабінет міністрів України скерували лист щодо підтримки платників податків туристичної галузі, згідно відповідних КВЕДів. До Переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, що призводять до тимчасової зупинки роботи суб’єктів господарювання, в яких працюють застраховані особи, та фізичних осіб-підприємців, із дев’яти КВЕДів, пропонованих Львівською ОДА, увійшли лише три. Відтак голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький ініціює повторно розгляд цього питання Урядом, - зазначив Віталій Загайний. - Вагомим аргументом необхідності підтримки платників податків туристичної галузі є фінансово-економічні показники їх діяльності у порівнянні із 2019 роком – це кількість штатних працівників, фактичні надходження та витрати, сплачені податки, в середньому в галузі доходи від реалізації послуг скоротилися майже вдвічі у порівнянні до 2019 року, штатна чисельність працівників скоротилась втричі. Ми розраховуємо на державну фінансову підтримку для туристичного бізнесу й доповнення попередньо згаданого Переліку КВЕДу-2010: Класами 55.10, 55.20, 79.11, 79.12, 79.90, 86.10 (санаторно-курортні заклади), що допоможе витримати чергову кризу та зберегти робочі колективи. Можна застосувати критерії відбору аналогічні до тих, що були застосовані у минулому році в межах програми «Культура в часи кризи: інституційна підтримка» Українського культурного фонду». Серед реальних змін, що також можуть позитивно вплинути на туристичну галузь, вважають зменшення ставки ПДВ до 7 % для туроператорів, що зосереджені на внутрішньому туризмі, з врахуванням позитивної практики зниження податкового навантаження для готелів. Директор департаменту економічного розвитку Львівської ОДА Степан Куйбіда каже, що сьогодні є ряд допомог на обласному державному рівні, які так чи інакше потрапляють до суб’єктів господарювання, просто про них мало-хто насправді обізнаний. «Ми розуміємо, що є необхідність концентрувати ресурси, тому хочемо знайти найбільш дієві механізми. Одним з таких бачимо державну програму «Доступні кредити 5-7-9 %». Львівщина є лідером по залученню коштів. І в принципі по тих напрямках, які вона пропонує, зокрема, по поновленню обігових коштів, це має бути одним з найцікавіших для підприємців. Ми також передбачили кошти в обласному бюджеті, для того щоб за рахунок цих грошей знизити ставку «5-7-9 %» до нуля. Тобто, щоб ті суб’єкти господарювання, які географічно працюють на території області, йдучи в банк, брали кредит відразу з нульовою ставкою. В умовах карантину це було би краще, аніж роздавати ваучери на певну суму чи тому подібне». Також директор департаменту опрацює спільно із Асоціацією банків озвучені туристичним бізнесом проблемні питання, які на сьогодні унеможливлюють скористатись такою програмою. Окрім фінансової підтримки від держави, учасники зустрічі озвучили пропозицію щодо можливості безперешкодно, тобто без ПЛР-тестів, приймати в Україні провакцинованих туристів за кордону із «зеленим паспортом». Такі туристи будуть в першу чергу мати змогу подорожувати, а додаткові витрати на тестування в Україні їм зовсім не потрібні. «Ще одне питання, думаю, буде корисним і можна його поставити на зустрічі з Прем’єр-міністром - включення сфери гостинності в перелік необхідно вакцинованих людей. Воно означатиме, що певна частина небезпеки знята. І це буде хорошим стимулом та й додатковим аргументом, щоб люди їхали на відпочинок до Львова та області», - зазначив Андрій Дзюбан, власник ресторану «Tante Sophie» та кондитерської «Майстерня карамелі», співвласник равликової ферми «Tante Sophie Snail» у Золочівському районі.
«Ви допомагаєте не лише військовим, а усьому українському суспільству», - Максим Козицький зустрівся з командуванням операції «ЮНІФАЄР»
9 лютого 2021
Операція UNIFIER - це місія Збройних сил Канади для підтримки Збройних Сил України. Основна мета операції - допомогти у навчанні військовослужбовців ЗСУ. Про роботу місії в Україні, зокрема на Львівщині, голова Львівської ОДА Максим Козицький поспілкувався із командуванням «ЮНІФАЄР». Очільник області подякував гостям за допомогу військовослужбовцям, та наголосив, що операція «ЮНІФАЄР» - це вагома підтримка для усього українського суспільства. Адже, перейнятий канадський досвід зокрема допомагає українським бійцям зберегти життя і дати гідну відсіч агресору на Сході України. «Велика подяка за ту роботу, яку ви робите. Важливо, що це не лише допомога військовослужбовцям, але й усьому українському суспільству. Також, ви є прикладом для інших професійного ставлення до роботи, розуміння та ролі військової служби у суспільному житті»,- зазначив Максим Козицький. Як розповіла командир операції «ЮНІФАЄР» підполковник Сара Хір військова місія в Україні працює вже 5 років, до неї сьогодні долучені приблизно сотня військовослужбовців Збройних сил Канади. «ЮНІФАЄР» працює над розбудовою спроможності військовослужбовців 40-ка різних спеціальностей, як у індивідуальній, так і колективній підготовці. Навчають військовослужбовців Збройних сил України, Національної гвардії України. «Ми раді, що маємо можливість допомагати навчаючи військовослужбовців ЗСУ. Нещодавно ми повернулися із так званого турне по всіх оперативних командуваннях ЗСУ і ми були дуже вражені рівнем мотивації, професіоналізму та бажання вчитися українських військових. Важливо, що ми також вчимося від вас, так само як ви від нас», - зазначила Сара Хір. Вона додала, що окрім навчань, місія залучена і до інших суспільно-важливих ініціатив. До прикладу, це допомога жінкам, які потерпіли від домашнього насильства, ветеранам АТО (ООС), які прагнуть вивчати англійську, підтримка медзакладів необхідним обладнанням. «Наші військовослужбовці раді брати участь і в інших проєктах, і ми завжди вражені теплотою та гостинністю мешканців Львова та області», - наголосила Сара Хір. Сторони висловили впевненість у результативності подальшої співпраці з навчання військовослужбовців та інших проєктах. Довідково Збройні сили Канади («CAF») розпочали операцію UNIFIER у відповідь на запити Уряду України. Навчальна місія узгоджує свої зусилля з іншими країнами через багатонаціональну спільну комісію. До складу цієї комісії входять Канада, Литва, Польща, Україна, Великобританія, США, Данія та Швеція. Канада стала його членом у січні 2015 року. Вона є співголовою з Україною в Підкомітеті з питань військової поліції. Канада що півроку відправляє в Україну групу з приблизно 200 членів CAF. Вони прибувають з усіх куточків Канади. Військовослужбовців обирають на основі навичок, які вони вносять до навчальної програми. Члени CAF будуть в Україні до кінця березня 2022 року. Станом на 1 лютого 2021 року понад 22 810 військовослужбовців ЗС України взяли участь у навчанні, проведеному за допомогою 475 серій курсів, що охоплюють усі напрямки з моменту початку місії у вересні 2015 року. Ця кількість включає членів Національної Гвардії України (НГУ).
Львівська ОДА сприяє налагодженню співпраці фермерів та рестораторів без посередників
10 вересня 2020
Про розвиток агротуризму на Львівщині поспілкувались сьогодні голова Львівської ОДА Максим Козицький та власники фермерських господарств, ресторатори, туроператори. Зустріч відбулась на території фермерського господарства «Скарбова Гора», що на Перемишлянщині. Говорили про підтримку з державного та обласного бюджетів, ситуацію на ринку фермерських продуктів, співпрацю фермерів, рестораторів та туроператорів як обов’язкову складову розвитку агротуризму в області. «Для мене було важливо особисто почути від фермерів, наскільки дієвою для них є обласна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва. Вона діє з 2016 року, а в грудні завершиться. Зараз ми напрацьовуємо схожий проєкт на наступні роки. Тож вдячний фермерам за всі пропозиції та зауваження», - зазначив очільник області. Також в межах зустрічі фермери, які отримали фінансову підтримку з обласного бюджету і сьогодні успішно розвивають бізнес-ідеї, презентували роботу своїх господарств. Серед них ФГ «Агротем», Виробничий кооператив «ЯК БДЖОЛА», ФГ «ФайнаBerry». - Фермерське господарство «Агротем» засновано у 2014 році в с. Селисько, Пустомитівського району. Займається розведенням корів молочних порід, виробництвом твердих та м’яких сирів з коров'ячого молока та вирощуванням зернових та бобових культур, насіння олійних культур. В господарстві утримується 184 голів великої рогатої худоби, тому числі 89 корів. Упродовж 2018-2019 років ФГ «Агротем» отримало фінансову підтримку з обласного бюджету у вигляді відшкодування відсотків за залученими кредитними ресурсами в сумі 198,5 тис грн. З початку цього року відшкодовано з обласного бюджету 30,8 тис грн, з державного 158,2 тис грн за кредитними коштами залученими в банківських установах на проведення комплексу польових робіт та 272,43 тис грн дотація за утримання корів. - Виробничий кооператив «ЯК БДЖОЛА» заснований у 2018 році у с. Боложинів Буський район. Учасники кооперативу є 125 осіб. Кооператив займається вирощуванням органічних ягід та виробництвом меду, загальна площа господарства становить 20 га, з них 15 га – засаджено органічною малиною, полуницею, лохиною. Решта 5 га – екотуризм на плантації, де розташований міні-зоопарк (поні, коні, вівці, кози, свині), апіхатина, волейбольний пляж, столики для відпочинку. Кооператив скористався Комплексною програмою підтримки упродовж 2019-2020 років з обласного бюджету у вигляді часткового відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу на загальну суму – 27,5 тис грн. З державного бюджету у 2019 році кооператив відшкодував 80% вартості саджанців ягід на загальну суму – 500 тис грн. - Фермерське господарство «ФайнаBerry» займається вирощуванням ягідних культур (суниця садова, ожина, лохина, малина). Одне із господарств області, що займається агротуризмом під назвою «збери собі сам». Сьогодні на господарство в сезон приїжджають сотні гостей. Працює доставка і передплата полуниці. У 2017 році отримав фінансову підтримку (згідно з бізнес-планом) з обласного бюджету на розвиток ягідництва (закупку саджанців полуниці). - Фермерське господарство «Скарбова Гора» засноване у 2012 році у с. Лопушна Перемишлянський район. Скарбова Гора – це ранчо, де можна прогулятися верхи по лісі, піти у кількаденний кінний похід або організувати фотосесію з тваринами. Також на господарстві є можливість проведення дегустації сирів «Джерсей» та малинового вина. Окрім цього, присутні закцентували увагу на розвитку Львівського Опілля. Місцевість, яка розташована за 20 кілометрів від Львова та вкрита унікальними природними буковими та грабовими лісами, лісовими озерами та з мальовничими краєвидами є улюбленим місцем для любителів збирання грибів, лісових прогулянок, дослідників історичних місць. Проте маючи потужний потенціал, сфера туризму на цільовій території проекту розвинута мало. Поодинокі заклади громадського харчування та індустрії розваг лише на декілька відсотків заповнюють існуючу нішу для розвитку туризму. Через це, громади мікрорегіону недоотримують потенційних доходів у вигляді податків та зборів, а місцеві жителі не використовують можливостей для самозайнятості та створення нових робочих місць у сфері туризму. Як розповіли в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА, ініціатива розвитку туризму на території мікрорегіону Львівське Опілля, як одного з пріоритетних напрямків розвитку місцевих громад, покликана закласти фундамент на якому будуть втілюватися низка проектів. Зокрема, в рамках проекту заплановано: розробити за участі місцевих громад стратегію розвитку туризму на території, розробити та промаркувати перший туристичний маршрут, створити туристичний інформаційний центр, залучити місцевих жителів до надання туристичних послуг включно зі створенням перших садиб зеленого туризму та реєстрацією їх на сервісах для подорожей Airbnb, Booking та ін, розпочати промоційну кампанію з просування Львівського Опілля на ринок туристичних послуг. Довідково щодо програм підтримки агросектору: Підтримка аграрного сектору економіки - з державного бюджету України у 2020 році виділено 4 млрд грн. У Львівську область заплановано залучити у 2020 році з державного бюджету 160 млн грн. У 2020 році з обласного бюджету виділено 18 млн грн на реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва у Львівській області на 2016-2020 роки, що є найбільшим фінансовим ресурсом серед регіонів України. Заходи програми виконано на суму 5,2 млн грн. (29%), профінансовано – 4,2 млн грн (23%). Фінансову підтримку отримали понад 20 суб’єктів господарювання. В рамках реалізації Комплексної програми здешевлено 15,9 млн грн кредитних коштів, надано 10 пільгових кредитів на започаткування чи розвиток бізнес-проекту в аграрній галузі, що дозволило створити 20 нових робочих місць. Повернуто упродовж І півріччя 2020 року до бюджету розвитку 2,8 млн грн, що становить 112% до плану. Крім цього, проводяться роботи із виготовлення землевпорядної документації та збір даних для виготовлення проєктно-кошторисної документації по проєкту регіонального розвитку «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «Горбогори», який спів фінансується за кошти обласного бюджету.
На Львівщину з промоційним туром завітали відомі блогери та журналісти
31 серпня 2020
30 серпня в промоційного туру до Львівщини завітали українські блогери Леонід Мартинчик та Діана Глостер, відеорежисер Іван Кваша, головні редактори модних журналів Олександра Буринська та Соня Забуга. «Цього літа у нас була активна співпраця з національними та місцевими телеканалами, за ініціативи Офісу Президента України та Державного агентства розвитку туризму України «Мандруй Україною» були організовані прес-тури туристичною Львівщиною. Десятки репортажів вийшли у прай-таймі, але ми на цьому не зупинились і у серпні вирішили залучити блогерів, щоб активізувати промоцію нашого регіону в соцмережах. У середині серпня львівські блогери випробували на собі маршрути, розроблені для проєкту «Погнали Львівщиною», а цими вихідними ми були раді вітати популярних блогерів з Києва», - розповіла начальниця управління туризму і курортів облдерадміністрації Наталя Табака. У межах програми промотуру учасники завітали на сніданок з ведмедями у ведмежому притулку Домажир, взяли участь у майстер-класі із розпису яворівської забавки, прогулялись верхи на конях під час відвідин ранчо «Скарбова Гора» та наостанок продегустували фермерські продукти на «інста-пікніку» у Свірзькому замку. Зазначимо, що промоційний тур відбувся в період з 28 до 31 серпня за організації управління туризму та курортів облдержадміністрації спільно з управлінням туризму Львівської міської ради та ЛКП «Львівське конференц-бюро» за підтримки Яворівської та Перемишлянської райдержадміністрацій.