Узбецьким туроператорам та профспілкам презентували курортні пропозиції Львівщини
В межах візиту делегації із Львівщини в Самаркандську область Республіки Узбекистан, 24 вересня, відбулась презентація туристичних та курортних пропозицій регіону для узбецьких туристів, а також промоційного відео про Львівщину з акцентом на оздоровчий туризм.
Зустріч із туристичним бізнесом та профспілками відбулась у Міжнародному університеті туризму «Шовковий шлях», під час якої керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака розповіла про можливості санаторно-курортних та готельно-рекреаційних комплексів Львівщини, зокрема – Славська, Трускавця, Моршина, Східниці. Пропозиціями відпочинку у Карпатах поділився під час презентації Володимир Бега, голова Славської селищної ради.
«Можу сміливо стверджувати про високий попит з узбецької сторони на оздоровлення та відпочинок на курортах Львівщини. Під час зустрічі обговорили питання, які покращать співпрацю. Зокрема необхідно напрацювати ресурс оперативного обміну інформації щодо наявності місць в санаторно-курортних та готельних комплексах, їх вартості, прямі контакти із львівськими туроператорами, а також прямого авіасполучення між Самаркандом та Львовом. Важливо здійснювати промоційні кампанії для двостороннього обміну туристичними потоками, що дозволить на довготривалій основі забезпечити зацікавлення авіакомпанії в прямому авіасполученню», – зазначила Наталя Табака.
Слід також відзначити сучасну матеріально-технічну бачу університету, де готують фахівців для туристичного ринку. Під час візиту домовились із радницею ректора з міжнародних питань Алією Аспановою щодо співпраці із навчальними закладами Львівщини, які здійснюють підготовку за напрямом туризм.
На виконання заходів Дорожньої карти про співпрацю між Львівською та Самаркандською областями заплановані двосторонні пропорційні заходи. Серед них презентації культури, традицій та туристичних магнітів двох регіонів у Львові та Самарканді відповідно.
Новини за темою
Максим Козицький зустрівся з делегацією представників мережі мерів французьких міст
7 травня 2022
Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з делегацією представників мережі мерів французьких міст на чолі з Бенджаміном Абтаном. На зустрічі також був присутній член Європарламенту Дамієн Карім. Сторони обговорили потенційні напрями співробітництва та обговорили можливі шляхи вирішення міграційної кризи. Максим Козицький подякував французькій стороні за постійну підтримку у наданні гуманітарних вантажів. «Ми надзвичайно вдячні за ту допомогу, яку надає ваша держава. Через Львівщину від початку широкомасштабного вторгнення військ рф пройшло понад 150 тисяч тонн гуманітарних вантажів. Французькі гуманітарні організації також забезпечили підтримку та сприяли у передачі предметів першої необхідності, за що я дуже вдячний», – сказав очільник області. Голова французької делегації Бенджамін Абтан вказав на хорошу координаційну роботу Львівської ОВА у питаннях розселення та переміщення громадян прифронтових областей. «Ваш регіон став прихистком для тисяч людей, які змушені були покинути свої домівки та шукати прихистку в іншій частині країни. Координація такої кількості людей є великим викликом і вам вийшло з ним впоратися всупереч усьому. Франція готова надавати притулки та розміщувати групи людей з України, які стали вимушеними переселенцями. Саме з цією місією ми приїхали до вас на Львівщину», – зазначивБенджамін Абтан. Сторони домовилися про двосторонню співпрацю та подальше переміщення вразливих груп населення, таких як діти чи люди похилого віку, для проживання та перебування у Франції. Також очільник адміністрації розповів про предмети першої необхідності, у яких є потреба, для забезпечення внутрішньо переміщених осіб. «Ми потребуємо постійного поповнення запасів медикаментів та купівлі нового медичного обладнання для обслуговування усіх жителів області. Через інтенсивні воєнні дії населення Львівщини збільшилося на 20%, тому необхідно надавати медичну допомогу більшій кількості осіб. Необхідно також постійно поповнювати запаси предметів гігієни для потреб внутрішньо переміщених людей», – додав Максим Козицький. На завершення зустрічі домовилися надалі підтримувати на нарощувати інституційні зв'язки між французькими та українськими містами, щоб допомогти українським біженцям освоюватися у Франції.
Німецький туроператор вперше завітав на Львівщину, щоб розробити нові туристичні програми
18 лютого 2022
Представник туристичного оператора «Tour mit Schanz» Йоахим Анц з Німеччини вперше відвідав Львівщину та поділився враженнями від перебування з працівниками управління туризму та курортів ЛОДА. Візит Йоахима Анца до України був запланований у межах проєкту «Greentour Ukraine», що фінансується Європейським Союзом. Його мета – створити нові можливості для бізнесу у сфері сталого туризму. Перші зустрічі учасників «Greentour Ukraine», де українські та німецькі компанії мали можливість познайомитись один з одним, відбувались онлайн. Наступний крок передбачав приїзд представників туристичних операторів з Німеччини до України. Але в минулу суботу візит делегації скасували, через рекомендації МЗС утриматись від поїздок до України. Йоахим Анц вирішив самостійно прилетіти до Львова для налагодження співпраці у туристичній сфері. «У понеділок показали Йоахиму Львів та познайомили з представниками туристичної галузі області. Наступного дня їздили в Дрогобич і Тустань. Оскільки він більше зацікавлений у культурному туризмі, то ми вибрали саме ці пункти. Дрогобич – це церква ЮНЕСКО, солеварня, єврейська тематика, ну а Тустань – це поєднання природи та історії одночасно, тому теж було йому цікаво», – зазначила засновниця та генеральний директор компанії «Карпати.інфо» та туристичного оператора «Karpaty.travel» Ганна Сидоренко, яка також є учасницею проєкту «Greentour Ukraine». Під час візиту поспілкувались про розробку нових туристичних програм для німецьких туристів в Україні. Також йшла мова про організацію інфотурів. «Львівський аеропорт нарощує географію авіасполучень і наш регіон має цікаві туристичні пропозиції для іноземних, в тому числі і німецьких туристів. Туристичні напрямки, на яких спеціалізується Йоахим, для нас є в пріоритеті. Це той змістовний турист, який приїжджає і готовий пізнавати культуру та витрачати у нас кошти. Під час зустрічі ми домовились про промоційний візит німецьких турагентів до України, для того, щоб максимально донести інформацію про туристичні можливості і щоби туроператори на особистому досвіді пересвідчилися в якості, сервісі та безпеці», - зазначила керівниця управління туризму та курортів ЛОДА Наталя Табака. Своєю чергою, Анц розповів, що має хороші враження від перебування на Львівщині і зацікавлений привозити сюди туристів. «Я є представником компанії, яка вивчає культуру, історію, політичні речі, активний туризм. Вперше прилетів до Львова. Дуже зворушений з приводу того, що побачив. У Львівського регіону є дуже велика культурна різноманітність. Не можу виділити щось одне, тут є багато об’єктів ЮНЕСКО, вразили дерев’яні церкви, пейзажі, люди, їжа. Ми насолоджувались смакуванням кави в центрі міста. Тут люди з відкритим серцем та душею», – поділився Анц Йоахим. Читайте також: Представників туристичної галузі Львівщини закликають долучитися до порталу discover.ua
Львівщина налагоджує співпрацю з Північною Македонією у галузях туризму та економіки
3 грудня 2021
З 3 до 4 грудня делегація із Львівщини перебуває у місті Скоп’є Республіки Північна Македонія. Зокрема, сьогодні 3 грудня у другий день візиту представники Львівщини на чолі з заступником голови Львівської ОДА Віталієм Загайним зустрілася з новообраним мером міста Скоп’є Данелою Арсовською. Під час зустрічі обговорили поточний стан і подальші перспективи розвитку співробітництва між українськими та македонськими регіонами й громадами. Найцікавішими сферами міжрегіональної співпраці стали ІТ-сектор та медичний туризм. Також в межах другого дня місії делегація на чолі з Послом України в РПМ Наталією Задорожнюк та Віталієм Загайним поклала квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку в Скоп’є. Представники бізнесу Львівщини зацікавлені в імпорті македонських вин, відвідали провідні македонські виноробні підприємства – «Сопот» та «Стобі», в межах чого відбулись В2В зустрічі, де налагодили майбутню співпрацю. «Попри карантинні обмеження, Львівщина продовжує відкривати нові можливості для представників бізнесу регіону. Ми пишаємося нашими підприємствами, які попри усі труднощі, викликані сучасною нестабільною епідеміологічною ситуацією, прагнуть розвиватися та виходити на нові ринки збуту»,- зазначив керівник департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда. Нагадаємо, що у перший день візиту згідно з програмою відбулась зустріч із директором Агентства з питань туризму Республіки Північна Македонія Любчо Яневським за участі посла України Наталії Задорожнюк.. «Ми робимо фокус на санаторно-курортні пропозиції для Північної Македонії. Послуги оздоровчого та медичного туризму - це те що нас вирізняє, і це те що є конкурентним на європейському ринку - висока якість та збалансована вартість», - розповів заступник голови обласної держадміністрації Віталій Загайний. У зустрічі взяв участь також директор «Асоціації курортів України» Юрій Котик. Керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака презентувала можливості медичного та оздоровчого туризму у Львівській області, а також продемонструвала промоційний ролик «Дозволь Львівщині подбати про Твоє здоров’я» англійською мовою. Посольство України погодилось перекласти промовідео на македонську мову і сприятиме його поширенню на ТБ та серед зацікавлених сторін, зокрема туроператорів та клінік. «Оздоровчий туризм у Північній Македонії не поширений, тому їх дуже зацікавила українська пропозиція. Якщо говорити про схожість, то у них також популярні такі види туризму, як релігійний, активний, природний, гастрономічний та культурний»,- зазначила Наталя Табака. У країні переважає в’їзний туризм над внутрішнім. За привезену групу, не менше 10 осіб на термін перебування більше 3 ночей, туроператорам виплачують фінансову винагороду з державного бюджету. Слід зауважити, сума - не лімітована в загальній кількості на рік. За останні 3 роки туроператорам надали таку субвенцію в сумі 3 млн євро. Для налагодження бізнес-контактів домовились про двосторонні промоційні тури для туроператорів і медіа у квітні наступного року. Нагадаємо, що офіційна торговельна місія організована Сектором з питань підтримки експорту, департаменту економічної політики Львівської ОДА спільно з Посольством України в Республіці Північна Македонія, спрямована на активізацію двостороннього торговельно-економічного та міжрегіонального співробітництва між Львівщиною та Республікою Північна Македонія. Також, 17 грудня запланована ще одна торговельна місія – для підприємств машинобудівної та металообробної галузі до міста Стамбул, Турецької Республіки.
Туроператорам презентували зміни у Жовківському замку
29 жовтня 2021
28 жовтня Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького організувала промотур до Жовківського замку. Музей-заповідник «Жовківський замок» – наймолодший відділ галереї мистецтв і найбільший музей в Україні. Нещодавно тут відкрили нову експозицію, під яку адаптували цілий поверх одного з корпусів замку. «Раніше в замку було мало на що подивитися і ми часто показували його туристам тільки зовні, а потім брали ключі та йшли до синагоги. Зараз замку є що показати і це дуже важливо», – зазначила керівниця туристичної компанії «Атвест України»Наталія Гладілова. За її словами, туристам у музеях потрібен також інтерактивний простір. Проведення на подвір’ї замку середньовічних фестивалів, реконструкція лицарських боїв, дегустації їжі та напоїв, які б були прив’язані до історичних подій, уроки історії у стінах замку для школярів, що вивчають козаччину, фотозони та сувеніри – це перелік рекомендацій від учасників рекламного туру щодо покращення роботи «Жовківського замку». «Культурний туризм – найчисельніший у світі. Його потрібно розвивати. На Львівщині найбільше історико-архітектурних пам’яток в Україні. Добре, коли представники музейних установ зацікавлені у ефективній співпраці з туроператорами та екскурсоводами», – розповів заступник керівника управління туризму та курортів облдержадміністрації Тарас Лозинський. Помічник директора Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Роман Назаровець під час зустрічі зазначив, що працює над угодою щодо врегулювання питання відвідання закладів галереї мистецтв екскурсоводами. Нагадаємо, що з 2021 р Жовківський замок став частиною програми Президента України «Велика реставрація», яка передбачає його відновлення як об’єкту культурно-історичної спадщини впродовж декількох наступних років.
Делегація з Львівщини презентує економічний потенціал області у Республіці Узбекистан
23 вересня 2021
Сьогодні, 23 вересня, розпочався візит делегації із Львівщини на чолі із головою Львівської облдержадміністрації Максимом Козицьким в Самаркандську область Республіки Узбекистан. Перша зустріч учасників делегації відбулась у приміщенні Посольства України. Тут Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Узбекистан Миколою Дорошенком. В межах зустрічі очільник області ознайомив присутніх з економічним потенціалом Львівщини. Також, відбулась зустріч з першим заступником хокіма Самаркандської області Жамшедом Ураковим в межах якої Львівська та Самаркандська області підписали «ДОРОЖНЮ КАРТУ». Це документ, який передбачає реалізацію заходів спрямованих на подальше розширення торгово-економічного і культурно-гуманітарного співробітництва. Окрім цього, під час зустрічі обговорили відкриття прямого авіасполучення між Львовом та Самаркандом через авіакомпанію-лоукостер «Air Marakanda». Також для налагодження підприємницької та культурної співпраці сторони вирішили організувати спільний бізнес-форум Львівської і Самаркандської областей у Львові у грудні цього року, а також провести дні культури Самаркандської області на Львівщині. Окрім цього, офіційна делегація з представниками бізнес-середовища Львівщини побувала на двох провідних підприємствах, де ознайомились із виробничими потужностями та процесами. - СП ТОВ «UZ TRUCK AND BUS MOTORS», що є виробником великовантажної та пасажирської техніки MAN і Sinotruk в Центрально азіатському регіоні. - Компанія «SAG Gilamlar» - підприємство з виробництва килимових покриттів і килимів, відкрите у 2000 році. Пройшло довгий шлях від невеликої ткацької фабрики до передового підприємства, яке займає лідируючі позиції в Середній Азії. Зазначимо, що візит делегації Львівщини в Узбекистан триватиме до 25 вересня.
Делегація з Львівщини презентує економічний потенціал області у Республіці Узбекистан
23 вересня 2021
Сьогодні, 23 вересня, розпочався візит делегації із Львівщини на чолі із головою Львівської облдержадміністрації Максимом Козицьким в Самаркандську область Республіки Узбекистан. Перша зустріч учасників делегації відбулась у приміщенні Посольства України. Тут Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Узбекистан Миколою Дорошенком. В межах зустрічі очільник області ознайомив присутніх з економічним потенціалом Львівщини. Також, відбулась зустріч з першим заступником хокіма Самаркандської області Жамшедом Ураковим в межах якої Львівська та Самаркандська області підписали «ДОРОЖНЮ КАРТУ». Це документ, який передбачає реалізацію заходів спрямованих на подальше розширення торгово-економічного і культурно-гуманітарного співробітництва. Окрім цього, під час зустрічі обговорили відкриття прямого авіасполучення між Львовом та Самаркандом через авіакомпанію-лоукостер «Air Marakanda». Також для налагодження підприємницької та культурної співпраці сторони вирішили організувати спільний бізнес-форум Львівської і Самаркандської областей у Львові у грудні цього року, а також провести дні культури Самаркандської області на Львівщині. Окрім цього, офіційна делегація з представниками бізнес-середовища Львівщини побувала на двох провідних підприємствах, де ознайомились із виробничими потужностями та процесами. - СП ТОВ «UZ TRUCK AND BUS MOTORS», що є виробником великовантажної та пасажирської техніки MAN і Sinotruk в Центрально азіатському регіоні. - Компанія «SAG Gilamlar» - підприємство з виробництва килимових покриттів і килимів, відкрите у 2000 році. Пройшло довгий шлях від невеликої ткацької фабрики до передового підприємства, яке займає лідируючі позиції в Середній Азії. Зазначимо, що візит делегації Львівщини в Узбекистан триватиме до 25 вересня.
Делегація з Узбекистану зацікавлена медичним та оздоровчим туризмом на території Львівщини
15 серпня 2021
З ознайомчим візитом у Львівській області перебуває делегація з Узбекистану. З іноземними партнерами зустрілася делегація Львівської облдержадміністрації. Зокрема, керівництво управління туризму та курортів, департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва. До складу іноземної делегації входять: Шухрат Ісакулов, радник директора «Офісу Шовковий Шлях» UNWTO Міністерства туризму і спорту Республіки Узбекистан, а також Ділшод Нарзикулов, заступник начальника головного управління туризму і спорту Самаркандської області. Шухрат Ісакулов ознайомив із принципами реформування сфери туризму в Узбекистані. Він розповів про дотації для галузі з боку держави, моніторинг туристичного збору, що надходить до спецфонду державного бюджету, а також досвід у податковому регулюванні у сфері сільського туризму. Пан Ісакулов запросив бізнес галузі гостинності Львівщини взяти участь у Ташкентському міжнародному туристичному ярмарку, що відбудеться у листопаді. Своєю чергою, область запропонувала розпочати обмін студентами між двома країнами, щоб вивчати культуру одне одного, і тим самим поліпшувати взаємовідносини Узбекистану та України. «Запропонували провести обмін студентами, а також двосторонні промоційні візити. Дуже зацікавив наших узбецьких партнерів медичний туризм Львівщини, вони добре знають Трускавець і пропонують провести промо-кампанію оздоровниць Львівщини для узбецької молоді. Ми ж запросили делегацію туристичного бізнесу з Узбекистану взяти участь у Міжнародному форумі медичного та оздоровчого туризму», – відзначила Наталя Табака, керівниця управління туризму та курортів Львівської ОДА. Нагадаємо, що Міжнародний форум медичного та оздоровчого туризму відбудеться на Львівщині упродовж 17-18 вересня.
Лоукостер із Саудівської Аравії виконуватиме рейси до Львова
26 Червня 2021
Сьогодні у Міжнародному аеропорту «Львів» заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний зустрівся із представниками туристичних операторів Королівства Саудівської Аравії. Із 19 червня для гостей тривав тижневий ознайомчий тур із Україною. Туроператори та представниця авіакомпанії Flynas відвідали Київ, Одесу та Львівщину. Ініціатори туру - Державне агенство розвитку туризму України та всеукраїнська туристична спілка Visit Ukraine. Триденний промотур Львівщиною тривав за маршрутом : Львів - Стрілки - Трускавець - Львів. Зокрема, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський презентував пропозиції бальнеологічного курорту, селищний голова смт Славсько Володимир Бега презентував туроператорам гірськолижний курорт «Славсько», ще один гірськолижний курорт - «Буковиця», представив його директор Дмитро Мицак. У Трускавці гості ознайомились із роботою Міжнародної реабілітаційної клініки Козявкіна. Організаторами виступили Львівська ОДА, Львівська міська рада, Трускавецька міська рада у партнерстві із з Міжнародним аеропортом «Львів», Edem Resort Medical and SPA та Mirotel Resort and SPA. До слова, до туру долучились громадяни Королівства Саудівської Аравії, Сирійської Арабської Республіки, Арабської Республіки Єгипту, Республіки Індії. «Ми цінуємо вашу зацікавленість нашим регіоном, тому цікаво почути враження від вашого візиту на Львівщину. У нас є великі сподівання на те, що це початок цікавих та тривалих взаємовідносин. Поєднання зеленого, гірського, культурного і гастрономічного туризму, яке пропонує наш регіон – це те, що може зацікавити мандрівників із вашої країни», - наголосив Віталій Загайний. Керівники авіакомпанії Flynas із Саудівської Аравії зауважили, що вірять у туристичний потенціал України, зокрема Львівщини, та привабливість для туристів із їхньої країни. «Ми довго мріяли та працювали над тим, аби ваша країна стала ближчою до Львова. Очікуємо, що наша спідпраця відкриє низку нових напрямків», - наголосила генеральна директорка Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького Тетяна Романовська. Також гендиректорка летовища розповіла про переваги логістичних можливостей регіону, як елементу розвитку туризму, та зазначила, що зараз з аеропорту прямують 46 маршрутів. А вже з 3 липня авіакомпанія Flynas відкриває новий авіарейс Ер-Ріяд – Львів, з 7 липня відкриє ще один маршрут зі Львова до міст Бурайда та Джидда. Тож гості з аравійських міст матимуть змогу відновити здоров`я, ознайомитись з природньою, рекреаційною та історико-культурною спадщиною Львівщини. Для предстаників туропереаторів також підготували розширену презентацію про природно-рекреаційні ресурси, культурну та історичну спадщину, локальну гастрономію та традиції Львівської області. Довідково. Flynas – бюджетна авіакомпанія Саудівської Аравії, що базується в міжнародному аеропорту Короля Халіда. Компанія вийшла на український ринок у травні цього року, відкривши продаж на прямі рейси Київ – Ер-Ріяд. Flynas – раніше Nas Air, є провідною «лоукост» авіакомпанією в Саудівській Аравії, що виконує внутрішні та міжнародні рейси з 2007 року.
Посол Узбекистану Алішер Курманов ознайомився із туристичними можливостями Трускавця
23 Червня 2021
Медичний туризм – головна тема робочої зустрічі, що відбулась днями у Трускавці з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні Алішером Курмановим. Про туристичні можливості курортного регіону розповідали міський голова Трускавця Андрій Кульчинський і начальниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака. «Реабілітація та оздоровлення на Львівщині стають знову доступними для іноземних туристів. Їх приваблює якість медичних та курортних послуг, комфортний клімат та рівень сервісу, які попри основні, пропонують спеціальні постковідні програми для відновлення організму, - наголошує Наталя Табака. - Але чи не найбільший плюс – це природні можливості, на яких базуються наші курорти та санаторії». Алішер Курманов особисто відвідав ряд санаторіїв, поспілкувався з готельєрами курорту та представниками клініки відновного лікування професора Козявкіна, відвідав парк та бюветі. З перевагами відпочинку у Трускавці уже знайомі чимало узбеків, але їх кількість може зрости в рази, якщо забезпечити належне авіасполучення Ташкента та Самарканда зі Львовом, посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу про можливості Трускавця в Узбекистані, організувати прес-тури, активізувати туристичну співпрацю.
Туристична галузь Львівщини потребує підтримки через COVID-19
16 квітня 2021
15 квітня у Львівській ОДА відбулась зустріч із керівниками туристичних компаній, готелярами та рестораторами щодо підтримки їхньої діяльності в умовах карантину та «червоної зони», яка діє на території області з 25 березня 2021 року. За словами заступника голови облдержадміністрації Віталія Загайного, ключові тези туристичного середовища озвучать Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, який сьогодні перебуває з візитом на Львівщині. «Першого квітня на Кабінет міністрів України скерували лист щодо підтримки платників податків туристичної галузі, згідно відповідних КВЕДів. До Переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, що призводять до тимчасової зупинки роботи суб’єктів господарювання, в яких працюють застраховані особи, та фізичних осіб-підприємців, із дев’яти КВЕДів, пропонованих Львівською ОДА, увійшли лише три. Відтак голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький ініціює повторно розгляд цього питання Урядом, - зазначив Віталій Загайний. - Вагомим аргументом необхідності підтримки платників податків туристичної галузі є фінансово-економічні показники їх діяльності у порівнянні із 2019 роком – це кількість штатних працівників, фактичні надходження та витрати, сплачені податки, в середньому в галузі доходи від реалізації послуг скоротилися майже вдвічі у порівнянні до 2019 року, штатна чисельність працівників скоротилась втричі. Ми розраховуємо на державну фінансову підтримку для туристичного бізнесу й доповнення попередньо згаданого Переліку КВЕДу-2010: Класами 55.10, 55.20, 79.11, 79.12, 79.90, 86.10 (санаторно-курортні заклади), що допоможе витримати чергову кризу та зберегти робочі колективи. Можна застосувати критерії відбору аналогічні до тих, що були застосовані у минулому році в межах програми «Культура в часи кризи: інституційна підтримка» Українського культурного фонду». Серед реальних змін, що також можуть позитивно вплинути на туристичну галузь, вважають зменшення ставки ПДВ до 7 % для туроператорів, що зосереджені на внутрішньому туризмі, з врахуванням позитивної практики зниження податкового навантаження для готелів. Директор департаменту економічного розвитку Львівської ОДА Степан Куйбіда каже, що сьогодні є ряд допомог на обласному державному рівні, які так чи інакше потрапляють до суб’єктів господарювання, просто про них мало-хто насправді обізнаний. «Ми розуміємо, що є необхідність концентрувати ресурси, тому хочемо знайти найбільш дієві механізми. Одним з таких бачимо державну програму «Доступні кредити 5-7-9 %». Львівщина є лідером по залученню коштів. І в принципі по тих напрямках, які вона пропонує, зокрема, по поновленню обігових коштів, це має бути одним з найцікавіших для підприємців. Ми також передбачили кошти в обласному бюджеті, для того щоб за рахунок цих грошей знизити ставку «5-7-9 %» до нуля. Тобто, щоб ті суб’єкти господарювання, які географічно працюють на території області, йдучи в банк, брали кредит відразу з нульовою ставкою. В умовах карантину це було би краще, аніж роздавати ваучери на певну суму чи тому подібне». Також директор департаменту опрацює спільно із Асоціацією банків озвучені туристичним бізнесом проблемні питання, які на сьогодні унеможливлюють скористатись такою програмою. Окрім фінансової підтримки від держави, учасники зустрічі озвучили пропозицію щодо можливості безперешкодно, тобто без ПЛР-тестів, приймати в Україні провакцинованих туристів за кордону із «зеленим паспортом». Такі туристи будуть в першу чергу мати змогу подорожувати, а додаткові витрати на тестування в Україні їм зовсім не потрібні. «Ще одне питання, думаю, буде корисним і можна його поставити на зустрічі з Прем’єр-міністром - включення сфери гостинності в перелік необхідно вакцинованих людей. Воно означатиме, що певна частина небезпеки знята. І це буде хорошим стимулом та й додатковим аргументом, щоб люди їхали на відпочинок до Львова та області», - зазначив Андрій Дзюбан, власник ресторану «Tante Sophie» та кондитерської «Майстерня карамелі», співвласник равликової ферми «Tante Sophie Snail» у Золочівському районі.
Львівська ОДА сприяє налагодженню співпраці фермерів та рестораторів без посередників
10 вересня 2020
Про розвиток агротуризму на Львівщині поспілкувались сьогодні голова Львівської ОДА Максим Козицький та власники фермерських господарств, ресторатори, туроператори. Зустріч відбулась на території фермерського господарства «Скарбова Гора», що на Перемишлянщині. Говорили про підтримку з державного та обласного бюджетів, ситуацію на ринку фермерських продуктів, співпрацю фермерів, рестораторів та туроператорів як обов’язкову складову розвитку агротуризму в області. «Для мене було важливо особисто почути від фермерів, наскільки дієвою для них є обласна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва. Вона діє з 2016 року, а в грудні завершиться. Зараз ми напрацьовуємо схожий проєкт на наступні роки. Тож вдячний фермерам за всі пропозиції та зауваження», - зазначив очільник області. Також в межах зустрічі фермери, які отримали фінансову підтримку з обласного бюджету і сьогодні успішно розвивають бізнес-ідеї, презентували роботу своїх господарств. Серед них ФГ «Агротем», Виробничий кооператив «ЯК БДЖОЛА», ФГ «ФайнаBerry». - Фермерське господарство «Агротем» засновано у 2014 році в с. Селисько, Пустомитівського району. Займається розведенням корів молочних порід, виробництвом твердих та м’яких сирів з коров'ячого молока та вирощуванням зернових та бобових культур, насіння олійних культур. В господарстві утримується 184 голів великої рогатої худоби, тому числі 89 корів. Упродовж 2018-2019 років ФГ «Агротем» отримало фінансову підтримку з обласного бюджету у вигляді відшкодування відсотків за залученими кредитними ресурсами в сумі 198,5 тис грн. З початку цього року відшкодовано з обласного бюджету 30,8 тис грн, з державного 158,2 тис грн за кредитними коштами залученими в банківських установах на проведення комплексу польових робіт та 272,43 тис грн дотація за утримання корів. - Виробничий кооператив «ЯК БДЖОЛА» заснований у 2018 році у с. Боложинів Буський район. Учасники кооперативу є 125 осіб. Кооператив займається вирощуванням органічних ягід та виробництвом меду, загальна площа господарства становить 20 га, з них 15 га – засаджено органічною малиною, полуницею, лохиною. Решта 5 га – екотуризм на плантації, де розташований міні-зоопарк (поні, коні, вівці, кози, свині), апіхатина, волейбольний пляж, столики для відпочинку. Кооператив скористався Комплексною програмою підтримки упродовж 2019-2020 років з обласного бюджету у вигляді часткового відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу на загальну суму – 27,5 тис грн. З державного бюджету у 2019 році кооператив відшкодував 80% вартості саджанців ягід на загальну суму – 500 тис грн. - Фермерське господарство «ФайнаBerry» займається вирощуванням ягідних культур (суниця садова, ожина, лохина, малина). Одне із господарств області, що займається агротуризмом під назвою «збери собі сам». Сьогодні на господарство в сезон приїжджають сотні гостей. Працює доставка і передплата полуниці. У 2017 році отримав фінансову підтримку (згідно з бізнес-планом) з обласного бюджету на розвиток ягідництва (закупку саджанців полуниці). - Фермерське господарство «Скарбова Гора» засноване у 2012 році у с. Лопушна Перемишлянський район. Скарбова Гора – це ранчо, де можна прогулятися верхи по лісі, піти у кількаденний кінний похід або організувати фотосесію з тваринами. Також на господарстві є можливість проведення дегустації сирів «Джерсей» та малинового вина. Окрім цього, присутні закцентували увагу на розвитку Львівського Опілля. Місцевість, яка розташована за 20 кілометрів від Львова та вкрита унікальними природними буковими та грабовими лісами, лісовими озерами та з мальовничими краєвидами є улюбленим місцем для любителів збирання грибів, лісових прогулянок, дослідників історичних місць. Проте маючи потужний потенціал, сфера туризму на цільовій території проекту розвинута мало. Поодинокі заклади громадського харчування та індустрії розваг лише на декілька відсотків заповнюють існуючу нішу для розвитку туризму. Через це, громади мікрорегіону недоотримують потенційних доходів у вигляді податків та зборів, а місцеві жителі не використовують можливостей для самозайнятості та створення нових робочих місць у сфері туризму. Як розповіли в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА, ініціатива розвитку туризму на території мікрорегіону Львівське Опілля, як одного з пріоритетних напрямків розвитку місцевих громад, покликана закласти фундамент на якому будуть втілюватися низка проектів. Зокрема, в рамках проекту заплановано: розробити за участі місцевих громад стратегію розвитку туризму на території, розробити та промаркувати перший туристичний маршрут, створити туристичний інформаційний центр, залучити місцевих жителів до надання туристичних послуг включно зі створенням перших садиб зеленого туризму та реєстрацією їх на сервісах для подорожей Airbnb, Booking та ін, розпочати промоційну кампанію з просування Львівського Опілля на ринок туристичних послуг. Довідково щодо програм підтримки агросектору: Підтримка аграрного сектору економіки - з державного бюджету України у 2020 році виділено 4 млрд грн. У Львівську область заплановано залучити у 2020 році з державного бюджету 160 млн грн. У 2020 році з обласного бюджету виділено 18 млн грн на реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва у Львівській області на 2016-2020 роки, що є найбільшим фінансовим ресурсом серед регіонів України. Заходи програми виконано на суму 5,2 млн грн. (29%), профінансовано – 4,2 млн грн (23%). Фінансову підтримку отримали понад 20 суб’єктів господарювання. В рамках реалізації Комплексної програми здешевлено 15,9 млн грн кредитних коштів, надано 10 пільгових кредитів на започаткування чи розвиток бізнес-проекту в аграрній галузі, що дозволило створити 20 нових робочих місць. Повернуто упродовж І півріччя 2020 року до бюджету розвитку 2,8 млн грн, що становить 112% до плану. Крім цього, проводяться роботи із виготовлення землевпорядної документації та збір даних для виготовлення проєктно-кошторисної документації по проєкту регіонального розвитку «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «Горбогори», який спів фінансується за кошти обласного бюджету.
Маркіян Мальський зустрівся із представниками литовської бізнес-делегації
4 листопада 2019
На Львівщині із візитом перебуває бізнес-делегація із Литви. Сьогодні, 4 листопада, в межах візиту представники делегації зустрілись із головою Львівської ОДА Маркіяном Мальським. Очільник області привітав гостей на Львівщині, окреслив здобутки регіону, а також можливі сфери розвитку співпраці між сторонами. «Львівська область на сьогодні є однією з найперспективніших регіонів, як для бізнесу, так і для міжнародної співпраці. У нас є висококваліфіковані кадри, а також безліч напрямів, в яких ми можемо розвиватись: це і бізнес, культура, навчання та інші. Зі свого боку, ми завжди відкриті до нових проєктів. Ми раді, що така чисельна делегація із Литви перебуває саме на Львівщині»,- зазначив Маркіян Мальський. Також очільник області наголосив, що Львів активно розвивається у дипломатичному напрямі, адже саме місто займає друге місці в Україні за кількістю дипломатичних представництв. Серед можливих напрямів співпраці з литовським бізнесом Маркіян Мальський також зупинився на проєктах, які сприяють розвитку бізнесу Львівщини. «Дуже добре, коли представники українського бізнесу можуть поїхати та подивитись, як налагоджена співпраця в різних компаніях за кордоном»,- додав голова Львівської ОДА. Готовність до співпраці у розвитку бізнесу висловила і литовська сторона. «Для нас Західна Україна дуже цікава, ми бачимо потенціал у цьому регіоні. Ми дуже схожі, адже Литва, як і Львівщина, сильна і в ІТ-індустрії, і в аутсорсингу, у нас також є інвестиції західних компаній, які створюють виробництва. Наше завдання обговорити взаємні можливості, як Литва може допомогти українським компаніям працювати на ринку ЄС, як литовські кампанії можуть знайти можливості для інвестицій», - зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Литви в Україні Марюс Януконіс. У складі делегації - компанії у різних сферах, серед яких енергетична, логістика, інформаційні технології, консалтинг та інші, представники навчальних закладів Литовської Республіки. Зокрема, сьогодні представники делегації взяли участь у бізнес-форумі «Литва-Україна: досвід Європейського союзу для Львівської області», в межах якого презентували інвестиційний потенціал Львівщини, потенціал литовського бізнесу та можливостей для спільних литовсько-українських проєктів у Львівській області, а також відбулась панельна дискусія «Литва – Львівська область: пошук нових можливостей для литовсько-українського бізнесу». Як розповів президент Вільнюської торгово-промислової палати Сігітас Леонавичус, в межах форуму Вільнюська та Львівська торгово-промислові палати підписали Меморандум про співпрацю, відтак вже найближчим часом запланований візит бізнес-делегацій для розвитку не лише політичних, але й економічних відносин між країнами. Зазначимо, що делегація представників бізнесу Литовської Республіки відвідає також такі ж форуми у Тернополі та Івано-Франківську.