Львівська ОДА сприяє налагодженню співпраці фермерів та рестораторів без посередників

10 вересня 2020р, Новини. Управління туризму та курортів, Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Про розвиток агротуризму на Львівщині поспілкувались сьогодні голова Львівської ОДА Максим Козицький та власники фермерських господарств, ресторатори, туроператори. Зустріч відбулась на території фермерського господарства «Скарбова Гора», що на Перемишлянщині.

Говорили про підтримку з державного та обласного бюджетів, ситуацію на ринку фермерських продуктів, співпрацю фермерів, рестораторів та туроператорів як обов’язкову складову розвитку агротуризму в області.

«Для мене було важливо особисто почути від фермерів, наскільки дієвою для них є обласна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва. Вона діє з 2016 року, а в грудні завершиться. Зараз ми напрацьовуємо схожий проєкт на наступні роки. Тож вдячний фермерам за всі пропозиції та зауваження», - зазначив очільник області.

Також в межах зустрічі фермери, які отримали фінансову підтримку з обласного бюджету і сьогодні успішно розвивають бізнес-ідеї, презентували роботу своїх господарств. Серед них ФГ «Агротем», Виробничий  кооператив «ЯК БДЖОЛА», ФГ «ФайнаBerry».

- Фермерське господарство «Агротем» засновано у 2014 році в с. Селисько, Пустомитівського району. Займається розведенням корів молочних порід, виробництвом твердих та м’яких сирів з коров'ячого молока та вирощуванням зернових та бобових культур, насіння олійних культур. В господарстві утримується 184 голів великої рогатої худоби, тому числі 89 корів.

Упродовж 2018-2019 років ФГ «Агротем» отримало фінансову підтримку з обласного бюджету у вигляді відшкодування відсотків за залученими кредитними ресурсами в сумі 198,5 тис грн. З початку цього року відшкодовано з обласного бюджету 30,8 тис грн, з державного 158,2 тис грн за кредитними коштами залученими в банківських установах на проведення комплексу польових робіт та 272,43 тис грн дотація за утримання корів.

- Виробничий  кооператив «ЯК БДЖОЛА» заснований у 2018 році у с. Боложинів Буський район. Учасники кооперативу є 125 осіб. Кооператив займається вирощуванням органічних ягід та виробництвом меду, загальна площа господарства становить 20 га, з них 15 га – засаджено органічною малиною, полуницею, лохиною. Решта 5 га – екотуризм на плантації, де розташований міні-зоопарк (поні, коні, вівці, кози, свині), апіхатина, волейбольний пляж, столики для відпочинку.

Кооператив скористався Комплексною програмою підтримки упродовж 2019-2020 років з обласного бюджету у вигляді часткового відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу на загальну суму – 27,5 тис грн. З державного бюджету у 2019 році кооператив відшкодував 80% вартості саджанців ягід на загальну суму – 500 тис грн.

- Фермерське господарство «ФайнаBerry» займається вирощуванням ягідних культур (суниця садова, ожина, лохина, малина). Одне із господарств  області, що займається агротуризмом під назвою «збери собі сам». Сьогодні на господарство  в сезон приїжджають сотні гостей. Працює доставка і передплата полуниці.

У 2017 році отримав фінансову підтримку (згідно з бізнес-планом) з обласного бюджету на розвиток ягідництва (закупку саджанців полуниці).

- Фермерське господарство «Скарбова Гора» засноване у 2012 році у с. Лопушна Перемишлянський район. Скарбова Гора – це ранчо, де можна прогулятися верхи по лісі, піти у кількаденний кінний похід або організувати фотосесію з тваринами. Також  на  господарстві є можливість проведення дегустації сирів «Джерсей» та малинового вина.

Окрім цього, присутні закцентували увагу на розвитку Львівського Опілля. Місцевість, яка розташована за 20 кілометрів від Львова та вкрита  унікальними природними буковими та грабовими лісами, лісовими озерами та з мальовничими краєвидами є улюбленим місцем для любителів збирання грибів, лісових прогулянок, дослідників історичних місць. Проте маючи потужний потенціал, сфера туризму на цільовій території проекту розвинута мало.

Поодинокі заклади громадського харчування та індустрії розваг лише на декілька відсотків заповнюють існуючу нішу для розвитку туризму. Через це, громади мікрорегіону недоотримують потенційних доходів у вигляді податків та зборів, а місцеві жителі не використовують можливостей для самозайнятості та створення нових робочих місць у сфері туризму.

Як розповіли в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА, ініціатива розвитку туризму на території мікрорегіону Львівське Опілля, як одного з пріоритетних напрямків розвитку місцевих громад, покликана закласти фундамент на якому будуть втілюватися низка  проектів. Зокрема, в рамках проекту заплановано: розробити за участі місцевих громад стратегію розвитку туризму на території, розробити та промаркувати перший туристичний маршрут, створити туристичний інформаційний центр, залучити місцевих жителів до надання туристичних послуг включно зі створенням перших садиб зеленого туризму та реєстрацією їх на сервісах для подорожей Airbnb, Booking та ін, розпочати промоційну кампанію з просування Львівського Опілля на ринок туристичних послуг.

 

Довідково щодо програм підтримки агросектору:

Підтримка аграрного сектору економіки - з державного бюджету України у 2020 році виділено 4 млрд грн. 

У Львівську область заплановано залучити у 2020 році з державного бюджету 160 млн грн.

​У 2020 році з обласного бюджету виділено 18 млн грн на реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва у Львівській області на 2016-2020 роки, що є найбільшим фінансовим ресурсом серед регіонів України.

Заходи програми виконано на суму 5,2 млн грн. (29%),  профінансовано – 4,2 млн грн (23%). Фінансову підтримку отримали понад 20 суб’єктів господарювання.

В рамках реалізації Комплексної програми здешевлено 15,9 млн грн кредитних коштів, надано 10 пільгових кредитів на започаткування чи розвиток бізнес-проекту в аграрній галузі, що дозволило створити 20 нових робочих місць.

Повернуто упродовж І півріччя 2020 року до бюджету розвитку 2,8 млн грн, що становить 112% до плану.

Крім цього, проводяться роботи із виготовлення землевпорядної документації та збір даних для виготовлення проєктно-кошторисної документації по проєкту регіонального розвитку «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «Горбогори», який спів фінансується за кошти обласного бюджету.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook